БГ Лов Форум: ЛОВ С ЛЪК? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ЛОВ С ЛЪК?

#21
Потребителя е офлайн   Г.Колев 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 53
  • Регистр: 14.06.10
http://vbox7.com/play:6031e4aa0c
0

#22
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоГ.Колев написа на 25.01.2014 - 21:55 :



Публикувано изображениеПубликувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#23
Потребителя е офлайн   Huskarl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 116
  • Регистр: 09.08.11
Рефлексен лък може да се купи, но добър - малко съмнително. ;) Лично аз не съм виждал от продаваните тук някой, който да мине за добър...
0

#24
Потребителя е офлайн   yanku 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 28.03.14
Здравейте, ловът с лък ме заинтригува доста, защото го смятам за доста по хуманен, доста по сливащ човек с природата, доста по естествен, изкарващ на преден план личните качества и умения на ловеца, а не технологичните качества на фирмите за ловно оръжие. В крайна сметка смисъла на хобито е да постигнеш силно занимателен ефект, а не месо добито с джип, фар и карабина, което може да постигне дори и полуолигофрен.
Въпросът ми е след като ловът с лък не е разрешен, има ли лъкове които да се разглобяват, за да могат да се транспортират да мястото на лов в по-компактно и не забележимо състояние. Става въпрос за тези с полиспасната система.
0

#25
Потребителя е офлайн   vokil 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 114
  • Регистр: 17.12.09

Виж мнениетоyanku написа на 04.08.2014 - 11:53 :

Здравейте, ловът с лък ме заинтригува доста, защото го смятам за доста по хуманен, доста по сливащ човек с природата, доста по естествен, изкарващ на преден план личните качества и умения на ловеца, а не технологичните качества на фирмите за ловно оръжие. В крайна сметка смисъла на хобито е да постигнеш силно занимателен ефект, а не месо добито с джип, фар и карабина, което може да постигне дори и полуолигофрен.
Въпросът ми е след като ловът с лък не е разрешен, има ли лъкове които да се разглобяват, за да могат да се транспортират да мястото на лов в по-компактно и не забележимо състояние. Става въпрос за тези с полиспасната система.

Е ,аз за сега не съм видял ,точно такъв вариант,защото рефлексните имат и такива варианти.
0

#26
Потребителя е офлайн   valentin manolov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 773
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоyanku написа на 04.08.2014 - 11:53 :

Здравейте, ловът с лък ме заинтригува доста, защото го смятам за доста по хуманен, доста по сливащ човек с природата, доста по естествен, изкарващ на преден план личните качества и умения на ловеца, а не технологичните качества на фирмите за ловно оръжие. В крайна сметка смисъла на хобито е да постигнеш силно занимателен ефект, а не месо добито с джип, фар и карабина, което може да постигне дори и полуолигофрен.
Въпросът ми е след като ловът с лък не е разрешен, има ли лъкове които да се разглобяват, за да могат да се транспортират да мястото на лов в по-компактно и не забележимо състояние. Става въпрос за тези с полиспасната система.

Ловът с лък е разрешен, с арбалет е забранен.
Поздрави.
0

#27
Потребителя е офлайн   radov_hunter 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 20.08.14
този вид лов е съхранaване на древните традиций !!!
0

#28
Потребителя е офлайн   Huskarl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 116
  • Регистр: 09.08.11

Виж мнениетоradov_hunter написа на 20.08.2014 - 20:59 :

този вид лов е съхранaване на древните традиций !!!

Древните традиции - това добре. Но не виждам как ловът с полиспастни (къмпаунд) лъкове ги съхранява... Пък и с рикърв същата работа. B)
0

#29
Потребителя е офлайн   vokil 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 114
  • Регистр: 17.12.09
. Пък и с рикърв същата работа. B)/>
[/quote]


Защо да е" същата работа "? Да не би този лов вече да е отмрял навсякъде? Изясни се ако обичаш ?!!!!!
0

#30
Потребителя е офлайн   Huskarl 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 116
  • Регистр: 09.08.11
Каква традиция има в лов с инструмент, в който са вкарани сума ти технологии?... B)
0

#31
Потребителя е офлайн   vokil 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 114
  • Регистр: 17.12.09

Виж мнениетоHuskarl написа на 15.10.2014 - 09:30 :

Каква традиция има в лов с инструмент, в който са вкарани сума ти технологии?... B)/>

Аз имам в предвид традиционалните лъкове ,и в частност прабългарския традиц.лък. Тези ,полиспасните , за тях се отнася , казаното от теб ,макар ,че производителите им са взаимствали кривата ,която описва стръката на нашия лък при опъване с кривата на завъртането на ролките . Те имат предимството ,че имат допълнително в края си " мъртав ход на опън" ,от там не се уморява бързо стрелеца.После ,с възможноста да му се монтирват всякакви прицели ,тук се съгласявам с теб. :cheers2:
0

#32
Потребителя е офлайн   Vasil Maslev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 402
  • Регистр: 04.11.10

Виж мнениетоvokil написа на 11.03.2013 - 17:23 :

:huh:/>/>/>/> Пири ,мисля ,че в последното си изказване И ти си в известна степен прав. :)/>/>/>/> Аз също съм сигурен ,че дори и с полиспастен лък ,толкова дълго време не може де се държи целта ,независимо ,че този лък позволява това действие.По-добре да се отпусне напъна ,а в следващите секунди да се изпъне пак.Така е по -неизтощително за мускулите,подобрява се психическото състояние на стрелеца ,а от там и попадението.
^_^/>/>/>/> Аз лично съм привърженик на инстинктивната стрелба с традиционални лъкове ,и до 50-на метра имам добри резултати /по мишена /.

moje..ako mishenata e dva na dva metra..... :P/>/ :lol:/>/ ;)/>/
maiche sam vi vijdal po sastezania....znachi vie ste bil.....evala... :lol:/>/
i sprete s tez izmisleni komentari che sha ma umorite ot smeh... :lol:/> :P/> :D/> smeshnik....pokajete nqkoq snimka da vidim nai posle Robin Hud...
0

#33
Потребителя е офлайн   pesho68 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 39
  • Регистр: 16.08.15
Ловът с лък е наистина готино преживяване. Много по-различно от лова с оръжие и разбира се, изисква много повече опит и сръчна ръка.
0

#34
Потребителя е офлайн   Vasil Maslev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 402
  • Регистр: 04.11.10
https://youtu.be/fSQrVwggMA0
novia mi PSE.... 60m.... ;)
0

#35
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоyanku написа на 04.08.2014 - 11:53 :

Здравейте, ловът с лък ме заинтригува доста, защото го смятам за доста по хуманен, доста по сливащ човек с природата, доста по естествен, изкарващ на преден план личните качества и умения на ловеца, а не технологичните качества на фирмите за ловно оръжие. В крайна сметка смисъла на хобито е да постигнеш силно занимателен ефект, а не месо добито с джип, фар и карабина, което може да постигне дори и полуолигофрен.
Въпросът ми е след като ловът с лък не е разрешен, има ли лъкове които да се разглобяват, за да могат да се транспортират да мястото на лов в по-компактно и не забележимо състояние. Става въпрос за тези с полиспасната система.

евалла царско мнение. Ганьо се е посрал от яд. :D :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#36
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
а има ли за старовременните лъкове и съответни стрели за ловни цели??? не пластмасово-въдицовопръчкови-скалпелови съвкупности? :blink: :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#37
Потребителя е офлайн   vokil 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 114
  • Регистр: 17.12.09

Виж мнениетоpiri написа на 24.08.2015 - 19:49 :

а има ли за старовременните лъкове и съответни стрели за ловни цели??? не пластмасово-въдицовопръчкови-скалпелови съвкупности? :blink:/> :D/>

:D Да има такива лъкове ,както и такива стрели от естественни материали ,ставащи за лов!
0

#38
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
ами ей с такива стрели и с лъкове без колела по тях би се получил един нормален и естествен лов с лък. За което ви поздравявам. А тия с ролките, компаундите и тн с менте стрелите от пластмаса и материал за въдици не са много по-различни от ловците които компенсират дефицитите си с по-скъпички и по-прецизни оръжийца. А и на мускулна координация и села. И от прецизността на окото. :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#39
Потребителя е офлайн   Vasil Maslev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 402
  • Регистр: 04.11.10
piri...piri..piri...
opitvash se da "klecash"dqvola vav vazduha,ma ti se varti okolo gaza...
vegetarianec e stara indianska duma,koqto oznachava losh lovec....
vreme e da sprete da pasete na jivotnite hranata,i zaedno s Vinety da stanete lovci...
ne samo da si cheshete ezicite....tqh mojete da gi cheshete i na nekoi zadnik...mi se nauchete ot nas na lov... :P :D ;)
pa ako shtete i s kamani gi biite,bez kolelca...inache cel jivotec taka shte si samo klepete po foromite a vremeto leti...good luck
0

#40
Потребителя е офлайн   vokil 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 114
  • Регистр: 17.12.09
.......
..........
vreme e da sprete da pasete na jivotnite hranata,i zaedno s Vinety da stanete lovci..


Това ,предполагам се отнася за мен / дано грешно да съм те разбрал / , иначе аватарната снимка е от един български форум ,които често участват в масовки с традициона насоченост в пра-български стил.Но приемам ,че трудно ще ме разбереш ,щом като пишеш на латиница , а не на български.
Няма да разяснявам предимства и недостатъци на единия клас лъкове ,и на други такъв,защото виждам от изказването ти ,че е безмислено ,поради явния факт ,че не си дорасъл за подобен разговор : влизат следните морални качества ,като уважение в избора на клас лък на отсрещната страна,желание за разговор относно тези лъкове,споделяне на мнения и, не на последно място търпимост при изказвания на отсрешната страна на мнение ,различно от твоето и т.н.т!
0

Сподели темата:


  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни