БГ Лов Форум: Въздушни пистолети - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Въздушни пистолети

#1
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09
Здр колеги ако някой е запознат с тях да сподели за тяхната мощност и точност че имам мерак да си закупя един и дали си заслужава.
0

#2
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
Здравей. Имал съм такъв Въздушен пистолет Зораки HP-01 4.5 мм . За мен това е най-добрия избор на въздушен пистолет. Много е удобен, достатъчно мощен за пистолет /после излязоха моделис по-дълга цев и още по-силни Въздушен пистолет Зораки HP-01 4.5 дълъг / , даже мисля да си купя един такъв. Единствения недостатък е, че е еднозаряден, но ако искаш сила и точност - това е избора. Многозарядните са за тренировки.
0

#3
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09

 Stefanaki написа на 17.06.2011 - 14:36 :

Здравей. Имал съм такъв Въздушен пистолет Зораки HP-01 4.5 мм . За мен това е най-добрия избор на въздушен пистолет. Много е удобен, достатъчно мощен за пистолет /после излязоха моделис по-дълга цев и още по-силни Въздушен пистолет Зораки HP-01 4.5 дълъг / , даже мисля да си купя един такъв. Единствения недостатък е, че е еднозаряден, но ако искаш сила и точност - това е избора. Многозарядните са за тренировки.
Благодаря колега за инфото но предпочитам да е многозаряден и компактен за носене.
0

#4
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
В такъв случай ще трябва да правиш компромиси със силата и точността. Задължително гледай пистолета да стреля със чашки, а не с топчета. С топчетата точността е плачевна. С чашки е малко по-добре.
0

#5
Потребителя е офлайн   suzi1973 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 23.02.09

 Stefanaki написа на 18.06.2011 - 10:56 :

В такъв случай ще трябва да правиш компромиси със силата и точността. Задължително гледай пистолета да стреля със чашки, а не с топчета. С топчетата точността е плачевна. С чашки е малко по-добре.
А като марка и модел какво би предпочел?
0

#6
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10

 suzi1973 написа на 18.06.2011 - 14:04 :

 Stefanaki написа на 18.06.2011 - 10:56 :

В такъв случай ще трябва да правиш компромиси със силата и точността. Задължително гледай пистолета да стреля със чашки, а не с топчета. С топчетата точността е плачевна. С чашки е малко по-добре.
А като марка и модел какво би предпочел?

Ами по-горе ти писах, кой предпочитам и даже вече си го купих :D Въздушен пистолет Зораки HP-01 5.5 дълъг Това е Пистолета с главно 'П' :)
Но ти търсиш многозаряден, мога да дам мнение за този Въздушен пистолет GAMO PT-85 BLOWBACK TACTICAL - имах удоволствието да изстрелям един пълнител с него в магазина, така се случи, че го опаковаха да го пращат и трябваше да го пробват дали е наред и продавачката ми даде да му изпразня пълнителя. Хареса ми! Силата му не е малка и е вероятно възможно най силния многозаряден СО2 пистолет. При стрелба рамата му се плъзга също като на боен и усещането е доста близко до това на стрелба с боен. Заглушителя също си действаше, не се чуваше изстрела. Абе ако ти се дават парички това е за теб. Само цената му е кусура :) Но си е накичен с много неща - фенер, лазер, бързомерец . А и не е много компактен, но затова пък е доста силен. Съчмите се чуваха доста добре да тупкат по дъската.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Снимка0190.jpg

0

#7
Потребителя е офлайн   zippers 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 12.04.12
Здравейте само да попитам ако може? Stefanaki старото Зораки HP-01 4.5 mm какво го направи?
0

#8
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10

 zippers написа на 12.04.2012 - 22:36 :

Здравейте само да попитам ако може? Stefanaki старото Зораки HP-01 4.5 mm какво го направи?

Продадох го. Хвана ме мерака да стрелям с пушка с оптика, а нямах излишни пари за играчки. После ми мина мерака на пушката понеже е трудна за размъкване и нея продадох :lol: Сега съм с пистолета с дългата цев и понеже пак ме хвана мерака за оптика този път му сложих оптика и приспособих му приклад и вече съм доволен от себе си. Надявам се да не го продавам скоро. Много е точен и перфектен за стрелба до 40 метра. Не прощава на нищо пернато :)
0

#9
Потребителя е офлайн   nobreak 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 04.03.13

 Stefanaki написа на 20.06.2012 - 13:38 :

 zippers написа на 12.04.2012 - 22:36 :

Здравейте само да попитам ако може? Stefanaki старото Зораки HP-01 4.5 mm какво го направи?

Продадох го. Хвана ме мерака да стрелям с пушка с оптика, а нямах излишни пари за играчки. После ми мина мерака на пушката понеже е трудна за размъкване и нея продадох :lol:/> Сега съм с пистолета с дългата цев и понеже пак ме хвана мерака за оптика този път му сложих оптика и приспособих му приклад и вече съм доволен от себе си. Надявам се да не го продавам скоро. Много е точен и перфектен за стрелба до 40 метра. Не прощава на нищо пернато :)/>


Колега, темата е стара, но за пернати 4.5 или 5.5 да си взема? :)
0

#10
Потребителя е офлайн   st_beer 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.01.13

 nobreak написа на 14.05.2014 - 10:20 :


Колега, темата е стара, но за пернати 4.5 или 5.5 да си взема? :)/>


Аз не бих ти препоръчал да е пистолет.Това с непрощаването на нищо пернат на 40 м е много силно изказване.Може евентуално да събори врабец,скорец или др дребна гадинка на 40 м ама въпроса е да го уцелиш. Не е лесно да се стреля точно и прецизно с пистолет. Там където се събираме ги има колеги и ги имаме в трите им разновидности и съм стрелял с тях. Иначе като пистолет за цената си това е най добрия избор. Ако вземаш си вземай 4,5 . В кал. 5,5 е абсолютно всичко еднакво вътре и стреля по голямата и тежка чашка(съчма) със същата компресия като при по малкия калибър и от там вече можеш сам да си направиш извода какво се губи.
0

#11
Потребителя е офлайн   Samuyl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 09.01.13
Имам гамо Р-900 и не се оплаквам.Един път пробвах една сврака на около 30 метра и падна, макар че трябваше да стрелям 15 см над нея...
Не са много силни все пак, горе-долу са равни на турските и китайските пушки, които се продаваха под път и над път преди 7-8 години
0

#12
Потребителя е офлайн   nobreak 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 04.03.13

 st_beer написа на 15.05.2014 - 07:09 :

 nobreak написа на 14.05.2014 - 10:20 :


Колега, темата е стара, но за пернати 4.5 или 5.5 да си взема? :)/>/>/>


Аз не бих ти препоръчал да е пистолет.Това с непрощаването на нищо пернат на 40 м е много силно изказване.Може евентуално да събори врабец,скорец или др дребна гадинка на 40 м ама въпроса е да го уцелиш. Не е лесно да се стреля точно и прецизно с пистолет. Там където се събираме ги има колеги и ги имаме в трите им разновидности и съм стрелял с тях. Иначе като пистолет за цената си това е най добрия избор. Ако вземаш си вземай 4,5 . В кал. 5,5 е абсолютно всичко еднакво вътре и стреля по голямата и тежка чашка(съчма) със същата компресия като при по малкия калибър и от там вече можеш сам да си направиш извода какво се губи.



Имам пушка Hatsan 125 /даже в момента я продавам/, но нямам много време да излизам извън града да стрелям и даже и снея съм изстрелял не повече от 7-800 чашки и за това искам да си взема един пистолет, че ще мога и в двора да стрелям с него. Идеята ми е да събаря сврака от 20-30 метра, че като налазят лозето...Ами ако си взема 5.5 и стрелям с половин грамови чашки ще има ли пак голямо пропадане?
0

#13
Потребителя е офлайн   Samuyl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 09.01.13

 nobreak написа на 16.05.2014 - 13:14 :

 st_beer написа на 15.05.2014 - 07:09 :

 nobreak написа на 14.05.2014 - 10:20 :


Колега, темата е стара, но за пернати 4.5 или 5.5 да си взема? :)/>/>/>/>


Аз не бих ти препоръчал да е пистолет.Това с непрощаването на нищо пернат на 40 м е много силно изказване.Може евентуално да събори врабец,скорец или др дребна гадинка на 40 м ама въпроса е да го уцелиш. Не е лесно да се стреля точно и прецизно с пистолет. Там където се събираме ги има колеги и ги имаме в трите им разновидности и съм стрелял с тях. Иначе като пистолет за цената си това е най добрия избор. Ако вземаш си вземай 4,5 . В кал. 5,5 е абсолютно всичко еднакво вътре и стреля по голямата и тежка чашка(съчма) със същата компресия като при по малкия калибър и от там вече можеш сам да си направиш извода какво се губи.



Имам пушка Hatsan 125 /даже в момента я продавам/, но нямам много време да излизам извън града да стрелям и даже и снея съм изстрелял не повече от 7-800 чашки и за това искам да си взема един пистолет, че ще мога и в двора да стрелям с него. Идеята ми е да събаря сврака от 20-30 метра, че като налазят лозето...Ами ако си взема 5.5 и стрелям с половин грамови чашки ще има ли пак голямо пропадане?



Пистолет 5.5 не съм виждал!
И 4.5 не е лош калибър, но ще ти трябва малко време да си "опознаеш" оръжието ;)
0

#14
Потребителя е офлайн   st_beer 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.01.13

 Samuyl написа на 16.05.2014 - 15:53 :

Пистолет 5.5 не съм виждал!
И 4.5 не е лош калибър, но ще ти трябва малко време да си "опознаеш" оръжието ;)/>/>/>/>

Има и в 5,5 и то е много добър пистолет.
Въздушен пистолет Зораки HP-01 5.5 дълъг лява ръка
@nobreak
Що се отнася за свраките и тези 30 м си е сериозна дистанция за пистолетна и точна стрелба. Тая гад е доста хитра и трудно допуска човек на тая дистанция. Иначе ако я целнеш си пада като отсечена.
Тези дадени скорости в сайта си отговарят на действителността и са достоверни.Мерили сме ги пищовите и си ги постигат . Добавям ти и джаулите да знаеш колко са и дали те устройват:

при тегло на чашката 0,95 грама.
начална скорост при едно напомпване: 100 м/сек, = 4.75 дж
начална скорост при две напомпвания: 137 м/сек, = 8.92 дж
начална скорост при три напомпвания: 160 м/сек, = 12.16 дж
начална скорост при четири напомпвания: 175 м/сек = 14.55 дж

Тук има и клипче на пищова
http://youtu.be/KvMmoMJRlJA
0

#15
Потребителя е офлайн   nobreak 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 04.03.13
Има и в 5,5 и то е много добър пистолет.
Въздушен пистолет Зораки HP-01 5.5 дълъг лява ръка
@nobreak
Що се отнася за свраките и тези 30 м си е сериозна дистанция за пистолетна и точна стрелба. Тая гад е доста хитра и трудно допуска човек на тая дистанция. Иначе ако я целнеш си пада като отсечена.
Тези дадени скорости в сайта си отговарят на действителността и са достоверни.Мерили сме ги пищовите и си ги постигат . Добавям ти и джаулите да знаеш колко са и дали те устройват:

при тегло на чашката 0,95 грама.
начална скорост при едно напомпване: 100 м/сек, = 4.75 дж
начална скорост при две напомпвания: 137 м/сек, = 8.92 дж
начална скорост при три напомпвания: 160 м/сек, = 12.16 дж
начална скорост при четири напомпвания: 175 м/сек = 14.55 дж

Тук има и клипче на пищова
http://youtu.be/KvMmoMJRlJA
[/quote]

На 4.5 мерили ли сте скоростите и наистина ли стигат до 220 м/с? На 5.5 с чашка от рода на 0,5-0,6 гр. /знам, че трудно се намират/ дали ще има голямо пропадане и няма ли да се достигне скоростта на 4.5 ?
0

#16
Потребителя е офлайн   st_beer 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 58
  • Регистр: 28.01.13
Постига си я тая скорост която си писал в 4,5 мм,но това не го прави по мощен или нещо повече. Все си е толкова като джаули. В калибър 4,5 обаче ще бъде много по прав изстрела от колкото в 5,5.
Ето едно клипче където мерят калибър 4,5 с различен грамаж чашки
https://www.youtube....h?v=Ly3YBslV2c0
Тук в тоя форум има тема за пистолета. Може да ти е полезна и да откриеш отговори на въпросите си.
http://forum.airguns...php?topic=655.0
0

#17
Потребителя е офлайн   niki 50 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 11.12.13
Хубава тема сте пуснали!Моето мнение е че на нашият пазар няма хубави пистолети/мощни,точни,далекобойни/Тия гамовци,зоракита и не знам си какво са чикии,да си плякате в локвите.За целите за които ги искате ви трябва бая по мощен пистолет.До колкото съм запознат ,се сещам за тзи марки на първо време-ФХ Ранчеро и Брокок.НО,те са цифра,от порядъка на 600-800английски пари.От 3години аз ,,работя,, с българско производство,което е мощно ,далекобойно и сравнително точно!!Дава ми 30Дж.,като най доброто ми попадение на сврака беше преди няколко дни ,замерено на 84м.,стрелба от кола!В темите за свраките и враните всичко съм го очистил / с малки изключения/с този инструмент.Искам да ви кажа ,че тази мощност е достатъчна и за много по голям звяр от свраката!Ако някой има огромно желание да се оборудва ,мога да го свържа с майстора,но има едно условие-Трябва да притежавати Кросман 2240,или Кросман 1377 за бъдеща база за вашият пищак.Ако имате въпроси ,дайте ги насам!Накрая апелирам всички,стреляйте само по -свраки,посевни и сиви врани,чавки и скорци.Пазете другите птици,те са особенно полезни за природата.Спазвайте закона!!!!!!!!!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изображение010 (2).jpg
  • Прикачено изображение: Изображение011.jpg

0

#18
Потребителя е офлайн   punisher1973 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 06.02.12
Ето го и моя красавец дело и на същия майстор,за който каза NIKI50.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Изображение1384.jpg
  • Прикачено изображение: Изображение1387.jpg

0

#19
Потребителя е офлайн   niki 50 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 257
  • Регистр: 11.12.13
О, г-н Пунишър и вие показахте вашият шедъовър.Тези пищаци ,колко сврачоци и варони са отнесли,мали,мали???????????
0

#20
Потребителя е офлайн   Goodlooking 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 14.11.17
С упорито търсене си намерих Crosman 1322, но бих искал да го тунинговам.Колегата niki 50 споделя, че познава майстор който би могъл да помогне, но не знам как да се свържа с него!?
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни