БГ Лов Форум: Внимание - БГ ЛОВ е против бракониерските прояви! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Внимание - БГ ЛОВ е против бракониерските прояви!

#41
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Jan 22 2009, 13:50 ) <{POST_SNAPBACK}>
@ЙОРДАН74 ще си позволя да те цитирам......





може и няколко по три.....

в сряда ударих още 8 познай какво и неми слагай повече така снимката и да казваш че сам браконер виж там има на един червен джип същата патка преди мен е сложена снимката затова сложи си учела И ГЛЕДАЙ ПО ДОБРЕ НЕ САМО ЗА МЕН ДА ГОВОРИШ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#42
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(kaljas @ Jan 23 2009, 13:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
в сряда ударих още 8 познай какво и неми слагай повече така снимката и да казваш че сам браконер виж там има на един червен джип същата патка преди мен е сложена снимката затова сложи си учела И ГЛЕДАЙ ПО ДОБРЕ НЕ САМО ЗА МЕН ДА ГОВОРИШ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


По магистралата се движела с превишена скорост колона автомобили, накичени, ясно отиващи на сватба. Полицаят вдигнал палката и спрял един автомобил от колоната за нарушение превишена скорост.

Човека тръгнал да се оправдава:

- "Ама нали всички караха с превишена скорост, защо само мен ме спря?"

Полицаят спокойно отговорил:

- "Ходиш ли за риба?"
- "Да."
- "Ами във водата колко риби има, но на една кукичка колко ще хванеш наведнъж?"

Така че то се почва винаги от един!

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#43
Потребителя е офлайн   NPB 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1780
  • Регистр: 20.02.08
Цитат(kaljas @ Jan 23 2009, 13:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
в сряда ударих още 8 познай какво и неми слагай повече така снимката и да казваш че сам браконер




ами сложи си я сам.....

Цитат(kaljas @ Jan 23 2009, 13:10 ) <{POST_SNAPBACK}>
в сряда ударих още 8 познай какво и неми слагай повече така снимката и да казваш че сам браконер виж там има на един червен джип същата патка преди мен е сложена снимката затова сложи си учела И ГЛЕДАЙ ПО ДОБРЕ НЕ САМО ЗА МЕН ДА ГОВОРИШ biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif




жал ми е за теб ..........


тази темане е направена за теб @kaljas......направена е да се спре всичко това....да се върнем на първия пост а там пише....поредния случай..... и точно защото „ Внимание - БГ ЛОВ е против бракониерските прояви! " ..........мисля,че е е редно екипа да застане зад думите..........
0

#44
Потребителя е офлайн   kaljas 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1148
  • Регистр: 27.02.08
Цитат(D.j.Stancho @ Jan 23 2009, 13:53 ) <{POST_SNAPBACK}>
ами сложи си я сам.....





жал ми е за теб ..........


тази темане е направена за теб @kaljas......направена е да се спре всичко това....да се върнем на първия пост а там пише....поредния случай..... и точно защото „ Внимание - БГ ЛОВ е против бракониерските прояви! " ..........мисля,че е е редно екипа да застане зад думите..........

нямам нищо против теб не ги познавам в тъмното но ти като ги познаваш требваше и другата снимка преди моята да сложиш
недей да те е жал за мен затова само ти казвам че и ти не ги познаваш добре biggrin.gif
0

#45
Потребителя е офлайн   n960 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 920
  • Регистр: 18.02.08
,,Ловец светец няма''-я се паразровете из снимките в албума си,пък тогава нападайте човека... biggrin.gif
За ,,лайкаджиите'' съм сигурен ,че са почтени ловци,но за лайките им съм убеден ,че са ,,добри ловци''... tongue.gif
Станчоооо,не яж човека,ами си намали ,,цръвениио'' огромен подпис,че като ти видя писанието ,не чета ,а гледам като бик у,,цръвено''... wink.gif
0

#46
Потребителя е офлайн   ЙОРДАН74 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 538
  • Регистр: 07.03.08
Цитат(n960 @ Jan 24 2009, 08:38 ) <{POST_SNAPBACK}>
,,Ловец светец няма''-я се паразровете из снимките в албума си,пък тогава нападайте човека... biggrin.gif
За ,,лайкаджиите'' съм сигурен ,че са почтени ловци,но за лайките им съм убеден ,че са ,,добри ловци''... tongue.gif
Станчоооо,не яж човека,ами си намали ,,цръвениио'' огромен подпис,че като ти видя писанието ,не чета ,а гледам като бик у,,цръвено''... wink.gif

Много си прав Ники!
Който не е ловувал той не е правил грешки, къде волни, къде неволни. Понякога се налага да сгрешиш докато учиш куче и то за пръв път показва заложби или докато помагаш на млад колега да навлезе в "занаята". Друг е въпроса ,че не е хубаво да си вадим "кирливите ризи" на показ !

За колегите ще повдигна завесата на снимката, на лайката с риса и двете златки - това е брат на моя Саян във Финландия! Няма нищо браконерско в нея, нормален лов за тамошните ловци. Станчо просто използва приликата между кучетата за да се пошегува.
Ето двете кучета за да се видят разликите.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 100_2286.JPG
  • Прикачено изображение: tova_e_.jpg

0

#47
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(kaljas @ Jan 23 2009, 16:35 ) <{POST_SNAPBACK}>
нямам нищо против теб не ги познавам в тъмното но ти като ги познаваш требваше и другата снимка преди моята да сложиш
недей да те е жал за мен затова само ти казвам че и ти не ги познаваш добре biggrin.gif

Колега до тук вси4ко ясно!Объркал си се и толкова!Имам една друга молба към теб!Моля те преди да напишеш нещо ,да се опиташ да го усмислиш и да го формулираш и да заприли4а на българска ре4.4естно братко,просто когато поста ти е пове4е от едно изре4ение ми се налага да го про4ета 3-4пъти и накрая пак не съм много сигурен кво си искал да кажеш.Без да се засягаш!Приеми го като полезна критика.Наслука!
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#48
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(bobi4 @ Jan 24 2009, 10:34 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега до тук вси4ко ясно!Объркал си се и толкова!Имам една друга молба към теб!Моля те преди да напишеш нещо ,да се опиташ да го усмислиш и да го формулираш и да заприли4а на българска ре4.4естно братко,просто когато поста ти е пове4е от едно изре4ение ми се налага да го про4ета 3-4пъти и накрая пак не съм много сигурен кво си искал да кажеш.Без да се засягаш!Приеми го като полезна критика.Наслука!


Абе.......и 4 не е "Ч" и 6 не е "Ш" , ама си траеме, зарежи правописа и карай по темата, беше почнал добре wink.gif
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#49
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат
жал ми е за теб ..........


тази темане е направена за теб @kaljas......направена е да се спре всичко това....да се върнем на първия пост а там пише....поредния случай..... и точно защото „ Внимание - БГ ЛОВ е против бракониерските прояви! " ..........мисля,че е е редно екипа да застане зад думите..........


Стига бе Бенелка! Те без лов ще ни оставят хора далеч по-неграмотни от тези с купените билети, а ти се държиш сякаш някой ти плаща да плюеш по ловците в публичното пространство, няма да се учудя ако и в "Труд" цъфне някоя снимка! Айде малко с мяра пиши.....или пиши на лични на който си искаш!!!
Ти направи от една прелетна птица сапунен сериал, а в това време се бият елени, прасета, сърни, ама зер ти не знаеш! Що се правиш на сляп? Аз ходя да подхранам 2 пъти седмично, а след закриването и по-често. За този период 3 пъти гониме бракониери с карабини и джипове от нашия район, а ти си се заял за едно пиле застреляно случайно!!! Ами да ти кажа, аз зайци бия САМО по време на свински лов - това е в сезона за заек, ама бележка йок! Хищник стрелям нонстоп БЕЗ бележка! За 14 години съм пребил общо 2 сръндака, ама и двата през юли - без бележка, и двата са за златен медал. Айде изходи се по въпроса?
Ясно, бракониер съм!.......Ама се чувставам напълно читав!!! Сори, ама Буквата и Духът на закона са две различни неща - разграничи ги!!!
Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#50
Потребителя е офлайн   Веселин Георгиев 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1289
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(lama69 @ Jan 25 2009, 01:25 ) <{POST_SNAPBACK}>
Стига бе Бенелка! Те без лов ще ни оставят хора далеч по-неграмотни от тези с купените билети, а ти се държиш сякаш някой ти плаща да плюеш по ловците в публичното пространство, няма да се учудя ако и в "Труд" цъфне някоя снимка! Айде малко с мяра пиши.....или пиши на лични на който си искаш!!!
Ти направи от една прелетна птица сапунен сериал, а в това време се бият елени, прасета, сърни, ама зер ти не знаеш! Що се правиш на сляп? Аз ходя да подхранам 2 пъти седмично, а след закриването и по-често. За този период 3 пъти гониме бракониери с карабини и джипове от нашия район, а ти си се заял за едно пиле застреляно случайно!!! Ами да ти кажа, аз зайци бия САМО по време на свински лов - това е в сезона за заек, ама бележка йок! Хищник стрелям нонстоп БЕЗ бележка! За 14 години съм пребил общо 2 сръндака, ама и двата през юли - без бележка, и двата са за златен медал. Айде изходи се по въпроса?
Ясно, бракониер съм!.......Ама се чувставам напълно читав!!! Сори, ама Буквата и Духът на закона са две различни неща - разграничи ги!!!
Поздрави!


Така не е интересно, все едно викаш ела накажи ме че съм грешен biggrin.gif
0

#51
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(Vesko @ Jan 25 2009, 06:55 ) <{POST_SNAPBACK}>
Така не е интересно, все едно викаш ела накажи ме че съм грешен biggrin.gif

Ами с тези безумни срокове за ловуване и безмислени забрани, повечето ловци са принудени малко или много да бракониерстват.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#52
Потребителя е офлайн   bobi4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 353
  • Регистр: 11.11.08
Цитат(lama69 @ Jan 25 2009, 01:21 ) <{POST_SNAPBACK}>
Абе.......и 4 не е "Ч" и 6 не е "Ш" , ама си траеме, зарежи правописа и карай по темата, беше почнал добре wink.gif

Бат Любо,това нямаше да го напиша ако не ми пукаше за мнението на останалите.И тъй като ми пука и за мнението на колегата kaljas,а пък от друга страна не схващам на моменти какво е написъл,се роди по горният ми пост,в който ако не си забелязъл му се извинявам.Не става въпрос за првопис а за някакъв словоред колкото да схащам(а и не само аз)за какво става въпрос.А ли4но на мен от както ми се бъгна компа буквата която изписвам с 4 за мен е табу,но тва е друга тема.


А за долният ти пост как не те срам.Мръсен бркониер angry.gif !Бързо да ка4иш снимки та да може Дижея да те оклепа и теб,и да му стане едно хубаво на душата,абе душевна 4..ия wink.gif biggrin.gif !
НЯКОЙ ЛОВУВАТ ЗА ДА ЖИВЕЯТ,А АЗ ЖИВЕЯ ЗА ДА ЛОВУВАМ!!!
0

#53
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Помествам нещо, лично от моя гледна точка интересно. Открих го в друх форум и реших да го поместя тук, надявам се да е ползва на всички. biggrin.gif
Парламентът прие цели 11 проекта за промени в Наказателния кодекс

30.01.2009

Парламентът прие на първо четене 11 от предложените 14 проекта за промени в Наказателния кодекс (НК).
Това е рядък случай да се приемат 11 проекта за промяна на закон, коментира председателстващият заседанието Любен Корнезов.

........................................

Предложеният от Фатме Илияз (ДПС) законопроект засяга бракониерския лов.
0

#54
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(may67 @ Feb 1 2009, 20:08 ) <{POST_SNAPBACK}>
Помествам нещо, лично от моя гледна точка интересно. Открих го в друх форум и реших да го поместя тук, надявам се да е ползва на всички. biggrin.gif
Парламентът прие цели 11 проекта за промени в Наказателния кодекс

30.01.2009

Парламентът прие на първо четене 11 от предложените 14 проекта за промени в Наказателния кодекс (НК).
Това е рядък случай да се приемат 11 проекта за промяна на закон, коментира председателстващият заседанието Любен Корнезов.

........................................

Предложеният от Фатме Илияз (ДПС) законопроект засяга бракониерския лов.

Ако предложението за бракониерският лов идва от ДПС не се учудвам. Преди време Ахмед Доган каза пред медиите, че иска да си купи летяща чиния. Сега сигурно го е страх, че някой бракониер може да го свали докато лети с нея.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#55
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Цитат(BlackCLOUD @ Feb 1 2009, 20:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
Ако предложението за бракониерският лов идва от ДПС не се учудвам. Преди време Ахмед Доган каза пред медиите, че иска да си купи летяща чиния. Сега сигурно го е страх, че някой бракониер може да го свали докато лети с нея.

Виж това не го знаех, сега ми е ясно защо толкова се пънат срещу бракониерството. biggrin.gif
0

#56
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
То тук закони си има за всичко, ако се спазваха щяхме да сме космическа нация. А всички поправки и промени са си загуба на време, щом няма желание за промяна!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#57
Потребителя е офлайн   may67 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2074
  • Регистр: 22.08.08
Тя промяната трябва да идва от нас - нетърпимост към всичко противозаконно, а не овчедушие. Лично считам, че българина страда от прекалена толерантност към всичко, което е поръба и накрая ослепява когато е преминат.
0

#58
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Цитат(lama69 @ Feb 2 2009, 18:02 ) <{POST_SNAPBACK}>
То тук закони си има за всичко, ако се спазваха щяхме да сме космическа нация. А всички поправки и промени са си загуба на време, щом няма желание за промяна!

Колега не смятам, че има закони за всичко. Голяма част от законите са направени по начин, който кара обществеността да ги заобикаля, а не да ги спазва. Би трябвало да е обратното. Не може борбата с бракониерството например, да се води само с рестриктивни мерки. Тогава желанието за промяна се превръща в нежелание.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#59
Потребителя е офлайн   Капитана 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 813
  • Регистр: 15.05.08
Цитат(BlackCLOUD @ Feb 3 2009, 19:40 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега не смятам, че има закони за всичко. Голяма част от законите са направени по начин, който кара обществеността да ги заобикаля, а не да ги спазва. Би трябвало да е обратното. Не може борбата с бракониерството например, да се води само с рестриктивни мерки. Тогава желанието за промяна се превръща в нежелание.

Проблемът не е в законите, а в обществената нагласа. Във Франция на 1500 ха се пада един горски работник за всичко. При нас на 150 ха има 1 горски стражар+ловен надзирател+лесничей+22 клатикурчовци... Но във Франция за бракониерство изобщо не се говори. За Германия да не говорим, а там щатът е още по-малък. Най добре е да приложим старотурския обичай за наказание - с рязаната бургия.
0

#60
Потребителя е офлайн   edin_lovec 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 24.06.08
Цитат(Капитана @ May 14 2009, 17:54 ) <{POST_SNAPBACK}>
Проблемът не е в законите, а в обществената нагласа. Във Франция на 1500 ха се пада един горски работник за всичко. При нас на 150 ха има 1 горски стражар+ловен надзирател+лесничей+22 клатикурчовци... Но във Франция за бракониерство изобщо не се говори. За Германия да не говорим, а там щатът е още по-малък. Най добре е да приложим старотурския обичай за наказание - с рязаната бургия.

Не знам кой ви консултира в комисията за тези неща но това не е вярно - в едно средно стопанство от 20000 ха има не 10-20 човека персонал - толкова колкото са в Германия и това само на горския фонд, а има стопанства със по 100-200-300 000 ха - това са 40-100 ловни дружини и я имат я не един лесничей по лова. Тия надзиратели и ловни стражари стоят само по норматив в законите. Другия важен момент е мотивацията на персонала и до колко държавата стои зад своите служители.
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни