БГ Лов Форум: Бай Ганьо на лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Бай Ганьо на лов

#1
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
:D Повечето от нас са чели безсмъртните фейлетони на Алеко за Бай ви Ганя - поредицата от случки на себеусещащия се като Славен, а възприеман от интелигентните хора като простоват и жалък тъмен балкански субект. Характерни черти - лакомия, безпардонност, ниско възпитание, безскрупулност, убеденост че всички са маскари (не е сам клетият :D , не е само той маскара). Мисля си че и в лова Бай Ганьо се е настанил лакомо и безпардонно. Бай Ганьо шири плика, Бай Ганьо тича към добрата пусия на всеки излет, Бай Ганьо вдига скандали, краде кучета, кучето на Бай Ганьо винаги е най-доброто, Бай Ганьо стреля пъдпъдък пред колегата си, Бай Ганьо крие дивеч, Бай Ганьо не пише бележка,...
Хиляди са подвизите на Бай Ганьо на лов. Може би и ние самите някога сме били в ролята на Бай Ганьо, кой знае. Отварям темата да си разкажем за "подвизите" на Бай Ганьо на лов. Дано са повече смешни, да се посмеем отколкото жалки да се натъжим :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#2
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11
Поздрави за темата!
Не се сдържа за Бай Ганьо? Ето накратно за още един от нашия край: Той нашенеца си ходи на варда, с бележка за хищници само, е той по време на групов лов освен за едро за друго не стреля. Та си ударил той една животинка, прибрал я и вечерта разказва на жена си: А бе като го гръмнах, почнах да дера, дера и се оглеждам, оглеждам се и дера - а жена му го пита защо се оглежда, страх го да не го хванат - а той " Не бе, все ми се струва, че ще деля на по вече от един". Друг случай с него - на групов лов, отстрелват прасе, почват да дерат и той се порязва с ножа. На майтапите на колегите един от приятелите с когото обикновенно дели нашенеца подхвърля "ако не искате да се реже човека, или му вържете очите или го вкарайте в мазето с прасето" . А и често пъти те такива Ганьовци се редят на други пусии но не са включени в бележката заради 5 те лева. Чуват се изстрели, питаме се кой стреля, никой не казва, почнахме да се гледаме няколко пъти като котаци, само дето на масата не си обръшахме гърбовете един към друг. Докато ги изловим щяхме да се изпотрепем, и сега са с последни предупреждения а пък съветите си ги понесоха. Та такива образи си имаме, станаха последно време в повече та, ако някоя дружинка е закъсала да им командироваме някого. Поздрави и Наслука!
0

#3
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
На лов във Велинград преди десетина години. Местния Бай Ганьо реши да си купи слънчогледови семки да чопли на пусията. Приближи се до една будка и взе да гледа пакетчетата семки. Гледа, гледа, гледа. Около 5 минути. Накрая каза на продавачката. "-Дай ми точно ей туй пакетче. Нящо по-едрички ми се глядват!" :D ;) ;) Хитър е, ей!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#4
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
На лов в Трънско. Бай Ганьо е новобранец с малък стаж, когото местните ловци са учили да му отворят очите. Преди гонката понеже в групата е най-младият и другите са стари ловци му предлагат да отиде гонач. Бай Ганьо казва: - Къде ще се вра из тръните. Аз през лятото си напълних фризера и буркани. Сега ще си ходя на разходка :D . Който иска да гони... :D Ученото си е учено, лайно да му се сервира ще го изяде с апетит (преведена трънска народна поговорка) :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#5
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Влязъл бай Ганьо в един ловен форум и като почнал да пише ... :D
0

#6
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
И да учи на ум и разум ......................
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#7
Потребителя е офлайн   Katena4o 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 7123
  • Регистр: 13.09.09
Този октомври, Бай Ганьо си седи на пусия... (той е точно от тези, по-горе описаните, винаги е на "най-плодородните" пусии)... Та седи си той и му излиза едра майка с два ланшни приплода... Пуква пушката и майката залитнала встрани, но продължила да бяга... Вика си Бай Ганьо "Тая ше падне след малко, чакай с другия патрон да бутна и един приплод, вместо да я доубивам"... Пукнал и по приплода, но не уцелил...

...Както всички вече предполагате, майката не била намерена него ден... На следвашия ден я прибрали комшиите от съседното село... умряла на асфалта :blink:
И днес йощ Балканът, щом буря зафаща,
спомня тоз ден бурен, шуми и препраща
славата му дивна като някой ек
от урва на урва и от век на век!
0

#8
Потребителя е офлайн   fen 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1296
  • Регистр: 23.05.08
Един типичен пример за Бай Ганьо имахме в нашата дружинка...
Човека имаше навик да изкрьнква винаги по някой патрон от колегите вечно нямаше подходящи патрони...
Например за заек имаше за пъдпък 3-4 броя в патрондаша и колегите го съжаляваха...до като не го усетиха,че преиграва...
На един излет пак помоли колега да му услужи с някой друг патрон и човека с готовност му услужи от неговите домашно производство.
Всички си направиха нормата тогава с изключение на Бай Гоньо...от 3 заека дето му изкочиха нито един!...гърми,ама не падат... :D :P :D
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бай Ганьо има проблем. Преди да се разпределят деловете казва за един дял. Този е много по-голям от другите, на който се падне ще е късметлия. Пада се същият дял на него. Започва да рови в мръвките. Ровил, ровил и казва: - Ама това е най-малкият дял! ;) Как можа да ми се падне...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   ненов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 310
  • Регистр: 01.12.10
Бай ганьо на събранието на дружинката е добре облеченият господин ,доказващ себе си като успял човек с парички в джоба,по време на лова сеприсламчва към ръководитела на лова и пуска дългия език и внимателно го облизва от ботушите до козирката на шапката няколко пъти за да бъде поставен на най добрата пусия.След успешен лов и отстрелян дивеч от него започва да си пее "кой сега е номер едно "повреме на дрането на животните същия се прибира в къщи и се връща ,когато всичко е приключило за да си вземе пая или някой от колегите които са опитвали неговия санбернарски език му носят пая в къщи.На банкети същия разказва колко добър стрелец е той и колко отсреляни бройки има за сезона .Дали той е Ганьо с неговите разсилни.:D
0

#11
Потребителя е офлайн   murato2010 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 371
  • Регистр: 02.03.10
На всякъде има Бай Ганьо, но аз се надявам обществото да го изрита от ловните дружини.
Поздрави и бъдете оптимисти.
Мойсей е казал, че всичко е от Бога, Платон - всичко е от главата, Иисус - всичко е от сърцето, Маркс - всичко е от стомаха, Фройд - от нещо малко по-надолу, Айнщайн - всичко е относително.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
0

#12
Потребителя е офлайн   Емил Атанасов 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1432
  • Регистр: 10.10.11

Виж мнениетоfen написа на 25.11.2011 - 10:29 :

Един типичен пример за Бай Ганьо имахме в нашата дружинка...
Човека имаше навик да изкрьнква винаги по някой патрон от колегите вечно нямаше подходящи патрони...
Например за заек имаше за пъдпък 3-4 броя в патрондаша и колегите го съжаляваха...до като не го усетиха,че преиграва...
На един излет пак помоли колега да му услужи с някой друг патрон и човека с готовност му услужи от неговите домашно производство.
Всички си направиха нормата тогава с изключение на Бай Гоньо...от 3 заека дето му изкочиха нито един!...гърми,ама не падат... :D :P :D


Добре сте го подредили. Пък ние с хващаме на бас за стрелба по гълъби, кацнали и той нали е лакомничък какъв е проблема. Да, ама не. Загуби баса защото като гръмна пред пушката му облак перушина защото гърми като вашия с чужди патрони. Той за дребни животинки няма патрони. Трябва да се тренират редовно па дано се очовечят. Поздрави и Наслука!
0

#13
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бай Ганьо е много принципен. Той критикува политици, шоумени и въобще всички. Казва че заради такива хора страната не може да се оправи... Излиза на лов и заема най-ниската пусия. Още гонката не започнала, той се прибира вкъщи. Пуска си филмче, прави си кафенце. Привечер облича ловния екип, нарамва пушката и отива да си вземе дела. Казва, аз не можах да ви намеря, нещо се обърках в гората. Но цял ден чаках на една пътека да ми излезе глигана и така се бях настроил и наточил че нямаше да му се размине. Как беше лова, а? Сърни излизаха ли ви, а? Е що не стреляхте пак, тц тц тц. Абе трепете ги тия гадове, да не ви пука ;) :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#14
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бай Ганьо на лов за пъдпъдъци. Ние сме гости на Бай Ганьо. Купихме му една голяма тенекия гръцки маслини, един голям шаран, шпекмезета и луканки и отидохме на гости на Бай Ганьо. Ловът мина добре, ударихме по десетина, Бай Ганьо 6-7 :302: . Вика дайте ги накуп, жената ще ги сготви. Вечерта съпругата на Бай Ганьо ни сервира гол бобец :unsure: . На другия ден чайче за закусчица :unsure: :unsure:, а и тези пъдпъдъци отидоха накуп за сготвяне от Бай Ганювица :o . Следобяда се застягахме да си ходим. Бай Ганьо вика тц тц тц, как не останахте утре щяха да са сготвени пъдпъдъците, щяхме да хапнем и маслинки и шарана щяхме да сготвим :blush: . Тц тц тц зяносва се храната :07: . Е нищо приятен път, знаете че винаги сте добре дошли пак заповядайте :D. Поблагодарихме на Бай Ганя и Бай Ганювица и с преклонение пред техния балканджийски дух се тръгнахме въодушевени :smilielol5:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#15
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бай Ганьо е председател на дружинка. Закарал царевица от парите за бележки на ловците, подписали му се че са я получили. Като преброили чувалите се оказва че два липсват. След един месец се върнал и казал абе дайте ми половината чували аз ще изнеса фуража (а Бай Ганьо гони достолепна възраст и царевица не е изнасял даже на младини, та сега със старите кокали ли, той само умее да внася :D ). Минават се месеци. Бай Ганьо гледал три кози, които така се охранили от царевицата, така затлъстели, че не се заплодили и трите останали ялови. Бай Ганьо ги заклал за пъстърма, но и пъстърмата не станала при тая лой :wacko:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#16
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Бай Ганьо е бракониерствал, бракониерства и ще бракониерства. На всичко коз! По хищници не стреля, да не е глупак, ще си хаби патрона, това не се яде...На младите ловци казва - дивеч е имало и ще има и след нас. ;)
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#17
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Решил и Бай Ганьо да покаже благородство :wub: . Нещо го яло отвътре, ама все пак.. :(. Поканил дружинката на банкет за закриване на ловния сезон. Сервирал по кисело зеле с малко сланинка на всеки, по чаша ракийка-ментак, за салатка прокиснала туршийка-мухлясалка :troll: . Ловците също си носели туй-онуй че се получил банкет и купон :party: . Накрая Бай Ганьо поблагодарил на всички които го уважили и казал. Ха сега съберете по 20 лева на човек да оправим сметката :grouphug:
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#18
Потребителя е офлайн   bkp1951@com.bg 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3286
  • Регистр: 03.11.10
Ама пък готина тема с всякакви небивалици си намери Бай ти Ганя. Да му се не начудиш просто.
https://www.youtube....ch?v=DUlwXAjbd2

https://www.youtube....h?v=0mLoLnnbo84

„Трябва да избираме верни хора на верните места"..................И да ги пазим.............

http://www.slovo.bg/...

"""""Да бъдеш или да не бъдеш и по-точно-Кого и Какво да бъдеш?Кого и какво да не бъдеш? Да бъдеш себе си или да бъдеш скрит под маска? Да бъдеш един, или да бъдеш друг? Да, много хора биха казали-"Бъди себе си", но реално никой винаги не е бил себе си, а светът се крепи на маски, светът се крепи на заблуди, на лъжи..""""
0

#19
Потребителя е офлайн   Валери Стоилков 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1002
  • Регистр: 14.12.08
Piri, добре, че все пак си направи тема, защото по едно време оспами форума с това как садиш конски кестени и американски дъб докато си гонач. Същото е и с бракониерите. Според теб почти всички са такива. Постоянно ти се привиждат фризери и буркани пълни с месо. Мяза ми на комплекс. Лошото е, че си противоречиш, а понякога пишеш глупости. За другите теми става въпрос, а тук си пиши на воля. Това исках да ти кажа-хубава тема си си създал.


Айде, наслука и да не ви пука !
0

#20
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Спам от темата лов на диво прасе - това е единствената тема на БКПто. Виж си профила БКПе. Това показва. Ти и още един непрекъснато се заяждате с някого. В случая си последователен и се заяждаш с мен. Не ти се сърдя. В анонса към темата писах че във всеки от нас има по нещо от Бай Ганьо, като започна от самия мен. Малко хора имат мъжеството да се надсмеят над себе си. Ти явно си се познал и не ти е понесло (трябвало е да пиеш една ракия за кураж). Да си жив и здрав. Само едно ми е чудно - защо непрекъснато се вреш в моите теми. Аз в твоята спам тема не съм влизал и не мисля да те безпокоя :D . Спамвай си на спокойствие. То и тава твое мнение - съдържащо лични нападки и обидни оценки е също спам. Но това са си твои мнения. Да знам че с категоричното ми мнение срещу редица недъзи на лова по нашите източни ширини и най-вече срещу бракониерството и безхаберието за отглеждането и опазването на дивеча, съм си спечелил основание за негативизъм към себе си от немалко "ловци" и даже от ловци. Но ако ме хвалеха едва ли щях да се чувствам по-добре. Както се казва и похвалата и критиката по-често са незаслужени отколкото основателни. Аз правя каквото трябва пък да става каквото ще. Темата която пуснах е ведела и интересна, понякога от нея ще лъха на жалкост, но тя ще отразява живия живот. Само за един ден я посетиха много хора и е една от най-четените. Разказаните от мен случки са самата уродлива истина, както и от колегите които не спамиха а писаха. Само за един ден се получи един добър съвкупен фейлетон. Винаги от дете съм се отвращавал от подлостта в живота и все още съм запазил изостреното си чувство за справедливост и стремежа към умереност. Правата на един свършват там, където започват правата на другите хора. Човек търси и намира аргументи за своята житейска позиция и съдба. Ако се рови в мърсотията той ще каже че животът е само мърсотия. Ако се стреми към някакви поне основни стойностни неща и идеали ще каже, че животът е един сбъднат идеал. Зависи от гледната точка. На никой нито искам нито мога нито би трябвало да натрапвам своите идеали и разбирания, включително като ловец. Прегледай ми всичките постове и няма да намериш да съм обидил някого (с изключение на теб, след като станах постоянна твоя мишена на обиди и подмятания и най-вече заяждания). Фактът че именно ти си се фиксирал върху моите мнения не е случаен. Вместо да оценяваш и обиждаш спокойно се опитай да помислиш защо си толкова настроен. За твое успокоение ще се съглася че аз съм Бай Ганьо а ти си по-скоро Алеко Константинов. Жив и здрав бъди и нека те води по пътя който си избрал доброто или злото в зависимост от твоите лични предпочитания.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни