БГ Лов Форум: Забранени и защитени видове птици! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Забранени и защитени видове птици! Забранени за лов птици!

#41
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
[quote name='lobo' date='Jan 29 2010, 15:39 ' post='107504']
Автора на темата не казва " сваляйте снимки от интернет и ги качвайте тука " !

В много случай това даже е свързано с авторство и не е позволено ясно е че не го знаеш!

Ако за тебе е невъзможно сам да си събираш информация накуп проблема не е наш.

И не използвай обидни думи ! В интернет не си толкова анонимен колкото си мислиш !


Ай, ся колега, без снимка (от нета, а с авторска), ми обясни, каква е разликата м/у обикновена бекасина, глухарче, горски бекас и голяма бекасина?????
Кат ми го обясниш, ща питам, и за още десетина ловни обекта, които имат "клонинги"!!!
Ама шъ ми убяснявъш без снимки от нета, а с авторски!!!!!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#42
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
И, тъй и тъй, предстои сезона на бекаса и бекасините, и мисля, ама незнам дали мисля правилно, доста колеги не знаят какво е обикновена бекасина!!!!
Аиде сега да видим колко от нас са в час, и как ще я различим от тези, които са в графа - от 500 до 5000 лв. + до три години лишаване от право на лов?
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#43
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Цитат(lobo @ Jan 29 2010, 11:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Голям корморан , забранен за лов , много полезна птица , яде по около 5 / пет / килограма риба / НА ДЕН /. angry.gif

В много голяма численост тук особено през последните години в някой водоеми рибата е вече на изчезване заради него за радост на природозащитниците и при пълна незаинтересованост на ДАГ , ИАРА и всички останали ! rolleyes.gif

http://www.wildlifephotos.eu/bg/subcat.php?SubSubCat=18


Относно големия корморан, колега виж заглавието на темата, помисли колко вида корморани има в БГ, колко от колегите знаят, че ги има и ще откриеш отговор на въпроса - Защо е забранен от време, на време г. корморан!!!!!
П.П. Май открих топлата вода rolleyes.gif !!!!!!!!!!!!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#44
Потребителя е офлайн   Цветан Иванов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 455
  • Регистр: 27.07.09
Цитат от интернет медия
"Опазване популацията на червеногушата гъска

27 Януари, 2010
Край Дуранкулашкото и Шабленско езеро правят ежедневни проверки за опазване на световно застрашен вид
Специалисти от Регионална инспекция по околната среда и водите (РИОСВ)-Варна извършват ежедневни проверки с цел опазване популацията на червеногушата гъска (Branta ruficollis) в защитените местности “Дуранкулашко езеро” и “Шабленско езеро”. Това съобщиха от инспекцията. Засиленият контрол се налага във връзка с зачестилите сигнали за незаконен лов в двете защитени местности. Към момента охраната на двете защитени територии не е констатирала случаи на застреляни защитени екземпляри от вида червеногуша гъска.
Червеногушата гъска е световно застрашен вид, който попада в Приложение № 3 на Закона за биологичното разнообразие, като почти цялата й световна популация през месеците януари и февруари пребивава в Дуранкулашкото и Шабленското езера.
Съгласно Закона за биологичното разнообразие, за защитените животински видове от Приложение № 3 се забраняват всички форми на умишлено улавяне или убиване на екземпляри с каквито и да е уреди, средства и методи, както и преследване и обезпокояване, особено през периодите на размножаване, отглеждане на малките, презимуване и миграция.
За нарушение на разпоредбите на екологичното законодателство, физическите лица се наказват с глоба от 100 до 5000 лв., а на юридическите лица и едноличните търговци се налага имуществена санкция от 500 до 10 000 лева. Правоспособен ловец, който е нарушил разпоредбите на Закона за биологичното законодателство и нарушението, спрямо световно или европейски застрaшен вид, се лишава от право на ловуване за срок от три години."
" Всеки пише за всичко,а от нищо не разбира ..."
" Не ми хвали ловец, а куче ..."
0

#45
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Цитат(porzana @ Jan 31 2010, 22:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ай, ся колега, без снимка (от нета, а с авторска), ми обясни, каква е разликата м/у обикновена бекасина, глухарче, горски бекас и голяма бекасина?????
Кат ми го обясниш, ща питам, и за още десетина ловни обекта, които имат "клонинги"!!!
Ама шъ ми убяснявъш без снимки от нета, а с авторски!!!!!


Колега porzana аз за себе си познавам отлично и бекасите и бекасините и водоплаващите птици изобщо , а и не само тях / поне за северна България го твърдя /. Ако наистина желаеш да ти обяснявам нещо за тях обади ми се наесен като започне сезона да идем на място заедно на лов и тогава може да ме изпиташ. Мога да те поканя на лов и в балкана ако предпочиташ там ловувам от 25 години и там съм готов на място да ти отговарям на всякакви въпроси , сам избирай. wink.gif

Иначе бекасите и бекасините не са ми обект за сериозен лов моят ловен сезон завърши вчера с последния лов на дива патица. wink.gif

Роден съм и съм израсъл край една голяма река с много блата и езера наоколо които започваха след двора на къщата ни така че повярвай ми знам доста. biggrin.gif

Нямам снимки на тези правени от мен за съжаление иначе бих ги качил тук с удоволствие. rolleyes.gif Имам много мой снимки , бих споделил снимки но обектите ми са други , планини , дървета ... природа изобщо но не и фауна.Който от колегите не познава тези птици и иска да се учи да търси в интернет има доста материали. wink.gif

След такива приказки като тези тук в тази и подобни теми ми се убива всякакво желание да споделям това което знам защото не обичам заядливия тон демагогията и липсата на дискусия , просто не ми харесва телеграфния стил и "копи пейста" оттук оттам предпочитам да говорим със собствени мнения собствени наблюдения преживяно от нас самите и личен опит но виждам че това не се получава в теми като тази което ги превръща в безполезни. Човешката простота според мене е много положително качество но човешката простотия е най страшното нещо на света ... / това не го казвам за тебе / . wink.gif

Поздрави и успех cheers2.gif

п.с / Позволи ми един приятелски съвет : използването на диалект е някои случаи е симпатично но в някои поражда други асоциации /.
0

#46
Потребителя е офлайн   запален ловец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 655
  • Регистр: 01.10.09
Цитат(lobo @ Jan 29 2010, 15:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Приемам. biggrin.gif Колега забранените за лов птици са написани ясно и точно в списък приложение на закона и всеки би могъл просто да си изкопира списъка а ако иска да види съответната птица на снимка достатъчно е да напише името и в гугъл.Така погледнато темата би била безсмислена нали ?! Аз лично си мисля че е съвсем друго ако към това бъдат добавени коментари от участниците базирани на техни лични наблюдения и опит. Е затова аз написах няколко такива за Големия корморан, имам лични наблюдения от него специално за долното течение на р.Искър и бих се радвал ако мога да привлека внимание към тази птица която считам и за проблем. Имам и някакви наблюдения и върху други птици забранени за лов и бих участвал в тази дискусия не само заради корморана ...

Поздрави

п.с Може би ще е още по добре ако някои участници качат снимки на такива птици направени лично от тях а не такива свалени от интернет , то всеки знае как сам да търси друго е ако видим тук нещо оригинално ... Аз така разбрах идеята на админа за темата ... т.е снимки и информация и от нас самите а не само от интернет ...


Здравейте, когато преди няколко дни видях снимките на отстреляни сиви и червеногуши гъски ,предложих да направим тема в коята да бъдат показани снимки на защитени видове птици ,който могат да бъдат отсреляни по погрешка.
Идеята ми беше да направим коментар по какво да ги разпознаваме - начин на полет, звуци, големина, окраска и т.н. , но нещо се поувлякахме и бяха представени снимки на много защитени и застрашени видове.
Според мен това някак разводни темата.
Пример- защо трябва да бъде показвана снимка на лебед, кой не може да го разпознае,та лебедасе чува от 100 метра когато лети и няма как да се обърка!

0

#47
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
[quote name='запален ловец' date='Feb 1 2010, 10:52 ' post='108169']
Здравейте, когато преди няколко дни видях снимките на отстреляни сиви и червеногуши гъски ,предложих да направим тема в коята да бъдат показани снимки на защитени видове птици ,който могат да бъдат отсреляни по погрешка.
Идеята ми беше да направим коментар по какво да ги разпознаваме - начин на полет, звуци, големина, окраска и т.н. , но нещо се поувлякахме и бяха представени снимки на много защитени и застрашени видове.
Според мен това някак разводни темата.
Пример- защо трябва да бъде показвана снимка на лебед, кой не може да го разпознае,та лебедасе чува от 100 метра когато лети и няма как да се обърка!

Това имах предвид с предните си постове, но и аз се поувлякох и се хлъзнах по пързалката!!!! Извинявам се, за което!
Сега, надявам се конструктивно!!??
Понеже повдигнах въпроса за сем. бекасови, ще се опитам да помогна на всички колеги да добият най обща представа как да ги различават!?
Ще започна с най-известния представител - Горски бекас:
Колеги, принципно не можете да го объркате, с никой от останалите представители на това семейство! Местата където се среща, рядко се припокриват с местообитанията на останлите!! Така наречената Царска птица обитава предимно широколистни гори в покрайнините, на които има влажни ливади. Най - едрата птица от сем. бекасови в БГ!!
Снимка: Не е авторска!!!!!!!!!
http://farm4.static.flickr.com/3210/300331..._d750ed97d3.jpg
Актуална информация за вида - http://www.scolopaxrusticola.com/main/
Миграция:
Съществуват четири основни миграционни потока в Европа и Британските острови.
От запад на изток:
Шотландското крайбрежие, Испанско и Португалско крайбрежие, Словения и Черноморското крайбрежие на Румъния и БГ!
П.П. Следва продължение!!!!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#48
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Голяма бекасина (Средна според БГ класификацията):
Трудно се различава от обикновената бекасина (Galinago galinago), но само когато е кацнала, въпреки че, клюна и е по къс от този на обикновенната бекасина!
Най-добре се определя в полет, от двете страни на опашните пера има бели "огледала"!!!!!!
На горната страна на крилата (през първостепенните и второстепенните пера), преминават три бели ивици!!!!!
Подкрилията са с една бяла лента (При обикновенната бекасина е обратно и няма бели огледала на опашката)
Това е голямата бекасина с разперена опашка - http://www.iee.uu.se/popbiol/images/snipe.jpg
А, това е обикновената - обърнете внимание на главата и опашката - http://www.brimfieldfcc.org/images/snipe.jpg
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#49
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Колега porzana аз за себе си познавам отлично и бекасите и бекасините и водоплаващите птици изобщо , а и не само тях / поне за северна България го твърдя /. Ако наистина желаеш да ти обяснявам нещо за тях обади ми се наесен като започне сезона да идем на място заедно на лов и тогава може да ме изпиташ.
Колега Lobo:
Първо, да си върна тоста - cheers2.gif
И аз за себе си ги зная, и както разбирам от темата, трябва да отсеем от 413 вида, които се срещат в БГ, "проблемните"!!!!!!!!!!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#50
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Колеги, мисля, че трябва да споделяме в тази тема и местните наименования на птиците!
Има колеги, които ги познават с тях! Това е предимно при патиците и гъските.
Ще дам няколко примера:
Дунавска гъска - Сива гъска!
Дунавски юрдек, хухунида/ кукунида - бял ангъч!
Топ тепе - червеноклюна потапница!
Споделете и други!!!!!!!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#51
Потребителя е офлайн   запален ловец 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 655
  • Регистр: 01.10.09
Цитат(Цветан Иванов @ Feb 1 2010, 08:27 ) <{POST_SNAPBACK}>
Цитат от интернет медия
"Опазване популацията на червеногушата гъска

27 Януари, 2010
Край Дуранкулашкото и Шабленско езеро правят ежедневни проверки за опазване на световно застрашен вид
Специалисти от Регионална инспекция по околната среда и водите (РИОСВ)-Варна извършват ежедневни проверки с цел опазване популацията на червеногушата гъска (Branta ruficollis) в защитените местности “Дуранкулашко езеро” и “Шабленско езеро”. Това съобщиха от инспекцията. Засиленият контрол се налага във връзка с зачестилите сигнали за незаконен лов в двете защитени местности. Към момента охраната на двете защитени територии не е констатирала случаи на застреляни защитени екземпляри от вида червеногуша гъска.
Червеногушата гъска е световно застрашен вид, който попада в Приложение № 3 на Закона за биологичното разнообразие, като почти цялата й световна популация през месеците януари и февруари пребивава в Дуранкулашкото и Шабленското езера.
Съгласно Закона за биологичното разнообразие, за защитените животински видове от Приложение № 3 се забраняват всички форми на умишлено улавяне или убиване на екземпляри с каквито и да е уреди, средства и методи, както и преследване и обезпокояване, особено през периодите на размножаване, отглеждане на малките, презимуване и миграция.
За нарушение на разпоредбите на екологичното законодателство, физическите лица се наказват с глоба от 100 до 5000 лв., а на юридическите лица и едноличните търговци се налага имуществена санкция от 500 до 10 000 лева. Правоспособен ловец, който е нарушил разпоредбите на Закона за биологичното законодателство и нарушението, спрямо световно или европейски застрaшен вид, се лишава от право на ловуване за срок от три години."


За да се избеге грешка и при ловуване на голама белочела гъска да се отстреля червеногуша ето няколко джокера от практиката ми:
-не се стреля по гъска която отдолу изглежда черна до основата на опашката
-не се стреля по гъски които летят не в клин ,а в ято като облак с променящи се контури
-не се стреля в гъска която издава звук като на автомобилен клаксон -бип,бип/ако може някой да качи крясъка на белочела и червеногуша за сравнение/
-не се стреля на височина повече от 50-55м.
- не се стреля в ятото , а по отделна птица

0

#52
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
ТАЗИ тема също може да е полезна има снимки,както и коментари на някои защитени видове птици.
0

#53
Потребителя е офлайн   rangelov_evgeni 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1407
  • Регистр: 18.08.08
Този гад разрешен ли е за отстрел -Сребристата чайка (Larus argentatus), известна още като гларус
MERCEDES ML-270
ПО-ДОБРЕ ЖИВО КУЧЕ , ОТКОЛКОТО УМРЯЛ ЛЪВ.
0

#54
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09

Виж мнениетоrangelov_evgeni написа на 22.05.2011 - 09:15 :

Този гад разрешен ли е за отстрел -Сребристата чайка (Larus argentatus), известна още като гларус


Колега Рангелов, това "чудо", наречено, Каспийска жълтокрака чайка или (Larus cachinans), нито е риба, нито рак!
Не е забранен, но го няма и в списъка на ловните обекти! Нямам представа, какво ще се случи, ако горския те гепи с 1, 2, 3 и/или повече на висулките?!:blink:
Най-вероятно, акт и последващо обжалване, щот нямате план за ползване на този вид!

П.П. Относно, разликите в имената, питай "Феодалните", така са решили, а и не само те,че се казват нашите "гларуси"!
"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#55
Потребителя е офлайн   rangelov_evgeni 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1407
  • Регистр: 18.08.08

Виж мнениетоporzana написа на 23.05.2011 - 20:21 :

Виж мнениетоrangelov_evgeni написа на 22.05.2011 - 09:15 :

Този гад разрешен ли е за отстрел -Сребристата чайка (Larus argentatus), известна още като гларус


Колега Рангелов, това "чудо", наречено, Каспийска жълтокрака чайка или (Larus cachinans), нито е риба, нито рак!
Не е забранен, но го няма и в списъка на ловните обекти! Нямам представа, какво ще се случи, ако горския те гепи с 1, 2, 3 и/или повече на висулките?!:blink:
Най-вероятно, акт и последващо обжалване, щот нямате план за ползване на този вид!

П.П. Относно, разликите в имената, питай "Феодалните", така са решили, а и не само те,че се казват нашите "гларуси"!

Аз този вид чайка без значение жилтокрака или еди ква си я класифицирам лично за хишник и не само аз де,и гледам да я снимам при удобни случаи пък горския да доказва балистики и кво е видял :P
MERCEDES ML-270
ПО-ДОБРЕ ЖИВО КУЧЕ , ОТКОЛКОТО УМРЯЛ ЛЪВ.
0

#56
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоrangelov_evgeni написа на 24.05.2011 - 07:57 :

Аз този вид чайка без значение жилтокрака или еди ква си я класифицирам лично за хишник и не само аз де,и гледам да я снимам при удобни случаи пък горския да доказва балистики и кво е видял :P/>/>

Цоцкам си биричка в капанчето до плажа и зяпам една с еЙии такива гОоОлеми очи , :D та зяпам си аз, и .... ооооо майка ти да е.....ааааа , е това жълтокракото ми отмъкна цацата заедно с покривката и е хищен гад , убеден съм вече ! Не че кой знае колко пари е една порция цаца на плажа , ама .... а да си имаме уважение , все пак съм ловец да го ева :D та те подкрепям в "снимането " на к'во беше (Larus cachinans)
пп И кой го е кръстил гларус сигурно не е бил наред със слуховия апарат .... то това непрекъснато вика глАааад , г л а а а д :angry: и би трябало да се нарича гладусссс или гадос ( без Т накрая )
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#57
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#58
Потребителя е офлайн   kumchovalcho 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 24
  • Регистр: 27.12.14

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 06.08.2014 - 11:41 :

Виж мнениетоrangelov_evgeni написа на 24.05.2011 - 07:57 :

Аз този вид чайка без значение жилтокрака или еди ква си я класифицирам лично за хишник и не само аз де,и гледам да я снимам при удобни случаи пък горския да доказва балистики и кво е видял :P/>/>/>/>/>

Цоцкам си биричка в капанчето до плажа и зяпам една с еЙии такива гОоОлеми очи , :D/>/>/> та зяпам си аз, и .... ооооо майка ти да е.....ааааа , е това жълтокракото ми отмъкна цацата заедно с покривката и е хищен гад , убеден съм вече ! Не че кой знае колко пари е една порция цаца на плажа , ама .... а да си имаме уважение , все пак съм ловец да го ева :D/>/>/> та те подкрепям в "снимането " на к'во беше (Larus cachinans)
пп И кой го е кръстил гларус сигурно не е бил наред със слуховия апарат .... то това непрекъснато вика глАааад , г л а а а д :angry:/>/>/> и би трябало да се нарича гладусссс или гадос ( без Т накрая )

Б...х м......м му, не си ли даваш смека, че може би си ти , който го.... "гадос( без Т накрая) "....... го караш да "пие бира и яде ЦАЦА" на плажа, щото ГАДТТА е всеяднооооо, а? ХА-ХА

Този пост е редактиран от kumchovalcho: 27.12.2014 - 23:30

0

#59
Потребителя е офлайн   pifela 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 96
  • Регистр: 28.10.15
черен щъркел Прикачено изображение: 1(231).jpg
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни