БГ Лов Форум: О Т К Р И Т О П И С М О От Павел Якимов, председател на Българска асоциация за запазване на грабливите птици (БАЗГП) - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

О Т К Р И Т О П И С М О От Павел Якимов, председател на Българска асоциация за запазване на грабливите птици (БАЗГП) получено на имейла на БГ ЛОВ

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
О Т К Р И Т О П И С М О

От

Павел Якимов, председател на Българска асоциация за запазване на грабливите птици (БАЗГП)



Уважаеми дами и господа,

Повод за това отворено писмо са публикации в медиите относно изчезнало малко на царски (кръстат) орел.

Прикачени файлове


Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Международни конвенции, касаещи Соколарството
Закони, документи. Европейски Съюз.

Прикачени файлове


Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#3
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Благодаря от сърце за навременната реакция!

Соколарски поздрав!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#4
Потребителя е офлайн   ВиК 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 182
  • Регистр: 06.05.10
ОБРЪЩЕНИЕ КЪМ ЕКОЛОЗИТЕ И ЦАРСКО ПАЗЯЩИТЕ от мен ало природо или екозащитниците, какво се опитвате, чрез тъпи необосновани, недоказани и винаги неуместни доводи да обвините ловците или хората занимаващи се с лов да им припишете всичко негативно случващо се из неградската среда, я се сиктирдосвайте в кабинетите си . омръзна ми да чета че ловците това ловците онова и пр. все недоказани измишльотини целящи да създадат сред обществото стереотип че видите ли ловците са отрицателни в баланса на природата. нещо май вие сте отрицателни......................................... много поздрави на женските ви роднини..........................
0

#5
Потребителя е офлайн   balu 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 323
  • Регистр: 25.02.10
Цитат(ВиК @ Jun 28 2010, 23:56 ) <{POST_SNAPBACK}>
ОБРЪЩЕНИЕ КЪМ ЕКОЛОЗИТЕ И ЦАРСКО ПАЗЯЩИТЕ от мен ало природо или екозащитниците, какво се опитвате, чрез тъпи необосновани, недоказани и винаги неуместни доводи да обвините ловците или хората занимаващи се с лов да им припишете всичко негативно случващо се из неградската среда, я се сиктирдосвайте в кабинетите си . омръзна ми да чета че ловците това ловците онова и пр. все недоказани измишльотини целящи да създадат сред обществото стереотип че видите ли ловците са отрицателни в баланса на природата. нещо май вие сте отрицателни......................................... много поздрави на женските ви роднини..........................


Това им се пада,..........................................................Нещо неми работят емотиконите,а и гледам дасе съобразявам,след предупреждението на ''нашия културен вожд ''Д.Г.Д е природосъобразена и много готина АБРЕВИАТУРА.
0

#6
Потребителя е офлайн   Емил Радев 

  • АМАН
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1484
  • Регистр: 22.01.09
Ами то стане ли нещо с животните - ловците са обвинени ..... Стане ли нещо с птиците - Соколарите виновни .... Само като стане нещо с държавата - всички са виновни с изключение на политиците ....
Аз съм членувал в БДЗП - Варна - хората са наистина много точни и винаги са готови за диалог и сътрудничество , още тогава БДЗП работеше със соколарите и ловците за опазването на обитанията и застрашените видове ..... Ама от некадърни журналисти - народа чете - виновни и толкова .....
0

#7
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Трябва да има еколози! Това е факт! Всеки един от нас обича приодата. Как мислите, дали някой соколар ще позволи да се убие хищна птица пред него? Не! Повечето хора сред нас - ловци, соколари, рибари - са природолюбители. Но не бива разни, незапознати с материята хора да търсят "под вола, теле". Нашата гилдия е все още малка. За това сме удобна мишена и на наш гръб някои си отчитат дейност. Но напоследък започват да прекаляват. И именно поради тази причина е това отворено писмо. Това е предупредителна мярка. Сигнал да се опомнят. Стига вече гавра със законните соколари. Бракониерите и трафикантите не са соколари! Като видиш някой да облита както трябва хищна птица, тогава можеш да го наречеш соколар. Не всеки който има птица на ръката е соколар. Иначе не малко сред "зелените" колеги също можем да обявим за соколари. Титлата "Соколар" се заслужава! Тя не е някаква срамна думичка в разговорния ни език! Тя е символ на най-екологичният, отговорен и морален вид лов - този с хищни птици.

Соколарски поздрав!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#8
Потребителя е офлайн   orizic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 624
  • Регистр: 16.05.10
Здравейте любители на хищните птици . Вчера хванах млад сокол със счупен пръст. Птицата е много слаба явно и е много трудно да ловува.Който проявява интерес моля да ми се обади на тел. 0898473424 . Искам птицата да попадне при човек който ще се грижи за нея .
0

#9
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
orizic, един приятелски съвет - обади се на спасителния център в Ст.Загора - Зелени Балкани. Те са със статут на спасителен център и имат право да задържат такива животни. Никой от нас няма право да взима, камо ли да си отнесе в къщи такова. Законите са такива. Ако искаш можеш да потърсиш в нета и да го пратиш директно по пощата. Там ще го чакат хората. Ако имаш трудности ще ти помогна. Чакам да кажеш какво става.

И още, не го храни с кайма. Ако имаш гълъб или врабче под ръка му отвори гърдите и ву дай да се храни. Не давай цялата птица, махни гушата. Ако нямаш нещо "натурално", тогава за кратко става и сурово пилешко, но гредай да не е овкусено, пилешки сърца, телешки шол, телешко сърце.

Соколарски поздрав!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#10
Потребителя е офлайн   orizic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 624
  • Регистр: 16.05.10
Здравей Павка.Няколко пъти вече съм давал животни в Зелени Балкани ,но след последното ми посещение в зоологическата градина представата ми за дивите животни които немогат да се грижат сами за себе си и са отглеждани в плен ми се промени. Ще ти кажа защо : В Зоопарка видях няколко животни които явно са били в Зелени Балкани и сега са дадени на Зоо. градина поради невъзможността им да се грижат сами за себе си .Е такъв живот не пожелавам на никое животно .Затова търся човек който да се грижи за сокола ,защото най вероятно няма да може самичък да оцелее,но в край на сметка ако се наложи ще го направя.Аз например отглеждам в домашни условия бялка.Бях със съмнения ,че немога да и дам това от което има нужда, но след посещението ми в З.Г разбрах че мога да и дам много повече отколкото институция като З.Г .Най малкото което можем да направим за нея е да я заобиколим с любов.Сигурен съм че никоя З.Г неможе да се гирижи така както ние за нашия Куню. Та по тези съображения не ми се дава сокола ,и не защото няма да се погрижат в Зелени Балкани за него , а за това ,че не съм сигурен какво ще бъде бъдещето му ако неможе да се оправи .Поздрави от един истенски любител на дивеча

0

#11
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Здрасти, orizic! wink.gif

Много добре те разбирам! Много пъти сме давали или препращали птици и животни и в Зелени Балкани и в зоопаркове. Каквито и да са грижите там, ние нямаме право да ги държим в себе си. Тъпа работа, защото едно е да се грижиш и да храниш едно животинче, друго е 100. Но това е факт. Закона си е закон.
Още повече, че в зелени балкани момчетата и момичетата, въпреки, че имат малко профилирани познания, все пак са се посветили на това да помага и дават всичко от себе си. Друго е по зоопарковете. Там не ми се говори. Два пъти дадох мишелови и повече не искам да припарвам. Това беше по-зле и от касапска работа. При това единият лекар, явно, за да ме впечатли ми вика, ти знаеш ли, че ние работим с БДЗП...! Леле, майко! Ако така работят и с тях, тогава по-добре "зелените" да бягат по-бързо и по-надалече от там. Като видях какво правят, направо ми дожаля за животинките.
Все пак, моят съвет - направи снимка на птичката и ми я прати. Ако не знаеш какъв вид и пол е ще разберем. Ще ти кажа кое би било добре да се направи и как да се гледа и след това ще прецениш съдбата и. Все пак, моят приятелски съвет е, тази птичка да отиде в Ст.З.

Поздрави!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#12
Потребителя е офлайн   perata 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 581
  • Регистр: 13.12.09
Цитат(Павел Якимов @ Jul 15 2010, 15:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здрасти, orizic! wink.gif

Много добре те разбирам! Много пъти сме давали или препращали птици и животни и в Зелени Балкани и в зоопаркове. Каквито и да са грижите там, ние нямаме право да ги държим в себе си. Тъпа работа, защото едно е да се грижиш и да храниш едно животинче, друго е 100. Но това е факт. Закона си е закон.
Още повече, че в зелени балкани момчетата и момичетата, въпреки, че имат малко профилирани познания, все пак са се посветили на това да помага и дават всичко от себе си. Друго е по зоопарковете. Там не ми се говори. Два пъти дадох мишелови и повече не искам да припарвам. Това беше по-зле и от касапска работа. При това единият лекар, явно, за да ме впечатли ми вика, ти знаеш ли, че ние работим с БДЗП...! Леле, майко! Ако така работят и с тях, тогава по-добре "зелените" да бягат по-бързо и по-надалече от там. Като видях какво правят, направо ми дожаля за животинките.
Все пак, моят съвет - направи снимка на птичката и ми я прати. Ако не знаеш какъв вид и пол е ще разберем. Ще ти кажа кое би било добре да се направи и как да се гледа и след това ще прецениш съдбата и. Все пак, моят приятелски съвет е, тази птичка да отиде в Ст.З.

Поздрави!

Зелени Балкани май са обулен Балкан.Един приятел намери сокол със счупено крило.Направи му волиер и го хранеше с пил. фенери.Птицата заякна дори около волиера взеха да кацат други соколи,обаче синът му се обадил на балканите и дошла една девойка с един мокър кашон и казала че ще го прати по рейса до мисля че Ст.Загора.Приятелят ми я навикал и още съжалява че е дал пилето, но било вече късно и нямало как. sad.gif
0

#13
Потребителя е офлайн   orizic 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 624
  • Регистр: 16.05.10
здравеи павка. ще послушам съвета ти,защото би трябвало ти наи-добре да знаеш как да постъпя, но ще държа ти като пред. на базгп лично да се погрижиш за бъдещето на птицата. надявам се не искам много. поздрави от шипка.
0

#14
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Мога ли да помоля администратора да премести последните мнение на карней и мен (от 14-ти пост включително, до края), от тук в темата "Соколарство". Смятам, че това тук е тема за коментари относно "ОТКРИТОТО ПИСМО", а последващите "разисквания" са извън темата и имат повече общо с темата за Соколарството.

Моля за съдействие по въпроса.

Благодаря!


Соколарски поздрав!
www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

#15
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Павел Якимов @ Jul 31 2010, 19:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мога ли да помоля администратора да премести последните мнение на карней и мен (от 14-ти пост включително, до края), от тук в темата "Соколарство". Смятам, че това тук е тема за коментари относно "ОТКРИТОТО ПИСМО", а последващите "разисквания" са извън темата и имат повече общо с темата за Соколарството.

Моля за съдействие по въпроса.

Благодаря!


Соколарски поздрав!

Готово... Наслука
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#16
Потребителя е офлайн   Павел Якимов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 341
  • Регистр: 08.08.08
Много благодаря за съдействието, vater! thumbsup.gif

Наслука и на теб! wink.gif

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Alex.16.jpg
  • Прикачено изображение: Alex.1.jpg
  • Прикачено изображение: Alex.5.jpg
  • Прикачено изображение: Alex.6.jpg
  • Прикачено изображение: Alex.11.jpg

www.sokolarstvo.eu

www.falconrybg.eu

Соколарят си е птица упорита!
Не го ли ритнеш - не излита!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни