БГ Лов Форум: ДИВИ ЗАЙЦИ -обмяна на кръвта - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ДИВИ ЗАЙЦИ -обмяна на кръвта Доброволна инициатива

#1
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Уважаеми колеги,


Пускам темата, тъй като смятам, че ще ни бъде полезна на цялата ловна общност в България. /ако има подобна тема, аз не намерих такава моля модераторите да ме поправят/

И така ето какво имам предвид.Нека в тази тема да коментираме и организираме инициативи за обмяна на кръвта на дивия заек между всички дружини и ловни сдружения в България, които естествено имат желание за това.Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!

Нека колегите, които са горски или имат понятие как се организира подобно мероприятие да споделят!
В миналото подобни мероприятия са се провеждали често.
0

#2
Потребителя е офлайн   infinity 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1470
  • Регистр: 12.06.08

Виж мнениетоPano написа на 28.03.2015 - 19:00 :

Уважаеми колеги,


Пускам темата, тъй като смятам, че ще ни бъде полезна на цялата ловна общност в България. /ако има подобна тема, аз не намерих такава моля модераторите да ме поправят/

И така ето какво имам предвид.Нека в тази тема да коментираме и организираме инициативи за обмяна на кръвта на дивия заек между всички дружини и ловни сдружения в България, които естествено имат желание за това.Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!

Нека колегите, които са горски или имат понятие как се организира подобно мероприятие да споделят!
В миналото подобни мероприятия са се провеждали често.


Няма как законно такова мероприятие да се проведе!
0

#3
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
Трябва разрешително от ловното.
0

#4
Потребителя е офлайн   Венци М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 25.10.10
Има ли желание, има и начин!!
В Онлайн Зоомагазин Зоостраст ще намерите широка гама храни и аксесоари за вашия домашен любимец на конкурентни цени.
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоPano написа на 28.03.2015 - 19:00 :

Уважаеми колеги,
Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!


Понеже и от тази тема заек няма да изскочи , та да попитам ... някой има ли си на представа , колко хиляди бройки истински див заек са изнесли в чужбина нашите ловни "величия" и на каква цена че сега да ни определят цени от по 60 - 80 евро ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#6
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.03.2015 - 11:08 :

Виж мнениетоPano написа на 28.03.2015 - 19:00 :

Уважаеми колеги,
Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!


Понеже и от тази тема заек няма да изскочи , та да попитам ... някой има ли си на представа , колко хиляди бройки истински див заек са изнесли в чужбина нашите ловни "величия" и на каква цена че сега да ни определят цени от по 60 - 80 евро ?!



Крайно време е, колега, да спрем да мислим по тоя начин......как да се изразя подходящо ......депресиращо и песимистично.Писнало ми е да ми обясняват как не може да стане.Ако си обърнал внимание на заглавието и анонса, темата е за това КАК ЩЕ СТАНЕ!!!!! Така че ако имаш идея как ще стане я сподели, ако не СПАМИ в ДРУГА ТЕМА!
0

#7
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоPano написа на 30.03.2015 - 20:24 :

Крайно време е, колега, да спрем да мислим по тоя начин......как да се изразя подходящо ......депресиращо и песимистично.Писнало ми е да ми обясняват как не може да стане.Ако си обърнал внимание на заглавието и анонса, темата е за това КАК ЩЕ СТАНЕ!!!!! Така че ако имаш идея как ще стане я сподели, ако не СПАМИ в ДРУГА ТЕМА!

Колега , колкото и да подскачаш , сянката неможеш да си прескочиш B)
Та да ти кажа за това " КАК ЩЕ СТАНЕ " ... че няма как да стане , а причината е толкова проста и затова не я виждаш . Това , че ти имаш идеи , кой го интересува ... НЛРС СЛРБ , БЛРС твоето ЛРС ?!
Е ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#8
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.03.2015 - 20:37 :

Виж мнениетоPano написа на 30.03.2015 - 20:24 :

Крайно време е, колега, да спрем да мислим по тоя начин......как да се изразя подходящо ......депресиращо и песимистично.Писнало ми е да ми обясняват как не може да стане.Ако си обърнал внимание на заглавието и анонса, темата е за това КАК ЩЕ СТАНЕ!!!!! Така че ако имаш идея как ще стане я сподели, ако не СПАМИ в ДРУГА ТЕМА!

Колега , колкото и да подскачаш , сянката неможеш да си прескочиш B)/>
Та да ти кажа за това " КАК ЩЕ СТАНЕ " ... че няма как да стане , а причината е толкова проста и затова не я виждаш . Това , че ти имаш идеи , кой го интересува ... НЛРС СЛРБ , БЛРС твоето ЛРС ?!
Е ?!


Гледам имаш 6094 мнения и явно това е някакъв вид спорт за теб.Ей така да си говориш..........като Пири, без смисъл просто за спорта! :lol:

Моля, да ме извините колеги!Модовете да преместят спама.
0

#9
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоPano написа на 31.03.2015 - 08:20 :

Гледам имаш 6094 мнения и явно това е някакъв вид спорт за теб.Ей така да си говориш..........като Пири, без смисъл просто за спорта! :lol:/>

Моля, да ме извините колеги!Модовете да преместят спама.

За спорта , за спорта :D ама поне от учтивост да беше ми отговорил , а Пири , Пири в друг оркестър свири B)
Е ?! А кажи ми сега , как я виждаш тази със загрижеността на отговорните ни другари да имаме повече дивеч из ловните полета , а ?! ... и ако искаш , мога да ти предложа бартер , давам лисица за заек от твоите , а чакал за два ....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#10
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09
Явно нямаш виждане по въпроса :D и остана само с писането и искането за преместване на СПАМ-а
http://www.bglov.com...showtopic=40913
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#11
Потребителя е офлайн   porzana 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 729
  • Регистр: 04.02.09
Колега, ако искаш да научиш нещо повече за генетичните особености на заека в БГ и жизненоста на популацията му - отдели малко време утре и посети зала 4 на ЛТУ в 13,00 часа! Ще чуеш и видиш доста интересни неща, които са научно доказани!
Успех!

Виж мнениетоPano написа на 28.03.2015 - 19:00 :

Уважаеми колеги,


Пускам темата, тъй като смятам, че ще ни бъде полезна на цялата ловна общност в България. /ако има подобна тема, аз не намерих такава моля модераторите да ме поправят/

И така ето какво имам предвид.Нека в тази тема да коментираме и организираме инициативи за обмяна на кръвта на дивия заек между всички дружини и ловни сдружения в България, които естествено имат желание за това.Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!

Нека колегите, които са горски или имат понятие как се организира подобно мероприятие да споделят!
В миналото подобни мероприятия са се провеждали често.

"Не проклинай тъмнината, а запали свещ!"
"
Да вярваш, че можеш, изисква не повече усилия от това – да вярваш, че не можеш."
Да закъснееш малко” е „закъснял си доста” и „почти да спечелиш” означава, че „напълно си загубил”.
"Ако искаш да нахраниш човек, дай му риба. Ако искаш той никога да не остане гладен, научи го да лови риба!"

0

#12
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоporzana написа на 06.04.2015 - 19:33 :

Колега, ако искаш да научиш нещо повече за генетичните особености на заека в БГ и жизненоста на популацията му - отдели малко време утре и посети зала 4 на ЛТУ в 13,00 часа! Ще чуеш и видиш доста интересни неща, които са научно доказани!
Успех!

Виж мнениетоPano написа на 28.03.2015 - 19:00 :

Уважаеми колеги,


Пускам темата, тъй като смятам, че ще ни бъде полезна на цялата ловна общност в България. /ако има подобна тема, аз не намерих такава моля модераторите да ме поправят/

И така ето какво имам предвид.Нека в тази тема да коментираме и организираме инициативи за обмяна на кръвта на дивия заек между всички дружини и ловни сдружения в България, които естествено имат желание за това.Например в дружинки Х и У хващат по 20 диви зайци, законно и както си му е редът естествено и ги разменят помежду си.Целите са ясни и мисля, че финансово ще е доста по-поносимо защото става въпрос за размяна.Цената в момента на един див заек е около 60-80 евро, което е доста!

Нека колегите, които са горски или имат понятие как се организира подобно мероприятие да споделят!
В миналото подобни мероприятия са се провеждали често.



Не съм от София.Би ли споделил за какво става дума?
0

#13
Потребителя е офлайн   drone Nick 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 364
  • Регистр: 14.04.09
Интересно ми е ,как така по времето на дядо ми полето и гората бъкаха от зайци, без изобщо да се е налагало опресняване на кръвта им. Бяха си жизнени и енергични и най -много да са клецали някоя зайка от съседното селско землище и в това е било опресняването на кръвта. Ама ако може все пак, качете тук лекцията в ЛТУ или някакъв линк към нея, да се просветим от научно доказани факти ,инак ще си умрем прости.
0

#14
Потребителя е офлайн   asenov 1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 270
  • Регистр: 24.08.11
В Европа го правят така , а вече и у нас ;)/>/>/>

Прикачено изображение: 14527482_1372576109426820_1379393901_n.jpg

Прикачено изображение: 14483935_1372576346093463_62980690_n.jpg

Прикачено изображение: 14542630_1372575902760174_155833547_n.jpg
0

#15
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоdrone Nick написа на 07.04.2015 - 08:07 :

Интересно ми е ,как така по времето на дядо ми полето и гората бъкаха от зайци, без изобщо да се е налагало опресняване на кръвта им. Бяха си жизнени и енергични и най -много да са клецали някоя зайка от съседното селско землище и в това е било опресняването на кръвта. Ама ако може все пак, качете тук лекцията в ЛТУ или някакъв линк към нея, да се просветим от научно доказани факти ,инак ще си умрем прости.

R и на мен ми е интересно, като обяснението е в малкото ловци тогава.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#16
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Въпросчета:
1. Каква е гаранцията че ще има ефект, при положение, че не сте се справили с хищниците?
1.вариант Ами с бракониерите?
2. Каква е гаранцията че въобще ефекта няма да е отрицателен, като обмените болести между зайците?
3. Ще бъдат ли поставени под карантна или направо ще ги пускате?

Хубаво е че имаш желание, но трябва и акъл, нали?
Пътят към ада е постлан с добри намерения, май? И с некомпетентност.
Иво Андрич беше казал ще дойде време умния да мълчи, глупавия да говори, а простакът да забогатее... Не се отнася за теб, но времето ни е такова.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#17
Потребителя е офлайн   asenov 1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 270
  • Регистр: 24.08.11
1 . Борбата с хишниците си е индивидуално предизвикателство за всяка дружинка - който има мерак , намира начин .
2 . Погледни едно
3 . За ефективноста са правени много изследвания в цяла европа , включително с маркировка и оцеляемоста е около 70% .
4 . За карантината също е индивидуално решение , но тези са в двора и със всички ваксини и профилактики под постоянен ветеринарен контрол и ще се доверя да докторите .

"Хора, които не работят и не предприемат нищо в живота, лесно губят търпение и падат в грешки като съдят чуждата работа."
Иво Андрич
0

#18
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Дайте пример къде това разселване е дало ефект, като съм виждал зайци да ври в една небракониерска дружинка, а в съседната да няма почти нищо? Въпреки разселването, осъществено от браконирчетата с парите на дружинката, които после ги избиват до крак. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#19
Потребителя е офлайн   asenov 1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 270
  • Регистр: 24.08.11
http://www.kardjalipress.com/?p=666


https://www.youtube....h?v=P6CqGVZPMYw
0

#20
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ще ги пуснем в ловно поле Брош, защото знаем че там има зайци и районът е прочистен от скитащи кучета и чакали, каза председателят на дружина Кърджали-1 Кирил Петков.

Дружина Комунига пусна една двойка в ловище Габрово и две двойки край Комунига. Сигурен съм, че ще има голяма полза, ако успеем да ги опазим от хищници, заяви щефът на дружината Юксел Реджеб :idea:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни