БГ Лов Форум: Светлоотразителни елементи за лов на гонка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Светлоотразителни елементи за лов на гонка

#1
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1130
  • Регистр: 05.01.12
Интересува ме къде точно е написано какви са изискванията към светлоотразителните елементи /шапки, жилетки, ленти и др./ на облеклото за групов лов?
0

#2
Потребителя е офлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
А как взе изпита за ловец?
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#3
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1130
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоkcv написа на 14.11.2019 - 15:10 :

А как взе изпита за ловец?


С отличен го взех изпита за ловец, без грешка и без да преписвам, преди 15 години. Ама това какво общо има с моя въпрос.........

Просто искам да съм изряден ловец. Пък и с тия промени всеки месец на закони и наредби ....не мога да им хвана края, та за това питам.

Едни твърдят, че се изисква само шапка, други жилетка, трети и двете ....., а излишни неща не обичам, това е!
0

#4
Потребителя е офлайн   Rasate 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 10.06.08
чл. 55 от Правилника
(8) (Предишна ал. 7, изм. - ДВ, бр. 80 от 2010 г.) По време на ловуването ловците са екипирани с ленти, шапки или облекло с ярък сигнален цвят.

от Закона
Чл. 83н. (Нов - ДВ, бр. 60 от 2012 г.) Който участва в групов лов на дива свиня и дребен дивеч, без да е екипиран с шапка или облекло с ярък сигнален цвят, се наказва с глоба от 100 до 500 лв.
0

#5
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
Във Варненско, проверяващите държат на жилетка, т. е. не признават шапки и ленти. Спорът (след цитиране на закона) се оказа безрезултатен и с намек, че е нежелателен! (това миналия сезон)
0

#6
Потребителя е офлайн   Иж-54 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 184
  • Регистр: 22.06.19
Аз лично се чувствам по-спокоен, когато съм и с шапка и с жилетка за вас нз.
0

#7
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09

Виж мнениетоСветослав Душев написа на 14.11.2019 - 17:15 :

Във Варненско, проверяващите държат на жилетка, т. е. не признават шапки и ленти. Спорът (след цитиране на закона) се оказа безрезултатен и с намек, че е нежелателен! (това миналия сезон)


Ами кажи им като са много отворени, че след като те държат на жилетката , ти пък държиш да те хванат за топките и да ти ги разклатят. Ако продължават да са отворени, кажи им да ти напишат акт и да си продължите спора в съда.
0

#8
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
[quote name='Светослав Душев' timestamp='1573744523' post='863796']
Във Варненско, проверяващите държат на жилетка, т. е. не признават шапки и ленти. Спорът (след цитиране на закона) се оказа безрезултатен и с намек, че е нежелателен! (това миналия сезон)
[/quo



казват ли и от коя фирма да ги купиш?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#9
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Дано не бъркам но никаде в закона не пише за "светлоотразителни" елементи, а за ярък сигнален цвят! И в тази връзка някои дето ползват автомобилните жилетки с въпросните светлотразители от гледна точка на видимоста са екстра, но освен за хората още по видими са и за животните. Та има си ярки дрехи за лов има си и дрехи за пътното платно.
Лично мнение, не съм търговец или търгаш :)
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни