БГ Лов Форум: Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Реална балистика - професионални съвети от оръжейника Димитър Димитров

#81
Потребителя е офлайн   Васко Василев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 691
  • Регистр: 05.04.08
Значи,цел на 300м.под 45гр. ъгъл превишение/снижение/,се стреля като на 212м.
Май даже и аз го схванах и мисля,че е много полезна информация!!!:mad2:
0

#82
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08
Друг въпрос - Тъй като е интересна дисциплина това стрелбата (движението по инерция на едно тяло) на далечни разстояния - оказват ли влияние геомагнитните линии и нейното (на земята) въртене?

Тук питам за първи принцип на Нютон за инерцялната система и до колко се усеща грешка.

Има ли разлика когато се стреля по посока север/юг или изток/запад.
Прост свинар.
0

#83
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоset написа на 28.10.2011 - 14:21 :

Колега, разбира се, че е число, по-малко от 1. Говорим за едно и също, но се изразих по-кратко.

"Балистичните таблици се разработват винаги за хоризонтална стрелба , на различни дистанции " - това е достатъчно като отговор за останалите колеги.

А разяснението ще е полезно надявам се, за всички които се питат защо така и имат малко понятие от геометрията в началния курс. За всички останали е достатъчно да знаят, че се вдига нагоре ;)

Наслука и успехи.

А и за пушката да подсетя - интересува ме лова с нея. ;)



Здравей . Не съм искал да те засегна с незнание . Така отговорих за да бъде на разбираем език за всички които не им е ясна материята за която говориме и когато исказват свое мнение по въпроса да се изказват точно . Пушката все още не е ходила на лов . Ще ви съобщя когато го направи . :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#84
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоВаско Василев написа на 28.10.2011 - 14:28 :

Значи,цел на 300м.под 45гр. ъгъл превишение/снижение/,се стреля като на 212м.
Май даже и аз го схванах и мисля,че е много полезна информация!!!:mad2:


ТОЧНО !!!!!
В моята книга ще намерите подробна таблица за стрелба под ъгъл. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#85
Потребителя е офлайн   set 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 443
  • Регистр: 07.03.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 28.10.2011 - 16:02 :

Виж мнениетоset написа на 28.10.2011 - 14:21 :

Колега, разбира се, че е число, по-малко от 1. Говорим за едно и също, но се изразих по-кратко.

"Балистичните таблици се разработват винаги за хоризонтална стрелба , на различни дистанции " - това е достатъчно като отговор за останалите колеги.

А разяснението ще е полезно надявам се, за всички които се питат защо така и имат малко понятие от геометрията в началния курс. За всички останали е достатъчно да знаят, че се вдига нагоре ;)

Наслука и успехи.

А и за пушката да подсетя - интересува ме лова с нея. ;)



Здравей . Не съм искал да те засегна с незнание . Така отговорих за да бъде на разбираем език за всички които не им е ясна материята за която говориме и когато исказват свое мнение по въпроса да се изказват точно . Пушката все още не е ходила на лов . Ще ви съобщя когато го направи . :bulgaria:


Не се засягам ни най-малко. Насочих нарочно темата в тази посока, за да е разбираема за колегите.

Понякога се шегувам, но целта ми е градивна.

Успех и наслука.
Прост свинар.
0

#86
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоset написа на 28.10.2011 - 14:42 :

Друг въпрос - Тъй като е интересна дисциплина това стрелбата (движението по инерция на едно тяло) на далечни разстояния - оказват ли влияние геомагнитните линии и нейното (на земята) въртене?

Тук питам за първи принцип на Нютон за инерцялната система и до колко се усеща грешка.

Има ли разлика когато се стреля по посока север/юг или изток/запад.




Извинявай , геомагнитните линии не оказват влияние на полета на куршума ( само на животните които се ориентират по тях) .
При далечния ( свръх далечен) изстрел въртенето на земята оказва влияние . Създава се така наречената сила на Кориолис . Има значение от къде на къде се стреля и трябва да се взема в предвид при изчислението на бал. крива .
В книгата съм показал тя как действа и формулите за изчисление и преизчисление на поправките по вертикала и хоризонтала ( защото Кориолисовата сила се разлага на хоризонтална и вертикална компоненти които участват в крайните сметки). Успех! :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#87
Потребителя е офлайн   ixr 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 162
  • Регистр: 09.03.08
http://vbox7.com/play:a2311e8fe9
http://vbox7.com/play:57e2f1e901
0

#88
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11
малко интересна информация. :bulgaria:

Прикачени файлове


Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#89
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
До къде стигна техниката - да се реже качамака с конец ! :D

Все съм си мислел че няма да четем интервюта с Тодор Батков поне в тоя форум ! :nonod:

Тц ... тц ... тц ... :sifone:
0

#90
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоlobo написа на 08.11.2011 - 08:44 :

До къде стигна техниката - да се реже качамака с конец ! :D

Все съм си мислел че няма да четем интервюта с Тодор Батков поне в тоя форум ! :nonod:

Тц ... тц ... тц ... :sifone:

Май изобщо не си схванал , защо я сканирах тази статия . Отново за съжаление този който му взе интервюто не отрази точно как стана изстрела на 838м. , ако забелязваш повечето се говори за Африка ( защо ли?-може би защото води групи там ). Когато четете нещо , е хубаво да отсеете това което е истина и рационалното зърно , и да прецените това-всичко друго с каква цел се споменава .А това кой е дал интервюто според мен няма значение , щом е останал доволен от моята работа . Дори толкова е доволен , че ще разреши бенчрес състезание в Кормисош . За голямо съжаление българите сме това . Остани със здраве. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#91
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 08.11.2011 - 11:14 :

Виж мнениетоlobo написа на 08.11.2011 - 08:44 :

До къде стигна техниката - да се реже качамака с конец ! :D

Все съм си мислел че няма да четем интервюта с Тодор Батков поне в тоя форум ! :nonod:

Тц ... тц ... тц ... :sifone:

Май изобщо не си схванал , защо я сканирах тази статия . Отново за съжаление този който му взе интервюто не отрази точно как стана изстрела на 838м. , ако забелязваш повечето се говори за Африка ( защо ли?-може би защото води групи там ). Когато четете нещо , е хубаво да отсеете това което е истина и рационалното зърно , и да прецените това-всичко друго с каква цел се споменава .А това кой е дал интервюто според мен няма значение , щом е останал доволен от моята работа . Дори толкова е доволен , че ще разреши бенчрес състезание в Кормисош . За голямо съжаление българите сме това . Остани със здраве. :bulgaria:


Г-н Димитров , уверявам ви че вас лично ви ценя много високо като професионалист във вашата област!Дори съм идвал преди години при вас във Випа за информация за една пушка и тогава много ми помогнахте и то безплатно с ценен за мен съвет за което съм ви признателен.Извинявам се ако поста ми тук ви е засегнал с нещо.Не съм целял нищо такова.Просто парвенющината на някои вип личности е дразнеща , поне за мен. :)
0

#92
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоlobo написа на 08.11.2011 - 11:25 :

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 08.11.2011 - 11:14 :

Виж мнениетоlobo написа на 08.11.2011 - 08:44 :

До къде стигна техниката - да се реже качамака с конец ! :D

Все съм си мислел че няма да четем интервюта с Тодор Батков поне в тоя форум ! :nonod:

Тц ... тц ... тц ... :sifone:

Май изобщо не си схванал , защо я сканирах тази статия . Отново за съжаление този който му взе интервюто не отрази точно как стана изстрела на 838м. , ако забелязваш повечето се говори за Африка ( защо ли?-може би защото води групи там ). Когато четете нещо , е хубаво да отсеете това което е истина и рационалното зърно , и да прецените това-всичко друго с каква цел се споменава .А това кой е дал интервюто според мен няма значение , щом е останал доволен от моята работа . Дори толкова е доволен , че ще разреши бенчрес състезание в Кормисош . За голямо съжаление българите сме това . Остани със здраве. :bulgaria:


Г-н Димитров , уверявам ви че вас лично ви ценя много високо като професионалист във вашата област!Дори съм идвал преди години при вас във Випа за информация за една пушка и тогава много ми помогнахте и то безплатно с ценен за мен съвет за което съм ви признателен.Извинявам се ако поста ми тук ви е засегнал с нещо.Не съм целял нищо такова.Просто парвенющината на някои вип личности е дразнеща , поне за мен. :)

Извини ме но предния ти пост така го разбрах . Темата която отворих се казва "Реална балистика ......"и прецених ,че това което направих дистанционно , за извършване на необходимите корекции и успешния изстрел който той направи има място в темата . Аз го помолих да даде това интервю и той се съгласи . Изпратих Робърт Атанасов при него , но отрази други неща но не и подобаващо тази корекция и изстрел . Целта бе все пак да ми се направи реклама , че може би нещо мога . Както и да е. Бъди жив и здрав , както и всички останали. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#93
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 08.11.2011 - 15:09 :

Извини ме но предния ти пост така го разбрах . Темата която отворих се казва "Реална балистика ......"и прецених ,че това което направих дистанционно , за извършване на необходимите корекции и успешния изстрел който той направи има място в темата . Аз го помолих да даде това интервю и той се съгласи . Изпратих Робърт Атанасов при него , но отрази други неща но не и подобаващо тази корекция и изстрел . Целта бе все пак да ми се направи реклама , че може би нещо мога . Както и да е. Бъди жив и здрав , както и всички останали. :bulgaria:


Аз четох и една статия в списание дето г-н Батков стреля по крокодил със тактически снайпер , не съм сигурен , може и да става на въпрос за същата пушка.А че вие нещо можете е от ясно по ясно.Пак повтарям че вашите професионални умения за мен лично са на висота.Аз помежду другото чета всичко дето вие публикувате и нямам нищо против всякаква форма на реклама на оръжия тук във форума. В момента съм поръчал една Манлихер Про Хънтър и като дойде може да ви потърся за окомплектовката с оптика и евентуално прострелка. А за случая който споменах , едва ли ще си спомните /беше тогава проблем с един ново закупен автомат Фабарм/ но заради този случай съм ви правил реклама при всеки удобен повод когато е ставало въпрос за оръжейни специалисти.
0

#94
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоlobo написа на 08.11.2011 - 15:26 :

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 08.11.2011 - 15:09 :

Извини ме но предния ти пост така го разбрах . Темата която отворих се казва "Реална балистика ......"и прецених ,че това което направих дистанционно , за извършване на необходимите корекции и успешния изстрел който той направи има място в темата . Аз го помолих да даде това интервю и той се съгласи . Изпратих Робърт Атанасов при него , но отрази други неща но не и подобаващо тази корекция и изстрел . Целта бе все пак да ми се направи реклама , че може би нещо мога . Както и да е. Бъди жив и здрав , както и всички останали. :bulgaria:


Аз четох и една статия в списание дето г-н Батков стреля по крокодил със тактически снайпер , не съм сигурен , може и да става на въпрос за същата пушка.А че вие нещо можете е от ясно по ясно.Пак повтарям че вашите професионални умения за мен лично са на висота.Аз помежду другото чета всичко дето вие публикувате и нямам нищо против всякаква форма на реклама на оръжия тук във форума. В момента съм поръчал една Манлихер Про Хънтър и като дойде може да ви потърся за окомплектовката с оптика и евентуално прострелка. А за случая който споменах , едва ли ще си спомните /беше тогава проблем с един ново закупен автомат Фабарм/ но заради този случай съм ви правил реклама при всеки удобен повод когато е ставало въпрос за оръжейни специалисти.

:cheers2:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#95
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 07.11.2011 - 16:04 :

малко интересна информация. :bulgaria:

Абе тоя Тодор Батков , Аз все съм виждал скромност ,но като неговата не съм виждал.
То и аз не съм голям разбирач в балистиката ,но съм чувал от едно две места ,че по принцип се подава корекция в МОА или Милове(Mil) ,а не в кликове?!Бат Митко ще каже дали е така, Пък и на въпросните оптики барабаните са си разграфени в МОА или МИЛ. Гледал съм и филмчета с този човек на лов и да ви кажа той май е от позойрчетата ,ама това си е мое мнение.

ПС: ТИ бате Митко иначе нямаш грешка ,добре си работиш и си разбираш от работата.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#96
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 08.11.2011 - 18:53 :

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 07.11.2011 - 16:04 :

малко интересна информация. :bulgaria:

Абе тоя Тодор Батков , Аз все съм виждал скромност ,но като неговата не съм виждал.
То и аз не съм голям разбирач в балистиката ,но съм чувал от едно две места ,че по принцип се подава корекция в МОА или Милове(Mil) ,а не в кликове?!Бат Митко ще каже дали е така, Пък и на въпросните оптики барабаните са си разграфени в МОА или МИЛ. Гледал съм и филмчета с този човек на лов и да ви кажа той май е от позойрчетата ,ама това си е мое мнение.

ПС: ТИ бате Митко иначе нямаш грешка ,добре си работиш и си разбираш от работата.

Благодаря за оценката на моя труд . Различните оптични уреди които са тактически имат различни стъпки на корекции в механизмите .Стъпката по народно-му, се казва клик . И те са 0,25 МОА или 0,1 MRAD(милирадиян , който е равен на 1см.на 100м.) . 1МОА на 100м е = 2,9см. или 4 клика от по 0,25 МОА , или 3 клика кокато стъпката е 1см . 0,25МОА изразено в сантиметри е = 7,25мм.(хората го закръгляват на 7,3мм). От тези стойности се вижда че когато стъпката на корекция е 0,25МОА е по прецизна - особенно когато се стреля на далече. При далечен изстрел при изчисление на необходимите корекции се оказва че трябва да се направят много кликове , ето защо сметките се приравняват към съответен брой МОА и на скалата на тези оптики, които са в 0,25МОА всяка 4 чертичка е по висока и е надписана със цифра която показва коя МОА е . При тези оптики се работи бързо и точно . При оптики с клик =1см. трябва да се внимава при броенето на кликовете , а също така при далечния изстрел корекцията е с по голям ход - ето защо не може да се направи по точен изстрел . В оптиките които са за лов има стъпки от 0,5см; 1см;1,5см;2см;3см и други , а за бенчрест има оптики със стъпка 1/8МОА . и тн..... тн...... . Вземете си моята книга там е по подробно. :bulgaria:
Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#97
Потребителя е офлайн   teacher ballistics 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 97
  • Регистр: 19.03.11
Здравейте ! Вижте BISKATA какъв плакет ми направи за спомен . Пожелавам всеки му ! :bulgaria:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: митко 007.JPG
  • Прикачено изображение: митко 011.JPG
  • Прикачено изображение: митко 009.JPG

Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто да го направиш!
0

#98
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоteacher ballistics написа на 24.11.2011 - 13:20 :

Здравейте ! Вижте BISKATA какъв плакет ми направи за спомен . Пожелавам всеки му ! :bulgaria:

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#99
Потребителя е офлайн   bisko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 661
  • Регистр: 22.01.10
Малко и от мен...

Прикачено изображение: 1.JPG Прикачено изображение: 2.JPG Прикачено изображение: 3.JPG Прикачено изображение: 4.JPG

Прикачено изображение: 5.JPG Прикачено изображение: 6.JPG Прикачено изображение: 7.JPG Прикачено изображение: 8.JPG

Прикачено изображение: 9.JPG Прикачено изображение: 10.JPG

:animated571:

п.п. Благодаря за гласуваното доверие!
0

#100
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Може да се сравни с глиги от прасе.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

Сподели темата:


  • (10 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни