БГ Лов Форум: Лошо качество на Рекнагел? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лошо качество на Рекнагел?

Потребителя е офлайн   asako 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Регистр: 23.12.09
В групата Bglov един колега се оплака от стчупване на бърз ринг Рекнагел (както си седял на пусия, ако не се лъжа :blink:/> ) . Последваха може би десетки коментари от други колеги с идентични случки! Качват се снимки на спукани рингове по хоризонтал.. 280лв не са много пари за за нещо качествено, но в този случай става дума за нещо недопустимо! Кои са най-качествените бързи рингове за уивър база? Позволявам си да кача снимките на колегата. <_</>

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: 72958430_10219675083296638_959018037728509952_n.jpg
  • Прикачено изображение: 72915942_10219675082736624_2898843143703101440_n.jpg

0

Потребителя е офлайн   hispeed 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Регистр: 21.09.09
Тоя "К-Р" на Recknagel и аз го "ядох" преди години.
Сравнително добри са на Леуполд, продават се в интернет или до Халите в София.
С поздрав,
0

Потребителят е онлайн   dewey 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 24.02.08
И на мен ми се е случвало с ринговете на блазеровия монтаж, при навиване на винтовете на монтажа посока винта. Едва забележима пукнатина, но факт. При това, че всички операции ги правя с изправни динамометрични инструменти.
0

Потребителя е офлайн   Щирлиц 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 22.10.08
С новите им произведения е такава ситуацията с качеството , старите са здрави .
0

Потребителят е онлайн   filipe708 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 13.07.10
Като се стяга до безкрайност, така се получава. Или резбата ще се прецака, или ще се спука монтажа, или тубуса ще се деформира. В този случай това е най безболезненото прецакване в следствие на претягане. По добре тъй, от отколкото пре.бана оптика. За това си има и оръжейници. Даваш им 5лв и ти стягат болтчетата с динамометрична отвертка.
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip

Виж мнениетоfilipe708 написа на 21.10.2019 - 11:31 AM :

Като се стяга до безкрайност, така се получава. Или резбата ще се прецака, или ще се спука монтажа, или тубуса ще се деформира. В този случай това е най безболезненото прецакване в следствие на претягане. По добре тъй, от отколкото пре.бана оптика. За това си има и оръжейници. Даваш им 5лв и ти стягат болтчетата с динамометрична отвертка.

За оръжейниците съм съгласен, но на колегата монтажа е извършен от добър оръжейник! Дали е от оръжейника?
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
Не мислите ли че трябва всеки потърпевш да подаде рекламация директно към производителя? :mellow:
0

Потребителят е онлайн   Vasil Ivanov VAIA 

• ВАЯ Трейдинг Корпорейшън ЕООД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 27.02.11

asako написа на 21.10.2019 - 14:02 PM :

filipe708 написа на 21.10.2019 - 11:31 AM :

За оръжейниците съм съгласен, но на колегата монтажа е извършен от добър оръжейник! Дали е от оръжейника?

Не е от оръжейника. Случаите на спукани монтажи на Рекнагел вече са много. Причината е в термообработката на материала (алуминиева сплав) . Презакален е и става лесно трошлив.
0

Потребителя е офлайн   Vmax 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 02.12.11
Нито е виновен оръжейника,нито новия матерял,ринговете са били монтирани 2010.И аз лично съм потърпевш,като при мен бяха завити с 1.7нМ и отвертка с TUV* сертификат.
0

Потребителя е офлайн   slav.60 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 04.05.13
О неразумний народе поради що се срамиш да си купиш нещо Българско!Имам си база Gunstar или Вая както щеш я наречи-1000 ляди истрели-НЕ МЪРДА!рингове-Вая-без грешка след монтаж от професионалист! :confused5:
0

Потребителят е онлайн   kcv 

• Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Регистр: 11.01.11
Е къ що, щото Рекнагел звучи едно такова вносно и явно "убаво", ма нъцки, ядец.
ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
Не се съмнявам в оръжейника! Рекнагел явно са се изложили с качеството! Направо са се наакали!
П.П. Аз имам бързомер с такива рингове и ми се е свило отвътре..
0

Потребителя е офлайн   sta78 

• Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Регистр: 27.10.09
Още един минус за Рекнагел!
Отварям пакетчето купено от ВИП-а, налагам базата на Браунинг, легна перфектно, проверявам винчетата, иииииии........... хоп :o опалянкаааа - малко късички! Навиват се точно 2 оборота!
0

Потребителят е онлайн   DIVIQ 

• Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Регистр: 24.05.12

Виж мнениетоsta78 написа на 13.11.2019 - 11:22 AM :

Още един минус за Рекнагел!
Отварям пакетчето купено от ВИП-а, налагам базата на Браунинг, легна перфектно, проверявам винчетата, иииииии........... хоп Публикувано изображение опалянкаааа - малко късички! Навиват се точно 2 оборота!

Покажи снимки !
0

• PipPipPipPipPipPipPip

Виж мнениетоasako написа на 20.10.2019 - 18:05 PM :

В групата Bglov един колега се оплака от стчупване на бърз ринг Рекнагел (както си седял на пусия, ако не се лъжа :blink:/>/>/> ) . Последваха може би десетки коментари от други колеги с идентични случки! Качват се снимки на спукани рингове по хоризонтал.. 280лв не са много пари за за нещо качествено, но в този случай става дума за нещо недопустимо! Кои са най-качествените бързи рингове за уивър база? Позволявам си да кача снимките на колегата. <_</>/>/>

Малко снимки на 6 бр. счупени монтажа на Рекнагел:

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: P1011832.JPG
  • Прикачено изображение: P1011833.JPG
  • Прикачено изображение: P1011834.JPG
  • Прикачено изображение: P1011835.JPG
  • Прикачено изображение: P1011836.JPG

0

Потребителя е офлайн   Ivan Terziev 

• Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Регистр: 29.07.08

Виж мнениетоVasil Ivanov VAIA написа на 21.11.2019 - 11:17 AM :

Виж мнениетоasako написа на 20.10.2019 - 18:05 PM :

В групата Bglov един колега се оплака от стчупване на бърз ринг Рекнагел (както си седял на пусия, ако не се лъжа :blink:/>/>/>/> ) . Последваха може би десетки коментари от други колеги с идентични случки! Качват се снимки на спукани рингове по хоризонтал.. 280лв не са много пари за за нещо качествено, но в този случай става дума за нещо недопустимо! Кои са най-качествените бързи рингове за уивър база? Позволявам си да кача снимките на колегата. <_</>/>/>/>

Здр колега,искам да те попитам като професионалист,от къде мога да намеря ''палчета'' за монтажа който съм посочил,че моите ги изгубих?
благодаря

Прикачени миниатюри

• Прикачено изображение: P1011836.JPG

0

• PipPipPipPipPipPipPip

Ivan Terziev написа на 22.11.2019 - 13:49 PM :

Vasil Ivanov VAIA написа на 21.11.2019 - 11:17 AM :

asako написа на 20.10.2019 - 18:05 PM :

В групата Bglov един колега се оплака от стчупване на бърз ринг Рекнагел (както си седял на пусия, ако не се лъжа :blink:/>/>/>/>/> ) . Последваха може би десетки коментари от други колеги с идентични случки! Качват се снимки на спукани рингове по хоризонтал.. 280лв не са много пари за за нещо качествено, но в този случай става дума за нещо недопустимо! Кои са най-качествените бързи рингове за уивър база? Позволявам си да кача снимките на колегата. <_</>/>/>/>/>

Здр колега,искам да те попитам като професионалист,от къде мога да намеря ''палчета'' за монтажа който съм посочил,че моите ги изгубих?
благодаря

Отговор на лични.
0

Сподели темата:

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни