БГ Лов Форум: Анкета за или против отпадане границите на ловни полета в едно сдружение, при лов на прелетен дивеч - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Анкета за или против отпадане границите на ловни полета в едно сдружение, при лов на прелетен дивеч

Анкета: Анкета за или против отпадане границите на ловни полета в едно сдружение, при лов на прелетен дивеч (125 потребител(и) са гласували)

Трябва ли да отпаднат границите на ловни полета в едно сдружение , при лов на прелетен дивеч , или не и защо ?

  1. Да. Трябва да отпаднат. (57 глас(а) [45.60%] - Виж)

    Процент гласували: 45.60%

  2. Не. Не трябва да отпаднат. (67 глас(а) [53.60%] - Виж)

    Процент гласували: 53.60%

  3. Нямам мнение по въпроса. (1 глас(а) [0.80%] - Виж)

    Процент гласували: 0.80%

Глас Гостите не могат да гласуват

#181
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Колеги, с оглед на последните събития и за запазване изконните интереси на българските ловци и за защита на правото ни на лов се създава инициативен комитет от представители на ловни сдружения, общественици и обикновени ловци за иницииране на подписка за приемане на предложените от нас промени в сроковете за ловуване, която да бъде връчена на Директора на ИАГ, Председателя на Народното събрание и Министър-председателя на Република България.

Присъединете се към нас: ПОДПИСКА В ПОДКРЕПА НА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО НА СЛРД „СОКОЛ 1893” ПАЗАРДЖИК ЗА ПРОМЕНИ В ЗАКОНА ЗА ЛОВА И ОПАЗВАНЕ НА ДИВЕЧА

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#182
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 22.08.2017 - 08:28 :

Сега...
Хубави ,лоши ...тука във форума -хора всякакви...
Но !
Изказвам учудването си от неразбирането на проблема,от страна на иначе разбиращи от лов хора ?!
Петрофф,Сахакян,Лубо,Иво..../да ме простят другите,тук наистина има доста хора,които уж чуват петлите.../

Написах ви ,по горе,едно просто уравнение с една Неизвестна и една Известна страна ,където резултата е Известен...
Не съм го измислил аз !
Живота ме среща с различни хора от разлини велиини...

Та ... дойдоха ми гости от Русия- сибирски милиардер,стар мой приятел,който доведе Академик/ама истински,не като мен в лова... Публикувано изображение/>/> /
Подариха ми водка Iordanov,ядохме хайвери от Дива риба с лъжица и сушена риба от 200 евра килото...
,,Сибиреца'' покрай газа има ферма за есетрови и вади по 11 т. черен хайвер на година и е един от главните спонсори на РАН !

Академика, от години е в ядрото на работна група,занимаваща се, най-общо казано с бъдещето...с проблемите на Природата и произтичащите такива за хората...
Този човек е предсказал с точност ,какво ще се случи до 2020 г. ... направил го е под формата на прогноза ,през 70-те години,като най- младия професор в Академията на науките на СССР...В последствие целия научен свят признава модела за най-точен и го полага в основите на модерното научно търсене...

Насочвайки разговора в посока ,какво е обяснението за случващото се около нас,получих най-страшните отговори на въпросите,които ме вълнуват...
Термина е Акселерация- Глобална Природна Акселерация
Добре,че беше водката...
Получих и уравнението,което малко побългарих,ама малко!

И така...
Уважаеми колеги,
С прискърбие ви съобщавам,че ловът на прелетни във формата и мащабите, в които сме свикнали да го приемаме ... ПРИКЛЮЧВА !!! /по-точно е приключил/.
И причината за това не е в Известното от уравнението/сбор от фактори/...не е !!!
Причината е в другия Участник - в Неизвестното !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Природата/най- общо казано/е обърнала нова страница за Света - нов Подход ,целящ /може би/именно Оцеляването на същия...
И това,че на някои не им харесва и не искат да се съобразяват с факта,съвсем не умаловажава същия...даже напротив,вади го с цялата му острота !!!

Лов няма да има,не и същия !
Приемете го,с достойнство и примирение !
Единствената ,зависима от Човека страна в Уравнението е Известната и Там, само от Човека зависи ,дали ще помогне на Природата в Прехода или ще пречи ,засилвайки реакцийте и ,принуждавайки я да ,,бърза'' и оттам да Греши,стоварвайки още по-големи проблеми на главата му !!!

Решението на това уравнение е станало факт през 90-те...няма нищо ново- резултата е НЯМАНЕ !!!

Има още една лоша новина и тя е за бъдещето на т.н. Местен дивеч-
*Миграция
*Инвазия
* Израждане
* Необяснимо изчезване на цели видове
* Проявяване на агресия м/у видове,които са съжителствали мирно ...
* Нови болести и възраждане на стари ,но мутирали такива
* Депресивни състояния
* Необяснимо желание за рушене на местобитания
* Промени в стереотипите
* Притъпяване на инстинктите
* Промяна в хранителните режими
.............................................................

Дошло е Ново Време и щем- не щем ,май трябва да се съобразяваме с това...

Искренно се надявам,че Академика греши...
Искренно се надявам,че сте ме разбрали .....

Край на лекцията.

пп
Любо,
това ли искаш да ти каже Съюза ???
Аз мисля,че няма да го каже по две причини :
1. Не го знаят и не искат да го научат.
2. Ще останат без членове - старите ще се откажат,а нови няма да има...нали на никой, не му се купува фабрика на 9 септември 1944 г. ?! Публикувано изображение/>/>


Къде са му публикациите на академика да ги прочета ?
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#183
Потребителя е офлайн   mcm66 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 194
  • Регистр: 25.03.09

Виж мнениетоlobo написа на 10.08.2017 - 21:09 :

Не знам какви са вашите виждания ама ето какви са моите ... от 7-8 години тоя лов (на прелетен) се превръща само в спомен. Отровена земя , химикали , оран веднага след жътвата , палене на стърнища и полета ... и още такива подобни. Никаква заинтересуваност и съпричастност от НЛРС и от министерства и правителства , еколози ... изобщо от всички дето би трябвало. Истинските ловци тук знаят за какво говоря ... какво беше тоя лов допреди десетина години и какво е сега.

Аз лично се отказвам от тоя лов и от тоя сезон повече няма да взимам бележки за пъдпъдък и гургулица ...

Наслука на останалите

Колега абсолютно си прав и това е голата истина но всички се правят,че не я виждат. :o
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 8
  • 9
  • 10
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни