БГ Лов Форум: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (13 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

Анкета: Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч? (412 потребител(и) са гласували)

Да се разреши ли ползването на късо нарезно оръжие за доубиване на едър дивеч?

  1. ДА (269 глас(а) [65.45%])

    Процент гласували: 65.45%

  2. НЕ (128 глас(а) [31.14%])

    Процент гласували: 31.14%

  3. Нямам мнение (14 глас(а) [3.41%])

    Процент гласували: 3.41%

Глас Гостите не могат да гласуват

#141
Потребителя е офлайн   drrrag 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 25
  • Регистр: 02.04.11

Виж мнениетоpiri написа на 08.08.2013 - 15:49 :

Все пак на лов когато има ранен дивеч е естествено да се доумъртви по възможно най-безболезнен начин. Другото е свойствено на колеги с нравствени и психични проблеми - пример парализирана дива свиня да се влачи, ръга с клони, ранено прасенце да се разкъсва от кучета и тям подобни МАНИФЕСТАЦИИ на психиатрични отклонения и заболявания. :D/>

Всички знаем как се взема медицинско свидетелствоот психо диспансер "Даи 20лв и бегаи". Да има някои скъсан на курсове за ловец? Поне аз незнам да се е случвало през последните 10г същото и за КНОто ! А това че некой е земал пушката и я развева като тояга мислеики че е хванал бога за шлифера Е да пази господ тия около него . Според мен проблема не е дали ще си с пищов съчми сигнални жилетки секакви такива тъпотий ААААААААА в пълната лепса на дисциплина и контрол .
0

#142
Потребителя е офлайн   p_dzatara 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 279
  • Регистр: 01.12.12
Гласувах с ДА..който иска да си го носи , но на това изказване """ а 22LR да се продава на принципа на газ-сигналното само с/у лична карта ;)/>/> """ на колегата Георги Петров съм твърдо , гранитно и каквото си прецените НЕ....То и сам виждаш , че и газовите и въздушните вече ги ограничиха и трябва се регистрираш замисли се защо ;)/>/>
Какъвто и да е калибъра си е оръжие и бих казал 22 калибър си е напълно достатъчно да убиеш и то не само дивеч. Ако само с лична карта става придобиването не е далече времето когато ще започнат гърмежи в училищата , както е в САЩ.... замисли се колега дали би било разумно това и не дай си боже да се случи :07:/>/>
0

#143
Потребителя е офлайн   Evgeni Bratanov 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 861
  • Регистр: 04.09.08

Виж мнениетоdrrrag написа на 08.08.2013 - 21:23 :

Виж мнениетоpiri написа на 08.08.2013 - 15:49 :

Все пак на лов когато има ранен дивеч е естествено да се доумъртви по възможно най-безболезнен начин. Другото е свойствено на колеги с нравствени и психични проблеми - пример парализирана дива свиня да се влачи, ръга с клони, ранено прасенце да се разкъсва от кучета и тям подобни МАНИФЕСТАЦИИ на психиатрични отклонения и заболявания. :D/>/>

Всички знаем как се взема медицинско свидетелствоот психо диспансер "Даи 20лв и бегаи". Да има някои скъсан на курсове за ловец? Поне аз незнам да се е случвало през последните 10г същото и за КНОто ! А това че некой е земал пушката и я развева като тояга мислеики че е хванал бога за шлифера Е да пази господ тия около него . Според мен проблема не е дали ще си с пищов съчми сигнални жилетки секакви такива тъпотий ААААААААА в пълната лепса на дисциплина и контрол .

Напълно те подкрепям!
0

#144
Потребителя е офлайн   mashew 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 831
  • Регистр: 12.08.13
по-скоро за
0

#145
Потребителя е офлайн   Валери _00 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 133
  • Регистр: 09.03.15
Моето мнение е твърдо "да".
0

#146
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Щом е за доубиване - това говори лошо за стрелеца........ :lol:

Специално за тия слабите стрелци, да се разреши и доубиване с тесла и пирон, кирка, джобно черешово топче, ръчна граната и др.

Пълни тъпотии.Нали носите оръжие бе хора /гладкоцевно, нарезно/, за къв чеп ви е късото.На лов ли отивате или на война ?!
0

#147
Потребителя е офлайн   Димитър Георгиев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 318
  • Регистр: 27.09.11
Е,щом не можете с пушката,водете с вас балдъзата да го доубие с мотиката! Хем по евтино,хем по забавно!
0

#148
Потребителя е офлайн   akon 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 76
  • Регистр: 28.02.10
А като си нямаш балдъза,какво ще правиш?Публикувано изображение
0

#149
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Не за доубиване , а свободно за самоохрана и то не само на ловците !
0

#150
Потребителя е офлайн   bgdiamond 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 121
  • Регистр: 07.06.08
На едно откриване на пернатия дивеч наблюдавах цял ден как един колега си наместваше пистолета на кръста,явно с цел да го видят всички.Толкова смешно беше.А иначе по въпроса с анкетата,гласувах с НЕ.Безсмислено.А пък и със забрана или не все тая.Щом за пъдпъдъци се е запасал с пищов,какво да кажем за едрия дивеч.
0

#151
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13

Виж мнениетоbgdiamond написа на 18.07.2015 - 17:33 :

На едно откриване на пернатия дивеч наблюдавах цял ден как един колега си наместваше пистолета на кръста,явно с цел да го видят всички.Толкова смешно беше.А иначе по въпроса с анкетата,гласувах с НЕ.Безсмислено.А пък и със забрана или не все тая.Щом за пъдпъдъци се е запасал с пищов,какво да кажем за едрия дивеч.


За едрия с това-------Прикачено изображение: pulemet-utes_3.jpg Публикувано изображение
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#152
Потребителя е офлайн   PeSa 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 79
  • Регистр: 01.01.10

Виж мнениетоbgdiamond написа на 18.07.2015 - 17:33 :

На едно откриване на пернатия дивеч наблюдавах цял ден как един колега си наместваше пистолета на кръста,явно с цел да го видят всички.Толкова смешно беше.А иначе по въпроса с анкетата,гласувах с НЕ.Безсмислено.А пък и със забрана или не все тая.Щом за пъдпъдъци се е запасал с пищов,какво да кажем за едрия дивеч.

Колега bgdiamond, а не е ли достатъчно смешно петнайсетина(примерно) иначе на вид нормални, улегнали мъже, да се грабнат по нощите да бият път на десетки, че и стотици км, да си лашкат джиповете, да се умирисват на кучета, да мъкнат пушки и патрони, да обикалят по кърищата, облечени наполовина като рейнджъри, наполовина като служителки от "Чистота"-та, и то - за едно пиле, дето и по документи едва докарва 100г? Та за един пищов повече... B)

Що се отнася до анкетата, убеден съм, че всеки пълнолетен, неосъждан, психически здрав гражданин, трябва да има право да притежава КНО. Било за самоотбрана, охрана на жилището и имуществото, спорт, колекционерство, просто за удоволствие...(заедно или поотделно). НО - бих гласувал с НЕ! И сега ме е страх, като отивам на групов лов(както и когато карам кола). Разговарям с човек, който се съгласява, че не си струва да излагаш на риск себе си и околните, само за да удариш един пъдпъдък повече(или да изпревариш една кола повече), и след минута същият този взима пушката(качва се на колата) - и ела да видиш! Знаем се какви сме, особено когато сме почерпени, или се налага да се изфукаме. Затова уви, но - НЕ! Когато(ако!) станем нормална държава, и най-вече - ние(поне мнозинството) станем нормални, тогава...
0

#153
Потребителя е офлайн   bgdiamond 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 121
  • Регистр: 07.06.08

Виж мнениетоPeSa написа на 19.07.2015 - 23:05 :

Виж мнениетоbgdiamond написа на 18.07.2015 - 17:33 :

На едно откриване на пернатия дивеч наблюдавах цял ден как един колега си наместваше пистолета на кръста,явно с цел да го видят всички.Толкова смешно беше.А иначе по въпроса с анкетата,гласувах с НЕ.Безсмислено.А пък и със забрана или не все тая.Щом за пъдпъдъци се е запасал с пищов,какво да кажем за едрия дивеч.

Колега bgdiamond, а не е ли достатъчно смешно петнайсетина(примерно) иначе на вид нормални, улегнали мъже, да се грабнат по нощите да бият път на десетки, че и стотици км, да си лашкат джиповете, да се умирисват на кучета, да мъкнат пушки и патрони, да обикалят по кърищата, облечени наполовина като рейнджъри, наполовина като служителки от "Чистота"-та, и то - за едно пиле, дето и по документи едва докарва 100г? Та за един пищов повече... Публикувано изображение

Що се отнася до анкетата, убеден съм, че всеки пълнолетен, неосъждан, психически здрав гражданин, трябва да има право да притежава КНО. Било за самоотбрана, охрана на жилището и имуществото, спорт, колекционерство, просто за удоволствие...(заедно или поотделно). НО - бих гласувал с НЕ! И сега ме е страх, като отивам на групов лов(както и когато карам кола). Разговарям с човек, който се съгласява, че не си струва да излагаш на риск себе си и околните, само за да удариш един пъдпъдък повече(или да изпревариш една кола повече), и след минута същият този взима пушката(качва се на колата) - и ела да видиш! Знаем се какви сме, особено когато сме почерпени, или се налага да се изфукаме. Затова уви, но - НЕ! Когато(ако!) станем нормална държава, и най-вече - ние(поне мнозинството) станем нормални, тогава...

Съгласен съм колега на 100 процента.
0

#154
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоdrrrag написа на 08.08.2013 - 21:23 :

Виж мнениетоpiri написа на 08.08.2013 - 15:49 :

Все пак на лов когато има ранен дивеч е естествено да се доумъртви по възможно най-безболезнен начин. Другото е свойствено на колеги с нравствени и психични проблеми - пример парализирана дива свиня да се влачи, ръга с клони, ранено прасенце да се разкъсва от кучета и тям подобни МАНИФЕСТАЦИИ на психиатрични отклонения и заболявания. :D/>/>

Всички знаем как се взема медицинско свидетелствоот психо диспансер "Даи 20лв и бегаи". Да има някои скъсан на курсове за ловец? Поне аз незнам да се е случвало през последните 10г същото и за КНОто ! А това че некой е земал пушката и я развева като тояга мислеики че е хванал бога за шлифера Е да пази господ тия около него . Според мен проблема не е дали ще си с пищов съчми сигнални жилетки секакви такива тъпотий ААААААААА в пълната лепса на дисциплина и контрол .

За поста ти съм почти изцяло съгласен. Допълвам че сега ако видиш че някой се върти като обран евреин с пушката си и "посочва" колегите си с цевта, то спокойно можеш да му направиш забележка или да му светнеш един тупаник, ако е тапир. А с късото, изстрелът може да дойде от раницата, джоба, от под мишницата или от незнайно откъде и после забележката или тупаника са безпредметни. Е затова съм против това българския народ да се шляе на лов с пищаци и револвери. Рисковете от инциденти се доразвариантосват дотолкова че ловното ми спокойствие а и вашето спокойствие отива по дяволите с още една степен. Отделен е въпроса че поне 10 процента от доубиващите с пистолет могат да си строшат или обелят ръката със затворния блок при адренализираната си доубиваща реакция. Виждал съм доста сакатлъци на стрелбището какво остава в реален лов. И най-накрая, докато прибираш пушка и вадиш пищак, глигана може да стане и да ти закачи яйцата на различни места из гората като коледна украса. :D :D :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#155
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоbgdiamond написа на 21.07.2015 - 20:49 :

Виж мнениетоPeSa написа на 19.07.2015 - 23:05 :

Виж мнениетоbgdiamond написа на 18.07.2015 - 17:33 :

На едно откриване на пернатия дивеч наблюдавах цял ден как един колега си наместваше пистолета на кръста,явно с цел да го видят всички.Толкова смешно беше.А иначе по въпроса с анкетата,гласувах с НЕ.Безсмислено.А пък и със забрана или не все тая.Щом за пъдпъдъци се е запасал с пищов,какво да кажем за едрия дивеч.

Колега bgdiamond, а не е ли достатъчно смешно петнайсетина(примерно) иначе на вид нормални, улегнали мъже, да се грабнат по нощите да бият път на десетки, че и стотици км, да си лашкат джиповете, да се умирисват на кучета, да мъкнат пушки и патрони, да обикалят по кърищата, облечени наполовина като рейнджъри, наполовина като служителки от "Чистота"-та, и то - за едно пиле, дето и по документи едва докарва 100г? Та за един пищов повече... Публикувано изображение

Що се отнася до анкетата, убеден съм, че всеки пълнолетен, неосъждан, психически здрав гражданин, трябва да има право да притежава КНО. Било за самоотбрана, охрана на жилището и имуществото, спорт, колекционерство, просто за удоволствие...(заедно или поотделно). НО - бих гласувал с НЕ! И сега ме е страх, като отивам на групов лов(както и когато карам кола). Разговарям с човек, който се съгласява, че не си струва да излагаш на риск себе си и околните, само за да удариш един пъдпъдък повече(или да изпревариш една кола повече), и след минута същият този взима пушката(качва се на колата) - и ела да видиш! Знаем се какви сме, особено когато сме почерпени, или се налага да се изфукаме. Затова уви, но - НЕ! Когато(ако!) станем нормална държава, и най-вече - ние(поне мнозинството) станем нормални, тогава...

Съгласен съм колега на 100 процента.

Браво и на двамата за мненията!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#156
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоPano написа на 15.07.2015 - 10:26 :

Щом е за доубиване - това говори лошо за стрелеца........ :lol:/>

Специално за тия слабите стрелци, да се разреши и доубиване с тесла и пирон, кирка, джобно черешово топче, ръчна граната и др.

Пълни тъпотии.Нали носите оръжие бе хора /гладкоцевно, нарезно/, за къв чеп ви е късото.На лов ли отивате или на война ?!

Пак сме на едно мнение с изключение на някои мечи детайли. Които предстои да уточним. :D :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#157
Потребителя е офлайн   Kiril Kirilov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 252
  • Регистр: 20.01.13

Виж мнениетоЕмил Атанасов написа на 05.12.2012 - 17:39 :

Предстои да гледаме и каубойски сцени по горите. На оръжие братя! То не би късо, средно, дълго, нарезно, гладкоцевно, лъкове, арбалети, кучета хапачи, държачи, копия и какво ли не още. Предстои да вкараме след някоя година гаубици - самоходни,танкове, бронетранспортьори, лека и тежка кавалерия и ................................................................... за да сме на ЛОВ........ или ще участваме в активни бойни действия. Гласувах с НЕ а между впрочем съм и против нарезното оръжие по време на групов лов. Но това си е мое и само мое мнение. В случай на остра нужда и ще се обоснова - само при нужда!



"Guns don’t kill, people do?" Дивеча ще го свършим с простотия не с оръжие.

ПП гласувах ДА



0

#158
Потребителя е офлайн   Beowulf 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 391
  • Регистр: 21.12.08
Твърдо нье!)

Ако не можеш да го доубиеш с пушка, значи и с късо няма да можеш.

Желателно е да се носят две къси, в случай, че засече първото, или го патеряеш из храстите,

докато догонваш прасето. :)/>
0

#159
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Видиш ли косач с две коси и ловец с две пушки,еbи го в гъzа...

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#160
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Рамбо 6 на пъдпъдък. Освен пушката и двата пищова поне и две гранати трябва да носи че с тези хищни птици не ми се мисли кво може да стане на пилешкия лов. Добре е да се подсигури и с артилерия за всеки случай.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

Сподели темата:


  • (13 Страници) +
  • « Първа
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни