БГ Лов Форум: КОМЕНТАРЪ НА ЗАКОНА ЗА ЛОВА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

КОМЕНТАРЪ НА ЗАКОНА ЗА ЛОВА Интересно ли ще Ви бъде ?

#21
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоЕмил Радев написа на 11.03.2011 - 14:09 :

То има и още , но тази седмица ще добавя . По-принцип мислех да качвам само по-интересните пасажи от книжката , но мисля че цялата си заслужава снимането :unsure:

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#22
Потребителя е офлайн   ivan-alarmata 

  • Ivan Stefanov
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1379
  • Регистр: 25.12.10
Давай Емич да но на някой му светне :lightbulb-idea: А и адменистратора е качил във форума един ловен излет във Врачанско с него е и Иво Георгиев и взеха интервю с един старец със 63 г стаж .Стареца каза в интервюто много неща които са били преди ,и колко хубаво се е ловувало . :36_2_41:
0

#23
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08

Виж мнениетоivan-alarmata написа на 11.03.2011 - 16:01 :

Давай Емич да но на някой му светне :lightbulb-idea: А и адменистратора е качил във форума един ловен излет във Врачанско с него е и Иво Георгиев и взеха интервю с един старец със 63 г стаж .Стареца каза в интервюто много неща които са били преди ,и колко хубаво се е ловувало . :36_2_41:


Tоя "някой" да не е плебей,че да влиза в такива форуми.Ние си пишем,ние си четем.
Да сме живи и здрави,нек ни .......
0

#24
Потребителя е офлайн   bizon 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 694
  • Регистр: 01.07.08
Когато законите се правят в съответствие с природата и традициите на хората, резултатът е добър.Много поучително четиво! Танаци,все пак количествените натрупвания водят качествени промени :D Когато много хора начат нещо,то може да стане истина.
АЛЕКСАНДЪР ЗАИМОВ
0

#25
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11
Искам да съм бил ловец тогава или сега да е 1936г.Без коментар за четивото!Публикуваното от Емил Радев за пореден път доказва,че сега всичко се прави така че за да бъде максимално сложно,максимално неразбираемо и оставаш с впечатлението,че се прави нарочно.А колко по-лесно е всичко да бъде казано с прости думи и да бъде написано от нормални разбиращи хора.
Затова имам предложение -на този закон да бъдат сменени само годините и с малка редакция в правописа и корекции на някои понятия от онези години,да бъде внесен за разглеждане в Народното събрание.
0

#26
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11

Виж мнениетоЕмил Радев написа на 04.03.2011 - 01:16 :

Скоро още :) А тук е интересна табличката с наказанията - последното (малко размазано но се чете : ако не си ловец не може да притежаваш ловно куче по възрастно от 1 година - иначе глоба 500 лева за ловно куче , а ако имаш хрътка - 1 000 лева )
Ако този закон от тази далечна година стоеше и се прилагаше тук щеше да е като в Германия и Унгария . Дивеч щеше да има , щеше да има приемственост и ловна култура . А ние от сега нататък ще се опитваме да запазим и доизграждаме тези неща .....

Вижте чл.86-Ловец който масово и безогледно убива полезен дивеч и обръща лова в ПРОФЕСИЯ,без да се съобразява със своите нужди ...........
0

#27
Потребителя е офлайн   петър стоянов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 504
  • Регистр: 27.12.11
Всички закони до 1942г.,включително и Закона за лова от 1938г. могат да бъдат намерени в,, Сборник от закони от 1842-1938г.",който струва 30.00лв.Това намерих като информация.Мисля,че си струва.
0

#28
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Струва си разбира се ! Не може да знаеш накъде отиваш , без да помниш от къде си минал . Трябва да се включи в курсовете за ловци и малко българска ловна история и законодателство - ще бъде от полза ...
Добре е да се помни и знае ,че България е страна с традиция и история в ловът.

Честит национален празник !
0

#29
Потребителя е офлайн   randeom 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 12.09.11

Виж мнениетоЕмил Радев написа на 26.02.2011 - 23:06 :

Колеги , дали ще ви бъде интересно да попрочетете , малко , а защо не и цялото съдържание на тази "книжка" .
Нали съм трето поколение ловец , като се разровя из кашоните и библиотеките намирам и по нещо интересно свързано с ловът и ловната култура от миналия век .
Последното ми "откритие" е тази книжка издадена през ............ 1938 г. :blink:/>
Прехвърлих я набързо и макар стара има доста неща , които ако се прилагат днес мисля , че ловът би бил едно доста по-приятно занимание . Дивечовите запаси биха се увеличили и изобщо може да се почерпи опит от книжката , най-малкото тя има антична стойност , а лично за мен и сантиментална (от дядо ми е) .



Колега Радев, в днешно време става все по-актуална тази книжка, предвид т.нар. стратегия за развитие на лова до 2027 г.
Не зная от колко страници е книжката, но ако е възможно да се копира и да я получа някак /всички разноски за мен, разбира се/, ще Ви бъда много благодарен.
Този Закон, от 1926 г., е признат за най-добър и модерен за времето си, и е актуален и днес, само дето никъде го няма.
Аз съм адвокат, и ще се постарая да съм максимално полезен със закона в ръка ...
0

#30
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09
Мдааааа наистина много интересно четиво. Поздравления на колегата за труда. Дано да стигне и до нашите законотворци и да си извлекат поуки... Наистина законите са си били ясно и точно написани. Еееееех де да беше и сега така .....
0

#31
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09
[quote name='Емил Радев' timestamp='1299194200' post='204057']
Скоро още :)/> А тук е интересна табличката с наказанията - последното (малко размазано но се чете : ако не си ловец не може да притежаваш ловно куче по възрастно от 1 година - иначе глоба 500 лева за ловно куче , а ако имаш хрътка - 1 000 лева )
Мисля че не е глоба по точно това е данък на държава в предните страници дори е упоменато под чл26
Супер книжка. Браво.
0

#32
Потребителя е офлайн   kum4o val4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 414
  • Регистр: 15.02.09
А направи ли ви впечатление че ГОНКАТА не е основния начин на лов ?????
Дори е разрешена само в точно определени случаи.
0

#33
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10
.......................................................................За пръв път незнам какво да напиша ..............
0

#34
Потребителя е офлайн   jon genkov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 451
  • Регистр: 04.06.13

Виж мнениетоpetkata007 написа на 18.01.2014 - 20:01 :

.......................................................................За пръв път незнам какво да напиша ..............

Просто трябва да се препише и да се внесе в Народното събрание и готово.е с малки козметични промени,например ,,околийско" трябва да се смени с ,,окръжно" и други подобни..Вярвай ми тогава хората са били много по-мъдри и много повече са милеели за българското.Познавах един много възрастен дядо,който лека му пръст почина преди 3 г.Говореше много малко,повечето време си личеше,че мисли и когато кажеше нещо след това една седмица си повтаряш казаното,докато накрая прозреш колко мъдрост има в думите му.
0

#35
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Закона не го знам какъв е бил, колко е хубав и тн. Но знам едно друго нещо - тогава дивечовият запас е бил ПРЕКРАСЕН

1300 ДИВИ СВИНЕ И 9000 СЪРНИ.

Приятно ви четене! Ще е интересно да видите къде в закона е заложена тая възможност за довеждане на дивеча до това критично състояние.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#36
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоpiri написа на 23.01.2014 - 13:56 :

Закона не го знам какъв е бил, колко е хубав и тн. Но знам едно друго нещо - тогава дивечовият запас е бил ПРЕКРАСЕН

1300 ДИВИ СВИНЕ И 9000 СЪРНИ.

Приятно ви четене! Ще е интересно да видите къде в закона е заложена тая възможност за довеждане на дивеча до това критично състояние.

А за 52г. нещо да кажеш ?
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни