БГ Лов Форум: Roessler Titan 16 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Roessler Titan 16 Първи впечатления

#1
Потребителя е офлайн   2iaevenombg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 07.11.11
Привет на всички колеги.
Не намерих много писано за тази карабина и вече като собственик на Roessler Titan 16 All Round cal.308Win реших да споделя първите ми впечатления от карабината.
Прикачено изображение: roessler titan 16all.jpg
1.Лека и много прикладиста.
2.Полимерният приклад , качествен и много добър финиш.
3.Мерни прибори,много добри при първи изстрели група около 3,5см.на 100м.
4.Затвор,много плавно и "мазно"движение , удобен лост с възможност за промяна на положението му 3 позиции.
5.Три позиционен предпазител.
6.От спусъка съм очарован.
7.Като минус бих определил пълнителя–3заряден и леко затруднение при смяна.Отделно има и 5зарядни пълнители.
8.След монтаж на оптика 1,5*6–42 и прострелка група под 1,5см.на 100м. на 250м. гонг 40 на 40см. от ръка без упора 4 изстрела 3 попадения.
9.Бърза стрелба , затвора работи перфектно.
В общи линии това за сега продължаваме да се опознаваме.
0

#2
Потребителя е офлайн   Tsvetan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 110
  • Регистр: 24.11.10
Браво колега завидна точност постигаш много съм любопитен от марката на боеприпаса, който ползваш ако може и мишената да качиш.
Поздрави и наслука!!!
0

#3
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Стрелях с такава карабина, но с дървения приклад(което е без значение). Потвърждавам думите на 2iaevenombg за оръжието.
На мен лично ръкохватката на затвора не ми допада - много напред е изнесена и малко бави при презареждане, но е и въпрос на навик. Иначе самия затвор работи отлично.
Мерните прибори са фиброоптични и перфектни за гонка. Спъсъка е директен и много добре настроен.
Ценово, карабината е добре позиционирана. Цевите са сменяеми. Допълнителни цеви - по спомен около 1000 лв. за стандартен калибър и дължина.
НО! Именно заради сменяемите си цеви (и проблеми с предпазителя) по-старите модели на тези карабини не се славят с добра репутация. При смяната им се губи прострелката. Надявам се в този модел нещата да са оправени. Иначе, ако не се сваля и качва, цевта си държи настройките и карабината стреля доста добре.
На слука с новото оръжие и много късмет и положителни ловни емоции!!!
0

#4
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Наистина старите имаха проблем с предпазителя. Знам за две, при които като са изключи, пушката сама гърми. :blink:/>
0

#5
Потребителя е офлайн   2iaevenombg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 07.11.11
Благодаря на колегата moleca за хубавите пожелания.
Относно ръкохватката на затвора има 3 положения и мойе да се регулира по предпочитание на стрелящият.
Цеви 650-800лв.
Предпазител без абсолютно никакви проблеми.
За сега само на теория но и с уверението на производителя при контакти чрез e-mail при смяна на цеви не се губи прострелка само корекции за съответничт калибър.
Колега Tsvetan навлезнах в света на релоудинга и това са първите ми опити на готови рецепти.
Ползвам куршуми на Hurnady SST.Мишени по-нататък.
0

#6
Потребителя е офлайн   vovkata76 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 04.11.08

Виж мнението2iaevenombg написа на 08.12.2015 - 15:34 :

Благодаря на колегата moleca за хубавите пожелания.
Относно ръкохватката на затвора има 3 положения и мойе да се регулира по предпочитание на стрелящият.
Цеви 650-800лв.
Предпазител без абсолютно никакви проблеми.
За сега само на теория но и с уверението на производителя при контакти чрез e-mail при смяна на цеви не се губи прострелка само корекции за съответничт калибър.
Колега Tsvetan навлезнах в света на релоудинга и това са първите ми опити на готови рецепти.
Ползвам куршуми на Hurnady SST.Мишени по-нататък.

Здравей колега и честито за новата придобивка.От къде купи пушката.
0

#7
Потребителя е офлайн   2iaevenombg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 07.11.11
Привет колега "Vovkata76"
Карабината е закупена от вносителя ф-ма "Прицел-ЕООД"гр.Пловдив магазина до МОЛ"Галерия"
имат и сайт може да го разгледаш.
Бъди здрав и много слука ти желая.
0

#8
Потребителя е офлайн   brat mid76 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 31.07.12
Това невероятно оръжие тепърва ще завладява ловните полета. Това си е сиромашки Блазер. От скоро имам такава хубавица в касата кал.7 рем.маг.Невероятен избор на калибри дължина и дебелина на цевта.3 модела дървени приклади +полимерен като моя.Стандартно карабината тежи3.1кг.Невероятно прикладисто оръжие мерните прибори също са по избор от обикновени метални,фиброоптични до батю.
0

#9
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 642
  • Регистр: 04.04.12

Виж мнението2iaevenombg написа на 08.12.2015 - 21:04 :

Привет колега "Vovkata76"
Карабината е закупена от вносителя ф-ма "Прицел-ЕООД"гр.Пловдив магазина до МОЛ"Галерия"
имат и сайт може да го разгледаш.
Бъди здрав и много слука ти желая.

Здравей колега ,
Моля те ако е възможно и когато имаш време да ми изпратиш линка към магазина ,тъй като аз влизах на някякви линкове ,но там изобща не можах да намеря нищо зоа Rosler Titan!!!!!!
0

#10
Потребителя е офлайн   2iaevenombg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 07.11.11
http://pricel.net/%D...%D0%B8%D0%B5/25
Ето колега.
0

#11
Потребителя е офлайн   trapera308 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 83
  • Регистр: 07.01.14
Здравейте колеги аз притежавам от една година горе долу карабина на същата марка, но модел Titan Alpha в калибър 308. Наистина уникално оръжие с уникална точност. Понеже си правя патроните групата която направих е 12 мм.
0

#12
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнението2iaevenombg написа на 07.12.2015 - 20:35 :

Привет на всички колеги.
Не намерих много писано за тази карабина и вече като собственик на Roessler Titan 16 All Round cal.308Win реших да споделя първите ми впечатления от карабината.
Прикрепен файл roessler titan 16all.jpg
1.Лека и много прикладиста.
2.Полимерният приклад , качествен и много добър финиш.
3.Мерни прибори,много добри при първи изстрели група около 3,5см.на 100м.
4.Затвор,много плавно и "мазно"движение , удобен лост с възможност за промяна на положението му 3 позиции.
5.Три позиционен предпазител.
6.От спусъка съм очарован.
7.Като минус бих определил пълнителя–3заряден и леко затруднение при смяна.Отделно има и 5зарядни пълнители.
8.След монтаж на оптика 1,5*6–42 и прострелка група под 1,5см.на 100м. на 250м. гонг 40 на 40см. от ръка без упора 4 изстрела 3 попадения.
9.Бърза стрелба , затвора работи перфектно.
В общи линии това за сега продължаваме да се опознаваме.

Поздравления за групите колега и за новото оръжие, наистина хубави пушки и аз мислех да се хвърля преди време на една ама ми зарад тия проблеми описани по горе (предишните постове) както и проблеми с пълнителя се отказах, надявам се сега всичко да е ок. ;)

А по точка 2 в червеното това звучи странно, колко па добър финиш може да има един пластмасов приклад!!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#13
Потребителя е офлайн   ilian 777 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 387
  • Регистр: 27.08.11

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 10.07.2016 - 01:50 :

Виж мнението2iaevenombg написа на 07.12.2015 - 20:35 :

Привет на всички колеги.
Не намерих много писано за тази карабина и вече като собственик на Roessler Titan 16 All Round cal.308Win реших да споделя първите ми впечатления от карабината.
Прикрепен файл roessler titan 16all.jpg
1.Лека и много прикладиста.
2.Полимерният приклад , качествен и много добър финиш.
3.Мерни прибори,много добри при първи изстрели група около 3,5см.на 100м.
4.Затвор,много плавно и "мазно"движение , удобен лост с възможност за промяна на положението му 3 позиции.
5.Три позиционен предпазител.
6.От спусъка съм очарован.
7.Като минус бих определил пълнителя–3заряден и леко затруднение при смяна.Отделно има и 5зарядни пълнители.
8.След монтаж на оптика 1,5*6–42 и прострелка група под 1,5см.на 100м. на 250м. гонг 40 на 40см. от ръка без упора 4 изстрела 3 попадения.
9.Бърза стрелба , затвора работи перфектно.
В общи линии това за сега продължаваме да се опознаваме.

Поздравления за групите колега и за новото оръжие, наистина хубави пушки и аз мислех да се хвърля преди време на една ама ми зарад тия проблеми описани по горе (предишните постове) както и проблеми с пълнителя се отказах, надявам се сега всичко да е ок. ;)/>/>

А по точка 2 в червеното това звучи странно, колко па добър финиш може да има един пластмасов приклад!!

Има има,даже на пипане са по добри от дървото и не искат кой знае каква подръжка
0

#14
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоilian 777 написа на 10.07.2016 - 09:53 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 10.07.2016 - 01:50 :

Виж мнението2iaevenombg написа на 07.12.2015 - 20:35 :

Привет на всички колеги.
Не намерих много писано за тази карабина и вече като собственик на Roessler Titan 16 All Round cal.308Win реших да споделя първите ми впечатления от карабината.
Прикрепен файл roessler titan 16all.jpg
1.Лека и много прикладиста.
2.Полимерният приклад , качествен и много добър финиш.
3.Мерни прибори,много добри при първи изстрели група около 3,5см.на 100м.
4.Затвор,много плавно и "мазно"движение , удобен лост с възможност за промяна на положението му 3 позиции.
5.Три позиционен предпазител.
6.От спусъка съм очарован.
7.Като минус бих определил пълнителя–3заряден и леко затруднение при смяна.Отделно има и 5зарядни пълнители.
8.След монтаж на оптика 1,5*6–42 и прострелка група под 1,5см.на 100м. на 250м. гонг 40 на 40см. от ръка без упора 4 изстрела 3 попадения.
9.Бърза стрелба , затвора работи перфектно.
В общи линии това за сега продължаваме да се опознаваме.

Поздравления за групите колега и за новото оръжие, наистина хубави пушки и аз мислех да се хвърля преди време на една ама ми зарад тия проблеми описани по горе (предишните постове) както и проблеми с пълнителя се отказах, надявам се сега всичко да е ок. ;)/>/>/>

А по точка 2 в червеното това звучи странно, колко па добър финиш може да има един пластмасов приклад!!

Има има,даже на пипане са по добри от дървото и не искат кой знае каква подръжка

Това е като да каеш за надуваема секс кукла че е по добра на пипане от истинска жена!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#15
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 642
  • Регистр: 04.04.12
Колеги дайте още инфо как се държи това оръжие ? Групи ? Мишени ? Много малко е писано по темата а ми стана интересно!!
0

#16
Потребителя е офлайн   Гъди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 901
  • Регистр: 11.05.09

Виж мнениетоbarsito написа на 23.08.2016 - 08:38 :

Колеги дайте още инфо как се държи това оръжие ? Групи ? Мишени ? Много малко е писано по темата а ми стана интересно!!


Писано е...
Като изключим дребните недостатъци го водят с модела си Titan 16, 'сиромашкият блазер'
---------------------------------------------------------------------------------
мото клуб Хищници
0

#17
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2877
  • Регистр: 26.10.10
Как по-точно се мести положението на лоста на затвора ,защото той не може да се мести по-назад или напред?
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#18
Потребителят е онлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1345
  • Регистр: 19.08.09
Не се мести по- назад или напред, а само може да се върти около оста си, с което самата ръкохватка на затвора променя положението си.
0

#19
Потребителят е онлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3201
  • Регистр: 09.03.08

Виж мнениетоmoleca написа на 30.08.2016 - 20:27 :

Не се мести по- назад или напред, а само може да се върти около оста си, с което самата ръкохватка на затвора променя положението си.

И като я преместиш една позиция на зад променяш ъгъла .Как откопчава затвора в този случай и как се променя усилието ако въопще откопчее?За заключването е ясно то ще стане.
0

#20
Потребителя е офлайн   filipe708 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1939
  • Регистр: 13.07.10
Ако следващата ми карабина е над 1500лв, ще е идентична на тази която продавам. Помни ми думата!
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни