БГ Лов Форум: ВДД-БГ - разговори! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ВДД-БГ - разговори!

#21
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Ники това не е ли по темата ,заебава се това което е било до сега и се почва на чисто.От другият месец обявите ще бъдат пълни с дратхаари под предлог че нямат време да ги гледат. huh.gif
Поне дайте шанс на тези животни като им осигорите някакви изпити на местно ниво и не обръщайте гръб на хора на които ста давали празни обещания за кучетата им за да им вземете парите.Всичко е много хубаво и похвала на Сашо който наистина прави много за тази кауза но неможе да се захвърли всичко с лека ръка.Защото истината е че тези произведени кучета преди от вас ще влязат в расплод и ще настъпи хаос.
0

#22
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Kulev Farm @ Mar 25 2009, 18:43 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ники това не е ли по темата ,заебава се това което е било до сега и се почва на чисто.От другият месец обявите ще бъдат пълни с дратхаари под предлог че нямат време да ги гледат. huh.gif


Ванка, темата е за изпитание на млади кучета ! Ако искаш да се коментират някакви подобни предположения го прави в темата за дратхаара или пусни нова тема за това, моля те !

0

#23
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 18:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ники, ще разцепите любителите на курцхаара на групи и ще нанесете вреда без полза. Всички в света признават немската изпитна система за курцхаара, но в детайли тя е позната малко в България. В нейно име намират оправдение у нас хора, които лансират абсолютно негодни кучета и ги афишират като еталонни, дори и без нито едно представяне на каквото и да е състезание. Приравнявайки критерийте между двете породи ще осакатите действителния напредък на тази порода у нас. Вие така не давате шанс а индулгенции в почти буквален смисъл и въвеждате двоен стандарт, който в бъдеще ще предизвиква съпоставка между животни без те никога да са участвували в преко сравнение на терен. Аз не мога да обявя немската система по отношение на курцхаара за негодна, но не мога да премълча факта, че към сегашно време имено тя направи немските кучета негодни за състезания и ги обрече на компромис в смисъла:става - не става. Курцхаара не е дратхаар, той е коренно различен във всяко отношение, не осакатявайте породата чрез съпоставки и сравнения.

коцак това ти ли го писа huh.gif huh.gif ohmy.gif
0

#24
Потребителя е офлайн   КОЦАКА 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3430
  • Регистр: 24.03.08
Цитат(Тончо Милев @ Mar 25 2009, 19:13 ) <{POST_SNAPBACK}>
За десети път чета този пост и не мога да схвана смисъла на написаното.
"Ще разцепите", "ХОРА,КОИТО ЛАНСИРАТ АБСОЛЮТНО НЕГОДНИ КУЧЕТА" "Ще осакатите" "Не давате шанс"
"Въвеждате двоен стандарт""Немските кучета негодни за състезания""Не осакатявайе породата"
Г-не имате ли представа с този си пост колко хора обидихте,не само в България ,но и в Германия. Хора доказали се в България и в Европа,хора които искат да работят по примера на други,които са светлинни години
преди нос икато кинология и като култура.Защо си мислите ,че имате право на подобни квалификации.Като какъв се изживявате?Знаем за отношенията Ви с Неделчев,но това са ваши лични взаимоотношения.Искам от свое име и името на всички членове на"Ферайн дойч Дратхаар "да Ви помоля дане пишете повече в тази тема


Да имаш слабо куче не е обида а реалност и в това няма нищо страшно за собственика му.Аз го имам и съм се примирил. Това е обективна реалност и е много лесно забележимо само с едно освобождаване от повода. Ние с Ники сме в прекрасни отношения поне от моя страна и ,всичко което си разменяме тук го потвърждава. Наистина немците са светлинни години пред нас като култура и отношения помежду си но Ви моля да ми посочите един легендарен курцхаар от там със световна титла в обсега на породното си предназначение от последните няколко години. Пиша в тази тема защото съм подтикнат от споменаване на ключовата дума "курцхаар". Възхищавам се на , това което правите за породата си, но изглежда това не изчерпва компетентността ви. Съжалявам, че не разполагам с представителни правомощия в НКК за да да поискам официялно обяснение от немска страна за странната междупородна кореспонденция от Леммер. Питате ме за правото ми да изразя мнение, то просто е неделимо от личните ми граждански права. Обида съществува само и единствено тогава, когато е персонифицирана и насочена към конкретен субект, това което съм написал е статистика /говоря само и единствено за курцхаара/. Ще удовлетворя желанието Ви да не пиша повече тук, а вероятно и във форума.
0

#25
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(КОЦАКА @ Mar 25 2009, 20:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да имаш слабо куче не е обида а реалност и в това няма нищо страшно за собственика му.Аз го имам и съм се примирил. Това е обективна реалност и е много лесно забележимо само с едно освобождаване от повода. Ние с Ники сме в прекрасни отношения поне от моя страна и ,всичко което си разменяме тук го потвърждава. Наистина немците са светлинни години пред нас като култура и отношения помежду си но Ви моля да ми посочите един легендарен курцхаар от там със световна титла в обсега на породното си предназначение от последните няколко години. Пиша в тази тема защото съм подтикнат от споменаване на ключовата дума "курцхаар". Възхищавам се на , това което правите за породата си, но изглежда това не изчерпва компетентността ви. Съжалявам, че не разполагам с представителни правомощия в НКК за да да поискам официялно обяснение от немска страна за странната междупородна кореспонденция от Леммер. Питате ме за правото ми да изразя мнение, то просто е неделимо от личните ми граждански права. Обида съществува само и единствено тогава, когато е персонифицирана и насочена към конкретен субект, това което съм написал е статистика /говоря само и единствено за курцхаара/. Ще удовлетворя желанието Ви да не пиша повече тук, а вероятно и във форума.

коцак ако искаш направи една тема с удоволствие ще я посещавам,жалко че не си опълномощен да кажеш на няколкото хиляди немски кучета че са задоволителни и ставащи,а нашите са супер по морфология

това е спам
0

#26
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Тончо Милев @ Mar 25 2009, 22:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако зависеше от нас бихме дали възможност на всички кучета да докажат своите качества! За съжаление обаче реалността е друга,ние просто заварваме едно положение ,което е резултат от много фактори които досега формираха състоянието на породата в момента.Това ,което успяхме да направим за младите кучета
е резултат от добрата воля на нашите колеги от Ръководството на Германския дратхаар клуб.Но те имат строги правила и въпреки желанието да ни съдействат, това е невъзможно. Не искаме да обричаме никое куче,всеки един от УС на ФДД/Ферайн дойч дратхаар / губи поне 1 ценно куче,което няма има възможността
да представи.Освен това много от собствениците на дратхари същ няма да имат тази възможност. Тук искам да поясня нещо - това се отнася и за кучета с ФЦИ родословия. Това е така поради факта ,че един дратхаар
дори и с ФЦИ родословие ,ако родителите му не преминали изпит за млади и за разплодна пригодност и то пред съдииска комисия от трима немски съдии също са с невалидни родословия според немските изисквания.
Горчива истина- но факт.
Отново искам да повторя: много неща искаме да променим,но няма как .Просто се опитваме да направим максималното в дадената ситуация!


г-н Милев,отговора ви беше изключително ясен,за което ви благодаря!Надявам се че ще намерете сили да се справите съм задачите който сте си поставили.А сили определено ще ви трябват.С тези правила от право на разплод отпадат 99,9 % от популацията на дратхаар в България,или по точно ще имат право на разплод вероятно само деветте дратхаара който споменахте че са внесени,ако покрият изпита разбирасе.Ще трябва да работите доста усилино докато направите популация покриваща като брой нуждите на ловците в България,и всички те да са с документи и изпити като одобрените от вашата организация.Желая ви успех в постигането на целите ви!
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#27
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(GeRaK @ Mar 25 2009, 23:28 ) <{POST_SNAPBACK}>
г-н Милев,отговора ви беше изключително ясен,за което ви благодаря!Надявам се че ще намерете сили да се справите съм задачите който сте си поставили.А сили определено ще ви трябват.С тези правила от право на разплод отпадат 99,9 % от популацията на дратхаар в България,или по точно ще имат право на разплод вероятно само деветте дратхаара който споменахте че са внесени,ако покрият изпита разбирасе.Ще трябва да работите доста усилино докато направите популация покриваща като брой нуждите на ловците в България,и всички те да са с документи и изпити като одобрените от вашата организация.Желая ви успех в постигането на целите ви!

гераче,гераче благодаря за пожеланията ,да отпадат доста кучета от право за разплод което се признава в световен мащаб,,но те досега са го нямали и все едно не са съществували ако не гледахте на дребно ще видите какъв шанс се дава на една част от младите кучета българско прозводство да стъпят в немската племенна книга само с две лесни изисквания към тяхните родители,
не се притеснявай скоро може и нещо подобно да се случи и с круцхаара и вие да се порадвате,
0

#28
Потребителя е офлайн   GeRaK 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1392
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(хектор @ Mar 25 2009, 23:52 ) <{POST_SNAPBACK}>
гераче,гераче благодаря за пожеланията ,да отпадат доста кучета от право за разплод което се признава в световен мащаб,,но те досега са го нямали и все едно не са съществували ако не гледахте на дребно ще видите какъв шанс се дава на една част от младите кучета българско прозводство да стъпят в немската племенна книга само с две лесни изисквания към тяхните родители,
не се притеснявай скоро може и нещо подобно да се случи и с круцхаара и вие да се порадвате,



Тоше,на теб трябва да ти се обеснява три пъти и бавно,и пак има вероятност да не разбереш.Ако искаш да ти обясня какво съм искал да кажа направи нова тема да не спамим тази,че докъто загрееш ще изпишим десетина страници.
www.chaushev-kennel.com

Не спори с глупака,той ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит!
0

#29

  • Група: Гост
Момчета, не се карайте ще останат 0.1% качествен материал внесен директно от Германия с ренгенови снимки, скенери, ядрено магнитни резонанси и най-вероятно и видиозонни изследвания за тазобедрени дисплазии,начален стадий на рахит, сколиоза, коксартроза, наследствен гозстроинтерит и задължително болест на Алцхаймер!
Останалите ми ги изпратете със заявка поред на номерата за кастрация и безболезнена евтеназия! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#30
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
гераче ,стоплям достатъчно бързо и нямам съмнение за умствените си възможности.
ветрински ти навсякъде си ми твърдял че си за ловното куче
но май като повечето хора искате да въдите да гледате без да влагате,да скъпи са таксите скъпи са изискванията но вратата която ще си отвори пред тези млади кучета от българия е толкова голяма ,но вие си правите дребнави сметки как да направим едни снимки и да ходим чаааак в стара загора,
има хора похарчили над 300 евра само за пътни 600 евра за кученца и трябва да минават изпити за доста пари за да може родословните им качества доказвани от десетки години да се потвърдят
а за вас за измолили да ви допуснат до немската племенна книга само с две снимки и една хартия на която да пише че кучето има злоба към хищник, срам ме хваща като чета

0

#31
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Петър Ветренски @ Mar 26 2009, 01:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Момчета, не се карайте ще останат 0.1% качествен материал внесен директно от Германия с ренгенови снимки, скенери, ядрено магнитни резонанси и най-вероятно и видиозонни изследвания за тазобедрени дисплазии,начален стадий на рахит, сколиоза, коксартроза, наследствен гозстроинтерит и задължително болест на Алцхаймер!
Останалите ми ги изпратете със заявка поред на номерата за кастрация и безболезнена евтеназия! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Петьо ти имаш претенциите че си един от развъдчиците в България, но с този си пост пропагандираш че развъдната дейност и ловната кинология трябва да остане на ниво от преди 100г.!!!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#32

  • Група: Гост
Цитат(хектор @ Mar 26 2009, 08:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
гераче ,стоплям достатъчно бързо и нямам съмнение за умствените си възможности.
ветрински ти навсякъде си ми твърдял че си за ловното куче
но май като повечето хора искате да въдите да гледате без да влагате,да скъпи са таксите скъпи са изискванията но вратата която ще си отвори пред тези млади кучета от българия е толкова голяма ,но вие си правите дребнави сметки как да направим едни снимки и да ходим чаааак в стара загора,
има хора похарчили над 300 евра само за пътни 600 евра за кученца и трябва да минават изпити за доста пари за да може родословните им качества доказвани от десетки години да се потвърдят
а за вас за измолили да ви допуснат до немската племенна книга само с две снимки и една хартия на която да пише че кучето има злоба към хищник, срам ме хваща като чета

Гекторе, както виждаш съм сложил не една, а три усмевки!
Дай да не говорим кой какви пари къде е дал, защото аз отдавна прекарах този щам на грип.
Що се отнася до ловното куче, винаги ще работя за него но наистина за истинското ловно куче /хайде да не казвам кое е истинско, че доста хора пак ще скочат/.
Лично на мен не ми трябват подобни оценки за мойте кучета, може би още не съм дорасал Аз пък и Те за такива мероприятия biggrin.gif !
0

#33

  • Група: Гост
Цитат(vater @ Mar 26 2009, 08:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Петьо ти имаш претенциите че си един от развъдчиците в България, но с този си пост пропагандираш че развъдната дейност и ловната кинология трябва да остане на ниво от преди 100г.!!!


Никакви претенций Васко, просто съм един обикновен ловец който го интересува какво става в реално време и в реални условия, въпрос на виждане!
Ще си говорим само след една година, дано не съм прав за това което си мисля!
Поздрави!
0

#34
Потребителя е офлайн   Тончо Милев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 546
  • Регистр: 07.07.08
Цитат(Петър Ветренски @ Mar 26 2009, 01:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
Момчета, не се карайте ще останат 0.1% качествен материал внесен директно от Германия с ренгенови снимки, скенери, ядрено магнитни резонанси и най-вероятно и видиозонни изследвания за тазобедрени дисплазии,начален стадий на рахит, сколиоза, коксартроза, наследствен гозстроинтерит и задължително болест на Алцхаймер!
Останалите ми ги изпратете със заявка поред на номерата за кастрация и безболезнена евтеназия! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Отговаряйки на GeRak отговорих и на теб.Ти сам си отговори-КАСТРАЦИЯ,ЕВТАНАЗИЯ/така се пише/ или спиране от разплод????
Ако си купиш куче и когато стане на 1 или 2 години и започнеш да се радваш от лова с него, а то зопочне прогресивно да осакатява и не можеш да му помогнеш искаш ли да ти подскажа какво ще кажеш за развъдчика който ти го е продал???
ohmy.gif
0

#35
Потребителя е офлайн   DIDO-1 

  • Димчо Начев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1899
  • Регистр: 28.02.08
искам да помоля някои да сподели, миналата година каква беше таксата за участие?
Публикувано изображение
0

#36
Потребителя е офлайн   АНДИ 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3603
  • Регистр: 12.03.08
Цитат(DIDO-1 @ Mar 27 2009, 15:36 ) <{POST_SNAPBACK}>
искам да помоля някои да сподели, миналата година каква беше таксата за участие?

Не разбирам защо сравняваш миналата година с тази?Май нещо не си разбрал, а се хващаш за таксите...Айде ако обичаш не спами темата на колегите! dry.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   DIDO-1 

  • Димчо Начев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1899
  • Регистр: 28.02.08
Цитат(АНДИ @ Mar 27 2009, 15:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Не разбирам защо сравняваш миналата година с тази?Май нещо не си разбрал, а се хващаш за таксите...Айде ако обичаш не спами темата на колегите! dry.gif
еми защото ме интересува!с какво слама?че искам да се консултирам каква е била таксата ли?мисля че мога да пиша за неща които ме касаят ,защото ми предстои да взема решение!а вие ако обичате не деите да се сърдите за нещо което не е насочено към вас!!!Поздрави!

Публикувано изображение
0

#38
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(DIDO-1 @ Mar 27 2009, 16:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
еми защото ме интересува!с какво слама?че искам да се консултирам каква е била таксата ли?мисля че мога да пиша за неща които ме касаят ,защото ми предстои да взема решение!а вие ако обичате не деите да се сърдите за нещо което не е насочено към вас!!!Поздрави!

Миналата година не е имало такса защото VDD-BG не е съществувал!!!
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#39
Потребителя е офлайн   DIDO-1 

  • Димчо Начев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1899
  • Регистр: 28.02.08
Цитат(vater @ Mar 27 2009, 17:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Миналата година не е имало такса защото VDD-BG не е съществувал!!!
да то беше организирано от друг клуб,сдружение или група!

Публикувано изображение
0

#40
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(vater @ Mar 27 2009, 17:12 ) <{POST_SNAPBACK}>
Миналата година не е имало такса защото VDD-BG не е съществувал!!!

не знам аз имам спомен за нещо от рода на 120 или 170 лв,
0

Сподели темата:


  • (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни