БГ Лов Форум: Лов на чакал... - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (63 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на чакал...

#21
Потребителя е офлайн   raev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 372
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(argo @ Mar 31 2008, 19:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Позна за "миризмата''...ама и ти си се пристарстил към нея... biggrin.gif


Някой ме беше заразил... wink.gif

Този пост е редактиран от vater: 08.08.2008 - 09:26
Причина за редакцията: \\'снимка по голяма от 1мб.\\'

по-добре без пушка, отколкото без куче
0

#22
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(argo @ Mar 31 2008, 19:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
Тези са от мен... wink.gif
Има и няколко лисици...за да е по-красиава снимката biggrin.gif

програмата "ФАР"...wink.gif?
0

#23
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
"тримата глупаци"... biggrin.gif


на звуково примамване.....
0

#24
Потребителя е офлайн   vhb77 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 19
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(D.j.Stancho @ Mar 31 2008, 22:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
"тримата глупаци"... biggrin.gif


на звуково примамване.....

Колега можеш ли да споделиш нещо повече за този начин на ловуване с какъв звук ,каква машинка ,през кое време на денонощието ги просна тия хубавци????
0

#25
Потребителя е офлайн   raev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 372
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(LiQuIfY @ Apr 1 2008, 20:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ти с 223 ли ги стреляш че не мога да го определя


223 да
по-добре без пушка, отколкото без куче
0

#26
Потребителя е офлайн   Петър 

  • Ловджия
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1126
  • Регистр: 17.02.08
Сашо вие подавате ли данъчни декларации заради материалното поощряване на хищници? Днес имах да отчитам още няколко такива (хищници) и ми заявиха, че трябва да подам декларация. Досега ни удържаха по някой лев за данъци. При вас как е?
0

#27
Потребителя е офлайн   raev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 372
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Петър @ Apr 7 2008, 20:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Сашо вие подавате ли данъчни декларации заради материалното поощряване на хищници? Днес имах да отчитам още няколко такива (хищници) и ми заявиха, че трябва да подам декларация. Досега ни удържаха по някой лев за данъци. При вас как е?


Подаваме накрая на годимата, иначе ще ти дойде акт от 10лв че си имал странични доходи и не си ги декларирал. Ако не са повече от 1200лв(по памет) не взимат данък. Поне така беше сега незнам моите седят във фризера не съм предавал тази година.
по-добре без пушка, отколкото без куче
0

#28
Потребителя е офлайн   demon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 284
  • Регистр: 23.04.08
biggrin.gif Е нее чакал но поне са от едно семеиство. biggrin.gif
Вълчица 2 годишна.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 888.JPG

0

#29
Потребителя е офлайн   Николай Караколев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 396
  • Регистр: 06.04.08
С тази свирка ли я примами, имам я същата, но не съм я пробвал още ?
0

#30
Потребителя е офлайн   demon 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 284
  • Регистр: 23.04.08
колега свирката е супер.
с нея сам избил доста лисици и чакали,
номера е да ги има гадинките и разбирасе да свириш правилно.

А вълчицата е повече на късмет от колкото на свирката.
Нормален ловен ден , най-далечен пост , е използвах и свирката но по скоро е от голямото движение в гората хора и кучета.
Та тя излезна аз стрелях и падна. biggrin.gif
товае. наслука.
0

#31
Потребителя е офлайн   Николай Караколев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 396
  • Регистр: 06.04.08
аз знам къде ги има, но примамването куца нещо
0

#32
Потребителя е офлайн   raev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 372
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(Tapanarka @ Jun 9 2008, 17:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мама му стара хора вие сте бахти коравосърдечните и ограничени типове.. Как може да убивате по тоя жесток начин горките животни.. ( не говоря само за чакалите а за всички диви животни ) НЕ МИСЛИТЕ ЛИ МАЛКО?! Сега ще кажете,ама те ядът добитъка.. ама те тва онова.. ЕМИ ПРИРОДА .. животни .. бахти направо като гледам и се чудя как може да има такива хора.. живеем в ебахти смотаната държава, тук хората си правят гаври с животните и ги измъчват по какъв ли не начин.. а някои хора го правят за кеф.. а в другите страни.. кво е там ?! знате ли .. не съм много запозната, но доколкото са ми казвали и съм чела, че примерно в Америка неможе да заколиш едно прасе, а трябва преди това да го заведеш на ветеринар, за да му сложи упойка.. това е случка с българин в Америка. а вие тука цели форуми правите, че и слагате снимки най-нахално. ми ако влезе някое дете без да иска тва е бахти стреса.. офф нз може да говоря пълни глупости, но не мисля че трябва така да се постъпва с животните.. тва си е природа.. ние всеки ден я унищожаваме малко по малко.. и накрая кво ще стане ...... толкова красиви животни.. чакали, сърни, елени.. толкова добри.. Знам, че ще кажете че могат да нападнат човек и дори чакалите да го изядат..ама си е природа.. а и до някъкваа степен зависи от човека, защото мен лично са ме нападали чакали и знам какво е .. но успях да се спрявя с тях.. а можех и ако искам да извадя пушката и да ги застрелям нали? ама не е там въпроса .. въпроса е в уважението на това което ни е дал Бог.. най-ценното за нас - ПРИРОДАТА.. със всичките и хубави и лоши страни...колкото и гадни и лоши животни и гадинки да има.. нека ги оставим да си живеят на спокойствие..поставете се за момент на тяхно място примерно.. въпреки че не са толкова усъвършенствани като нас.. животните също имат чувства .. те също са тъжни, също скърбят и се радват.. просто ние не го забелязваме, повлияни от света в който живеем.. убийства, изнасилвания, кражби и т.н. .. така сме свикнали и така сме научени.. да убиваме и да крадем .. и да не жалим .... може и вие да сте се замисляли, но явно не достатъчно.. ако не сте... МОЛЯ ВИ .. замислете се.. какво причинявате на природата .. на хората които я ценят ... и на самите вас.. !

П.С. - извинявам се ако съм обидила някой с нещо.. но изказвам мнение и искам да се научим да ценим това което имаме.. дори и да не променя мисленето ви с тия думи пак съм благодарна на тези които прочетоха това горе, че отделиха малко време .. надявам се за нещо хубаво..
П.С. 2 - попаднах тук случайно търсейки снимка на малък чакал, защото видях в гората труп(скелет) на малко животно ОБЕСЕНО С ЧУВАЛ, което приличаше на лалугер.. но ми казаха, че може и да е малък чакал затова се потърсих .. и попаднах тук .. БЛАГОДАРЯ ВИ за вниманието ! (bow)

Поста май не е за темата!!!
Интересно ми е как се справи с нападението на чакалите? laugh.gif
Колко чакала те нападнаха.... blink.gif

по-добре без пушка, отколкото без куче
0

#33
Потребителя е офлайн   бай Иван 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 334
  • Регистр: 21.04.08
Цитат(Tapanarka @ Jun 9 2008, 17:30 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мама му стара хора вие сте бахти коравосърдечните и ограничени типове.. Как може да убивате по тоя жесток начин горките животни.. ( не говоря само за чакалите а за всички диви животни ) НЕ МИСЛИТЕ ЛИ МАЛКО?! Сега ще кажете,ама те ядът добитъка.. ама те тва онова.. ЕМИ ПРИРОДА .. животни .. бахти направо като гледам и се чудя как може да има такива хора.. живеем в ебахти смотаната държава, тук хората си правят гаври с животните и ги измъчват по какъв ли не начин.. а някои хора го правят за кеф.. а в другите страни.. кво е там ?! знате ли .. не съм много запозната, но доколкото са ми казвали и съм чела, че примерно в Америка неможе да заколиш едно прасе, а трябва преди това да го заведеш на ветеринар, за да му сложи упойка.. това е случка с българин в Америка. а вие тука цели форуми правите, че и слагате снимки най-нахално. ми ако влезе някое дете без да иска тва е бахти стреса.. офф нз може да говоря пълни глупости, но не мисля че трябва така да се постъпва с животните.. тва си е природа.. ние всеки ден я унищожаваме малко по малко.. и накрая кво ще стане ...... толкова красиви животни.. чакали, сърни, елени.. толкова добри.. Знам, че ще кажете че могат да нападнат човек и дори чакалите да го изядат..ама си е природа.. а и до някъкваа степен зависи от човека, защото мен лично са ме нападали чакали и знам какво е .. но успях да се спрявя с тях.. а можех и ако искам да извадя пушката и да ги застрелям нали? ама не е там въпроса .. въпроса е в уважението на това което ни е дал Бог.. най-ценното за нас - ПРИРОДАТА.. със всичките и хубави и лоши страни...колкото и гадни и лоши животни и гадинки да има.. нека ги оставим да си живеят на спокойствие..поставете се за момент на тяхно място примерно.. въпреки че не са толкова усъвършенствани като нас.. животните също имат чувства .. те също са тъжни, също скърбят и се радват.. просто ние не го забелязваме, повлияни от света в който живеем.. убийства, изнасилвания, кражби и т.н. .. така сме свикнали и така сме научени.. да убиваме и да крадем .. и да не жалим .... може и вие да сте се замисляли, но явно не достатъчно.. ако не сте... МОЛЯ ВИ .. замислете се.. какво причинявате на природата .. на хората които я ценят ... и на самите вас.. !

П.С. - извинявам се ако съм обидила някой с нещо.. но изказвам мнение и искам да се научим да ценим това което имаме.. дори и да не променя мисленето ви с тия думи пак съм благодарна на тези които прочетоха това горе, че отделиха малко време .. надявам се за нещо хубаво..
П.С. 2 - попаднах тук случайно търсейки снимка на малък чакал, защото видях в гората труп(скелет) на малко животно ОБЕСЕНО С ЧУВАЛ, което приличаше на лалугер.. но ми казаха, че може и да е малък чакал затова се потърсих .. и попаднах тук .. БЛАГОДАРЯ ВИ за вниманието ! (bow)

Модераторите да трият постовете дето не са по темата!
А природозащитниците да си пишат в техните форуми!
И да бяха та нахапали чея чакали да ти дойде акъла(макар че се съмнявам че въобше си виждал/а чакал на живо)

"Абе ти моеш ли да спреш гората да се разлиства,ааа?"
IN HUNTING VERITAS!

Публикувано изображение
0

#34
Потребителя е офлайн   авджия 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 15.07.08
Цитат(argo @ Mar 31 2008, 20:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Позна за "миризмата''...ама и ти си се пристарстил към нея... biggrin.gif

rolleyes.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   djotoxxx 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 148
  • Регистр: 25.04.08
станчо в раздел гургулици говориш за бракониерство би ли ми казал в закона за звуковите примамки как седи въпроса
0

#36
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(djotoxxx @ Aug 8 2008, 09:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
станчо в раздел гургулици говориш за бракониерство би ли ми казал в закона за звуковите примамки как седи въпроса



ето го звуковото примаване...дали е позволено?надавям се си прочел закона и ще ме светнеш!!!


.... сравнениета ти са направо ...... ohmy.gif надявам се,че съм ти задоволил любопитството...та между другото колко чакала имаш убити?тях да не ги примамваш с вързана кокошка? rolleyes.gif rolleyes.gif

хайде стига!!!извинявам се ако съм те убидил!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   djotoxxx 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 148
  • Регистр: 25.04.08
влез в гургулици там съм ти отговорил
0

#38
Guest_vasil penov_*

  • Група: Гост
ето една прекрасна снимка и от мен това е от отминалия сезон когато я погледна се наьсвам о6те пове4е

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: S7000899.JPG

Този пост е редактиран от vater: 15.09.2008 - 20:44
Причина за редакцията: \\'Голяма снимка\\'

0

#39
Потребителя е офлайн   old hunter 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 22.10.08
Цитат(vasil penov @ Sep 9 2008, 21:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
ето една прекрасна снимка и от мен това е от отминалия сезон когато я погледна се наьсвам о6те пове4е



Евала, бате! Получаваш ОТЛИЧЕН от мен. Не съм ходил още за хищник, чета и се ограмотявам само.Мисля другата седмица да се пробвам.

Мисля с вмирисана риба да се пробвам, на чета че и машинките дават резултат. А някакъв магазин с адрес къде ги има? В софия, ако знаете. В 2-3 попитах, но нямаха...
0

#40
Потребителя е офлайн   HeSS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 364
  • Регистр: 25.03.08
Franchi-то са изказа от 5 метра, 13/00 nike
в камбанарията laugh.gif


АВЖЪЛЪКА Е КАТО СЕКСОЛЪКА, ПАДА... АМА ИМА БЛАСКАНЕ
0

Сподели темата:


  • (63 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни