БГ Лов Форум: Лов с пневматично оръжие - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов с пневматично оръжие

#21
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(JordanLS @ Nov 6 2008, 22:48 ) <{POST_SNAPBACK}>
Да става но с пушки от 2к лв. нагоре, с тях може и чакал.


може...."ДА ДА.....и един мармот завива шоколада в станиол...."кога ли ще почнат да се спазват тези закони...и дали ловната етика в БЪЛАРСКИЯ ловец ще се събуди.......?!

п.п:тази тема е толкова изветряла,че може спокойно да се сложи катанеца....началник ти си!
0

#22
Потребителя е офлайн   JordanLS 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 359
  • Регистр: 28.10.08
Цитат(D.j.Stancho @ Nov 8 2008, 01:19 ) <{POST_SNAPBACK}>
може...."ДА ДА.....и един мармот завива шоколада в станиол...."кога ли ще почнат да се спазват тези закони...и дали ловната етика в БЪЛАРСКИЯ ловец ще се събуди.......?!

п.п:тази тема е толкова изветряла,че може спокойно да се сложи катанеца....началник ти си!

Да наистина може да се затвори, но все пак да кажа , че има въздухарки по- мощни от флоберка!? Калибъра им е по- голям от 5,5 мм и началната скорост повече от 500м/сек.. Това ,че са забранени за лов е въпрос на надзора или на пълна забрана. Поздрави.
0

#23
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Колеги, ако се разреши ловът с пневматично оръжие, то това означава да започне да се контролира закупуването, носенето и ползването. Така няма всеки да си купи пушка и да я тества безразборно по каквото мърда пред очите му. Често съм срещал хора да си носят въздухарките и да стрелят по различните птички, които им се появят пред очите съвсем безнаказано!!! Така че може и да е за добре ако приемат това оръжие за ловно...
0

#24
Потребителя е офлайн   deni 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 18.01.09
Здр Продавам Хатсан 125 мод 5.5 пушката е на 500сачми продавам я защото купих флоберка + оптика оптиката е 80 лв пушката 230 лв продавам за 280лв всичко гр Перник на 10 минути от София Skype denka4o_155 давам снимки на скупа denka4o_155 с нея съм убивал куче 20-25 килограма от 30 метра в слепоочието 5 котки и нямах повече време вече с Флоберката

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00118.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00118.JPG
  • Прикачено изображение: 2009.jpg

Този пост е редактиран от deni: 24.01.2009 - 13:48
Причина за редакцията: \\'има раздел обяви за такива постове\\'

0

#25
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Vesko @ Nov 12 2008, 02:44 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги, ако се разреши ловът с пневматично оръжие, то това означава да започне да се контролира закупуването, носенето и ползването. Така няма всеки да си купи пушка и да я тества безразборно по каквото мърда пред очите му. Често съм срещал хора да си носят въздухарките и да стрелят по различните птички, които им се появят пред очите съвсем безнаказано!!! Така че може и да е за добре ако приемат това оръжие за ловно...



Веско, тук не си прав. Ако едно оръжие е одобрено за лов, това съвсем не би трябвало да означава, че режимът му на придобиване трябва да стане недостъпен. Превенцията е най-неудачния начин да накараш някого да спазва законите и може да работи само в тоталитарните общества. Тоя начин на мислене и модел за законотворчество ни е насаден от трудовете на Ленин и за съжаление продължава да се упражнява и в България.
0

#26
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(Бъчи @ Jan 19 2009, 08:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Веско, тук не си прав. Ако едно оръжие е одобрено за лов, това съвсем не би трябвало да означава, че режимът му на придобиване трябва да стане недостъпен. Превенцията е най-неудачния начин да накараш някого да спазва законите и може да работи само в тоталитарните общества. Тоя начин на мислене и модел за законотворчество ни е насаден от трудовете на Ленин и за съжаление продължава да се упражнява и в България.

Колко си прав за съжаление!!!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   Ханьо 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 01.04.09
В момента (кажи-речи) всичко си зависи от самосъзнанието на конкретния "ползвател" на каквото и да било оръжие. Контролът от страна на държавата леко отсъства, като оставим настрана че до голяма степен е е заложен неадекватно (под формата на закони).

Лъковете отскоро са разрешени за ползване с цел лов. На свободна продажба са. На практика са безшумни, за разлика от повечето въздушни пушки дето стават за трепане на животни.

Има още хиляди начини да ловуваш/бракониерстваш. Включително да обучиш кучето си да лови зайци - дори оръжие не ти трябва.

Така че според мен не би трябвало да обсъждаме ЗА или ПРОТИВ лова с пневматика, а против зловредното използване на средствата за лов, с които разполагаме.

ПС: Честит ми първи пост.


0

#28
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
господа нуждая се от ваща помощ. Коя пушка да взема БАМ-21; ХЬТЗАН или КОМЕТА. Благодаря
0

#29
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(emo_lovec @ May 19 2009, 20:33 ) <{POST_SNAPBACK}>
господа нуждая се от ваща помощ. Коя пушка да взема БАМ-21; ХЬТЗАН или КОМЕТА. Благодаря

Китайска въздухарка от 19,90лв. Виж какви резултати имам:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00194.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00199.JPG
  • Прикачено изображение: DSC00205.JPG

0

#30
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
ееее ти нешто се базикаш sad.gif wacko.gif
0

#31
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(emo_lovec @ May 28 2009, 12:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
ееее ти нешто се базикаш sad.gif wacko.gif

Не!!! frown2.gif Имам и други успехи, в Африка. То бяха слонове, носорози... Добре, че имах оптика от 4,99 лв. wink.gif
0

#32
Потребителя е офлайн   Емо Георгиев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 753
  • Регистр: 13.05.09
сабоди се вече не спиш sleep.gif tongue.gif
0

#33
Потребителя е офлайн   angelmr 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 23.03.09
Е хайде пусни му оная снимка с гнуто като не вярва. smile.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(angelmr @ May 29 2009, 13:49 ) <{POST_SNAPBACK}>
Е хайде пусни му оная снимка с гнуто като не вярва. smile.gif

Останаха ми във Варна снимките. Утре ще пусна няколко.
0

#35
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Така. Вече си взех албума. Вижте резултата от перфектен изстрел с 4,5 мм китайска въздухарка от 15 лв. без оптика. Сачмата е турска, продават ги на битака по 20 ст. кутийката. Попадението е в най-смъртоносната точка - долната част на окото. Жертвата остана на място, даже не помръдна.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC00221.JPG

0

#36
Потребителя е офлайн   ayko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 735
  • Регистр: 05.05.08
Перфектен изстрел,Капитане,направо изби рибата.
0

#37
Потребителя е офлайн   baltadzhiev 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 05.08.09
Цитат(vater @ May 10 2008, 22:20 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз съм против такива неща... Tonito... мисля че трябва да се спазва ловната етика... лова с пневматично оръжие не е разрешен... всеки си носи отговорност за действията си! Приятно ли ще ти е да стрелят по твоето куче така! Бъди разумен! Успех!

PARVO VAZDUSHNITE PUSHKI SA SLABI I NE MOGAT DA UBIQT KUCHE VTORO LOVA NA VRABCHETA KOSOVE I TAKIVA NE E ZABRANEN S TQH wink.gif

Този пост е редактиран от vater: 05.08.2009 - 09:25
Причина за редакцията: писането на кирилица е задължително!

0

#38
Потребителя е офлайн   angelmr 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 62
  • Регистр: 23.03.09
QUOTE (baltadzhiev @ Aug 5 2009, 09:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
PARVO VAZDUSHNITE PUSHKI SA SLABI I NE MOGAT DA UBIQT KUCHE VTORO LOVA NA VRABCHETA KOSOVE I TAKIVA NE E ZABRANEN S TQH wink.gif



Първо вземи се научи че в България се говори Български и се пише на кирилица! Също така е проява на лошо възпитание да крещиш.
Второ, една въздушна пушка дори от не много силните може да нарани лошо дори човек така че той да умре след това от раната. За куче да не говорим. Така че си избий от главата идеята че говорим за безобидни играчки. Дори и въздушни, пушките са оръжия и е нужно да се отнасяш с тях с необходимото уважение!
И трето кой те излъга че е законно да убиваш косове и врабчета? Първо попадаш под удърите на закона за лова според който лова е разрешен единствено с ловно огнестрелно оръжие и със съответния комплет разрешителни, а ти вероятно дори не си ловец и второ попадаш под удърите на закона за защита на животните ако стреляш по животни които не са обект на лов съгласно закона за лова. И накрая може да изядеш и някоя сериозна общинска глоба за това че си решил да стреляш в рамките на населено място.
0

#39
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(ayko @ Jun 4 2009, 11:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Перфектен изстрел,Капитане,направо изби рибата.

Благодаря за оценката. Аз и риба много съм избил с китайската си въздухарка. Но с турската "Хасан" успехите ми са направо зашеметяващи. Виж няколко трофея:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Whale1BM_228x324_1_.jpg
  • Прикачено изображение: WhaleSharkWENN_468x336_1_.jpg
  • Прикачено изображение: 1056306_1_.jpg
  • Прикачено изображение: GreatWhiteShark_bg3_1_.jpg
  • Прикачено изображение: sharkfinning7_1_.jpg
  • Прикачено изображение: Physeter_catodon2_1_.jpg

0

#40
Потребителя е офлайн   _ХРИСТОВ 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 7
  • Регистр: 09.11.09
С въздухарка могат да се убилят и големи животни (който невярва да види за какво става на въпрос ,а това е сръвнително макък отстрел за тази пушка http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=929а ) ,но отдруга страна е дали е разрешено в България
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни