БГ Лов Форум: Заримекс Zarimex или както там се казва. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Заримекс Zarimex или както там се казва. Споделено приживяване

#1
Потребителя е офлайн   pyankov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 18.01.21
Привет,
Бих искал да споделя разочарованието си като нов клиент на този сайт.
Объркаха ми поръчката и нямам отговор от тях "какво следва" вече втори ден.
Ако четат това, моля не ми отговаряйте. Поръчах това, което исках отново от друг сайт и btw, с по-добри цени от вашите:
https://www.pecheur.com/en/us/
Изключително коректни е експедитивни. Препоръчвам.
А за моят проблем...според мен това определено е доста далеч от представата ми за зелен камуфлаж. ????

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Screenshot_20211221-095135_Chrome.jpg
  • Прикачено изображение: Screenshot_20211221-095227_Gallery.jpg

0

#2
Потребителя е офлайн   Иван Кючуков 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 298
  • Регистр: 13.11.08
Моята поръчка така и не дойде.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Без име - Копие.png

0

#3
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
И аз не го харесвам. Преди две-три години ходих да позяпам и в крайна сметка нищо не си харесах. Това което ми направи впечатление беше, че много патрони бяха с завишени цени в сравнение с вносителите на марките. Все пак няколко фирми търгуват с такива стоки и марките и моделите не са чак толкова много, че да не го забележи човек. Стока взета с отстъпка да бъде с завишени цени при положение, че се продава на още две-три места в София остави у мен впечатление, че с всичко в магазина е така. Не е въпросът в парите. 40-50 стотинки на патрон няма да ми обърнат бюджета. Проблемът е, че човек остава с впечатлението, че го правят на балък и му пробутват стара стока на по-висока цена. За дрехите не говорим там не мога да кажа нося нискобюджетни дрехи в гората (прасетата не са ми правили забележки по отношение на външния вид). Лично на мен ми се видяха твърде скъпи , за дабъдат съсипани за сезон-два из шипките.
0

#4
Потребителя е офлайн   pyankov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10
  • Регистр: 18.01.21
Абсолютни измекяри. С кухи оферти и надути цени. Фен съм на Verney Carron и след като ме измамиха се разрових из нета.Оказа се, че във Франция цените са по-добри. И доставката е 9.90€.
А тези отзиви в скрийншота не са за заримекс.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 20211224_234356_200x320.jpg

0

#5
Потребителя е офлайн   dragonfly 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 415
  • Регистр: 07.05.11
На мен напоследък ми прави лошо впечатление, че там /в Заримекс/ а и не само там - във ВИПа също така, да не кажа там даже и повече отношението към клиентите е високомерно, самодоволно, сякаш сме отишли там не да бъдем обслужени от продавач, а да молим за информация, абе - все едно си в служба КОС. Високомерие отвсякъде. Последният път стоя пред Негово Величество Продавачът и го чакам да спре да си рови в телефона и да ми обърне внимание. На седмата минута си тръгнах. Докато чаках величеството да си нарови из телефона си, съседният продавач “обслужи “ въпросът на един човек с отговорът “ Ами, има си закон, прочетете си го!“ . Само за уточнение - магазина загуби от това около 7-8000 лева - бях тръгнал да си купя пушка.
Работя в частния сектор и ако видя това да се случи на мой обект - служителят ми ще си е тръгнал до края на работния ден. Няма значение за какво е влязъл клиента- за сметка от 5 цифри или да си купи дъвка. Преди години освободих служител, защото тръгна към клиента със скъпата кола, нищо че преди него имаше друг със скромен автомобил.
Споделих с приятели ловци - и те са минали през такова отношение в двата магазина, сякаш тези хора там не са служители на заплата , от които се очаква да обслужат бързо, качествено и любезно, а тежки баровци, които работят с шейхове в магазина на Холанд и Холанд в Лондон. И понеже и в него съм влизал - само да разгледам, отношението към човек, който очевидно само гледа беше безупречно.
0

#6
Потребителя е офлайн   zuc 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 16.01.11
солидарен съм с Вас не пазарувам там от 2 г.
0

#7
Потребителя е офлайн   todir 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 396
  • Регистр: 04.02.11

Виж мнениетоdragonfly написа на 15.03.2022 - 14:42 :

На мен напоследък ми прави лошо впечатление, че там /в Заримекс/ а и не само там - във ВИПа също така, да не кажа там даже и повече отношението към клиентите е високомерно, самодоволно, сякаш сме отишли там не да бъдем обслужени от продавач, а да молим за информация, абе - все едно си в служба КОС. Високомерие отвсякъде. Последният път стоя пред Негово Величество Продавачът и го чакам да спре да си рови в телефона и да ми обърне внимание. На седмата минута си тръгнах. Докато чаках величеството да си нарови из телефона си, съседният продавач “обслужи “ въпросът на един човек с отговорът “ Ами, има си закон, прочетете си го!“ . Само за уточнение - магазина загуби от това около 7-8000 лева - бях тръгнал да си купя пушка.
Работя в частния сектор и ако видя това да се случи на мой обект - служителят ми ще си е тръгнал до края на работния ден. Няма значение за какво е влязъл клиента- за сметка от 5 цифри или да си купи дъвка. Преди години освободих служител, защото тръгна към клиента със скъпата кола, нищо че преди него имаше друг със скромен автомобил.
Споделих с приятели ловци - и те са минали през такова отношение в двата магазина, сякаш тези хора там не са служители на заплата , от които се очаква да обслужат бързо, качествено и любезно, а тежки баровци, които работят с шейхове в магазина на Холанд и Холанд в Лондон. И понеже и в него съм влизал - само да разгледам, отношението към човек, който очевидно само гледа беше безупречно.

+1
0

#8
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19

Виж мнениетоdragonfly написа на 15.03.2022 - 14:42 :

На мен напоследък ми прави лошо впечатление, че там /в Заримекс/ а и не само там - във ВИПа също така, да не кажа там даже и повече отношението към клиентите е високомерно, самодоволно, сякаш сме отишли там не да бъдем обслужени от продавач, а да молим за информация, абе - все едно си в служба КОС. Високомерие отвсякъде. Последният път стоя пред Негово Величество Продавачът и го чакам да спре да си рови в телефона и да ми обърне внимание. На седмата минута си тръгнах. Докато чаках величеството да си нарови из телефона си, съседният продавач “обслужи “ въпросът на един човек с отговорът “ Ами, има си закон, прочетете си го!“ . Само за уточнение - магазина загуби от това около 7-8000 лева - бях тръгнал да си купя пушка.
Работя в частния сектор и ако видя това да се случи на мой обект - служителят ми ще си е тръгнал до края на работния ден. Няма значение за какво е влязъл клиента- за сметка от 5 цифри или да си купи дъвка. Преди години освободих служител, защото тръгна към клиента със скъпата кола, нищо че преди него имаше друг със скромен автомобил.
Споделих с приятели ловци - и те са минали през такова отношение в двата магазина, сякаш тези хора там не са служители на заплата , от които се очаква да обслужат бързо, качествено и любезно, а тежки баровци, които работят с шейхове в магазина на Холанд и Холанд в Лондон. И понеже и в него съм влизал - само да разгледам, отношението към човек, който очевидно само гледа беше безупречно.


+ 2

Само да уточня, че буквално сме принудени да се пазариуват някои неща от ВИП, просто заради монопола.
А написаното от Вас е аболютно 1:1 с моите перипетии, но за мен САМО В МАГАЗИНА В СОФИЯ!!

Обратното, положително отношение, което описвате и трябва да е така, до голяма степен всеки път наблюдавам с кеф в магазина им в Бургас и веднъж съм бил в Пловдив!! Там са за поздравления момчетата и дамите!

Дори от собственика - Десо Делев по-ческо съм получавал отговори и разговор, с коректен приятелски тон заършващ с поръчка, отколкото примерно един едричък, гелосан, с ланец господин...
И мейли съм му писал и съм обръщал внимание на г-н Делев... ц.. /не само аз, десетки колеги!!./

А Заримекс освен отношението, няколко пъти ми продадоха и кутии с капси, а вътре липсваха 1/4 от тях... след отваряне.
0

#9
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
А Заримекс освен отношението, няколко пъти ми продадоха и кутии с капси, а вътре липсваха 1/4 от тях... след отваряне.
[/quote]
Това ако е вярно е възможно най-измикярското отношение към клиента.Тук говорим буквално за стотинки,но отношението е в пъти по, по, най-...
0

#10
Потребителя е офлайн   Velikofff 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 45
  • Регистр: 21.06.15
Имам стари (от преди няколко години) преживявания и с двата магазина, когато си избирах полуавтомат (гладкоцевен). В Заримекс все едно им исках страхотна услуга като трябваше да ми свалят пушка да разгледам, а във ВИП-а продавача на няколко пъти се опита да ме откаже от покупката, тъй като не ми трябвало и била ненужна.
След това съм ходил няколко пъти да гледам - както за карабина, така и за хубава въздушна и никой не обръща внимание, постоя, постоя и си тръгна - има и други магазини.
0

#11
Потребителя е офлайн   Rostislav79 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 74
  • Регистр: 30.01.13
здравейте и от мен,

абсолютно подкрепям!
Връщал съм се от магазина (ВИП - Сф) с готово разрешително и готов за закупуване. В момента имам поредното готово и изтичащо разрешително за нарезно + супресор, но няма да ползвам "услугите" на въпросните монополисти. Във ВИП Сф съм срещал и сериозни продавачи и колеги ловци като с тяхна помощ съм купувал и част от пушките ми - 4бр.
В момента нямам лично наблюдение тъй като избягвам посещенията точно там.
Последния път, в който бях в Заримекс, имах чувството че съм в стая за запознанства, в която служителите са главните действащи лица - няма такава лиготия и то в магазин за оръжие и боеприпаси.






0

#12
Потребителя е офлайн   lanber 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 17.08.15
+1 Подкрепям Ви,много сте прав.
0

#13
Потребителя е офлайн   krisi_brc 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 89
  • Регистр: 06.03.13
1+ и от мен,харесах си термо прицел във заримекс.Звънях им 3-4 пъти докато някой вдигне,накрая вдигнаха и само гъкане и мъкане.Аз им вадих думите със ченгел.А като попитах за гаранция и евентуално за извън гаранционен сервиз ме отказаха тотално.И така и не си купих нищо.Бях готов да поръчам
0

#14
Потребителя е офлайн   spartneg 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 974
  • Регистр: 17.01.19
Да не вкарваме всички магазини в кюпа обаче!
Вчера за ПОРЕДЕН път бях в Булармс /и ще продължа да ходя/ и отново всичко беше мега позитивно, в приятелски разговор, с компетентни съвети и помощ. с екф си дадох парите!!
Хак да им е на ВИП и Заримекс конкретно на продавач-консултантите, ако трябва ще дам малко повече да взема от друг магазин или да се разкарам, ама на тях % няма да им влезе... Ясно е, че всичко идва от тях, обаче тия лигавета в магазините...
0

#15
Потребителя е офлайн   Стоян Дого 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 09.07.14
Предполагам става въпрос за магазини в София. Аз редовно пазарувам от ВИП Бургас и съм пре доволен от обслужването - любезен и компетентен персонал! Не веднъж съм получавал информация и съвети и по телефона.
2018г бях за няколко дена в София с готово разрешително за нарезно оръжие, отидох до ВИП за да видя на живо Тика цтр и евентуално ако ми допадне да я взема.... пушката ми допадна много но отнушението на консултанта не и си я взех от Бургас , нямаше я налична но изчаках да я изтеглят.
0

#16
Потребителя е офлайн   krasi_500 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 15.04.14
Аз пък съм доволен от Заримекс,винаги когато съм питал за нещо са обяснявали и показвали .Не мога да се оплача,случвало се е да почакам докато се освободи човек да ми обърне внимание но в магазина има доста за разглеждане и не ми е било неприятно.
Присъствал съм и на случка с колега който влизайки в магазина започна иска веднага да бъде обслужен но тактично го помолиха да си изчака реда а колегата с видима досада и възмущение си тръгна мърморейки. По принцип ако имам забележка ще я коментирам с консултанта или собственика на магазина и ще си реша проблема, но траейки си никой няма да си вземе бележка и ще продължи по същия начин да си гони клиентите.
Във ВИП-а по същия начин,винаги съм получавал адекватни отговори и даже съвети за правилен избор.
Колеги имайте търпение и най важното като влезете в какъвто и да е магазин, поздравете с учтив тон, усмихнете се, задайте въпросите си коректно без мрънкане и притеснение и като знаете какво искате със сигурност ще излезете доволни от там.
Така като се замисля нямам лоши впечатления от оръжейните магазини в София и ще използвам темата да благодаря на хората от Заримекс, ВИП, Армада Понтика, Росбул Армс, Дефенс и Алексис че толко време ме търпят и помагат в избора ми за всичко към което съм имал интерес.

Краси Хаулев.
пуцай бе пуцай от ке избега бишето
0

#17
Потребителя е офлайн   Lukavia 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 173
  • Регистр: 25.01.13

Виж мнениетоkrasi_500 написа на 18.04.2022 - 17:22 :

Аз пък съм доволен от Заримекс,винаги когато съм питал за нещо са обяснявали и показвали .Не мога да се оплача,случвало се е да почакам докато се освободи човек да ми обърне внимание но в магазина има доста за разглеждане и не ми е било неприятно.
Присъствал съм и на случка с колега който влизайки в магазина започна иска веднага да бъде обслужен но тактично го помолиха да си изчака реда а колегата с видима досада и възмущение си тръгна мърморейки. По принцип ако имам забележка ще я коментирам с консултанта или собственика на магазина и ще си реша проблема, но траейки си никой няма да си вземе бележка и ще продължи по същия начин да си гони клиентите.
Във ВИП-а по същия начин,винаги съм получавал адекватни отговори и даже съвети за правилен избор.
Колеги имайте търпение и най важното като влезете в какъвто и да е магазин, поздравете с учтив тон, усмихнете се, задайте въпросите си коректно без мрънкане и притеснение и като знаете какво искате със сигурност ще излезете доволни от там.
Така като се замисля нямам лоши впечатления от оръжейните магазини в София и ще използвам темата да благодаря на хората от Заримекс, ВИП, Армада Понтика, Росбул Армс, Дефенс и Алексис че толко време ме търпят и помагат в избора ми за всичко към което съм имал интерес.

Краси Хаулев.

+1
Success is like being pregnant. Everybody congratulates you, but nobody knows how many times you were fucked ...
0

#18
Потребителя е офлайн   Perpeliev 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 30.01.13

Виж мнениетоdragonfly написа на 15.03.2022 - 14:42 :

На мен напоследък ми прави лошо впечатление, че там /в Заримекс/ а и не само там - във ВИПа също така, да не кажа там даже и повече отношението към клиентите е високомерно, самодоволно, сякаш сме отишли там не да бъдем обслужени от продавач, а да молим за информация, абе - все едно си в служба КОС. Високомерие отвсякъде. Последният път стоя пред Негово Величество Продавачът и го чакам да спре да си рови в телефона и да ми обърне внимание. На седмата минута си тръгнах. Докато чаках величеството да си нарови из телефона си, съседният продавач “обслужи “ въпросът на един човек с отговорът “ Ами, има си закон, прочетете си го!“ . Само за уточнение - магазина загуби от това около 7-8000 лева - бях тръгнал да си купя пушка.
Работя в частния сектор и ако видя това да се случи на мой обект - служителят ми ще си е тръгнал до края на работния ден. Няма значение за какво е влязъл клиента- за сметка от 5 цифри или да си купи дъвка. Преди години освободих служител, защото тръгна към клиента със скъпата кола, нищо че преди него имаше друг със скромен автомобил.
Споделих с приятели ловци - и те са минали през такова отношение в двата магазина, сякаш тези хора там не са служители на заплата , от които се очаква да обслужат бързо, качествено и любезно, а тежки баровци, които работят с шейхове в магазина на Холанд и Холанд в Лондон. И понеже и в него съм влизал - само да разгледам, отношението към човек, който очевидно само гледа беше безупречно.


Напълно споделям Вашето мнение. Живея наблизо и понякога като имам свободно време през деня - ходех да позяпам, понякога и да си купя нещо дребно. Държаха се с мен все едно не съм клиент, а някакъв клошар, който е решил просто да влезе на топло. Толкова високомерно и недружелюбно отношение имат, че вече спрях да ходя. Затова вече си купувам нужното от някои малки магазинчета, където ми обръщат внимание, обясняват ми любезно, показват ми, разказват ми. Не съм богат, по-големите покупки си ги планирам грижливо и искам парите ми да отидат при хора, които уважават професията си, уважават клиентите си и най-вече - уважават хората.
0

#19
Потребителя е офлайн   torquay 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 64
  • Регистр: 25.05.11
И от Заримекс и от ВИП съм разочарован най-вече от отношението на персонала! Избягвам да ходя там - убиват всичкия кеф, с който е влязъл клиентът!
Силно препоръчвам магазин Алексис оптикс в Люлин! Внимание, отношение и професионализъм!
0

#20
Потребителя е офлайн   Redeye 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 20.03.23
Принципно съм съгласен, че физиономиите на продавачите и в двата магазина са все едно са изяли по кило лимони на закуска НО:

1. Заримекс - колкото повече пазаруваш там (разбирай акаунта ти набъбва с всеки изхарчен лев и започваш да ползваш по-голяма остъпка с всяко следващо ниво), толкова повече продавачите спират да са кисели (не казвам усмихнати). Плюс това за някои марки дерхи и оборудване само там, цените са най-добри (да не кажа и от доста магазини в Европа), например Харкила, Филсон и някои други, които аз лично харесвам. Добра цена, чести намаления и допълнително намаление от акаунта и накрая купуваш доста качествени стоки на отлична цена. Заради това се правя, че не виждам лимонените физиономии. А, да и за боеприпаси там - не.
2. ВИП - Първоначално те посрещат с лека скептика, но всеки път съм бил обслужен добре и качествено. Втора гладкостволна пушка пак там купувам. Правят често внос и имат добро зареждане на Benelli, Beretta и други по-висок клас оръжия. Но за нарезно мисля да пробвам Алексис, както препоръча един колега над мен. Май само там продават оръдието Cheytac Intervention M200
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни