БГ Лов Форум: Лов на водоплаващ дивеч, Патици и Гъски сезон 2011-2012 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Лов на водоплаващ дивеч, Патици и Гъски сезон 2011-2012 голямо чакане след зъбраната от ШАП-а

#121
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09
Суша, така ловувавх днес:

Прикачено изображение: IM000731hj.jpg
0

#122
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
В събота и неделя успях да се разходя по поречието на р. Янтра между селата Долна Студена и Ценово - Русенска област. Поради това, че не успях да се срещна с председателите на двете ловни дружини не взех бележка за водоплаващ затова само се разходих. И двете сутрини имаше страхотна слана но и имаше добри количества местен юрдек. Прелетен нямаше но местния до 10 00 ч. се уби да прелита към от към житата. В района на Ценово установих и добри количества фазани и яребици. След като кучето вдигна на два пъти фазани и едно ято яребици, по тъжния му поглед разбрах, че трябва да приключа разходката. От срещите с местните ловци разбрах, е все още нямат слука на дива свиня. Ще имат сигурен съм. Тази седмица ще видя как са нещата с водоплаващия на езерото Сребърна и р. Дунав. Дано вече да има и прелетен дивеч дошъл от север. Наслука!
0

#123
Потребителя е офлайн   DarkStorm 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 02.02.10
Най после след кратко отсъствие ми остана един час време в неделя да се разходя до любимата ми река Струма.
Само ,че този път взех и сина ми с мен голям мераклия за лов нищо, че е още в първи клас.
Един такъв излет макар и за кратко разтоварва човек много, особено прекаран със сина ти, които тръпне от вълнение с всяка прелетяла патица над теб.
Ето и малко снимки:

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_0259.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0253.JPG
  • Прикачено изображение: IMG_0266.JPG

0

#124
Потребителя е офлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Снимката на малкия е страхотна колега, браво ! С туловката и патицата - супер, да му я запазиш, сигурен съм, че като порасне ще я оцени подобаващо :)

Поздрави !
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#125
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08

Виж мнениетоnikito776 написа на 05.11.2011 - 16:58 :

И при нас много слабо днес, дали е заради хубавото време.....

Прикрепен файл IM000725.JPG
Прикрепен файл IM000727.JPG



Поздравления Ники, Станчо! Важното е, че сте излязли и сте си направили излета. Пък и слука сте имали...Браво! Гледам тоз уикенд на всякъде си е слабо...Само двамата ли бяхте? На кое място застанахте? Там дето си стоиш редовно или се разделихте?
Станчо нищо не казваш? Как са мюретата? Гледам тоз път не пускаш снимки...Дай малко инфо де??? Поздрави и Наслука!

"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#126
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09

Виж мнениетоBOJO написа на 08.11.2011 - 11:28 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 05.11.2011 - 16:58 :

И при нас много слабо днес, дали е заради хубавото време.....

Прикрепен файл IM000725.JPG
Прикрепен файл IM000727.JPG



Поздравления Ники, Станчо! Важното е, че сте излязли и сте си направили излета. Пък и слука сте имали...Браво! Гледам тоз уикенд на всякъде си е слабо...Само двамата ли бяхте? На кое място застанахте? Там дето си стоиш редовно или се разделихте?
Станчо нищо не казваш? Как са мюретата? Гледам тоз път не пускаш снимки...Дай малко инфо де??? Поздрави и Наслука!




Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D
0

#127
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 11:38 :

Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D


Хубаво си е там на сухо в лодката и аз го разбрах това предишният път...за виното си е пропуск наистина...:))) Мюрета имах те ли? А свирки? Дай малко инфо де...стига сте мълча ли...:))) Хич ли не въртяха...там мястото много арно...
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#128
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09

Виж мнениетоBOJO написа на 08.11.2011 - 19:28 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 11:38 :

Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D


Хубаво си е там на сухо в лодката и аз го разбрах това предишният път...за виното си е пропуск наистина...:))) Мюрета имах те ли? А свирки? Дай малко инфо де...стига сте мълча ли...:))) Хич ли не въртяха...там мястото много арно...


Няма бе човек, никво движение, мюрета имаше, свирки имаше....патки нямаше, голяма скука....
аз такова нямане там до ся не съм виждал, даже в неделя ходих пак, и се прибрах валат.....изчезна нещо тоз юрдек:blink:
0

#129
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 19:38 :

Виж мнениетоBOJO написа на 08.11.2011 - 19:28 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 11:38 :

Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D


Хубаво си е там на сухо в лодката и аз го разбрах това предишният път...за виното си е пропуск наистина...:))) Мюрета имах те ли? А свирки? Дай малко инфо де...стига сте мълча ли...:))) Хич ли не въртяха...там мястото много арно...


Няма бе човек, никво движение, мюрета имаше, свирки имаше....патки нямаше, голяма скука....
аз такова нямане там до ся не съм виждал, даже в неделя ходих пак, и се прибрах валат.....изчезна нещо тоз юрдек:blink:


Абе Станчо е каръка :lol: ,трябваше да вземете и Бракониерчето та да си ударите по нещичко ;) :D
0

#130
Потребителя е офлайн   nikito776 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 410
  • Регистр: 27.02.09

Виж мнениетоShibeka написа на 09.11.2011 - 18:48 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 19:38 :

Виж мнениетоBOJO написа на 08.11.2011 - 19:28 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 11:38 :

Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D


Хубаво си е там на сухо в лодката и аз го разбрах това предишният път...за виното си е пропуск наистина...:))) Мюрета имах те ли? А свирки? Дай малко инфо де...стига сте мълча ли...:))) Хич ли не въртяха...там мястото много арно...


Няма бе човек, никво движение, мюрета имаше, свирки имаше....патки нямаше, голяма скука....
аз такова нямане там до ся не съм виждал, даже в неделя ходих пак, и се прибрах валат.....изчезна нещо тоз юрдек:blink:


Абе Станчо е каръка :lol: ,трябваше да вземете и Бракониерчето та да си ударите по нещичко ;) :D


Хахахаха, абе усетих го аз, ма късно:D
Ми не идва тва Бракониерче, не ще вече в лодка..... :D :D
0

#131
Потребителя е офлайн   Brakoniera 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 482
  • Регистр: 23.02.08

Виж мнениетоnikito776 написа на 09.11.2011 - 19:19 :

Виж мнениетоShibeka написа на 09.11.2011 - 18:48 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 19:38 :

Виж мнениетоBOJO написа на 08.11.2011 - 19:28 :

Виж мнениетоnikito776 написа на 08.11.2011 - 11:38 :

Само двамата бяхме, не се разделяхме, дремахме си на сухичко в лодката, там където беше Бракониера...ако имахме туба вино, нямаше да е толкова зле че няма патки...:D


Хубаво си е там на сухо в лодката и аз го разбрах това предишният път...за виното си е пропуск наистина...:))) Мюрета имах те ли? А свирки? Дай малко инфо де...стига сте мълча ли...:))) Хич ли не въртяха...там мястото много арно...


Няма бе човек, никво движение, мюрета имаше, свирки имаше....патки нямаше, голяма скука....
аз такова нямане там до ся не съм виждал, даже в неделя ходих пак, и се прибрах валат.....изчезна нещо тоз юрдек:blink:


Абе Станчо е каръка :lol: ,трябваше да вземете и Бракониерчето та да си ударите по нещичко ;) :D


Хахахаха, абе усетих го аз, ма късно:D
Ми не идва тва Бракониерче, не ще вече в лодка..... :D :D

Ми такива филми ми вкара с тва потъване,че как да искам.То не че е дълбоко,ами много тиня има в тоз гьол.
Димитър Стоянов0889/442323 Duck Hunter
0

#132
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Днес сутрешния прелет слабо пак, вчера хич...една женска от заранта и това е...Хубавото е, че днес към 10:00ч видях едно малко ято гъски да въртят над нивите и това ми подсказва, че скоро ще се дебнем с гъсетата...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: DSC09313.JPG
  • Прикачено изображение: DSC09331.JPG

"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#133
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08
Никой ли не ходи на юрдек бе хора???

Вечерният беше много по-добре тази вечер...мина доста юрдек и си ударихме, също и изтървахме, но не загубени...просто не уцелени в едни абсурдно близки разстояния, но някой път и това се случва...Аз съм доволен от кучето ми направи перфектни апорти в едно доста лошо време и макар и младо вече взима да работи на 100% с всичките му "салтанати" изискани от мен...

Също така на вечерния видях още 3-ри ята гъски преминаващи високо посока Бургас. След това от Колеги разбрах, че в Изгревско имало ударени 3-ри гъски...Айде Колеги идват идано да са като миналата година, та да си направим един подобаващ сезон на въдоплаващ.


Ето и малко снимки...

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.JPG
  • Прикачено изображение: 2.JPG
  • Прикачено изображение: 3.JPG
  • Прикачено изображение: 4.JPG
  • Прикачено изображение: 5.JPG
  • Прикачено изображение: 6.JPG
  • Прикачено изображение: 7.JPG
  • Прикачено изображение: 8.JPG

"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#134
Потребителя е офлайн   Shibeka 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8868
  • Регистр: 22.07.08

Виж мнениетоBOJO написа на 13.11.2011 - 21:32 :

Никой ли не ходи на юрдек бе хора???

Вечерният беше много по-добре тази вечер...мина доста юрдек и си ударихме, също и изтървахме, но не загубени...просто не уцелени в едни абсурдно близки разстояния, но някой път и това се случва...Аз съм доволен от кучето ми направи перфектни апорти в едно доста лошо време и макар и младо вече взима да работи на 100% с всичките му "салтанати" изискани от мен...

Също така на вечерния видях още 3-ри ята гъски преминаващи високо посока Бургас. След това от Колеги разбрах, че в Изгревско имало ударени 3-ри гъски...Айде Колеги идват идано да са като миналата година, та да си направим един подобаващ сезон на въдоплаващ.


Ето и малко снимки...

Браво Божо! Открехва се по малко ловът гледам....дано и тук да иам нещичко тази седмица! Страхотен сторм удари брегът на Аляска преди 2 дни....та се надяваме да е свалил големи патки,малко към нашите ширини вече! Поздрави!
0

#135
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
През двата лони дни бях на гости на ловна дружина при с. Бръшлен. Тъй като ловувахме в близост до р. Дунав се чуваха юрдеците а също така почти през целия ден имаше прелет на гъски, високо но имаше. Едно ято от дивите гъски кацна на около километър от нас явно в новопораснало жито. Така, че в скоро време ща започнем да се надхитряваме и с тях. На север времето е лошо което е добре за нас тъй като ще ни докара още от този лов. Дано по скоро имаме резултати. Наслука!
0

#136
Потребителя е офлайн   tiger2000 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 448
  • Регистр: 25.03.08
Малко комбиниран лов
Прикачено изображение: ABCD0002.JPG
TIGER2000 - изборът,който Ви дава предимство

http://www.tiger2000.net
0

#137
Потребителя е офлайн   BOJO 

  • Duck Hunter
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1674
  • Регистр: 13.05.08

Виж мнениетоShibeka написа на 13.11.2011 - 21:46 :


Браво Божо! Открехва се по малко ловът гледам....дано и тук да иам нещичко тази седмица! Страхотен сторм удари брегът на Аляска преди 2 дни....та се надяваме да е свалил големи патки,малко към нашите ширини вече! Поздрави!


Благодарим Бат Любо! Така е, размърда се малко времето, по задуха и докара малко юрдек, а и не само тръгна ли са и разни други патки и гъсетата също...дано така да продължи и да има много лов...както при нас така и при вас. Вчера уж щеше да снимам, но както не съм ловувал хвърлих камера и всичко и си пострелях малко...Клипове ще пускам друг път, то от тук нататък се надявам повече лов да има...Айде поздрави и много слука желая!
"Робът се бори за свобода, а свободният — за съвършенство."

/ Яне Сандански /



YouTube - BOJO Channel Video
0

#138
Потребителя е офлайн   Георги В. Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 409
  • Регистр: 04.08.08
2 броя предната неделя и един паток от тази събота. Малко но от сърце.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 05112011500.jpg
  • Прикачено изображение: 12112011502.jpg

0

#139
Потребителя е офлайн   alfeta11 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 27
  • Регистр: 20.06.09
колеги, някой да знае как е положението по марица ?
0

#140
Потребителя е офлайн   Христо Симеонов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 245
  • Регистр: 14.03.10
Ето нещо малко и от мен от Събота сутринта по р.Струма. Ако стрелбата ми беше по-точна на висулките можеше да има поне още 2 бройки. Но това ми била слуката и съм доволен!
Прикачено изображение: Photo-0384.jpg
0

Сподели темата:


  • (29 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни