БГ Лов Форум: Фен клуб АТА АРМС - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Фен клуб АТА АРМС

#541
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоEmo_gp написа на 07.01.2020 - 14:04 :

Отгоре на цеваната кутия има ли нарези т.нар. Dovetail ? Ако няма и имаш слугова цев , съм виждал да се махне мерника и на негово място стругар прави монтаж и се слага !


Ако правилно си представям такива нарези - не, няма. Имам допълнителен слуг с добри механични мерни прибори, който си е пълен цилиндър, но без нарез. Ако махна мерника, може би, да... наистина без да дупча по цевната кутия....
По-често ми се случи обаче да ползвам подкалибрени куршуми, които със слуга не стават и тр да ползвам оригиналната цев с шоковете, която обаче има реално само мушка и мерна планка, на която до колкото знам лесно мога да сложа пригоден монтаж. Отделно и този тип бързомер който имам на друго оръжие е с доста ниска мерна линия, което е супер. Неее някакви тръби тип Еймпойнт, с които като прикладвам пушката да трябва да ми ляга на ребрата, за да имам поглед... /образно казано!/
0

#542
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 07.01.2020 - 14:12 :

http://gunstarmount....&product_id=491
Монтираш на цевта. Най-лесното решение.


Мхммм.... Предполагам на стандартната 76 см шокова цев, на мерната планка лесно ще се сложи, без дупки и такива стругования по оръжието? и съответно това е Пикатини, което е стандарт и бързомера само го слагам..., няма специални монтажи и т.н. ..
0

#543
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоspartneg написа на 07.01.2020 - 14:32 :

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 07.01.2020 - 14:12 :

http://gunstarmount....&product_id=491
Монтираш на цевта. Най-лесното решение.


Мхммм.... Предполагам на стандартната 76 см шокова цев, на мерната планка лесно ще се сложи, без дупки и такива стругования по оръжието? и съответно това е Пикатини, което е стандарт и бързомера само го слагам..., няма специални монтажи и т.н. ..

Аз съм виждал тащъв монтиран на Beretta 686 ,но не съм гледал с подробности как точно е монтеран. Обади се на производителя и го питай.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#544
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Колеги, играта с бързомера на слуговата цев ще е стане като махна мерника и сложа там базата, няма нужда от стругари, рязане и т.н.

ОБАЧЕ сега изникна друго интересно може би питане - Последните излети ходим за патки и гривяце, обаче особено гривяците, тарикатите мръсни, тъй като е много виждаща и трудна за целене птица... много често е доста далеч - над 35-40 м, та до 70-80.
70-80 м са безсмислен изстрел, дори с по-голяма съчма /N3 или N4/.
Ta се зачетох и се замислих - ползвате ли удължители за АТА /аз съм с CY и вървят около 40 лв. според размера/ от 5, 7.5 има даже и 10 см, а за конкретния лов на пълен шок, патрони с концентратор /аз е замислям да пробвам B&P F2 long range, 36 g., № 3/. Печеля ли достаъчно далекобойност. От къде сте закупили ако имате, гледам ISD Bulgaria имат в сайта...
Дали ще има повече успех да сваля тая гад на повече от 35, та дори 55 м. примерно.
Разбира се задприкладното устройство не го споменава, говорим чисто технически за окомплектоване на пушката + едно добро укритие и слука :)?
Труден лов е гълъбарството.
0

#545
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
[quote name='spartneg' timestamp='1579532769' post='872363']
Колеги, играта с бързомера на слуговата цев ще е стане като махна мерника и сложа там базата, няма нужда от стругари, рязане и т.н.

ОБАЧЕ сега изникна друго интересно може би питане - Последните излети ходим за патки и гривяце, обаче особено гривяците, тарикатите мръсни, тъй като е много виждаща и трудна за целене птица... много често е доста далеч - над 35-40 м, та до 70-80.
70-80 м са безсмислен изстрел, дори с по-голяма съчма /N3 или N4/.
Ta се зачетох и се замислих - ползвате ли удължители за АТА /аз съм с CY и вървят около 40 лв. според размера/ от 5, 7.5 има даже и 10 см, а за конкретния лов на пълен шок, патрони с концентратор /аз е замислям да пробвам B&P F2 long range, 36 g., № 3/. Печеля ли достаъчно далекобойност. От къде сте закупили ако имате, гледам ISD Bulgaria имат в сайта...
Дали ще има повече успех да сваля тая гад на повече от 35, та дори 55 м. примерно.
Разбира се задприкладното устройство не го споменава, говорим чисто технически за окомплектоване на пушката + едно добро укритие и слука Публикувано изображение?
Труден лов е гълъбарството.
[/quo


"Гад" е термин за гривек ли?
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#546
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
"Гад" е термин за гривек ли?
[/quote]



Е, Не е! Лично мое, еднократно обръщение към обекта на лов, продиктувано от афект и самата трудност на този лов.
Това не е общо, тенденциозно, невъзпитано и без уважение към дивеча определяне на животното /което лично не познавам!/.
Не е официално, легално наименование-синоним /или неподходящата дума "термин"/ на Гривяк.
0

#547
Потребителя е офлайн   Mutragen 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 14
  • Регистр: 09.10.18
Ата тюркоа 2ген

Пуснали са и новата карабина, мисля да я закупя лятото. Визуално ми харесва и то доста... и цената.
0

#548
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоspartneg написа на 20.01.2020 - 17:06 :

Колеги, играта с бързомера на слуговата цев ще е стане като махна мерника и сложа там базата, няма нужда от стругари, рязане и т.н.

ОБАЧЕ сега изникна друго интересно може би питане - Последните излети ходим за патки и гривяце, обаче особено гривяците, тарикатите мръсни, тъй като е много виждаща и трудна за целене птица... много често е доста далеч - над 35-40 м, та до 70-80.
70-80 м са безсмислен изстрел, дори с по-голяма съчма /N3 или N4/.
Ta се зачетох и се замислих - ползвате ли удължители за АТА /аз съм с CY и вървят около 40 лв. според размера/ от 5, 7.5 има даже и 10 см, а за конкретния лов на пълен шок, патрони с концентратор /аз е замислям да пробвам B&P F2 long range, 36 g., № 3/. Печеля ли достаъчно далекобойност. От къде сте закупили ако имате, гледам ISD Bulgaria имат в сайта...
Дали ще има повече успех да сваля тая гад на повече от 35, та дори 55 м. примерно.
Разбира се задприкладното устройство не го споменава, говорим чисто технически за окомплектоване на пушката + едно добро укритие и слука :)/>?
Труден лов е гълъбарството.

Аз ползвам шок Джемини портед LF стеснение 0.76 мм без проблем до 50м.За ата нео 12 стават всички шокове бенели/берета мобиле.
0

#549
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоgeri noja написа на 10.02.2020 - 08:13 :

Виж мнениетоspartneg написа на 20.01.2020 - 17:06 :

Колеги, играта с бързомера на слуговата цев ще е стане като махна мерника и сложа там базата, няма нужда от стругари, рязане и т.н.

ОБАЧЕ сега изникна друго интересно може би питане - Последните излети ходим за патки и гривяце, обаче особено гривяците, тарикатите мръсни, тъй като е много виждаща и трудна за целене птица... много често е доста далеч - над 35-40 м, та до 70-80.
70-80 м са безсмислен изстрел, дори с по-голяма съчма /N3 или N4/.
Ta се зачетох и се замислих - ползвате ли удължители за АТА /аз съм с CY и вървят около 40 лв. според размера/ от 5, 7.5 има даже и 10 см, а за конкретния лов на пълен шок, патрони с концентратор /аз е замислям да пробвам B&P F2 long range, 36 g., № 3/. Печеля ли достаъчно далекобойност. От къде сте закупили ако имате, гледам ISD Bulgaria имат в сайта...
Дали ще има повече успех да сваля тая гад на повече от 35, та дори 55 м. примерно.
Разбира се задприкладното устройство не го споменава, говорим чисто технически за окомплектоване на пушката + едно добро укритие и слука :)/>/>?
Труден лов е гълъбарството.

Аз ползвам шок Джемини портед LF стеснение 0.76 мм без проблем до 50м.За ата нео 12 стават всички шокове бенели/берета мобиле.Патрони 7 и 5 номер 30 и 32 гр.


0

#550
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Аз си бях закупил 10см. удължител в комплект с АТА СY правил съм доста далечни
успешни изстрели по гъска доплатих 50лв.за удължителя.
Като цяло си струва ако ходите на водоплаващ....
0

#551
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоstraikar написа на 10.02.2020 - 08:43 :

Аз си бях закупил 10см. удължител в комплект с АТА СY правил съм доста далечни
успешни изстрели по гъска доплатих 50лв.за удължителя.
Като цяло си струва ако ходите на водоплаващ....

Не мисля ,че за 76 см цев е необходим удължител ,но това е избор на ловеца.Според мен правилния шок и подбран за него боеприпас е достатъчно за сполучлив изстрел.
0

#552
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Нека да ти мини един синджир гъски на 70м.стреляй с 71 и 81 и ще откриеш разликите...
0

#553
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоstraikar написа на 11.02.2020 - 12:52 :

Нека да ти мини един синджир гъски на 70м.стреляй с 71 и 81 и ще откриеш разликите...


Ходим на водоплаващ. Аз си взех в крайна сметка 5 см. от ISD за 40 лв. и ми се струва доста дълга, еле па да бях взел 10 см. ОБАЧЕ има подобрение определени /аз за гривяци се бях засилил, патките не са толкова далеч/. С 10 см сигурно става снайпер...
И аз на IM /0.75/ шок, че даже и патрон с концентратор RIO TOP game, взе да ги закача яко надалеч.
0

#554
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

Виж мнениетоspartneg написа на 12.02.2020 - 16:51 :

Виж мнениетоstraikar написа на 11.02.2020 - 12:52 :

Нека да ти мини един синджир гъски на 70м.стреляй с 71 и 81 и ще откриеш разликите...


Ходим на водоплаващ. Аз си взех в крайна сметка 5 см. от ISD за 40 лв. и ми се струва доста дълга, еле па да бях взел 10 см. ОБАЧЕ има подобрение определени /аз за гривяци се бях засилил, патките не са толкова далеч/. С 10 см сигурно става снайпер...
И аз на IM /0.75/ шок, че даже и патрон с концентратор RIO TOP game, взе да ги закача яко надалеч.

Снайпер не става но изгаря напълно барута и скороста на съчмите е по висока от там и разстоянието на което поразява е по голямо....
0

#555
Потребителя е офлайн   geri noja 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 55
  • Регистр: 04.01.11

Виж мнениетоstraikar написа на 12.02.2020 - 20:24 :

Виж мнениетоspartneg написа на 12.02.2020 - 16:51 :

Виж мнениетоstraikar написа на 11.02.2020 - 12:52 :

Нека да ти мини един синджир гъски на 70м.стреляй с 71 и 81 и ще откриеш разликите...


Ходим на водоплаващ. Аз си взех в крайна сметка 5 см. от ISD за 40 лв. и ми се струва доста дълга, еле па да бях взел 10 см. ОБАЧЕ има подобрение определени /аз за гривяци се бях засилил, патките не са толкова далеч/. С 10 см сигурно става снайпер...
И аз на IM /0.75/ шок, че даже и патрон с концентратор RIO TOP game, взе да ги закача яко надалеч.

Снайпер не става но изгаря напълно барута и скороста на съчмите е по висока от там и разстоянието на което поразява е по голямо....

Мечтайте Може и да се сбъдне.
0

#556
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Снайпер не става но изгаря напълно барута и скороста на съчмите е по висока от там и разстоянието на което поразява е по голямо....
[/quote]

Аммм мисля , че това важи за нарезното. Скоростта не се повишава или поне много, а с удължението се гони по-сбит сноп на по-голямо разстояние.
0

#557
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19
Колеги, някой сменял/махал ли е фабричната мушка на вентилираната цев на пушката си?? Искам реално да я повдигна с няколко милиметра /максимум до 3 мм/ нагоре и пак да е стабилна? Пушката е АТА CY, оригиналната цев

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 441CA64A-74E7-43AA-9F98-A3BFC4ECB4B1.jpeg

0

#558
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13

Виж мнениетоMutragen написа на 24.01.2020 - 22:02 :

Ата тюркоа 2ген

Пуснали са и новата карабина, мисля да я закупя лятото. Визуално ми харесва и то доста... и цената.
Колега гледай тестове в YTUB цев добра но затвор ужас заклинва за тези пари ЧЗ или Застава, Хова, Уинчестър Xpr..
0

#559
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2878
  • Регистр: 26.10.10
Аз моята съм я повдигнал подложих и едни малки шайби от стар железен конструктор, но 3мм не е възможно. Резбата е дълга около 2.5мм.
Ако се налага повдигане с толкова трябва да прибегнеш до оръжеен техник, който да ти изработи или пригоди нещо.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#560
Потребителят е онлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 975
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 02.06.2020 - 08:13 :

Аз моята съм я повдигнал подложих и едни малки шайби от стар железен конструктор, но 3мм не е възможно. Резбата е дълга около 2.5мм.
Ако се налага повдигане с толкова трябва да прибегнеш до оръжеен техник, който да ти изработи или пригоди нещо.


Мда нещо за подлагане си мисля, или да я лепя върху нещо.. идеята ее ще слагам на цевната кутия пикатини, което е с улей и да може да се вижда мушката, за да стреля и със сложена решса. То е наистина буквално 1-2 мм работата
0

Сподели темата:


  • (34 Страници) +
  • « Първа
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни