БГ Лов Форум: Защо киноложките клубове мълчат? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Защо киноложките клубове мълчат?

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Защото са изградили една непробиваема система и всеки "външен" не е желан. По този начин сами си развъждат кучетата, продават ги на цени каквито те определят, издават си каквито искат документи и всичко това е за сметка на обикновения ловец, който иска да притежава един добър другар в хобито. Никой не е против марковите и родословните кучета, но КОЕ в България гарантира, че като си купя едно куче от даден развъдник, то ще е родословно и точно това което пише в документа .......Дали няма да се смесват братя и сестри, майки и синове и т.н. с цел само и само да се извади "добро" поколение като екстериор ,с цел добра печалба. Доста еретично звучи поста ми, но това е мое лично мнение и доста трудно би го променил някой......Разбира се тук не слагам всички развъдници под общ знаменател, може и да има някой "истински" ....НО.........загадката в българската кинология остава.
Изолацията на клубовете им гарантира добри печалби. Всичко това подплатено от състезания, организирани от самите тях , с техни съдии и разбира се награди за техните кучета .....това си е сериозен бизнес и никой от тях няма интерес той да намалява....
Лъки, моят верен приятел...
0

#3
Потребителя е офлайн   ivan-alarmata 

  • Ivan Stefanov
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1379
  • Регистр: 25.12.10

Виж мнениетоdrMakarov написа на 28.05.2012 - 11:37 :

Защото са изградили една непробиваема система и всеки "външен" не е желан. По този начин сами си развъждат кучетата, продават ги на цени каквито те определят, издават си каквито искат документи и всичко това е за сметка на обикновения ловец, който иска да притежава един добър другар в хобито. Никой не е против марковите и родословните кучета, но КОЕ в България гарантира, че като си купя едно куче от даден развъдник, то ще е родословно и точно това което пише в документа .......Дали няма да се смесват братя и сестри, майки и синове и т.н. с цел само и само да се извади "добро" поколение като екстериор ,с цел добра печалба. Доста еретично звучи поста ми, но това е мое лично мнение и доста трудно би го променил някой......Разбира се тук не слагам всички развъдници под общ знаменател, може и да има някой "истински" ....НО.........загадката в българската кинология остава.
Изолацията на клубовете им гарантира добри печалби. Всичко това подплатено от състезания, организирани от самите тях , с техни съдии и разбира се награди за техните кучета .....това си е сериозен бизнес и никой от тях няма интерес той да намалява....



Колега ще си позволя да ти отговоря като човек който от време на време произвежда кученца . Един човек който уважава себе си и
това което произвежда няма как да прави такъв имбридинг за какъвто пишеш . Затова е хубаво да има родословие за да се вижда от
къде идва и на къде отива . А и този който произвежда гледа на кучето което използва за разплод да го знае като качество .Поне аз
така правя . И няма гаранция а и не се случва всички родени кученца да са перфектни като качества . А за клубовете не коментирам .
0

#4
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Иване за теб и твоите кучета знам, виждал съм техни снимки .....НО ! Има едно НО което ме тормози, пък сигурно тормози и други ловци ........и ще ти задам въпрос, като моля да ми отговориш : Как един обикновен ловец от с. Баховица да речем, се дигне на влака, дойде до Варна и си купи от теб хубаво кученце с родословие и документ, който ти ще му издадеш ,може да провери по този документ за цялото родословие на кучето ,кое гарантира че точно тези кучета са там и прочие други родови въпроси ...как той аджеба ще му стане ясно, че си е купил родословно куче???!!!
Моля да бъда извинен, ако го приемеш лично. Против теб никога не съм имал нищо лично, напротив само положителни емоции заради породата, която и аз обичам ....твоите кучета на мен си ми харесват и без родословието ....
Но не мислиш ли, че това е доста важно .....как и кое на 100% гарантира чистотата на породата ....
Лъки, моят верен приятел...
0

#5
Потребителя е офлайн   ivan-alarmata 

  • Ivan Stefanov
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1379
  • Регистр: 25.12.10

Виж мнениетоdrMakarov написа на 28.05.2012 - 19:48 :

Иване за теб и твоите кучета знам, виждал съм техни снимки .....НО ! Има едно НО което ме тормози, пък сигурно тормози и други ловци ........и ще ти задам въпрос, като моля да ми отговориш : Как един обикновен ловец от с. Баховица да речем, се дигне на влака, дойде до Варна и си купи от теб хубаво кученце с родословие и документ, който ти ще му издадеш ,може да провери по този документ за цялото родословие на кучето ,кое гарантира че точно тези кучета са там и прочие други родови въпроси ...как той аджеба ще му стане ясно, че си е купил родословно куче???!!!
Моля да бъда извинен, ако го приемеш лично. Против теб никога не съм имал нищо лично, напротив само положителни емоции заради породата, която и аз обичам ....твоите кучета на мен си ми харесват и без родословието ....
Но не мислиш ли, че това е доста важно .....как и кое на 100% гарантира чистотата на породата ....


Колега трудоемко е но като знаеш от коя страна е издадено влизаш в сйтовете на развъдниците по номерата на кучетата
ги откриваш .А аз използвам само кучета от Италия за сега . На мой приятел и ми дава съвети кое е подходящо за мене .
Затова още като станат на 20 дена и всичко тръгва добре от там на татък с кучилото се качва родословието на баща и
майка за да може човек да ги провери . Снимки от скачката и други неща ако имат . Може би ако има клуб работещ ще е
по лесно звъниш на ОРД и питаш би трябвало да ти даде информация . А и аз си оставам кууче от кучилото или го давам на
приятел за да наблюдавам развитието . Държа и връзка с хората взели от мен куче за да се информирам за развитието му .


П.П. Така правя аз това е моето мнение . Не може човек който иска развитие да си позволи друго . :D Аз също гледам да
се информирам за кучето което използвам . За това те разбирам напълно . А дали го правят всички така не знам но със
сигурност повечето го правят .Мое мнение . :D
0

#6
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2012 - 09:01 :

Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".

Да се върнем към темата!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#7
Потребителя е офлайн   Къно Кънчовски 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 409
  • Регистр: 07.09.10
Да Васко много интересна тема . Ще ми е интересно мнението на водещи фигури от различните клубове .
Не встъпвай в пререкания с празнодумците: речта владеят всички, умът е присъщ на малцина. Катон
0

#8
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоКъно Кънчовски написа на 29.05.2012 - 09:06 :

Да Васко много интересна тема . Ще ми е интересно мнението на водещи фигури от различните клубове .

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#9
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2012 - 09:01 :

Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".


а защо бглов допуска да има такива обяви защо ги одобрява ?
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#10
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 29.05.2012 - 10:40 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2012 - 09:01 :

Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".


а защо бглов допуска да има такива обяви защо ги одобрява ?

С анонимен трол и хейтър не разговарям, бъди здрав! Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#11
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Колега Терзийски, аз мисля че сме си баш в темата ....аз в моя пост това имах предвид за документите, за проследяване на произхода и останалите неща. Защото част от нещата са чисто печалбарство, както каза Иван това е въпрос на самите личности. Но аз съм бил свидетел как куче -мъжко е докарано от Италия в БГ за обучение при хора, които се имат за капацитети и се започна едно обикаляне и скачки срещу едни 400 евра (който желае) , ама после няма документи ,няма нищо.
- Каква е гаранцията, че в даден развъдник всичките кучета са родословни ?
- Не мога ли аз да си купя да речем от ivan-alarmata две кучета с родословия , да им закича тапиите на видно място и в същото време да имам още 2-3 които са хубави ,екстериорни, работещи НО нямат документи за родословие и с документите на двете родословни кучета да произвеждам, продавам и печеля ???
Все пак живеем в България да не забравяме това.....аз лично бих дал колкото искат без да се пазаря за куче, стига да ми се гарантира на 100% произхода. В общи линии съм скептичен .Защото в днешно време за едни пари мисля че не е проблем да се намери документ за куче, че е пряк наследник на самия Лаверак........
Лъки, моят верен приятел...
0

#12
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2012 - 10:44 :

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 29.05.2012 - 10:40 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2012 - 09:01 :

Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".


а защо бглов допуска да има такива обяви защо ги одобрява ?

С анонимен трол и хейтър не разговарям, бъди здрав! Наслука.


не съм и очаквал друго . нали ще намалеят посещенията а от там и нещо друго материално .

ето това не е ли същото като тези дето продават без родословия ? нали затова се бореше г-н терзийски ?


бъди здрав
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#13
Потребителя е офлайн   Олд Шетърхенд 

  • Олди Шетърхендов - Октавиан
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 718
  • Регистр: 07.04.11

Виж мнениетоОлд Шетърхенд написа на 29.05.2012 - 10:40 :

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 28.05.2012 - 09:01 :

Колеги, много хора повдигат въпроси относно безразборното развъждане и произвеждане на мелези. Искам да задам един въпрос и да инициирам дискусия по един много сериозен проблем в българската ловна кинология!!!

Въпросът:

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Примери може да видите в раздела "Продава / предлага ловни кучета".


а защо бглов допуска да има такива обяви защо ги одобрява ?



колеги моля ви задайте този въпрос от ваше име защото на мен не ми отговарят като анонимен такъв благодаря ви
Ако сполучи, сам се хвали; ако сбърка - хората му криви
0

#14
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Ще се опитам да отговоря на този въпрос така - в клубовете членуват хора, с разни характери, с разни интереси и познания, причините за доброволното членство, няма да ги коментирам, защото доволно съм убедена, че не всички го правят с "любов" към дадената порода. Всеки клуб има правилници за развъдната дейност, които дават възможност на ОРД или там където има и комисия да вземат отношение към дадени връзки и с подпис да удостоверят и гарантират верността на данните в родословията. До тук добре, но има едно - НО.

А именно дадени хорица с огромен авторитарен багаж, вземайки себе си за центъра на Вселената решават, че могат да правят каквото си искат в дадени клубове. Започват да говорят и "успиват" аудиторията с "огромните си познания" и каквото кажат трябва да е чиста монета. Всеки който се осмели да провери или да се усъмни в това, което те именно правят или говорят заражда войни - защо защото тези хора имат своите т.н лобиски кръгове и от там идват и проблемите във всички киноложки клубове. Като някой реши, че всичко му е позволено и ако друг се противопостави на него - започва една епопея на мъчениците, която не е за разправяне. Започват да се правят лобита, кръгове, този казъл на онзи, онзи на трети и накрая всички знаят истината, всички са компетентни и даже ще се закълнат, че са те видяли Гол да целува Папата. Ето това е проблема!

Затова там където не искат да имат проблеми - просто си затварят очите и да върви кервана. А там където има воля за оправяне на нещата - в един момент настава пълен хаос. Създава се "сговор" и благодарение на интренета и анонимността, която дадат форумите започва една безпринципна и аморална война срещу всеки който се осмели да се противопостави на т.н "множество", а дали е така - дали те са "множеството" не се коментира.

Примери мога да дам много, но предпочитам с доказателства и документи, защото вече бях в съдебната зала, където дадени членове на клуб Епаньол бретон България /Драгалевски, Новак и т.н/ заявиха в прав текст, може да се прочете от протокола от съдебното заседание, не никога в живота не са пипали компютри, че никога в живота не са писали в Интернета и т.н. Всичко, което писаха месеци наред - в един момент казаха, че не е така - ето тук е и Иван със сетерите, той се оказа голям пич, ама нека си сложи ръка на сърцето и сам да каже дали може да докаже своите твръдения дето се нахвърли върху мен и как така като не ме е виждал и познавал изведнъж ме опозна? За това говоря, че след като няма морал в хората, няма принципи - за какво говорим въобще и тракаме клавиатурата.

Г-н Терзийски се възмущава, че определени хора не искат да излязат от анонимността, но нека бъдеме коректни - нали затова са никовете, а защо да излизат от анонимността си - за да бъдат разпнати на кръст, защото "който не е с нас е против нас". Не съм съгласна с Вас и открито го заявявам - вие заставате на позиция, че трябва хората да не са анонимни, но когато дадени хора уж са се легитимирали - твърдят, че никога не са писали във Вашия форум, написаха го и тук че от техните профили пишат поне 12 човека и т.н - вие отношение взехте ли? Значи след като дадените лица в съдебно заседание са заявили, че не пишат във Вашия форум следователно тези дето пишат по техните никове също са анонимни и би трябвало да се отнасяте към всички по един начин или ако имате принципна позиция - тя да е една за всички.

Извинявам се ако тона ми е бил малко остър, не съм целяла да обидя някой. Просто мнението ми е отговор на въпроса Ви - докато няма морал и има двойни стандарти, така ще е и е прав господина дето казва - че се съмнява и мисля, че мнението му е по темата.Защото доста прочетохме, доста се изписа, но когато дойде време за доказване - все се оказва, че истината била друга.
И за да съм съвсем ясна - настоях да се отвори т.н Том 2 в клуба, където да впишат всички сертифицирани кучета, които отговарят на породата, така е било и така трябва да е. Световна практика е именно това, там където има такива кучета без документи да може да се сертифицират и съответо ако дават поколение да се проследява и при попълване на 4-ти пояс вече новото поколение официално се обявява в Том 1. Така хем ще може да се обхване разпиляната кръв, хем хората ще могат сами да проседяват развитието на кучетата си и всичко да е под контрол и правилно насочвано.
0

#15
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоmay67 написа на 29.05.2012 - 14:23 :

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Ще се опитам да отговоря на този въпрос така - в клубовете членуват хора, с разни характери, с разни интереси и познания, причините за доброволното членство, няма да ги коментирам, защото доволно съм убедена, че не всички го правят с "любов" към дадената порода.

Да се върнем на темата и се надявам да се получи полезна дискусия.

Катя, ти си председател на клуб, задавам ти няколко въпроса:

1. Какво ще направи вашия клуб ако разберете, че ваш член пуска за разплод родословното си куче на неродословно?
2. Това нарушение ли е според документите на клуба?
3. Едни такива нарушения, носят ли негативни последици за клуба?
4. Тези действия на клубен член нарушения ли са на правилниците на БРФК и FCI?
5. При доказани такива действия на клубен член, отнема ли се правото на развъждане и изключва ли се от клуба въпросния човек?


Въпросите ми са адресирани към всички отговорни хора в клубовете на ловни породи в БРФК!!! Тази тема е за да се разбере дали са чисти клубовете и спазват ли изцяло техните членове правилниците на БРФК и FCI. Нека клубовете членове на БРФК първо да си подредят своите градинки, да си дисциплинират членовете и след това да гледат в дворчетата на ловците!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#16
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2012 - 14:41 :

Виж мнениетоmay67 написа на 29.05.2012 - 14:23 :

Защо киноложките клубове за ловни породи допускат ловни кучета с родословия да се разплождат с неродословни кучета??? Много често собствениците са и членове на същите клубове!!! Защо мълчат клубовете???

Ще се опитам да отговоря на този въпрос така - в клубовете членуват хора, с разни характери, с разни интереси и познания, причините за доброволното членство, няма да ги коментирам, защото доволно съм убедена, че не всички го правят с "любов" към дадената порода.

Да се върнем на темата и се надявам да се получи полезна дискусия.

Катя, ти си председател на клуб, задавам ти няколко въпроса:

1. Какво ще направи вашия клуб ако разберете, че ваш член пуска за разплод родословното си куче на неродословно?
2. Това нарушение ли е според документите на клуба?
3. Едни такива нарушения, носят ли негативни последици за клуба?
4. Тези действия на клубен член нарушения ли са на правилниците на БРФК и FCI?
5. При доказани такива действия на клубен член, отнема ли се правото на развъждане и изключва ли се от клуба въпросния човек?


Въпросите ми са адресирани към всички отговорни хора в клубовете на ловни породи!!! Тази тема е за да се разбере дали са чисти клубовете и спазват ли техните членове правилниците на БРФК и FCI. Нека клубовете членове на БРФК първо да си подредят своите градинки, да си дисциплинират членовете и след това да гледат в дворчетата на ловците!



Ок, ще се опитам да отговоря на поставените от теб въпроси до толкова до колкото мога.

В клуба не може да се допуска "нечистопородно" развъждане, така е записано в документите на клуба. Това обаче се оказа доста сложна тема - тъй като до момента на приемането на правилника, никой не е и поставял под съмнение почтеността на регистрираните развъдчици, въпреки, че лично предложих да се приеме т.н "Етичен кодекс", но на някой не му изнесе, въпреки това ние спазваме правилата и вярвам един ден ще се приеме и такъв кодекс и ще има по-широк инструментариум срещу недобросъвестните членове:
- "нечиспородно" развъждане лично смята, че би трябвало да се приеме в по - широк смисъл. Какво имам впредвид - освен, че не би следвало да се допуска заплождане на клубни кучета с кучета, които нямат никакъв произход/отварям скоба тук може да се заплождат сертифицираните кучета, като обясних как се упражнява контрола при тях/, така и злоупотреби от страна на някой "недобросъвестни" развъдчици, които целящи парични изгоди, заплождат кучета с видими дефекти, с неистински документи и т.н.
-при констатация на подобна "недобросъвестност" дадения развъдчик се предлага за изключване от клуба и след гласуване се изключва - токава е и процедурата.


На въпроса ти - Едни такива нарушения, носят ли негативни последици за клуба? отговара ми е категоричен ДА. Лично аз върху своя гръб изпитах тези последици от недобросъвестността на някой хора в клуба, които бяха издали родословия на кучета, на името на развъдника на човек, който и представа си нямаше. Да не говорим и затова, че бях шокирана и от факти изнесени от нови собственици на кученца и всичко това се отрази не само негативно на клуба, клубното ръководство, но на мен лично ми се наложи да поема всички тези негативи. Не допустимо е името на клуба да се "употребява" като защита за "далаверите" на някой. Но все пак сме в България и да ти кажа нагледах се на много интересни неща - максимата "Крадеца вика дръжте крадеца" действа и не само тя в комплект с "Кажете че сестра й е едникаква си, пък да доказва, че няма сестра" е направо смъртоносно оръжие за честта и достойство, както и авторитета на клуба. Но най-най-страшното е, че тези хора дето допускат това - нямат и грам угризения, те продължават да го правят, защото на простака всичко му е позволено - както каза моя познат.


Ами това е! Сложно е, всеки който се опита да се противопостави на интереса на другия - става много сложно, а всъщност е много просто - трябва да се направи една кръгла маса, да се седне, да се обсъдят нещата, да се изясняват позиции, няма нужда от юмруци и тропане - ако обичаме породата, обичаме тези кучета не трябва да ги предаваме с подобни низостни действия. Това е моето скромно мнение.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 578737_344279992303579_137057869692460_937372_619620215_n.jpg

0

#17
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоmay67 написа на 29.05.2012 - 15:19 :

-при констатация на подобна "недобросъвестност" дадения развъдчик се предлага за изключване от клуба и след гласуване се изключва - токава е и процедурата.

Ти си член на БРФК, има ли досега случай на отнето право на развъждане и изключен член от клуб за ловна порода и съответно БРФК за такива скачки? Ако киноложките организации в България погледнат в обявите, ще запретнат ли ръкави? Даже в момента има такива действащи обяви!!!

Пак ще повторя: Нека клубовете членове на БРФК първо да си подредят своите градинки, да си дисциплинират членовете и след това да гледат в дворчетата на ловците!

п.с. Катя, пиша ти на теб сега, защото явно други височайши представители на клубове нямат смелост да пишат в тази тема!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#18
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 29.05.2012 - 15:41 :

Виж мнениетоmay67 написа на 29.05.2012 - 15:19 :

-при констатация на подобна "недобросъвестност" дадения развъдчик се предлага за изключване от клуба и след гласуване се изключва - токава е и процедурата.

Ти си член на БРФК, има ли досега случай на отнето право на развъждане и изключен член от клуб за ловна порода и съответно БРФК за такива скачки? Ако киноложките организации в България погледнат в обявите, ще запретнат ли ръкави? Даже в момента има такива действащи обяви!!!

Пак ще повторя: Нека клубовете членове на БРФК първо да си подредят своите градинки, да си дисциплинират членовете и след това да гледат в дворчетата на ловците!

п.с. Катя, пиша ти на теб сега, защото явно други височайши представители на клубове нямат смелост да пишат в тази тема!



Мисля, че бях доста конкретна - да има такива случаи и то не един или два. Има и такива - където дадени членове сами предпочитат да напуснат клубовете, защото според думите им са "притиснати" и не могат да "еспериментират" своите проекти.

Както виждаш в някой от клубовете нещата вече са почти подредени, в други има войни в трети ще предстоят - но всичко остава на съвестта на хората, не може клубовете да се превръщат в киноложки полиции - това е абсурдно !
0

#19
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоdrMakarov написа на 29.05.2012 - 10:49 :

Колега Терзийски, аз мисля че сме си баш в темата ....аз в моя пост това имах предвид за документите, за проследяване на произхода и останалите неща. Защото част от нещата са чисто печалбарство, както каза Иван това е въпрос на самите личности. Но аз съм бил свидетел как куче -мъжко е докарано от Италия в БГ за обучение при хора, които се имат за капацитети и се започна едно обикаляне и скачки срещу едни 400 евра (който желае) , ама после няма документи ,няма нищо.

Тази схема е много разпространена колега, случайни хора не могат да я вършат, повечето са отговорни членове на клубове за ловни породи! Ама пусти пари, готови са на всичко за тях, после ловците били виновни и им пречели! Много неща се знаят и се разпространяват тайно, а иначе официално са божи кравички!!! При тези неща които са се вършели и вършат, няма как да се иска ловците да повярват скоро!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#20
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоmay67 написа на 29.05.2012 - 15:49 :

не може клубовете да се превръщат в киноложки полиции

Защо полиции бре Кате, просто, който не спазва правилниците вън!!! И тогава клубовете се изправете с чисти сърца и призовете българския ловец да разсъждава по друг начин!

п.с. Да направим един експеримент, можеш ли да преброиш колко са нарушенията на членове на клубове към БРФК тук: http://www.bglov.com...hp?showforum=22
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни