БГ Лов Форум: Какви ваксини биете на малкото куче (2-6 месеца ,1 година)? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Какви ваксини биете на малкото куче (2-6 месеца ,1 година)?

#1
Потребителя е офлайн   bili6 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 88
  • Регистр: 21.12.08
Моля за вниманието на ловците с кучета и ветеринарите, да се разясни за ваксините, който му се бият- малкия помощник (барак или гонче и т.н) ?
0

#2
Потребителя е офлайн   Kromida 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 04.12.11
На месец и половина възраст- срещу гана и парвовироза.
На два месеца и половина възраст- седем валентна ваксина (гана, лептоспироза, парвовироза и др. болести).
На три месечна възраст- ваксина срещу бяс и карантина да не общува с други животни 2 седмици.

След това всяка година реваксинация със седемвалентната ваксина и 20 дни след това противобясната.

Не съм ветеринар, нито ловец, но моите кучета ги ваксинирам по тази схема.
0

#3
Потребителя е офлайн   Борис Попов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 451
  • Регистр: 28.04.10

Виж мнениетоKromida написа на 24.12.2011 - 18:10 :

На месец и половина възраст- срещу гана и парвовироза.
На два месеца и половина възраст- седем валентна ваксина (гана, лептоспироза, парвовироза и др. болести).
На три месечна възраст- ваксина срещу бяс и карантина да не общува с други животни 2 седмици.

След това всяка година реваксинация със седемвалентната ваксина и 20 дни след това противобясната.

Не съм ветеринар, нито ловец, но моите кучета ги ваксинирам по тази схема.

:iagree:
0

#4
Потребителя е офлайн   Цветан Иванов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 455
  • Регистр: 27.07.09
Общо взето - да. В зависимост от епизоотичната обстановка схемата може да претърпи промени, които са строго индивидуални за всяко куче в конкретните условия.
Ваксината за бяс ТРЯБВА да се слага не на 3, а на 6 месечна възраст, защото пречи на растежа на скелета ( ново инфо от университета - старите лекари няма да ви го кажат ).
" Всеки пише за всичко,а от нищо не разбира ..."
" Не ми хвали ловец, а куче ..."
0

#5
Потребителя е офлайн   Kromida 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 04.12.11
Човееек, ти ме хвърли в музиката. Точно в момента имам 2 кученца на точно 3 месеца и двете... И точно утре щях да се обаждам за ваксинация против бяс... Какво да правя сега???
0

#6
Потребителя е офлайн   Цветан Иванов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 455
  • Регистр: 27.07.09
По-добре задръж ваксината за бяс до 6-тия месец. Противобясната ваксина е много "силна" и затормозява имунната система на кученцето много повече от останалите ваксини срещу другите заболявания. Освен това по-ранното вкостяване на физите не позволява напълното израстване на кученцето. По-добре му сложи ваксина DHPPi-L(гана, парвовироза, хепатит, параинфлуенца и лептоспироза) и след 3 месеца си му сложи бяса отделно. Моя препоръка.
" Всеки пише за всичко,а от нищо не разбира ..."
" Не ми хвали ловец, а куче ..."
0

#7
Потребителя е офлайн   Cvetan9717 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 22.05.14
Здравейте, искам да попитам дали ветринарния лекар е бил правилно ваксините на кучето

1. На 1 месец и 8 дена Parvigen
2. На 1 месец и 29 дена Canigen DHPPi/L
3. На 2 месеца и 19 дена Canigen DHPPi/L
4. И сега на 6 месеца за бяс.
0

#8
Потребителя е офлайн   dok 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 135
  • Регистр: 02.06.08

Виж мнениетоCvetan9717 написа на 22.05.2014 - 10:12 :

Здравейте, искам да попитам дали ветринарния лекар е бил правилно ваксините на кучето

1. На 1 месец и 8 дена Parvigen
2. На 1 месец и 29 дена Canigen DHPPi/L
3. На 2 месеца и 19 дена Canigen DHPPi/L
4. И сега на 6 месеца за бяс.

Първата ваксина на кученца от неваксинирани майки се слага най-рано на 42 ден, на кученца от ваксинирани майки 7 дни по- късном,ако се сложи ваксината по-рано антителата от майката предадени
чрез млякото ликвидират ваксината и от нея няма никакъв ефект, като първа ваксина може да се ползва P или DP. Всяка следваща ваксина се прави най-малко 14 дни след предходната, допустимо е по-късно, но не и по-рано от 14 дни, това е така зощото на организма му е необходимо 14 дни да изгради имунитет. Относно бяса не сам съгласен, че спира растежа, казвам го от личен опит на моята дратхаарка сложих бяс след като навърши 3 месеца, a стана по-едра от майка си и е най-едра в цялото кучило, даже и от братята и, ако не и бах сложил бяс, колкава щеше да стане не знам :)/>/>
0

#9
Потребителя е офлайн   Манол Манолов 

  • Пъдпъдичар
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6069
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоЦветан Иванов написа на 31.01.2012 - 08:59 :

По-добре задръж ваксината за бяс до 6-тия месец. Противобясната ваксина е много "силна" и затормозява имунната система на кученцето много повече от останалите ваксини срещу другите заболявания. Освен това по-ранното вкостяване на физите не позволява напълното израстване на кученцето. По-добре му сложи ваксина DHPPi-L(гана, парвовироза, хепатит, параинфлуенца и лептоспироза) и след 3 месеца си му сложи бяса отделно. Моя препоръка.

Точно така ми каза и моя ветеринар моя Барс е на три месеца и половина бихме му третата ваксина като оставихме ваксината за бяса за шестия месец. ;)
0

#10
Потребителя е офлайн   dr-marti 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 06.10.08
Имаше преди време тема ,относно ваксината против бяс в която колегата Цветан Иванов твърдеше същата глупост със забавянето в разтежа.Тогава най любезно го помолих да ми прати материали и изследвания от независими източници ,за да се запозная и аз с туй чудо невиждано . Ха познайте какъв беше отговора ? Сега сериозно ..аз съм ветеринарен лекар ,занимаващ се с ваксини и ваксинология и като такъв заявявам най отговорно ,че ваксина против бяс при кучето /независимо на коя фирма производител/ може да се поставя от 90-тия ден нагоре .Най-доброто нещо ,което можете да направите за вашето куче е да го водите и да слушате съветите на ветеринарния си лекар ,а не на някой ,на който просто не му се е спяло и решил да си плямпа глупости във иначе този уважаван от мен форум !
0

#11
Потребителя е офлайн   dr-marti 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 06.10.08
http://www.bglov.com...showtopic=34507
0

#12
Потребителя е офлайн   uazuaz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 394
  • Регистр: 11.05.11
Време е за ваксините, първата я сложих, втората след колко време?
Прочетох темата, но има ли нещо ново?
Какви ваксини, чешки, френски, холандски?
0

#13
Потребителя е офлайн   dr-marti 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 06.10.08

Виж мнениетоuazuaz написа на 09.05.2017 - 11:10 :

Време е за ваксините, първата я сложих, втората след колко време?
Прочетох темата, но има ли нещо ново?
Какви ваксини, чешки, френски, холандски?



Колега ,ти ли му ги поставяш ваксините?Ако си ти ,значи си лекар и би трябвало да знаеш кога!Ако пък не си ,би трябвало лекаря който е поставил първата ваксина да ти каже на коя дата да отидеш за втората.Принципно има стандартна схема ,но доктора индивидуално преценя кога да се правят ваксинациите ,като се съобразява с много особености.
0

#14
Потребителя е офлайн   Детелина91 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 16.05.17
Имам нужда от помощ и бърз отговор. Преди няколко дни си взех кученце на 2 месеца и половина..въпросът ми е би ли навредило на кученцето, ако му бият ваксината против бяс веднага, а не след 3 месечна възраст? Намирам се в Италия, а тук по закон(нямам представа в България как е) трябва да минат 21 дни от ваксинацията, за да му извадя паспорт, а ми се налага спешно да пътувам на 10 юни, което означава, че ако я сложа когато навърши 3 месеца, няма да успея! Благодаря предварително!
0

#15
Потребителя е офлайн   Votan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 369
  • Регистр: 16.09.08
Общо взето излишна тема! Поради това, че съм ветеринар ще ви дам и аз отправна точка. С ваксините не се мотайте, купете си поне един паспорт за куче. В него много точно е написано кога и каква ваксина се поставя. Просто и ясно! Препоръката ми поради опит е това да е строго преценено от физическото състояние на кучето. При слабите и недохранените е възможен "пробив"- това не е точния израз. Нещо обаче, което е задължително е кучето да е вътрешно обезпаразитено, седмица преди поставяне на ваксината. Поставянето не е никакъв проблем за никой. Подкожно, като правиш кожен джоб в основата на врата, пред холката и вкарваш иглата. Усеща се, когато върха попадне в джоба, изпразваш и готово. Толкова за начинаещи! И, излишна, защото в Бг. всеки разбира от всичко!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни