БГ Лов Форум: Уинчестър бенели или Браунинг - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Уинчестър бенели или Браунинг

#21
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10

 filipe708 написа на 19.10.2020 - 09:28 :

Като бивш собственник на бенели и браунинг, ти препоръчвам бенели. Както ти препоръчвам .300 магнум. Уинчестъра се е чист браунинг. На цевта също пише че е произведена в завода на браунинг.

Благодаря за информацията
0

#22
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10

 barsito написа на 19.10.2020 - 17:09 :

300 уин .маг и къса цев 51 см е да си правиш заря в тъмното ,че излиза по 1 метър огън отпредПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение.


Дори и 47 см цев на .300 магнум е по мощтна от 30-06 с 62см цев. Пламъка не го гледай. Те всички вечер правят огън. Гледа се началнага скорост на куршума при дадено негово тегло.
0

#23
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Пламъците не ме интересуват ефекта е важен
0

#24
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Ами в такъв случей защо не помислиш и за 9.3x62?
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#25
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Прекалено тежко ми е стрелям на по голяма дистанция
0

#26
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

 АНТОН ЖЕЛЕВ написа на 20.10.2020 - 08:59 :

Прекалено тежко ми е стрелям на по голяма дистанция

За големи сиктанции не ти върши работа автомат с къса цев.
Много по-подхадящо е поне 61 см цев, по-възможност по-дебеличка. Калибри за далечна стрелба са примерно: 300win mag, 7x64(270win), 6.5 creddmore, 6.5x55(ръчно пълнени) и 308win, 30-06(ръчно пълнени) до някъде също става.
Също не забраняйте, че магнум калибрите имат доста силен откат при леките и късите карабини.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Аз в 308 уин имам болтова карабина даже две имам чувството че идва слабичко на моменти при по големи разстояния
0

#28
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
А би ли споделил за какъв лов искаш полуавтоматичната карабина? При положение, че имаш болтова вероятно за гонка я търсиш а там, е много интересно на колко далече им стреляте :blink:/>. А пък ако просто искаш оръжието от любов към самото него вече няма нужда да питаш взимай кво те грабне.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#29
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Само за гонка но при нас са голи нови и по някога се налага да се стреля на по големи разстояния
0

#30
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11

 АНТОН ЖЕЛЕВ написа на 20.10.2020 - 16:46 :

Само за гонка но при нас са голи нови и по някога се налага да се стреля на по големи разстояния

Аз имах 30 06 арго е про 3200 струва купих го в сряда и го продадох в петък пак ти казвам това не е пушка не стреля с правени патрони засича идват и силни като взех да намалям барута почна да зарежда .групата на 100 м е 4 санта на 200 каскет плюса му е че се разглабя много лесно .а една пушка не се ли чисти за 5 6 г ще замине.браунинга е по точен доста някои като земат да засичат ти иде да га тряснеш в дувара нищо не помага реглаш на газовете пълнители направо превърташ други са шевни машини.чистенето е кошмар.половин един час.Престави си цял ден рами температура 5 градуса имаш вода и клечки в гъза прибираш се и трябва да му отделиш 1 час .първите пъти сигурно след това почваш да викаш утре ебал съм го .сутринта ставаш лисица и вътре и отвън .почва търкане псуване не всичко се маха и така нататък
0

#31
Потребителя е офлайн   АНТОН ЖЕЛЕВ 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 806
  • Регистр: 05.04.10
Първо аз с правени патрони не стрелям за почистването нямам проблеми правя го постоянно преди и след лов.Благодаря за мнението и наслука
0

#32
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Огносно правенето на патрони при Бенели-то...
Това че нещо не се получава, е от "майсторлъка" на патроните. Ако при Бенелито засича, то при другите оръжия също ще го прави. На моето Бенели съм му правил всякакви видове патрони, безгрешно бе от към тях. Правя патрони и на мои познати също с Бенели, и те нямат дерт.
Причината поради която продадох моята бе че спусъка ми бе (стандартен) твърд (моето предпочитание е възможно по мек спусък).
И второ предпочетох да мина от 30-06 на .300 магнум. Ако спусъка ми харесваше, щях да си взема Бенели в .300 маг.

П.с Това за спусъка е индивидуално предпочитание. (На Браунинг също не ми е достатъчно мек)
0

#33
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Забравих да кажа че на 39 патрон спусака блокира аз се зардвах че ще го върна.но уви след като го изчистих пак заработи.разправям на ония в магазина .той ми вика тва да не е картечница.пък вие си ги хвалете
0

#34
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Колкото до правенето на патрони сега съм на 7 то кило барут
0

#35
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

 filipe708 написа на 28.10.2020 - 11:22 :

Огносно правенето на патрони при Бенели-то...
Това че нещо не се получава, е от "майсторлъка" на патроните. Ако при Бенелито засича, то при другите оръжия също ще го прави. На моето Бенели съм му правил всякакви видове патрони, безгрешно бе от към тях. Правя патрони и на мои познати също с Бенели, и те нямат дерт.
Причината поради която продадох моята бе че спусъка ми бе (стандартен) твърд (моето предпочитание е възможно по мек спусък).
И второ предпочетох да мина от 30-06 на .300 магнум. Ако спусъка ми харесваше, щях да си взема Бенели в .300 маг.

П.с Това за спусъка е индивидуално предпочитание. (На Браунинг също не ми е достатъчно мек)


И ного ръжджасват.
Един приятел наскоро си взе АРГО и след първия дъжд почна да става малки ръждиви точици.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#36
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

 filipe708 написа на 28.10.2020 - 11:22 :

Огносно правенето на патрони при Бенели-то...
Това че нещо не се получава, е от "майсторлъка" на патроните. Ако при Бенелито засича, то при другите оръжия също ще го прави. На моето Бенели съм му правил всякакви видове патрони, безгрешно бе от към тях. Правя патрони и на мои познати също с Бенели, и те нямат дерт.
Причината поради която продадох моята бе че спусъка ми бе (стандартен) твърд (моето предпочитание е възможно по мек спусък).
И второ предпочетох да мина от 30-06 на .300 магнум. Ако спусъка ми харесваше, щях да си взема Бенели в .300 маг.

П.с Това за спусъка е индивидуално предпочитание. (На Браунинг също не ми е достатъчно мек)


И ного ръжджасват.
Един приятел наскоро си взе АРГО и след първия дъжд почна да става малки ръждиви точици.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#37
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
В моята група има пет човека с Арго Е в .30-06 и един в 300WM никой не се оплакал от нищо описано до момента в темата! Виж тримата с Баровете все нещо им има :blink:
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#38
Потребителя е офлайн   lyd.1977 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 779
  • Регистр: 17.11.11
Със сигурност няма и да се оплачат.аз за два дена гръмнах 80 патрона те ще ги гръмнат за 8 години.Този на който го продадох ми е приятел. той удари с бързомера два един до друг на 50м и вика супер си е пушката бе кво искаш от нея и си прибра кутията.За толкова скъпи пушки не са пушки.а играчки.не случайно доста автоматчици стиснаха гъзетата още малко и минаха на бластери
0

#39
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11
След такова обсъждане на поддръжка и засечки на полуавтомати за по 2500-2700 лв, разбирам хората, които си купуват първа или втора ръка СЛР.
0

#40
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

 winterhunter написа на 30.10.2020 - 19:42 :

разбирам хората, които си купуват първа или втора ръка СЛР.


Аз пък изобщо не ги разбирам :unsure:/> . Но в крайна сметка за всеки влак си има пътници, важно е да ги кефи!
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни