БГ Лов Форум: Монтажи на Гън Стар в действие! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Монтажи на Гън Стар в действие!

Потребителят е онлайн   miromm 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 19.02.11

Виж мнениетоAlpopkochev написа на 23.05.2019 - 08:02 AM :

Виж мнениетоmiromm написа на 23.05.2019 - 06:26 AM :

Причина за смачкани оптики не търсите в ринговете,а в неправилни им монтаж. Ако се стегнат с правилният момент на стягане няма да има проблем с каквито и да е рингове.Относно монтажите на ВАЯ проста са супер за тези пари, който не му харесва не си купува.

Може ли уточнение на "правилният момент на стягане".
Монтирам с динамометрична отверка. Преминавам плавно през различни усилия на затягане със тъпка от 0,1 Nm, като стягам болтовете "на кръст" ляво-дясно или обратно, преден, а после и заден ринг, докато достигна 1,8 Nm. Къде греша?
Според мен само в това, че преди това не правя както му казват американците "lapping" на ринговете.
https://www.youtube....h?v=fTIY9cZlpPs

Приятен ден,

Незнам къде грешиш,няма рингове които да се монтират и да не оставят следи по оптиката дори и минимални .Имам монтирани над 30 оптики и бързомер с различни рингове и нямам нито една деформирана дори и с катайски рингове.Иначе момента на стягане е правелен 1.8Nm за ринговете и 2.4 Nm за базата към оръжието.
0

Потребителя е офлайн   Tanatos 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 12.10.15
Ринговете на ВАЯ не се нуждаят от "lapping" или от динамометрични инструменти.Аз съм се справил с едни зегер клещи на отваряне и две пластини между двете половинки,уж да е равномерно ама и с дългата част на шестограма щеше да стане.Толкова точно са изработени и без заосенъци,че даже и горната част директно щракната на оптика Хоук не остави следи.Вадени са 2-3 пъти.Ниски дойдоха та за това беше наместването.Мога да ви снимам оптиката да видите дали има следи от монтажа,като имате впредвид че горната част съм я щракал без зегерклещите щот каквото и да подложиш под нея,колкото и тънко да е НЕ ИЗЛИЗА.
Демокрация е, когато два Вълка и един ДрЪт ПрЪч гласуват какво ще вечерят.
Конституционна Свобода е, когато добре въоръженият ПрЪч яростно оспорва резултата от избора,печели вота и за финиш успява да ЗапрЪчи и двамата гласоподаватели.
0

Потребителя е офлайн   epavle 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 03.07.15
1
0

Потребителя е офлайн   Коста 73 

• Потребител
  • PipPip
  • Регистр: 11.04.19
Преди седмица си купих карабина Сайга.От магазина в който я купих,продаваха и монтажи.Разгледах ги харесаха ми на външен вид и купих един.От вътрешната страна пише Гън стар и маде ин еу.След поставянето му на пушката и последващо премахване,капака на карабината бе надран от монтажа.Огледах го по добре и забелязах,че е от две части,горната база и монтажа,захванат с болчета.При затягането на същите,се е получил ръб на на шестограма. и е надраскал капака.Така че не съм очарован много от изработката.Игра шкурката от вътрешна страна,докато прекарам лист хартия.
0

Сподели темата:

• (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни