БГ Лов Форум: Фен клуб за Churchill - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб за Churchill

#41
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Здравейте колеги,

Моля за малко уточнение от по запознатите с марката. Виждам че говорите за модел А612, и търсейки намирам различни модели Чърчил Churchill i Churchill NEW.. но без индикация на модела с цифрено буквени означения. A612 не е ли модел на Armsan и дали става дума за едни и същи оръжия, а ако не, каква е разликата между Churchill и Armsan.

Благодаря предварително за поясненията.
0

#42
Потребителят е онлайн   lachov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 540
  • Регистр: 01.03.12

Виж мнениетоPliofcho написа на 02.07.2013 - 14:15 :

Здравейте колеги,

Моля за малко уточнение от по запознатите с марката. Виждам че говорите за модел А612, и търсейки намирам различни модели Чърчил Churchill i Churchill NEW.. но без индикация на модела с цифрено буквени означения. A612 не е ли модел на Armsan и дали става дума за едни и същи оръжия, а ако не, каква е разликата между Churchill и Armsan.

Благодаря предварително за поясненията.

А612 и NEW са един и същ модел на Чърчил, А612 го пише на цевната кутия а NEW е явно търговско название за да се различава от стария модел ако се загледаш по снимките ще видиш че на А612 и NEW бутона за връщане на затвора е от дясно на цевната кутия на по-стария модел незнам къде е, подобрено е и газовото бутало .......сега има и нов модел Matrix на инерционен принцип.
0

#43
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Благодаря за информацията, осбенно за Matrix-a :)
0

#44
Потребителя е офлайн   Бат Иван 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 17.08.08
Какво да кажа - възхитен съм от стрелбата с куршуми на това оръжие , както и от лесното му почистване.
0

#45
Потребителя е офлайн   alex__alex 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 545
  • Регистр: 22.02.10
Колеги аз си търся ловен автомат чърчил до 300 лева,ако има някой за продаване да званне на 0887925942,0876444019
0

#46
Потребителя е офлайн   alex__alex 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 545
  • Регистр: 22.02.10

Виж мнениетоalex__alex написа на 27.09.2013 - 15:07 :

Колеги аз си търся ловен автомат чърчил до 300 лева,ако има някой за продаване да званне на 0887925942,0876444019

Намерих си..
0

#47
Потребителя е офлайн   gergo9 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 03.10.13
Здр колеги нов съм не ме съдете за грешките !!! Млад ловец съм за първа година. Онзи ден ходих до випа и си закупих ловен автомат Чърчил 12/76 синтетик с инертен завор , не съм все още стрелял с него но мисля да го направя на откриването :) и след това ще драсна за представянето му ! Не че имам голям опит за сравнение но все пак :P Ще го използвам за лов на пернат и едър дивеч , дано да съм направил правилният избор :P
0

#48
Потребителя е офлайн   mimo_bg 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 24.01.13
Привет колеги, желая ви много слука. Искам да по-питам какво ви е мнението за ловен автомат churchill matrix fidelio? Харесва ми много, но не знам дали няма да имам ядове
мисля да го ползвам за едър и птичи лов. Това ще ми е първа пушка и не искам да се опаря още в началото
благодаря за вниманието, и ви желая много слука
0

#49
Потребителя е офлайн   Бат Иван 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 70
  • Регистр: 17.08.08

Виж мнениетоgergo9 написа на 03.10.2013 - 21:43 :

Здр колеги нов съм не ме съдете за грешките !!! Млад ловец съм за първа година. Онзи ден ходих до випа и си закупих ловен автомат Чърчил 12/76 синтетик с инертен завор , не съм все още стрелял с него но мисля да го направя на откриването :)/> и след това ще драсна за представянето му ! Не че имам голям опит за сравнение но все пак :P/> Ще го използвам за лов на пернат и едър дивеч , дано да съм направил правилният избор :P/>


Как е колега?
0

#50
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Все още ли няма отзиви за инерционката?
0

#51
Потребителя е офлайн   KkkosToV 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 02.07.14
Здравеите , запалих се да си взимам Churchill Matrix Camo Mossy Oak 12/76..... Може ли някакви мнения и струва ли си...??? :) :) :)
0

#52
Потребителя е офлайн   tihomir123 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 43
  • Регистр: 15.08.10
Имах проблем с счупена игла на моят и взех игла от модела ARMSAN A612 СТАВА ПЕРФЕКТНО
0

#53
Потребителя е офлайн   boy_shot 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 26.08.14
Привет колеги,

Имам едно питане? Имам Churchill 12/76 A612, но незнам с газово или инерционно презареждане е?
Как може да се разбере? Можели по сер. номер (подобно на VIN номер при автомобил) да се провери и 12/76 или 12/89.
Също имам монтиран бързомерец на пушката, но има и монтирана шина под него, която е захваната за пушката с 2 болчета след разпробиване. Ако е махна с какво може да запуша дупките? и опасно ли е?

Извинявам се за въпросите, но съм нов ловец и ми е първа пушка.
0

#54
Потребителя е офлайн   Ogi Varbanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 179
  • Регистр: 19.11.11
Колега, най-добре да снимаш пушката за да я видим.Мисля, че твоя модел е с газово презареждане, но може да я снимаш разглобена за по-сигурно.И защо ще махаш бързомера?
0

#55
Потребителя е офлайн   boy_shot 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 26.08.14
http://www.guns.bg/C...eedReg=&outlet=

ето това е моя модел, но още не съм е разглабял или поне незнам как :D/>

тук май намерих отговора газово презареждане

http://www.hunt.bg/%...%B8/offers/1814
0

#56
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13
колега търси да купи чукче за ескорт магнум.
благодаря.
0

#57
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
И аз имам Чърчил надцефка 12/76 синтетик - вече е втори сезон и съм много доволен , миналият нямах възможност да я пробвам на пъдпъдъчият лов , но сега просто е без забележка. Никакви проблеми , абе само ги посочвам и те сами падат. :D :D :D
0

#58
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Колеги може ли да споделите опит с кои патрони дава най-добра групираност и бой , става дума за предстоящия свински лов. Личните ми впечатления - пробвал съм с уинчестър 13/0 магнум - пълна трагедия , даже и на мишената на 37-38м. по 2-3 съчми., може да съм попаднал и на кофти партида имайки в предвид на каква преференциална цена ми ги дадоха. След това минах на Братан 13/0 магнум - на същата дистанция в мишената /капак от 10л. кофа/ - средно по 11-13 съчми. С бренекета с които съм стрелял е без забележка , много прилична стрелба - на 50м. добра групираност.
0

#59
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 10:21 :

Колеги може ли да споделите опит с кои патрони дава най-добра групираност и бой , става дума за предстоящия свински лов. Личните ми впечатления - пробвал съм с уинчестър 13/0 магнум - пълна трагедия , даже и на мишената на 37-38м. по 2-3 съчми., може да съм попаднал и на кофти партида имайки в предвид на каква преференциална цена ми ги дадоха. След това минах на Братан 13/0 магнум - на същата дистанция в мишената /капак от 10л. кофа/ - средно по 11-13 съчми. С бренекета с които съм стрелял е без забележка , много прилична стрелба - на 50м. добра групираност.

С монолит 28гр.пробвал ли си.
0

#60
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13

Виж мнениетож.калъча написа на 03.09.2014 - 11:13 :

Виж мнениетоПламен69 написа на 03.09.2014 - 10:21 :

Колеги може ли да споделите опит с кои патрони дава най-добра групираност и бой , става дума за предстоящия свински лов. Личните ми впечатления - пробвал съм с уинчестър 13/0 магнум - пълна трагедия , даже и на мишената на 37-38м. по 2-3 съчми., може да съм попаднал и на кофти партида имайки в предвид на каква преференциална цена ми ги дадоха. След това минах на Братан 13/0 магнум - на същата дистанция в мишената /капак от 10л. кофа/ - средно по 11-13 съчми. С бренекета с които съм стрелял е без забележка , много прилична стрелба - на 50м. добра групираност.

С монолит 28гр.пробвал ли си.


Не , не съм пробвал. На монолит имам куршум , който след попадени се пръска, но така и не ми се удаде възможност да го пробвам.
Решил съм да пробвам как ще е с Федерал, но имайки в предвид цената - стрелбата по мишена ще е крайно ограничена. :D
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни