БГ Лов Форум: Регистрация на въздушна пушка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Регистрация на въздушна пушка

#1
Потребителя е офлайн   m.tOR 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 17.11.15
Здравейте, при какви условия трябва да се регистрира въздушна пушка и как става регистрирането? Благодаря предварително.
0

#2
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
Когато пушката притежава кинетична енергия над 24 джаула се регистрира в служа КОС с фактурата за покупка в 14 дневен срок (чл. 54, ал.1от ЗОБВВПИ).
0

#3
Потребителя е офлайн   Димов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 05.02.13
Към днешна дата този тип пушкала (над 24J) барабар с газовите пищаци е на уведомителен режим – никъде не става дума за регистрация. Трябва да попълниш в КОС една бланка с марка, модел, калибър и дата на придобиване. Имай предвид, че има крайни срокове, за да уведомиш след придобиването и трбва да имаш документ – фактура ако е от магазина или договор ако си я купил от физическо лице. Глобата по спомен беше 500лв ако подминеш крайния срок. Така, че най-добре провери в КОС в твоя район как седят нещата, за да не останеш неприятно изненадан.
П.С. Такса не би трябвало да ти искат, никъде не е изтрично посочено. Помня обаче, че когато беше голямата олелия след прясно приетия закон – събираха по 5лв на цев.
0

#4
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13

 Димов написа на 08.12.2016 - 10:12 :

Към днешна дата този тип пушкала (над 24J) барабар с газовите пищаци е на уведомителен режим – никъде не става дума за регистрация.

Дали след като бъдат уведомени, съответните органи няма да регистрират въпросното пушкало ;)/> ?
0

#5
Потребителя е офлайн   Димов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 05.02.13

 kartechar написа на 08.12.2016 - 12:55 :

 Димов написа на 08.12.2016 - 10:12 :

Към днешна дата този тип пушкала (над 24J) барабар с газовите пищаци е на уведомителен режим – никъде не става дума за регистрация.

Дали след като бъдат уведомени, съответните органи няма да регистрират въпросното пушкало ;)/>/> ?

Абсолютно си прав, грешката е моя! Нещото, върху което исках да акцентирам е, че режимът е уведомителен, а не разрешителен. Лош подбор на думи от моя страна. Не съм искал да се заяждам.
0

#6
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
:cheers2:
0

#7
Потребителя е офлайн   В.Митов 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 29.12.15
ем ок де а които има въздушна пушка но няма документ за нея какво става как да я запише в кос :)/>) за един приятел питам :)/>)
0

#8
Потребителя е офлайн   Ba3KaTa 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 54
  • Регистр: 12.05.11

 В.Митов написа на 21.04.2017 - 13:45 :

ем ок де а които има въздушна пушка но няма документ за нея какво става как да я запише в кос :)/>/>) за един приятел питам :)/>/>)

Няма как.
0

#9
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11
за всички притежатели на газово и въздушно оръжие :
иде време , когато това що беше на уведомителен режим , ще стане на разрешителен !
горното ви го пиша само за сведение.
кой как го акъл учи.

0

#10
Потребителя е офлайн   kom4o 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 14.01.20
Аз си купих една турска пушка и докато мине 14 дневния срок а регистация и се счупи мерника (пластмасов) и така и не се регистрира ахахахахахах
0

#11
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

 kom4o написа на 14.01.2020 - 12:35 :

Аз си купих една турска пушка и докато мине 14 дневния срок а регистация и се счупи мерника (пластмасов) и така и не се регистрира ахахахахахах



Едно време румънците ги ловяха през магазините и си го отнасяха в Румъния, нищо, че са купували в България .. ... Гледай, някой да не се сети, да провери колко са продадени, на кого са продадени и дали са " регистрирани " ..., че по памет в тоя закон по-малка глоба от 200лв. маи няма ...
0

#12
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1129
  • Регистр: 08.12.11
Ако е под 24J достатъчно е да си пазиш фактурата или договора за покупка, на някои фактури дори пише че не подлежи на регистрация. За в бъдеще може и да стане задължително.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 0-02-05-1c4b66e602d83c40e18b0658112d6a09f2a0b66ae20b605ab29b46ba74923e1c_89d278e0.jpg

0

#13
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Аз някога имах хатсан 125 и я регистрирах за да не ми задават въпроси като си я нося . Като я продадох съставиха един договор с стил : "днес аз продавам на ....въздушна пушка такава и такава" И ми я отписаха. По-добре си ги регистрирайте да ви е спокойно.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни