БГ Лов Форум: Акумулатор/и за Паджеро 2,8 тди - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Акумулатор/и за Паджеро 2,8 тди

#1
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Здравейте Колеги,

Имам Паджеро 2,8 тди с два акомулатора. Единият приключи нещо. Имам питане колко ампера трябва да са акомулаторите. В момента са 2х65 ампера като и двата са различни марки. Като обикалях магазините по каталог пише 95 ампера но никой не може да ми каже това за един акомулатор ли е или всеки от двата трябва да е по 95 ампера. Джипа го имам от 2 години и досега си палеше нормално зимата с тези акомулатори. Из форумите за паджеро някъде срещнах че трябва да са 2х75 ампера.

Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да сподели.

Благодаря предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Абе колега да ти имам проблема. Та зависи колко ток в ампери часове искаш да имаш в аванс или резерва. Можеш и с 2 акумулатора по 75АЧ , а можеш и с 2 Х 95АЧ. С вторите ще имаш по голям капацитет в амперчасове т.е. ще можеш по дълго време да въртиш зимно време При паралелно свързване на две батерии напрежението във волтове остава ,като на едната , но се увеличава двоино ампеража ,т.е. 95 плюс 95 е равно на 190Ач Колега по важното е друго , че когато единия умъртви клетка повлича и другия. П.п.дано съм бил полезен. Поздрави.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#3
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениетоtraper2504 написа на 22.12.2011 - 19:45 :

Абе колега да ти имам проблема. Та зависи колко ток в ампери часове искаш да имаш в аванс или резерва. Можеш и с 2 акумулатора по 75АЧ , а можеш и с 2 Х 95АЧ. С вторите ще имаш по голям капацитет в амперчасове т.е. ще можеш по дълго време да въртиш зимно време При паралелно свързване на две батерии напрежението във волтове остава ,като на едната , но се увеличава двоино ампеража ,т.е. 95 плюс 95 е равно на 190Ач Колега по важното е друго , че когато единия умъртви клетка повлича и другия. П.п.дано съм бил полезен. Поздрави.


Колега това и аз го знам. Проблема е че ако трябва да се купуват 2х 95 има разлика в цената от 2х65 и тя е доста голяма. А трябва да купя 2 акомулатора заради гаранцията им. 2х65=130 което е повече от 95 и ако мога да мина с 2х65 не ми се дават излишни пари.
0

#4
Потребителя е офлайн   радо71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 520
  • Регистр: 11.12.08

Виж мнениетоЖоро написа на 22.12.2011 - 18:54 :

Здравейте Колеги,

Имам Паджеро 2,8 тди с два акомулатора. Единият приключи нещо. Имам питане колко ампера трябва да са акомулаторите. В момента са 2х65 ампера като и двата са различни марки. Като обикалях магазините по каталог пише 95 ампера но никой не може да ми каже това за един акомулатор ли е или всеки от двата трябва да е по 95 ампера. Джипа го имам от 2 години и досега си палеше нормално зимата с тези акомулатори. Из форумите за паджеро някъде срещнах че трябва да са 2х75 ампера.

Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да сподели.

Благодаря предварително.


здравей
имах такова паджеро със два акомулатора и същия проблем купих му два нови еднакъв ампераж но не се сещам 75 или 85ампера моето паджеро имаше реотани на малкия кръг на водата и те дърпаха много ток и за тва ми казаха че трябва да са по големи дано съм ти бил полезен
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениеторадо71 написа на 23.12.2011 - 00:08 :

Виж мнениетоЖоро написа на 22.12.2011 - 18:54 :

Здравейте Колеги,

Имам Паджеро 2,8 тди с два акомулатора. Единият приключи нещо. Имам питане колко ампера трябва да са акомулаторите. В момента са 2х65 ампера като и двата са различни марки. Като обикалях магазините по каталог пише 95 ампера но никой не може да ми каже това за един акомулатор ли е или всеки от двата трябва да е по 95 ампера. Джипа го имам от 2 години и досега си палеше нормално зимата с тези акомулатори. Из форумите за паджеро някъде срещнах че трябва да са 2х75 ампера.

Ако някой се е сблъсквал с този проблем моля да сподели.

Благодаря предварително.


здравей
имах такова паджеро със два акомулатора и същия проблем купих му два нови еднакъв ампераж но не се сещам 75 или 85ампера моето паджеро имаше реотани на малкия кръг на водата и те дърпаха много ток и за тва ми казаха че трябва да са по големи дано съм ти бил полезен

Благодаря колега. Как мога да разбера дали моя джип има такива нагреватели?
0

#6
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09

Виж мнениетоЖоро написа на 22.12.2011 - 20:00 :

Виж мнениетоtraper2504 написа на 22.12.2011 - 19:45 :

Абе колега да ти имам проблема. Та зависи колко ток в ампери часове искаш да имаш в аванс или резерва. Можеш и с 2 акумулатора по 75АЧ , а можеш и с 2 Х 95АЧ. С вторите ще имаш по голям капацитет в амперчасове т.е. ще можеш по дълго време да въртиш зимно време При паралелно свързване на две батерии напрежението във волтове остава ,като на едната , но се увеличава двоино ампеража ,т.е. 95 плюс 95 е равно на 190Ач Колега по важното е друго , че когато единия умъртви клетка повлича и другия. П.п.дано съм бил полезен. Поздрави.


Колега това и аз го знам. Проблема е че ако трябва да се купуват 2х 95 има разлика в цената от 2х65 и тя е доста голяма. А трябва да купя 2 акомулатора заради гаранцията им. 2х65=130 което е повече от 95 и ако мога да мина с 2х65 не ми се дават излишни пари.

Искам да ти помогна ,но ти маи четеш между редовете или хич не си на ти с тези неща. Не знам ,как по просто да ти обясня. Тези два акумулатора са изчислени за студените държави за ,където е бил произведен твоя джип ,а за там трябват мн. повече ампери за въртене на стартер и консуматори ,защото на студено гъстотата на електролита пада. Така ,че тук нямаш нужда от толкова ампери. Близко е до акъла да сравниш други дизели на тия кубици , като твоя и техните акумулатори и ще видиш ,че се движат горе долу в границите между 75 А.Ч. и 100А.Ч. Така ,че колега караи с колко сакаш и нема а се плашиш. Можеш с 2х65 равно на 130А.Ч. напълно достатъчно са. Но можеш и с 2х95А.Ч. равно на 190А.Ч. ,което според мен е безмислено и скъпо за нашите метео условия в БГ. Разбира се големината на амперчасовете си има и своята граница ,защото при прекалено много ампери акумулаторите се зареждат по бавно , а в някои случаи и недостатъчно ,защото в краина сметка това зависи от мощността на алтернатора /динамото/. Колега ако питаш мен за нашите условия наи добре с един около 100 до 120А.Ч. ,в по горния ми пост накрая съм ти обяснил защо. Оставяш този акумолатор ,които е наи близо до стартера с наи къси кабели , другите кабели се илиминират /отрязват/ кадърно и изолират добре. П.п. Дано този път съм бил поне разбран от колкото полезен. ;) Моето Паджеро е от Австрия ,а няма нагреватели , а и да имаше по то те би трябвало да загряват малкия кръг след като мотора запали ,а тогава вече алтернатора и реле регулатора това им е работата да зареждат и хич да не им пука ,че има реотани. :blink:
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#7
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Проверих нещата:
един акумулатор 95 ампера.
два акумулатора 2х70 ампера.
Благодаря на всички които се отзоваха и особено на колегата трапер за лекцията, вече минавам на ти с материята.
Въпроса ми беше какви точно трябва да са акумулаторите а не какви може да се сложат.
0

#8
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
[/quote]
Колега ако питаш мен за нашите условия наи добре с един около 100 до 120А.Ч. ,в по горния ми пост накрая съм ти обяснил защо.
[/quote]
Не ти ли писах нещо подобно в по горния си пост ,а това понятие ,, Колко точно трябва да ми е акумолатора,, си го избии от главата ,щото наи малкото е глупаво и смехотворно. П.п. Не мога да не те попитам дали знаеш лафа за Българина ,,Хем те пита , хем ти дава и акъл,, и наи накрая ,,Храни куче да те лае,, :lol:
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Колега ако питаш мен за нашите условия наи добре с един около 100 до 120А.Ч. ,в по горния ми пост накрая съм ти обяснил защо.
Не ти ли писах нещо подобно в по горния си пост ,а това понятие ,, Колко точно трябва да ми е акумолатора,, си го избии от главата ,щото наи малкото е глупаво и смехотворно. П.п. Не мога да не те попитам дали знаеш лафа за Българина ,,Хем те пита , хем ти дава и акъл,, и наи накрая ,,Храни куче да те лае,, :

Лафа мисля че го знам. Ако чакам ти да ме нахраниш с информация най много да си скапя колата.
Не знам дали знаеш кога се ползва лафа обаче. :angry:
Аз не искам да си правя експерименти с колата, затова ме интересуват точни цифри а не може това може и онова. Аз мога и акумулатор от танк да сложа в багажника ама едвали е добър вариант. Тогава да знаеш как ще върти само по няколко часа, направо ще си карам само с него няма да паля двигателя. :D
Аман от професори.
,, Колко точно трябва да ми е акумолатора,, си го избии от главата ,щото наи малкото е глупаво и смехотворно. Незнам защо фирмите производители слагат някакви точни данни а не напишат на кой каквото му хареса това да слага.
Радвам се съм те развеселил в тъжния ти ден. :P
Колега ако питаш мен за нашите условия наи добре с един около 100 до 120А.Ч. и като нямаш точен отговор на въпроса ми моля поне не ми пречи.
Както и да е .Трябваше ми информация която намерих но не от теб, така че писането повече е безмислено.
Весели празници
0

#10
Потребителя е офлайн   радо71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 520
  • Регистр: 11.12.08
зимата когато дадях климатроника на топло след 30 сек задухваше наистина топло
мислих си че климатроника го прави но един майстор ми показа нагревателите на входа на парното
дано съм ти бил полезен
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениеторадо71 написа на 24.12.2011 - 15:46 :

зимата когато дадях климатроника на топло след 30 сек задухваше наистина топло
мислих си че климатроника го прави но един майстор ми показа нагревателите на входа на парното
дано съм ти бил полезен

Благодаря колега . Весели празници :cheers2:
0

#12
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Продължаваш да даваш акъл,хах хубавото поне е ,че спря да питаш ,щото ,като питаш то поне трябва да имаш и поне малко птенциал да разбираш кво ти отговарят, но явно не си ми в ранга ...както и да е. :blink: И моля те не ставаи все по смешен да ми говориш за танкови акумулатори щото и от това си нямаш понятие. Този звяр горе на ника ми не сучаино съм го сложил , кои мислиш го е карал и те е пазил за да спиш спокоино. :D Казва се Ракетна пускова установка МАЗ-543 и е точно с танков двигател от 72иките ДТ12А /Бързооборотен дизел/ Та нема а ти станат акумулаторите щот са 24 волтови и колега кво си щял да си повредиш на твоя Пахерос 2,8 от не спазване на ампераж на акумулатора. Компютъра дето го нямаш или това ,което имаш Алтернатор,Реле-регулатор,Изправителни диоди в статора на алтернатора или диодна плочка ама стига , можех още да ти говоря ама неисе ,празник е :sifone: ,а и ти си ги разбираш тези неща по всичко ти личи. Ееееххх чуудооо акъли даваш , я си виж що за заглавие на темата си сложил и глупавия си въпрос ,които си ни задал,толкова ли не можа да намериш отговора за този твои ,,специален акумулатор,,никъде. П.п. Караи аиде слагаи си точния акумулатор по завода производител да не вземе а ти падне щепсела и прекъсне някоя свещ на някои цилиндър , мани от де да знам :lol: ,че и после ша вземе а се наложи да одиш и за една кофа компресия. :lol: Весела коледа колега :party: и нема а се косиш ,са научиш някои ден няма страшно и ние бяхме кат тебе. Ха наздраве :cheers2:
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениетоtraper2504 написа на 24.12.2011 - 20:00 :

Продължаваш да даваш акъл,хах хубавото поне е ,че спря да питаш ,щото ,като питаш то поне трябва да имаш и поне малко птенциал да разбираш кво ти отговарят, но явно не си ми в ранга ...както и да е. :blink: И моля те не ставаи все по смешен да ми говориш за танкови акумулатори щото и от това си нямаш понятие. Този звяр горе на ника ми не сучаино съм го сложил , кои мислиш го е карал и те е пазил за да спиш спокоино. :D Казва се Ракетна пускова установка МАЗ-543 и е точно с танков двигател от 72иките ДТ12А /Бързооборотен дизел/ Та нема а ти станат акумулаторите щот са 24 волтови и колега кво си щял да си повредиш на твоя Пахерос 2,8 от не спазване на ампераж на акумулатора. Компютъра дето го нямаш или това ,което имаш Алтернатор,Реле-регулатор,Изправителни диоди в статора на алтернатора или диодна плочка ама стига , можех още да ти говоря ама неисе ,празник е :sifone: ,а и ти си ги разбираш тези неща по всичко ти личи. Ееееххх чуудооо акъли даваш , я си виж що за заглавие на темата си сложил и глупавия си въпрос ,които си ни задал,толкова ли не можа да намериш отговора за този твои ,,специален акумулатор,,никъде. П.п. Караи аиде слагаи си точния акумулатор по завода производител да не вземе а ти падне щепсела и прекъсне някоя свещ на някои цилиндър , мани от де да знам :lol: ,че и после ша вземе а се наложи да одиш и за една кофа компресия. :lol: Весела коледа колега :party: и нема а се косиш ,са научиш някои ден няма страшно и ние бяхме кат тебе. Ха наздраве :cheers2:

Колега Драго ти май не можа да схванеш иронията ми. :D А това което си написал казва доста за твоя ПТЕНЦИАЛ. Писах ти вече: Аман от Професори. Аз моите професори съм ги слушал когато е трябвало. Не е нужно да слушам теб. :angry: Мисля че това ти е проблема: - Че не си като мен. И едва ли е имало от какво да ме пазиш.
Най добре не пиши като пийнеш.
Нека някой модератор да премести в спама глупостите които си разменяме с колегата трапер.
0

#14
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Е колега толкова от мен , евала опитах се да ти помогна , но с радиоточка не ми се спори. За това е форума ,ти питаш ,а всеки отговаря , но ти си правиш изводите на кои да вярваш. Не мога да не ти кажа и този лаф последно
,,Не знам как е ама не е така,, :D Жив и здрав бъди и весели празници.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08

Виж мнениетоtraper2504 написа на 25.12.2011 - 16:23 :

Е колега толкова от мен , евала опитах се да ти помогна , но с радиоточка не ми се спори. За това е форума ,ти питаш ,а всеки отговаря , но ти си правиш изводите на кои да вярваш. Не мога да не ти кажа и този лаф последно
,,Не знам как е ама не е така,, :D Жив и здрав бъди и весели празници.

Колега стига с тези лафове, че почва да става досадно. Благодарих ти още преди няколко поста че се опитваш да ми помогнеш по твой си начин. Аз научих това което ми трябваше и си направих изводите на кого да вярвам. Проблема бе решен още на следващия ден и аз имам нови акумулатори. Добре е че най накрая разбра че няма какво повече да коментираме помежду си.
Весели празници и наслука!
0

#16
Потребителя е офлайн   traper2504 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 817
  • Регистр: 22.11.09
Колега тук няма твои начин ,мои начин ,тук става въпрос за принципна схема на зареждане на акумолатор на автомобил ,а те основно са 2,3 аиде ако знаеш нещо по тях трите обясни ги , ако не замълчи. Аиде стига не стига ,че ти давам акъл ами трябва да търпя и унизения ,като ми даваш ти акъл за неща за които си нямаш понятие и сам си молил ,като си създал специална тема. Кви професори си слушал , напразно си ял хляба на вашите в училище. Колко си голям та дори и от това понятие си нямаш от какво съм те пазил навремето......................................... :blink: Не ми се занимава на връх коледа с глупости, но , ако претендираш и продължаваш да се отваряш,че си на ти по теми като технология на метали,аналогова електроника,електротехника,механика ,студена обработка на метали и още други за които няма а ми стигне ноща да ти изброявам ще почна да те изпитвам. Не съм тук за реитинг ,няма да се пенсионирам. П.п. Честита коледа и мисли малко преди да се проветряваш , кои знае някои ден може и да разбереш за кво е ставало въпрос.
Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.
0

#17
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
Драго, писах ти преди: " Не пиши в интернет като пийнеш ". Не желая а и няма за какво повече да общувам с теб и това е последния ми пост към теб. Ако имаш желание да си говориш сам продължавай.
Ако все пак имаш желание да пишеш за себе си направи си тема " Аз Трапер Съм Велик " :D
Нека все пак някой модератор да премести речите на трапер в спама където им е мястото
0

#18
Потребителя е офлайн   charka 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 14.01.20
Здравейте!
Купих едно сузуки дизел и се чудя какъв акумулатор да му избера. Някой от вас ползвал ли е 74 амперчаса на Gigawatt? Някъде четох, че са дъщерна марка на Бош и карали доста над гаранцията, пък и цената не е лоша.
Гледам ето този - https://shop.nastart...4-ah-12v-desen/
0

#19
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Вярно е това че са дъщерна марка на Бош . Качествени са с такъв съм и аз вече 5 години. Някога работих в една верига за авточасти и там ги продавахме много и много рядко сме имали проблем.
0

#20
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Ама сложи малко по-голям акумулатор, защото стартовия ток записан на акумулатора (без значение от марката) означава тези показатели при +20 градуса температура. А в студено време намалява. Имат 82 ампера май гигават сложи такъв . И задължително си го завери за да важи гаранцията. Ще получиш книжка с него на гърба пише къде ги заверяват .
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни