БГ Лов Форум: ФЕН КЛУБ САЙГА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ФЕН КЛУБ САЙГА колеги който е със САЙГА да заповяда

#81
Потребителя е офлайн   emil5koff 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 780
  • Регистр: 29.06.08

Виж мнениетоwinterhunter написа на 20.06.2015 - 22:44 :

Бяла кутийка FMJ патроните са старите партиди на Арсенал. Новите са в черна кутия. 15 бройки в кутийката? Каква марка беше оптиката и монтажа?

Трябваше да пробвате и ППУ- доста сайги ги харесват. Иначе хубава група от 1 моа на 50 м. Простреляхте ли механичния мерник?


Оптиката беше Hawke 1,5-6х42, марката на монтажа не я знам.На механични не сме стреляли. Относно патроните, тези бойните с които стреляхме, на гилзите и кутията имаше щампа че са произведени 65 г. :D и летяха в пъти по-добре от произведените миналата година "охочие"
0

#82
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоemil5koff написа на 21.06.2015 - 08:32 :

Оптиката беше Hawke 1,5-6х42, марката на монтажа не я знам.На механични не сме стреляли. Относно патроните, тези бойните с които стреляхме, на гилзите и кутията имаше щампа че са произведени 65 г. :D/>/>/>/> и летяха в пъти по-добре от произведените миналата година "охочие"


Абсолютно съм съгласен с твоите наблюдения за сайга 308 и патроните, колега. Руските 7.62х54R ги харесвам, но руските .308 не ми харесаха на сайгата. С арсеналските в бялата кутойка съм стрелял, една кутия и минах на по-новите арсеналски. По-новите арсеналски са с капсул Боксер (не Бердан), месингова обвивка и оловен сърдечник. Арсенал са дали 838 м/с за 9.6 FMJ куршума, което се потвърждава и от моите измервания. На патрона е означено, освен завод 10 и втори път- 10 за 2010 г. Слагам 2 снимки на кутийката.

Жалко само, че Арсенал са направили само военен патрон (за износ, разбира се) и не са направили един патрон с куршум SP с по-голям грамаж.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC_0757.jpg
  • Прикачено изображение: DSC_0758.jpg

0

#83
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Да представя и моята хубавица в клуба.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SAIGA12 na Georgi 12.VIII.2015g.JPG

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#84
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Днеска накичих сайгата с бързомер, лазер, и фенер.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: SAIGA12 na Georgi ot 31.VIII.2015.JPG

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#85
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Вчера ми пристигнаха клещите на ЛЕЕ за оловен куршум в 12 калибър 28 грама. Веднага си отлях няколко, като тегло варират от 28,60 до 28,71грама , снаредих 5бр. набързо, и отидох да ги тествам как ще се представят от Сайгата. Пет изстрела /един пълнител/ от който първите два от упор, а останалите три от положение прав и бързи един след друг. Резултата е виден на мишената. Бързите три изстрела от положение прав отидоха по диагонал леко надясно и нагоре, последния даже не е в мишената, на 2-3см от нея отиде в дъската, но първите два от упора ме кефят. Ако дърпам спусъка бързо отиват леко надясно и нагоре до 15см. от център-за едра цел няма да е фатално.Същата работа ми се случва и с нормален нарезен тип АК, пак до 15см нагоре и надясно и се чудя защо така ги карам като стрелям бързо един след друг, дали е от спусака, или от приклада незнам.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Breneke LEE 28gram 27.X.2015.jpg

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#86
Потребителя е офлайн   Vasil Ivanov GUN STAR - GSM: 0889571717 

  • GUN STAR LTD - GSM: 0889571717
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3027
  • Регистр: 27.02.11

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 27.10.2015 - 18:54 :

Вчера ми пристигнаха клещите на ЛЕЕ за оловен куршум в 12 калибър 28 грама. Веднага си отлях няколко, като тегло варират от 28,60 до 28,71грама , снаредих 5бр. набързо, и отидох да ги тествам как ще се представят от Сайгата. Пет изстрела /един пълнител/ от който първите два от упор, а останалите три от положение прав и бързи един след друг. Резултата е виден на мишената. Бързите три изстрела от положение прав отидоха по диагонал леко надясно и нагоре, последния даже не е в мишената, на 2-3см от нея отиде в дъската, но първите два от упора ме кефят. Ако дърпам спусъка бързо отиват леко надясно и нагоре до 15см. от център-за едра цел няма да е фатално.Същата работа ми се случва и с нормален нарезен тип АК, пак до 15см нагоре и надясно и се чудя защо така ги карам като стрелям бързо един след друг, дали е от спусака, или от приклада незнам.

Защото дърпаш при натискане на спусъка. Това се учи с много стрелба и самоконтрол.
0

#87
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Дърпам щото искам да пусна 3 патрона за 1 секунда.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#88
Потребителя е офлайн   GEORGI KALINOV4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 375
  • Регистр: 14.04.12
здр КОЛЕГИ КАЛВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА САЙГА 20КАЛ
ДАЛИ ЩЕ СТРЕЛЯ ДОБРЕ С БРЕНЕКЕ И СЪС СЪЧМИ.
0

#89
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоGEORGI KALINOV4 написа на 01.11.2015 - 14:33 :

здр КОЛЕГИ КАЛВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА САЙГА 20КАЛ
ДАЛИ ЩЕ СТРЕЛЯ ДОБРЕ С БРЕНЕКЕ И СЪС СЪЧМИ.

В руския форум раздела за САЙГА има огромно количество информация за всяка една модификация на сайга, гладкоцевна, или нарезна
http://forum.guns.ru...mtopics/43.html
За мене сайгата си е класика от всякъде , безотказно оръжие, имам над 800 патрона в 12 кал. през нея и нито една засечка, нито къвто и проблем до сега. Винаги съм сигурен че това което ми е на мерника ще го прибера. Калибъра и вида на патрон вече си казват своето за далечина, поражение и вид дивеч, или мишена.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#90
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 01.11.2015 - 14:45 :


За мене сайгата си е класика от всякъде , безотказно оръжие, имам над 800 патрона в 12 кал. през нея и нито една засечка, нито къвто и проблем до сега. Винаги съм сигурен че това което ми е на мерника ще го прибера. Калибъра и вида на патрон вече си казват своето за далечина, поражение и вид дивеч, или мишена.


Много вярно, колега. Досега не съм чул оплакване за надежността или точността на Сайгата. Единственото оплакване е, че била по-тежичка. Е, ама и отката при стрелба е по-малък, особено при бързо повтаряне, пък и цевта много бавно загрява.
0

#91
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоwinterhunter написа на 03.11.2015 - 10:24 :

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 01.11.2015 - 14:45 :

За мене сайгата си е класика от всякъде , безотказно оръжие, имам над 800 патрона в 12 кал. през нея и нито една засечка, нито къвто и проблем до сега. Винаги съм сигурен че това което ми е на мерника ще го прибера. Калибъра и вида на патрон вече си казват своето за далечина, поражение и вид дивеч, или мишена.


Много вярно, колега. Досега не съм чул оплакване за надежността или точността на Сайгата. Единственото оплакване е, че била по-тежичка. Е, ама и отката при стрелба е по-малък, особено при бързо повтаряне, пък и цевта много бавно загрява.

Е ся тежка тежка, колко да е тежка?
За мене 3,6кг. си е съвсем нормално тегло, кво да кажем че се носят още примерно 20 патрона който средно по 44грама са си още едно 880грама и примерно 500мл. вода, и нож още едни минимум 500грама че даже и 1кг. И дрехите едно 5кг зимата като минимум, и кубинките едно 2кила, и да се чудя дал пушката ми да е неква нежна алуминка с тегло 3,2кг. , или точна, надеждна, и безотказна ама с тегло 3,6кг.... Ся на всичките тези кг да се икономисат едни 400грама не мога си го обясна. На който 400грама отгоре му се видят тежки да взима 9патрона по малко из джобовете и пак идва същото накрая като кг. който се носят.. То дал ще си с 10 или 20 бренекета на свинския е все тази, едва ли ще ти излезнат над 10 прасета на 1 гонка, а ако не си точен и 150 патрона да носиш все тази е - нищо няма да уцелиш.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#92
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
Аз съм на същото мнение, колега. Моята сайга 308 е около 3.8 кг., но мен лично не ме притеснява. Прекалено се набляга на ниското тегло, то не е случайно де- така търговци и производители могат да оправдаят влагането на по-евтини материали- сплави и полимери. Пък и да се оправдаят модифицирания, нови модели и пари за покупка.

В крайна сметка, на едрия лов, повечето време пушката е на ремък- колко да тежат 300-400 грама в повече. А като се стреля, теглото си гаси отката. Но кой както му е кеф :D
0

#93
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

Виж мнениетоwinterhunter написа на 06.11.2015 - 11:04 :

Аз съм на същото мнение, колега. Моята сайга 308 е около 3.8 кг., но мен лично не ме притеснява. Прекалено се набляга на ниското тегло, то не е случайно де- така търговци и производители могат да оправдаят влагането на по-евтини материали- сплави и полимери. Пък и да се оправдаят модифицирания, нови модели и пари за покупка.

В крайна сметка, на едрия лов, повечето време пушката е на ремък- колко да тежат 300-400 грама в повече. А като се стреля, теглото си гаси отката. Но кой както му е кеф Публикувано изображение

При хубав човек, лоша пушка няма. Жив и здрав, и много слука!
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#94
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Тествах си новия барабанен 12 заряден пълнител-12 патрона за 3 сек. Патроните 24 грамови спортни за панички и за кеф ги ползвам:
https://www.youtube....eature=youtu.be
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#95
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Пак отидох да се покефя с барабания пълнител, два пъти х12 патрона и един в цевта общо 25 патрона тип бренеке си думнах за кеф на два пъти.
Снимах и клипче.
https://www.youtube....h?v=zJ622vj1Dxs
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#96
Потребителя е офлайн   loveca__166 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 10.03.11
добра стрелба, при поява ва животно до 3-тата секунда трябва да е стреляно...иначе си отива.е,,, тази констатация е зависима от района в който се ловува.поздравления за клипчетата и обмяната на опита и онагледяването.когато фактите говорят може само да се поучаваме. :telephone:
0

#97
Потребителя е офлайн   Unlegal_ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 19.12.13
Колеги извинявам се ако въпроса ми не е на място но искам да ви попитам някой познава ли човек който продава Сайга 20К-Тактическото изпълнение?
0

#98
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Прикачено изображение: 12234860_510532539114177_69346926122292924_n.jpgЗдраве,щастие и късмет в лова,на всички колеги и колежки!!!
0

#99
Потребителя е офлайн   Unlegal_ 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 65
  • Регистр: 19.12.13

Виж мнениетоUnlegal_ написа на 16.12.2015 - 11:52 :

Колеги извинявам се ако въпроса ми не е на място но искам да ви попитам някой познава ли човек който продава Сайга 20К-Тактическото изпълнение?

Лека корекция,Сайга 20 със сгъваем приклад и сменяеми шокове.
0

#100
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Вчера и днеска поради ужасния студ и сняг нямаше лов но за сметка на това се отдадох на конверсия на сайгата.
Беше си класическа, с ловен приклад, манах го, преместих спусъка напред като го замених със спусък от АК-47, спускова скоба също от Ак-47, и сложих ръкохватка също от АК-47. Без приклад се получи много удобна, лека и поврътлива пушка за охрана. После поради липса на сгъваем приклад сложих един дървен обикновен Български приклад също от АК-47. По натам ще поръчам гъзарски хамерикански, или оригинал руски сгъваем настрани приклад за да се получи това което искам да бъде.
Спусковата скоба от АК-47 много удобно прикри ключалката на пълнителя и сега няма никаква опасност да се откопчи когато се провирам през храсти и трънки, в същото време е добре достъпен за пръста със ръкавица или без.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.Saiga 12 na Georgi ot 23.I.2016.JPG
  • Прикачено изображение: 2.Saiga12 na Georgi ot 23.I.2016.JPG

Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

Сподели темата:


  • (18 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни