БГ Лов Форум: Оптика или Бързомер - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Оптика или Бързомер Оптически мерник / Бързомер

#1
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10
Здравейте колеги,

Ммного бих искал да получа малко информация относно това кое ще бъде по-полезно и по-удобно за лов на гонка, оптика 1/6 применро или бързомер? И ако меже примери с марки и модели.

Оръжието е Бенели е-арго 30-06!

Благодаря!
0

#2
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08
Тук няма универсален отговор, с времето сам би отговорил на въпроса си.

За мен съм стигнал до извода, че за лов на гонка и ползване на полуавтоматична карабина, най-удачния избор е бързомер, в краен случай гонкаджийска оптика.

От миналия сезон ползвам бързомер "Holosun", модел "503GU". Преди това продадох болтовата си карабина с оптика в полза на полуавтомат с бързомер, именно защото последната комплектация е по-удачния вариант за гонка, поне при мен.
В случая обаче останах без болтова карабина за лов на хищници, но това е поправимо, надявам се в скоро време. ;)

Наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#3
Потребителя е офлайн   marsel4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 112
  • Регистр: 09.11.09
Колега ddd_dancho,би ли споделил как се представя бързомерчето. Аз взех същия,но още не съм имал време да го прострелям. Преди това дълго време ползвах Доктер 3 и бях доволен,но големината на марката от 3,5моа ме накара да го сменя. Иначе по темата- на кой с каквото му е по- удобно. Аз лично с бързомер на къси до средни дистанции се чувствам по- уверен.
0

#4
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоmarsel4o написа на 18.08.2022 - 17:49 :

Колега ddd_dancho,би ли споделил как се представя бързомерчето. Аз взех същия,но още не съм имал време да го прострелям. Преди това дълго време ползвах Доктер 3 и бях доволен,но големината на марката от 3,5моа ме накара да го сменя. Иначе по темата- на кой с каквото му е по- удобно. Аз лично с бързомер на къси до средни дистанции се чувствам по- уверен.


Ами до момента съм много доволен, прострелката за година и доста стрелба не се е разместила и на йота. Карабина "Browning MK3", кал. 30-06. До момента реално по дивеч имам три изстрела /имам и други оръжия/, от които два успешни - бързо бягащо прасе /приплод/ и два хищника - стоящ и бягащ. На бягащия хищник не бях увеличил достатъчно яркостта на точката, козината червеникава, точката преливаше в нея и не можах да преценя предварението, та го изпратих, като войвода.

Това е прострелка на 90 метра с патрони "Winchestrer Super X Power-Point" 180 gr., това ми е основната прострелка.

Прикачено изображение: post-837-0-95341000-1622143118.jpg

Същата дистанция, патрони "PPU" 180 gr.

Прикачено изображение: post-837-0-87131900-1622143245.jpg

Бягащ приплод:

http://www.youtube.c...rts/n5miTDlEV_Q

Наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#5
Потребителя е офлайн   marsel4o 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 112
  • Регистр: 09.11.09
Наслука и благодаря за отговора . Определено съм обнадежден,особено като видях резултата Ви на 90м.То е ясно,че зависи и от задприкладното,но важното е че холосънчето го може. Аз също ще прострелва с два вида ппу.
0

#6
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10

Виж мнениетоddd_dancho написа на 18.08.2022 - 16:57 :

Тук няма универсален отговор, с времето сам би отговорил на въпроса си.

За мен съм стигнал до извода, че за лов на гонка и ползване на полуавтоматична карабина, най-удачния избор е бързомер, в краен случай гонкаджийска оптика.

От миналия сезон ползвам бързомер "Holosun", модел "503GU". Преди това продадох болтовата си карабина с оптика в полза на полуавтомат с бързомер, именно защото последната комплектация е по-удачния вариант за гонка, поне при мен.
В случая обаче останах без болтова карабина за лов на хищници, но това е поправимо, надявам се в скоро време. ;)/>

Наслука!


Много благодаря за изчерпателният отговор колега! Май май нещата отиват към бързомер но това което също чувам е да е от затворен тип.. ( Примерно като Aimpoint)

Наслука!
0

#7
Потребителя е офлайн   ivanov7901 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 22.07.22
При положение че си с полуавтомат в 30-06 и основно лова са ти гонките,удачният избор е бързомер.
Отделно най-добрия,респективно и най-скъп бързомер на пазара е на половин цена от среден клас оптика с параметри за гонка!И има защо,но това е друга тема.
0

#8
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10

Виж мнениетоivanov7901 написа на 23.08.2022 - 17:00 :

При положение че си с полуавтомат в 30-06 и основно лова са ти гонките,удачният избор е бързомер.
Отделно най-добрия,респективно и най-скъп бързомер на пазара е на половин цена от среден клас оптика с параметри за гонка!И има защо,но това е друга тема.



Благодаря колега!

Така и направих!

Наслука и успех!
0

#9
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2876
  • Регистр: 26.10.10
Къди ловувате прасета?
При нас вече изобщо не се срещат.
Гледам, и че масово се продават автоматите и се заменят с болтоми карабини.

Иначе най- оптималния вареант бива оптика с увеличение 1.5-10(12)x50 с дневна подсветка.
Става за гонка, става и за варда.
Единствен недостатък е теглото.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоNBojkov написа на 18.08.2022 - 14:20 :

Здравейте колеги,

Ммного бих искал да получа малко информация относно това кое ще бъде по-полезно и по-удобно за лов на гонка, оптика 1/6 применро или бързомер? И ако меже примери с марки и модели.

Оръжието е Бенели е-арго 30-06!

Благодаря!


До сега ловувал ли си с пушката на фабричните мерни прибори? Не, че искам да те разубеждавам ако те кефи да си слагаш дажаджи от горе допълнително лошо няма сигурно помагат, но до сто метра който го може го може, и ги пердаши и на мерник и мушка. В моята група са трима и да ти кажа ако имат пропуск то не е защото нямат стъкло отгоре. Още повече при лов на гонка най важно е на ловеца да му е леко, особено ако влиза и карач!
А конкретно по темата по добре е гонкаджийска оптика с екстри, но парата ти я казаха.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#11
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 30.08.2022 - 07:15 :

Къди ловувате прасета?
При нас вече изобщо не се срещат.
Гледам, и че масово се продават автоматите и се заменят с болтоми карабини.

Иначе най- оптималния вареант бива оптика с увеличение 1.5-10(12)x50 с дневна подсветка.
Става за гонка, става и за варда.
Единствен недостатък е теглото.


По Пирин ловуваме на прасата колега, над Сандански!

Благодаря за мнението!
0

#12
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10

Виж мнениетоAno написа на 02.09.2022 - 13:14 :

Виж мнениетоNBojkov написа на 18.08.2022 - 14:20 :

Здравейте колеги,

Ммного бих искал да получа малко информация относно това кое ще бъде по-полезно и по-удобно за лов на гонка, оптика 1/6 применро или бързомер? И ако меже примери с марки и модели.

Оръжието е Бенели е-арго 30-06!

Благодаря!


До сега ловувал ли си с пушката на фабричните мерни прибори? Не, че искам да те разубеждавам ако те кефи да си слагаш дажаджи от горе допълнително лошо няма сигурно помагат, но до сто метра който го може го може, и ги пердаши и на мерник и мушка. В моята група са трима и да ти кажа ако имат пропуск то не е защото нямат стъкло отгоре. Още повече при лов на гонка най важно е на ловеца да му е леко, особено ако влиза и карач!
А конкретно по темата по добре е гонкаджийска оптика с екстри, но парата ти я казаха.


Привет колега. Не съм ловувал с тази пушка на механични прибори, взех бързомер вече то нека има слука пък ще ги нагласим ние :)

На слука!
0

#13
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоNBojkov написа на 14.09.2022 - 13:30 :


По Пирин ловуваме на прасата колега, над Сандански!

Благодаря за мнението!


Еееее, по Пирин .....

Ако не възникне нещо, по Коледните празници ще гостувам на роднините си в гр. Петрич и околните села, та една покана за лов няма да откажа, ама никак ... ;)/> :D/>

Наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#14
Потребителя е офлайн   NBojkov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 28
  • Регистр: 26.06.10

Виж мнениетоddd_dancho написа на 14.09.2022 - 17:47 :

Виж мнениетоNBojkov написа на 14.09.2022 - 13:30 :


По Пирин ловуваме на прасата колега, над Сандански!

Благодаря за мнението!


Еееее, по Пирин .....

Ако не възникне нещо, по Коледните празници ще гостувам на роднините си в гр. Петрич и околните села, та една покана за лов няма да откажа, ама никак ... ;)/>/> :D/>/>

Наслука!


Добре си дошъл колега! Пиши на лично когато можеш, ще направим един хубав лов!

Поздрави и на слука!
0

#15
Потребителят е онлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 713
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоNBojkov написа на 15.09.2022 - 07:48 :


Добре си дошъл колега! Пиши на лично когато можеш, ще направим един хубав лов!

Поздрави и на слука!


Благодаря за поканата, ще се възползвам, като поканата важи и в обратен ред!

Живи и здрави, ще разменим координати на лични!

Наслука!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни