БГ Лов Форум: Ловувате ли на сврака и сива врана - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (41 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Ловувате ли на сврака и сива врана хитрини и съвети

#21
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Цитат(bear @ Nov 10 2009, 12:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
kolega zna4i svrakite sa opasni po na6iq raion gi nema mnogo i za tui 6e gi vada ot kade?ot vrah made

Ми много ти страшен коментара бре колега biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
0

#22
Потребителя е офлайн   bear 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 17.03.09
[kolega prosto sam polodql biq risove na umira4ka zna4i v edin tegak atmosferem den ris qde mar6a digam 4ivteto i kvo da vidq ris boi i v ranica
0

#23
Потребителя е офлайн   sinko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 31.10.09
КОЛЕГА БЕАР МАЙ НЕЩО НЕ СИ В ЧАС ТУК Е ТЕМА ЗА СВРАКИ И ВРАНИ ТЕМАТА ЗА ЛОВ ПРИ НИСКО НАЛЯ ГАНЕ НА РИС ИЛИ КВОТО ТАМ СИ ВИДЯЛ НЕЗНАМ КАДЕЕ СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ НЕ МОЕМ ТИ ПОМОГНЕМ

Този пост е редактиран от vater: 12.11.2009 - 00:38
Причина за редакцията: пиши с малки букви

0

#24
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Понеже в една друга тема стана дума за зайците в града се сетих, че в София, в буферната зона между Метро и Техномаркет на Цариградско шосе има около 20-30 свраки, които явно там си живеят и се чивтосват... Дилемата е дали има смисъл да се стрелят градски свраки, защото предполагам, че те не влиаят на полезния дивеч в ловните райони, а може и да греша... де да ги знам докъде се разхождад за да ядат...а може и само на сметищата да налитат! Та колегите с въздухарките може да им направят една хайка! Аз също имам въздушна, но я дадох на приятел да и се порадва... ph34r.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#25
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Свраките са си гад дори и в градските райони. Тука в Люлин, само в нашето каре се завъдиха 2-3 преди няколко години, сега са над 30 и са напаст - врабец не може да се види, а ми липсват врабчовците.
Два керкенеза бяга решили да гнездят - свраките ги изгониха. Откакто са тука изчезнаха и кукумявките, въобще това си е една гнусна лигава твар която заслужава само едно - бой до дупка! Дори ми нападнаха котката на балкона, обаче сгрешиха много - маца обезглави едната, а аз думнах другата, като се върна да си търси дружката. Та който може - бой!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#26
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(lama69 @ Dec 9 2009, 21:06 ) <{POST_SNAPBACK}>
Свраките са си гад дори и в градските райони. Тука в Люлин, само в нашето каре се завъдиха 2-3 преди няколко години, сега са над 30 и са напаст - врабец не може да се види, а ми липсват врабчовците.
Два керкенеза бяга решили да гнездят - свраките ги изгониха. Откакто са тука изчезнаха и кукумявките, въобще това си е една гнусна лигава твар която заслужава само едно - бой до дупка! Дори ми нападнаха котката на балкона, обаче сгрешиха много - маца обезглави едната, а аз думнах другата, като се върна да си търси дружката. Та който може - бой!

Хахахаха екшън е било! Но за врабчетата не съм съгласен... Преди живеех в дървеница. На последния етаж... Мамичката им всяка сутрин в 5:50 ч. точно едно кацаше над прозореца ми и почваше да вика другите... за 10 мин ставаха около 25... По шумни бяха отколкото да си на стадиона на ЦСКА-Левски... Какво ли не правих - пиратки, отрова, убивах по 1-2 всеки ден с въздушната и не преставаха... Докато един ден не ми хрумна, че трябва да пречукам тартора дето ги вика първи... Седнах на варда в 6 без 20... Появи се гадината мръсна, но веднага ме усети и кацна по-нагоре зад един от комините, Започна да ги вика, но за негово нещастие първо се появи жена му... Кацна на ръба на комина и в следващата секунда главата и се пръсна от чашка 5,5... Тартора така се разстрои, че започна да обикаля около комина.. Вече бях презаредил... Кацна, прицелих се, но той излетя... Второто му и последно кацане беше точно където загина половинката му - точен изстрел в гърдите... Разстоянието беше около 15 м... От този ден нататък не се появи кьораво врабче над прозореца ми, а съседите си отдъхнаха, защото гърмежите, псувните, стрелбата и умрялите врабчета по балконите им в 6 ч. сутринта престанаха завинаги... laugh.gif
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#27
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Цитат(Katena4o @ Dec 9 2009, 14:23 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хахахаха екшън е било! Но за врабчетата не съм съгласен... Преди живеех в дървеница. На последния етаж... Мамичката им всяка сутрин в 5:50 ч. точно едно кацаше над прозореца ми и почваше да вика другите... за 10 мин ставаха около 25... По шумни бяха отколкото да си на стадиона на ЦСКА-Левски... Какво ли не правих - пиратки, отрова, убивах по 1-2 всеки ден с въздушната и не преставаха... Докато един ден не ми хрумна, че трябва да пречукам тартора дето ги вика първи... Седнах на варда в 6 без 20... Появи се гадината мръсна, но веднага ме усети и кацна по-нагоре зад един от комините, Започна да ги вика, но за негово нещастие първо се появи жена му... Кацна на ръба на комина и в следващата секунда главата и се пръсна от чашка 5,5... Тартора така се разстрои, че започна да обикаля около комина.. Вече бях презаредил... Кацна, прицелих се, но той излетя... Второто му и последно кацане беше точно където загина половинката му - точен изстрел в гърдите... Разстоянието беше около 15 м... От този ден нататък не се появи кьораво врабче над прозореца ми, а съседите си отдъхнаха, защото гърмежите, псувните, стрелбата и умрялите врабчета по балконите им в 6 ч. сутринта престанаха завинаги... laugh.gif


И аз съм от Дървеница, от последен етаж и смятам, че гълъбите са милиони пъти по-гадни от врабчетата. Още навремето, когато въздухарките бяха забранени ги трепех във въздуха в момента, когато намаляват скоростта преди да кацнат на покрива.
А врабчетата винаги съм ги обичал. Най ме радва врявата им сутрин в Ботевградското село, където имаме къща.


Врабчетата масово изчезват от европейските градове и все още не се знае защо.

Гледам, в Америка ги има (пак внесени от Европа), но не са на такива рояци и са много омешани с местни пойни птички и скорци (пак внос от Европа).

В неделя ходих до един магазин на стотина километра www.gandermountain.com/ за да си купя европейски патрони и един пластмасов бухал. Мислех да събирам гарвани и да си упражнявам мерника по тях, а си тръгнах като съвсем забравих за пустото чучело, заплеснах се по един зле реставриран Валтер P38 за луди пари.
Вие ползвали ли сте чучело за примамване на врани?
0

#28
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Бъчи @ Dec 10 2009, 08:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
Врабчетата масово изчезват от европейските градове и все още не се знае защо.

ами Любо може и да е прав, че свраките ги прогонват и унищожават... А може и гълъбите да влиаят! Чух, че препариран бухал бил като магнит за свраките, но и пластмасовите имали ефект... колегите даже са поствали снимки! Едно вече е сигурно - види ли човек сврака - смърт
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#29
Потребителя е офлайн   Ники Тодоров 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 119
  • Регистр: 17.09.09
Много мръсна сган и много сговорна една да закряка 100 ще доидат и гаргите са същите. Преди време бяхме уловили сова в една стара сграда голяма красавица, мислех да я затворя някъде и вечерта да отида да я пусна щот си е нощно животно през деня трудно вижда но кво ли ме накара да послушам колеги и да я пусна ,на третата секунда от пускането и вече я преследваха 7-8 гарги и свраки който изобилстват в района.Бухал бе намерил един овчар в село полужив свраките го нападнали и щял да свърши ако не бил нашия в краина сметка оживя животинката с триста зора.Най добре се бият там където нощуват и ми прави впечатление че държат раион около това място то обикновенно е някои рядък трънак с голо поле наоколо.Наслука
0

#30
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
В събота на третата пусия се събраха 3-4 сойки над мен по дърветата - гонеха се и крякаха със всичка сила.. Едно че ме изнервиха и второ, че имах чувството, че по този начин предупреждават дивеча, къде има човек... Нищо не се появи - колегата от дясно уби лисица, а отляво видял сърна още по-наляво... все едно нарочно са ме заобикаляли... На следващата пусия пак се появиха сойки и крякаха първо над колегата ми отляво, после при мен, а после отидоха надясно при последния колега на пусия... дивеч не видяхме... На последната гонка нямаше сойки и един от гоначите уби прасе!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: soika.jpg

И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#31
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Един номер ми каза стар ловец за лов на свраки. Ранена сврака се връзва да виси на дърво и с дълга връв се придърпва от време на време ако млъкне.Кряскането и привлича всички свраки в района и бой.Смятам да пробвам.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#32
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Бъчи @ Dec 10 2009, 08:01 ) <{POST_SNAPBACK}>
И аз съм от Дървеница, от последен етаж и смятам, че гълъбите са милиони пъти по-гадни от врабчетата. Още навремето, когато въздухарките бяха забранени ги трепех във въздуха в момента, когато намаляват скоростта преди да кацнат на покрива.
А врабчетата винаги съм ги обичал. Най ме радва врявата им сутрин в Ботевградското село, където имаме къща.


Врабчетата масово изчезват от европейските градове и все още не се знае защо.

Гледам, в Америка ги има (пак внесени от Европа), но не са на такива рояци и са много омешани с местни пойни птички и скорци (пак внос от Европа).

В неделя ходих до един магазин на стотина километра www.gandermountain.com/ за да си купя европейски патрони и един пластмасов бухал. Мислех да събирам гарвани и да си упражнявам мерника по тях, а си тръгнах като съвсем забравих за пустото чучело, заплеснах се по един зле реставриран Валтер P38 за луди пари.
Вие ползвали ли сте чучело за примамване на врани?
В друг форум един колега си донесъл пластмасов бухал за 10 долара,от САЩ и беше пуснал снимки с убити свраки. Аз си търся подобен!

0

#33
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Намерих го, Pile.
Стари познати сме. Точно за такъв бухал иде реч, ама вече е $15 smile.gif
0

#34
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Цитат(Бъчи @ Dec 10 2009, 22:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Намерих го, Pile.
Стари познати сме. Точно за такъв бухал иде реч, ама вече е $15 smile.gif

Пък ти прати няколко, ако не те затруднява - с онлайн търговията съм дълбоко и безусловно скаран. Не можах един шок да си поръчам biggrin.gif.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#35
Потребителя е офлайн   Garo_dai 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1386
  • Регистр: 18.02.08
Такива бухали с подвижни крила продаваха в Мосю Бриколаж по 45-50лв доста надути цени.Един приятел си купи няколко да плаши лястовици да не правят гнезда по офиса му и да му серат по стъклата.Нямаше никакъв ефект бързо разбраха че е чучело.За свраки не знам,момчето от клипа ги биеше на препариран бухал.Врановите птици са най-интелигентните.
Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз.
0

#36
Потребителя е офлайн   Savov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 338
  • Регистр: 12.08.09
Незнам за вас но тъй като няма патици.. утре съм твърдо решен да отида и да си пробвам късмета на някоя и друга сврака smile.gif

П.С. Очаквайте снимков материал biggrin5.gif biggrin.gif
0

#37
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Извинявам се, вчера уж пуснах линковете ама май съм забравил да натисна "изпрати"

от Амазон

Ако наистина искате да ви изпратя до България, цената пак ще излезе 50-тина лева, защото кутията ще е огромна. Чучелата са пластмасови и леки, но едно в друго не влизат.
0

#38
Потребителя е офлайн   Снаипер 711 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1344
  • Регистр: 16.09.08
Хаиде бре хора,какво стана с тази тема.Никои ли неходи за тези гадини?
0

#39
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Цитат(Снаипер 711 @ Jan 13 2010, 18:51 ) <{POST_SNAPBACK}>
Хаиде бре хора,какво стана с тази тема.Никои ли неходи за тези гадини?

чакам да ми върне един приятел въздушната пушка и съм си набелязал едно место, където е фрашкано със свраки... мога да ги бия направо от колата (тамън не се плашат от коли) и са си там целогодишно... Не мога да ги гърмя с друго оръжие, защото е в софия това място...
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#40
Потребителят е онлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1784
  • Регистр: 18.02.08
Цитат(Бъчи @ Dec 12 2009, 06:16 ) <{POST_SNAPBACK}>
Извинявам се, вчера уж пуснах линковете ама май съм забравил да натисна "изпрати"

от Амазон

Ако наистина искате да ви изпратя до България, цената пак ще излезе 50-тина лева, защото кутията ще е огромна. Чучелата са пластмасови и леки, но едно в друго не влизат.

Дай да се разберем да пратиш няколко, виждам че има интерес и от други колеги!
0

Сподели темата:


  • (41 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни