БГ Лов Форум: Задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08
Полезно!

Извадки от ЗЛОД и ППЗЛОД касаещи задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване:

Прикачено изображение: Populvane-razreshitelnite-za-lov-1.jpg
Прикачено изображение: Populvane-razreshitelnite-za-lov-2.jpg

Може да изтеглите от тук: Прикачен файл  Попълване разрешителни за лов.pdf (1,4MB)
Брой сваляния: 608

Инж. Розали Коев експерт по лова в РДГ Русе разяснява пред камерата на БГ ЛОВ задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване: ВИДЕО БГ ЛОВ TV

Наслука.
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Сега разбраха ли някои колеги кога се пишат датите за лов на мигриращ дивеч и кога се подписва ловеца в индивидуалното разрешително за лов?:D То ще се окаже,че много ловци и председатели не знаят как се попълват разрешителните за лов,а не знаят щото не им е разяснено.От колко време се ловува с тези разрешителни.
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26378
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 20.08.2015 - 12:48 :

Сега разбраха ли някои колеги кога се пишат датите за лов на мигриращ дивеч и кога се подписва ловеца в индивидуалното разрешително за лов?:D То ще се окаже,че много ловци и председатели не знаят как се попълват разрешителните за лов,а не знаят щото не им е разяснено.От колко време се ловува с тези разрешителни.

:thumbsup:
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   колега 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 16.01.10

Виж мнениетоVasil Terziyski написа на 20.08.2015 - 08:20 :

Полезно!

Извадки от ЗЛОД и ППЗЛОД касаещи задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване:

Прикрепен файл Populvane-razreshitelnite-za-lov-1.jpg
Прикрепен файл Populvane-razreshitelnite-za-lov-2.jpg

Може да изтеглите от тук: Прикрепен файл Попълване разрешителни за лов.pdf

Инж. Розали Коев експерт по лова в РДГ Русе разяснява пред камерата на БГ ЛОВ задължителните атрибути, които трябва да съдържа всяко разрешителното за лов и реда за неговото издаване: ВИДЕО БГ ЛОВ TV

Наслука.



НАСЛУКА КОЛЕГИ


ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА БГ ЛОВ

Това е силата на медиите.
Правят ни по информирани за наболелите проблеми.
Правят информацията прозрачна и достъпна за всеки ловец.

Инж. Розали Коев експерт по лова в РДГ Русе беше много подробен и изчерпателен и със своя коментар и обяснения за това как се попълват, издават и предоставят разрешителните. Ще е полезен на всички ловци, председатели на дружини и ловни специалисти, които не знаят или имат пропуски по издаването на разрешителните.

Това видео трябва да се гледа от всички специалисти и председатели на ловни дружини, най малкото за да си опреснят познанията за реда на издаването на разрешителните за лов.
Препоръчвам да се гледа и от горските.


УСПЕХ КОЛЕГИ
0

#5
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Интересни интерпретации от страна на експерта, да не говорим че някои от тях ги пресоли.
- Първо заявлението за получаване на разрешителните го омеша с месечните графици, действително се подава такова заявление но съдържанието му е малко по различно от цитираното в 1.25 мин. от записа
- С датите на ловуване на индивидуалното разрешително, ме хвърли в ..........., вместо да разясни реквизитите отпред на разрешителното се захвана с датите на гърба му, натовари председателя на дружината със задачи които не са негова работа. По същата логика, защо не накара председателя на дружината или специалиста да впише предварително датата и на гърба на разрешителното за групов лов !!! Интересно датите отпред на разрешителното които указват срока, как да ги кръстим, датите или вместо тях да пишем само името на месеца !!!
- С фразата "щом има подпис и лова е приключил", не съм съгласен, ловеца удостоверява в началото на деня с дата и подпис пред проверяващите че този ден ловува, какво ще стане ако при проверка им даде разрешителното с всички възможни за лов дати, вписани предварително, ще има да гледат и се чудят, ако са от друго РДГ. Ами ако сутринта е излязъл и е отстрелял 5 пъдпъдъка, вписва ги и се подписва, и лова приключва, но има право да излезе и след обяд, тогава какво прави !!!!
- Най важното пропусна в инд. разрешително - вписва се разрешената дневна норма на отстрел !
- Как един не стана да пита, може ли да се впише по вече от едно ловище в инд. разрешително, щом може да се впише повече от един вид дивеч, защо да не може да се впишат 2 ловища.
- За разрешителните на хищници нямам думи, да се издават 2 разрешителни защото нямало място отзад за всички възможни дати, че да вземат тогава да измислят в образец на разрешителното за хищниците, да е като календар отзад, и само да се коригира броя на дните !!!!!
- Последно в инд. разрешително ясно е казано "разрешава се на............... да ловува..................... на разрешени за лов хищници в срокове по приложение ..........." , но въпреки това давайте да вписвате и вида хищници, пък ако трябва да сме точни сроковете вече не са в приложение 2 от ППЗЛОД а в прил. 4 от ЗЛОД, така че е по удачно да се пише: Хищници по прил.4 от ЗЛОД !!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Вече се обърквам,кой е прав и как се попълват тези разрешителни в края на краищата,да не говорим,че отдавна ловуваме с тях,значи,че до сега те са попълвани неправилно,а всичко това рефлектира върху ловеца и наказанието е за негова сметка.Толкова ли няма един грамотен специалист,експерт в тая Държава да измисли ефективен,работещ вариант,образец на едно разрешително за индивидуален лов,което да е актуално както за едър дивеч така и за хищник,местен дребен дивеч и за мигриращ и водоплаващ?Аз специално съм на мнение,че разрешителното за мигриращ и водоплаващ дивеч трябва да е отделно,като има графи за всички ловища,както и за вида мигриращ или водоплаващ дивеч.За тези прословути дати и подписи,ами може да се сложат две графи за една дата и там ловеца да вписва от час до час.Примерно излиза сутрин пише от 07.00 до 10.30ч. вида и бройката и подпис,след това излиза вечер пише от17.30ч.до 20.00ч. ,вида,бройката подпис.Някои колеги ще кажат,че ще носим още един чаршаф,но по добре така отколкото да ни правят актове за щяло и нещяло.
0

#7
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 21.08.2015 - 07:00 :

Вече се обърквам,кой е прав и как се попълват тези разрешителни в края на краищата,да не говорим,че отдавна ловуваме с тях,значи,че до сега те са попълвани неправилно,а всичко това рефлектира върху ловеца и наказанието е за негова сметка.Толкова ли няма един грамотен специалист,експерт в тая Държава да измисли ефективен,работещ вариант,образец на едно разрешително за индивидуален лов,което да е актуално както за едър дивеч така и за хищник,местен дребен дивеч и за мигриращ и водоплаващ?Аз специално съм на мнение,че разрешителното за мигриращ и водоплаващ дивеч трябва да е отделно,като има графи за всички ловища,както и за вида мигриращ или водоплаващ дивеч.За тези прословути дати и подписи,ами може да се сложат две графи за една дата и там ловеца да вписва от час до час.Примерно излиза сутрин пише от 07.00 до 10.30ч. вида и бройката и подпис,след това излиза вечер пише от17.30ч.до 20.00ч. ,вида,бройката подпис.Някои колеги ще кажат,че ще носим още един чаршаф,но по добре така отколкото да ни правят актове за щяло и нещяло.


Сегашният образец е добре направен, има нужда от една лека корекция във връзка с последната промяна на закона, но не му трябва нищо повече. Проблема е че поради незнайни причини и недоизпипан закон се опитват да усложняват попълването му. Не отчитат факта че усложняването му, затруднява и обърква председателите на дружини като издаващи, и ловуващите. Вместо да се мисли как да се облекчи бумащината, се въвеждат нови неписани правила.
В първото мнение са цитирани извадки от закона, но защо няма тълкуванията направени на срещата в писмен вид или поне има ли ги като написани указания за територията на РДГ Русе, защото всичко друго си е чесане на езиците.
Не напразно попитах за вписването на 2 ловища в едно инд. разрешително, в закона изрична забрана няма, но чуят ли въпроса експертите подскачат като ужилени, въпреки това съм проучил че на територията на някои РДГ е разрешено, няма да пиша кои са за да не им направя лоша услуга !!!!
Колега, гледай всички реквизити отпред да са попълнени коректно, отзад си вписвай преди да влезеш в ловището, датата и подписа, накрая на деня си вписвай отстрела и никой не може да те упрекне в каквото и да било.
0

#8
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13

Виж мнениетоpicea написа на 21.08.2015 - 08:02 :

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 21.08.2015 - 07:00 :

Вече се обърквам,кой е прав и как се попълват тези разрешителни в края на краищата,да не говорим,че отдавна ловуваме с тях,значи,че до сега те са попълвани неправилно,а всичко това рефлектира върху ловеца и наказанието е за негова сметка.Толкова ли няма един грамотен специалист,експерт в тая Държава да измисли ефективен,работещ вариант,образец на едно разрешително за индивидуален лов,което да е актуално както за едър дивеч така и за хищник,местен дребен дивеч и за мигриращ и водоплаващ?Аз специално съм на мнение,че разрешителното за мигриращ и водоплаващ дивеч трябва да е отделно,като има графи за всички ловища,както и за вида мигриращ или водоплаващ дивеч.За тези прословути дати и подписи,ами може да се сложат две графи за една дата и там ловеца да вписва от час до час.Примерно излиза сутрин пише от 07.00 до 10.30ч. вида и бройката и подпис,след това излиза вечер пише от17.30ч.до 20.00ч. ,вида,бройката подпис.Някои колеги ще кажат,че ще носим още един чаршаф,но по добре така отколкото да ни правят актове за щяло и нещяло.


Сегашният образец е добре направен, има нужда от една лека корекция във връзка с последната промяна на закона, но не му трябва нищо повече. Проблема е че поради незнайни причини и недоизпипан закон се опитват да усложняват попълването му. Не отчитат факта че усложняването му, затруднява и обърква председателите на дружини като издаващи, и ловуващите. Вместо да се мисли как да се облекчи бумащината, се въвеждат нови неписани правила.
В първото мнение са цитирани извадки от закона, но защо няма тълкуванията направени на срещата в писмен вид или поне има ли ги като написани указания за територията на РДГ Русе, защото всичко друго си е чесане на езиците.
Не напразно попитах за вписването на 2 ловища в едно инд. разрешително, в закона изрична забрана няма, но чуят ли въпроса експертите подскачат като ужилени, въпреки това съм проучил че на територията на някои РДГ е разрешено, няма да пиша кои са за да не им направя лоша услуга !!!!
Колега, гледай всички реквизити отпред да са попълнени коректно, отзад си вписвай преди да влезеш в ловището, датата и подписа, накрая на деня си вписвай отстрела и никой не може да те упрекне в каквото и да било.


Добре де колега,а как ще напиша примерно бройката пъдпъдък от сутрешния лов и се подпиша,а привечер къде ще пиша и подписвам след като с вида и бройката на отстреляния дивеч сутринта,а и подписа дефакто съм приключил лова за тази дата.Това разрешително примерно само за пъдпъдък ли се издава или и за гургулица,гривяк и т.н. от мигриращия дивеч?Ако е и за останалите къде ще пиша бройките пъдпъдък,а и да добавя и гургулиците и гривяка,ако имам слука разбира се?Отприд на разрашителното има графа ловище и графа местност.Ми то в едно ловище местности колко щеш,къде да ги отбелязвам?При една проверка от съвестен проверяващ и една запетайка не на място те вкарва в беда.В този си вид това разрешително за индивидуален лов не отговаря на това което изискват от нас.
0

#9
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 21.08.2015 - 09:47 :

Виж мнениетоpicea написа на 21.08.2015 - 08:02 :

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 21.08.2015 - 07:00 :

Вече се обърквам,кой е прав и как се попълват тези разрешителни в края на краищата,да не говорим,че отдавна ловуваме с тях,значи,че до сега те са попълвани неправилно,а всичко това рефлектира върху ловеца и наказанието е за негова сметка.Толкова ли няма един грамотен специалист,експерт в тая Държава да измисли ефективен,работещ вариант,образец на едно разрешително за индивидуален лов,което да е актуално както за едър дивеч така и за хищник,местен дребен дивеч и за мигриращ и водоплаващ?Аз специално съм на мнение,че разрешителното за мигриращ и водоплаващ дивеч трябва да е отделно,като има графи за всички ловища,както и за вида мигриращ или водоплаващ дивеч.За тези прословути дати и подписи,ами може да се сложат две графи за една дата и там ловеца да вписва от час до час.Примерно излиза сутрин пише от 07.00 до 10.30ч. вида и бройката и подпис,след това излиза вечер пише от17.30ч.до 20.00ч. ,вида,бройката подпис.Някои колеги ще кажат,че ще носим още един чаршаф,но по добре така отколкото да ни правят актове за щяло и нещяло.


Сегашният образец е добре направен, има нужда от една лека корекция във връзка с последната промяна на закона, но не му трябва нищо повече. Проблема е че поради незнайни причини и недоизпипан закон се опитват да усложняват попълването му. Не отчитат факта че усложняването му, затруднява и обърква председателите на дружини като издаващи, и ловуващите. Вместо да се мисли как да се облекчи бумащината, се въвеждат нови неписани правила.
В първото мнение са цитирани извадки от закона, но защо няма тълкуванията направени на срещата в писмен вид или поне има ли ги като написани указания за територията на РДГ Русе, защото всичко друго си е чесане на езиците.
Не напразно попитах за вписването на 2 ловища в едно инд. разрешително, в закона изрична забрана няма, но чуят ли въпроса експертите подскачат като ужилени, въпреки това съм проучил че на територията на някои РДГ е разрешено, няма да пиша кои са за да не им направя лоша услуга !!!!
Колега, гледай всички реквизити отпред да са попълнени коректно, отзад си вписвай преди да влезеш в ловището, датата и подписа, накрая на деня си вписвай отстрела и никой не може да те упрекне в каквото и да било.


Добре де колега,а как ще напиша примерно бройката пъдпъдък от сутрешния лов и се подпиша,а привечер къде ще пиша и подписвам след като с вида и бройката на отстреляния дивеч сутринта,а и подписа дефакто съм приключил лова за тази дата.Това разрешително примерно само за пъдпъдък ли се издава или и за гургулица,гривяк и т.н. от мигриращия дивеч?Ако е и за останалите къде ще пиша бройките пъдпъдък,а и да добавя и гургулиците и гривяка,ако имам слука разбира се?Отприд на разрашителното има графа ловище и графа местност.Ми то в едно ловище местности колко щеш,къде да ги отбелязвам?При една проверка от съвестен проверяващ и една запетайка не на място те вкарва в беда.В този си вид това разрешително за индивидуален лов не отговаря на това което изискват от нас.


Закона е ясен

Цитат

4) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) Индивидуалното ловуване на дивеч се извършва само през деня - един час преди изгрева и един час след залеза на слънцето, с изключение на дива свиня, мечка и хищници.


Цитат

2) (Изм. - ДВ, бр. 79 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е убиване, улавяне, преследване и нараняване на дивеч, както и вземане, пренасяне, укриване, съхраняване, обработване, превозване на намерен, ранен и убит дивеч или на разпознаваеми части от него, събиране и вземане на яйца от птици - обект на лов.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 91 от 2008 г.) Ловуване е и престой или движение на лица извън населените места със:
1. извадено от калъф и сглобено ловно оръжие, независимо дали е заредено или не;
2. стъпни капани, примки с метално въже и електрически звуковъзпроизвеждащи прибори за привличане на дивеча.


Няма такова нещо в закона че подпишеш ли се и лова ти приключва, дори няма в закона изискване да се подписва ловеца след излета, единствено трябва да впише след края на лова отстреляния дивеч. Ако си цял ден в ловището можеш да си позволиш да го впишеш в края на деня, но решиш ли да си тръгнеш по рано трябва да го впишеш, защото при една проверка на пътя ще влезеш в нарушение. След обяд като излезеш си ловуваш спокойно, и преди да тръгнеш дописваш отстрел при сутрешния.
На разрешителното отпред при издаването му, трябва да се вписва вид и броя на разрешения за лов дивеч, в случая пишеш пъдпъдък до 15 бр. гургулица до 10 бр. Гривяк и гугутка до 10бр., като поясняваш на ловеца че това е дневна норма на отстрел и превиши ли я ще понесе санкции.
При една проверка проверяващият няма как да знае всички местности, затова има карти към ловоустройствените проекти, вътре в тях са обозначени ловищата и обикновено най голямата местност в това ловище става името на ловището, то и така е записано в ловоустройството и в картата. Още кагато си получава кочана с разрешителните, председателя на дружината се запознава от специалиста с границите на ловищата и с коя местност се отъждествява на картата.От теб се иска само да не объркаш или умишлено да минаваш в ловище, различно от вписаното в разрешителното.

П.П. А ако пък държиш да впишеш повече от една местност след номера на ловището за да се подсигуриш , ами вписвай смело правено е, и е нямало проблеми.
0

#10
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Аз искам да попитам нещо друго ! Сутринта излизам ,отстрелвам 15 бр.пъдпъдък и се прибирам! Това значи ли ,че за мен след обед вече е забранено да ловувам? Според мен трябва много добре да се дефинира,какво е ловен излет - в рамките на целия ден или всяко излизане в полето?Въпроса ми е към колегата Пицея! На мен поне ми е малко неясна тази ситуация!Благодаря предварително!Става въпрос за индивидуалния лов на мигриращ дивеч!За груповия е ясно!
0

#11
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоzaharievkz2 написа на 21.08.2015 - 13:58 :

Аз искам да попитам нещо друго ! Сутринта излизам ,отстрелвам 15 бр.пъдпъдък и се прибирам! Това значи ли ,че за мен след обед вече е забранено да ловувам? Според мен трябва много добре да се дефинира,какво е ловен излет - в рамките на целия ден или всяко излизане в полето?Въпроса ми е към колегата Пицея! На мен поне ми е малко неясна тази ситуация!Благодаря предварително!Става въпрос за индивидуалния лов на мигриращ дивеч!За груповия е ясно!


Ето колега:

Цитат

Чл. 71. (1) Определят се следните дневни норми за отстрел от един ловец:
1. (изм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) пъдпъдък - до 15 броя, а по линия на организирания ловен туризъм - до 30 броя;
2. (нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) гургулица - до 10 броя, а по линия на организирания ловен туризъм - до 30 броя;
3. (предишна т. 2, изм. - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) гривяк и гугутка - до 10 бр.;
4. (предишна т. 3 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) голяма белочела гъска - до 3 бр.;
5. (предишна т. 4 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) диви патици - обект на лов - до 5 бр.;
6. (предишна т. 5 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) горски бекас и обикновена бекасина - до 10 бр.;
7. (предишна т. 6 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) фазани и токачки - до 2 бр.;
8. (предишна т. 7 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) яребици и кеклици - до 4 бр.;
9. (предишна т. 8 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) заек - до 1 бр.;
10. (предишна т. 9 - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) катерица, ондатра и нутрия - до 4 бр.
11. (нова - ДВ, бр. 41 от 2003 г.) скорец - до 30 броя.
(2) На фермерно произведен дивеч, разселен в устроени ловища, се ловува по линия на организирания ловен туризъм без ограничение в броя на отстреляния дивеч.


Става дума за отстрел в рамките на 1 ден, а не за всяко излизане през деня.
0

#12
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
:D/>Какво да се прави колега Захариев,ако сутринта гътнеш 15 бройки пъдпъдък след обяд скубеш и :drinking-red-wine:/>,ако ли не, търчиш да изпълниш нормата и за гургулици пък после жената да му мисли:P/>.
0

#13
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09
Аз не виждам да е забранено да напишеш на няколко реда една и съща дата.

А аз имам питане:
Как да напишеш че имаш право да ловуваш във всички ловища на дружинката с 2 думи , защото изброяването на 10-20 бележки на всички ловища с дълги имена е адски досадно и се губи много време?

И правилно ли е да напишеш "прел.дивеч" без да изброяваш?
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#14
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоГъди написа на 21.08.2015 - 18:27 :

Аз не виждам да е забранено да напишеш на няколко реда една и съща дата.

А аз имам питане:
Как да напишеш че имаш право да ловуваш във всички ловища на дружинката с 2 думи , защото изброяването на 10-20 бележки на всички ловища с дълги имена е адски досадно и се губи много време?

И правилно ли е да напишеш "прел.дивеч" без да изброяваш?


Първият ти въпрос нещо не го разбирам, дай по подробно, че ми се струва че нещо ме поднасяш !!!
По втория, не не е правилно, пък и такава категория "прел.дивеч" няма.
0

#15
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоpicea написа на 21.08.2015 - 18:41 :

Виж мнениетоГъди написа на 21.08.2015 - 18:27 :

Аз не виждам да е забранено да напишеш на няколко реда една и съща дата.

А аз имам питане:
Как да напишеш че имаш право да ловуваш във всички ловища на дружинката с 2 думи , защото изброяването на 10-20 бележки на всички ловища с дълги имена е адски досадно и се губи много време?

И правилно ли е да напишеш "прел.дивеч" без да изброяваш?


Първият ти въпрос нещо не го разбирам, дай по подробно, че ми се струва че нещо ме поднасяш !!!
По втория, не не е правилно, пък и такава категория "прел.дивеч" няма.


Никого не поднасям.
Ставаш рано, добиваш няколко гургулици , пишеш датата, бройка подпис После няколко пъдпъдъци , дата бройка подпис.
Лягаш да дремнеш, после 3-4 часа няколко гургулици, дата подпис. Прибираш се туй унуй, излизаш надвечер пада някоя и друга лисица, нов ред същата дата бройки подпис

Ако за първия въпрос разбираш за няколко ловища не знам какво да кажа. Трябва в бележката да се даде право да се ловува във всички ловища на дружинката без много писане. примерно 1 ловище е Големия язовир в южната част на село еди какво си. 2рото ловище е малкия язовир в северната част на горнато надолнише на кариерата на еди какво си. И всичко това трябва да се пише, пише пише
А има 10 ловища примерно...


аз за прел дивеч ей сега ще пусна една снимка.
Прикачено изображение: Бележки за лов2.jpg
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#16
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
:D/>Колега Гъди кой ти издаде това разрешително,за първи път виждам да се пише ПРЕЛЕТЕН ЛОВ?Що се отнася за ловищата,ами може и с номера да се отбелязват както е на показаното разрешително.Относно датите бройката и подписа колегата Пицея подробно разясни в предишните си постове,а за лисицата,можеш да я отстреляш без да я вписваш в това разрешително което е за мигриращ дивеч.По време на лов на едър или местен дребен дивеч ,а в случая мигриращ е разрешен и отстрела на хищник,който не е защитен разбира се.И кажи на вашия председател да се подписва на разрешителното, щото акта ти ще плащаш.Айде на слука,че вече свиркат отвън.
0

#17
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоГъди написа на 21.08.2015 - 20:51 :

Виж мнениетоpicea написа на 21.08.2015 - 18:41 :

Виж мнениетоГъди написа на 21.08.2015 - 18:27 :

Аз не виждам да е забранено да напишеш на няколко реда една и съща дата.

А аз имам питане:
Как да напишеш че имаш право да ловуваш във всички ловища на дружинката с 2 думи , защото изброяването на 10-20 бележки на всички ловища с дълги имена е адски досадно и се губи много време?

И правилно ли е да напишеш "прел.дивеч" без да изброяваш?


Първият ти въпрос нещо не го разбирам, дай по подробно, че ми се струва че нещо ме поднасяш !!!
По втория, не не е правилно, пък и такава категория "прел.дивеч" няма.


Никого не поднасям.
Ставаш рано, добиваш няколко гургулици , пишеш датата, бройка подпис После няколко пъдпъдъци , дата бройка подпис.
Лягаш да дремнеш, после 3-4 часа няколко гургулици, дата подпис. Прибираш се туй унуй, излизаш надвечер пада някоя и друга лисица, нов ред същата дата бройки подпис

Ако за първия въпрос разбираш за няколко ловища не знам какво да кажа. Трябва в бележката да се даде право да се ловува във всички ловища на дружинката без много писане. примерно 1 ловище е Големия язовир в южната част на село еди какво си. 2рото ловище е малкия язовир в северната част на горнато надолнише на кариерата на еди какво си. И всичко това трябва да се пише, пише пише
А има 10 ловища примерно...


аз за прел дивеч ей сега ще пусна една снимка.
Прикачено изображение: Бележки за лов2.jpg


Колега като са ви много ловищата обединете ги и намалете бройката, така че за един ден да ти стига ловуването в едно. Това става на 10 г. с изготвянето на ловоустройството.
Вместо да пишеш една дата няколко пъти отзад, защо просто не дописваш дивеча, както казах подписа ти не означава че си приключил лова. Ами аз още преди да изляза в ловището вписвам отзад дата и подпис, за да удостоверя че този ден ловувам, дивеча го вписвам, а ако съм ловувал и след обяд дописвам на същият ред.
Все повече се убеждавам че ИАГ съвместно с НЛРС, трябва да излезе с указания за попълването на разрешителните, и да изясни това което е пропуснато в закона, а именно може ли да се вписват 2 ловища в едно инд. разрешително, кой попълва отзад разрешителното, за кои дати става на въпрос в нормативната уредба и т,н,
Това разрешително дето си го снимал ми се струва че е невалидно. Може и да греша но то е разписано от специалиста, а той няма право да го издава. Когато се издава/разписва/ от председателя там печат не би трябвало да има. Единственото логично обяснение е че са ви подпечатали кочаните предварително, а там печат не се изисква, а председателя на дружината е решил да се разпише върху печата. В момента издалият разрешителното може да отнесе солидна глоба, за тоя "прелетен лов", та на самото разрешително си пише "или дребен дивеч: " а под реда "вид и брой" !!!!!
0

#18
Потребителя е офлайн   колега 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 16.01.10
Само в България може да се случи такова нещо.
Има Закон, след това Правилник за прилагане на закона, след това Заповеди, които да те накарат да спазваш правилника и накрая Указания как да изпълняваш заповедта.

НАСЛУКА КОЛЕГИ
0

#19
Потребителя е офлайн   Румен_Арнаудов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 959
  • Регистр: 16.09.13
Майко милаааа,еб.....ти и разрешителните и чудото.Печат трябва да има за да е валидно.А разберете се кой слага печата,горското или ловното?След като има печат, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва и подпис на тоя дето го е турил.Подписа на председателя е задължителен,има място къде да го тури.:D/>Е сега требе една гоуема комисия да се състави срещу едно гоуемо заплащане та да каже на бай Иван кое къде се пише и подписва,ама,че сме го карали до сега така" ПРЕЛЕТЕН ЛОВ ",абе карай то туй е България,баджанака ще опрай работата.:P/>
0

#20
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоРумен_Арнаудов написа на 22.08.2015 - 12:21 :

Майко милаааа,еб.....ти и разрешителните и чудото.Печат трябва да има за да е валидно.А разберете се кой слага печата,горското или ловното?След като има печат, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва и подпис на тоя дето го е турил.Подписа на председателя е задължителен,има място къде да го тури.:D/>/>Е сега требе една гоуема комисия да се състави срещу едно гоуемо заплащане та да каже на бай Иван кое къде се пише и подписва,ама,че сме го карали до сега така" ПРЕЛЕТЕН ЛОВ ",абе карай то туй е България,баджанака ще опрай работата.:P/>/>


То си пише на самото разрешително колега, ама няма кой да си отваря очите и да чете, ако беше снимано цялото разрешително щеше да видиш къде слага печат и горското, че така както пишеш май не си наясно. Срещу подписите пише "Издал" т.е. подписва се само тоя който го издава, никой друг. Председателя на дружината в случая полага само подпис, защото той няма печат, а и нито му трябва, нито му се полага.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни