БГ Лов Форум: ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ - 2015 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

ЛОВ НА ДИВО ПРАСЕ - 2015

#381
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Ще го наречеш чиста проба кражба от Държавата!
Вид Тероризъм,който се толерира от служители на закона поставени там ИМЕННО за да се борят с/у това!!!
В този ред на мисли, Това е Предателство,Посегателство с/у Националното богатство-в случая дивеча...
Наказанието за това при Т.Живков беше до 30 г. затвор и конфискация !!!
Сега това се решава с порицание,преместване,админ.наказание или гробно мълчание...
Може би Държавата сега е по-богата или лайняната върхушка е по-силна от Основните държавнически принципи ?!
Или всичко свършва ?!?!?!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#382
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоgonso9 написа на 16.01.2016 - 13:55 :

Така след като изчаках една седмица и никой не взе никакво отношение по въпроса,съм длъжен да ви запозная с един случай на...не знам и аз как да го нарека вие ще прецените.
Денят е неделя колеги от първа градска дружинка Севлиево за излезли на законен групов лов на диво прасе.След като цял ден слуката не ги споходила решили да се прибират въпреки,че едно от кучетата все още липсвало.На път за гр.Севлиево собственикът решил да повика и изчака своят ловен помощник и спрял в района на бившият военен завод Стефан Пешев в покрайнините на града.След като слязъл от автомобила си чул лая на кучето си което лаело на място в двора на вече бившият военен завод и решил да отиде да провери какво става.Когато наближил завода се смаял от гледката,в двора на завода кучето му облайвало голяма група прасета(52 броя по негови думи).До тук всичко е нормално нали?След като се обадил на част от колегите си и те пристигнали на място се установило,че двора на завода е бил превърнат в капан с метална падаща решетка която била монтирана на премахнатата част от оградата.Улей изграден от платнище и дървени плоскости водел от големят двор в по малък в който спокойно можело да се сложат железни клетки за улавяне и транспортиране на диви прасета(така наречените и познати ни капани).Двора бил заграден с метална ограда с бетонови колове,бодлива тел и клйонк като всеки военен завод.От никъде не можело да се излезе или влезе освен през металната падаща решетка(врата).Завода не се охранявал от доста години и бил напълно пуст и изоставен.Колегите от тази дружинка разполагали със снимки и видео клипове,но може би поради страх не са ги предоставили никъде,а се чува и че част от тях са били унищожени поради натиск от някъде.Та въпросът ми е защо институциите мълчат след като случаят така да се каже се раздуха по севлевско-габровският край всички си траят.Визирам СЦДП,РДГ,и т.н,дали не е слъчайно това мълчание...да не забравяме,че ДЛС РОСИЦА е на 20 км от Севлиево има много въпросителни май....Ако някой колега е запознат повече със случаят моля да сподели

- Убаво -де а ти какъв се явяваш ?
Доколкото схващам преразказваш случката като трето лице а от въпросната потърпевша дружинка ни вопъл - ни стон .
0

#383
Потребителя е офлайн   gonso9 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 09.07.15
Да трето лице съм и чакам някой от дружинката да вземе отношение.Много трети лица като мен са потърпевши предвид това,че минали години биехме по 50 прасета а сега по 15-20 и то не само ние,а и други дружинки покрай тази въпростната.БЛАГОДАРЯ
За да постигнеш големи победи трябва да поемаш големи рискове.
0

#384
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоpetkata007 написа на 16.01.2016 - 18:01 :

Виж мнениетоgonso9 написа на 16.01.2016 - 13:55 :

Така след като изчаках една седмица и никой не взе никакво отношение по въпроса,съм длъжен да ви запозная с един случай на...не знам и аз как да го нарека вие ще прецените.
Денят е неделя колеги от първа градска дружинка Севлиево за излезли на законен групов лов на диво прасе.След като цял ден слуката не ги споходила решили да се прибират въпреки,че едно от кучетата все още липсвало.На път за гр.Севлиево собственикът решил да повика и изчака своят ловен помощник и спрял в района на бившият военен завод Стефан Пешев в покрайнините на града.След като слязъл от автомобила си чул лая на кучето си което лаело на място в двора на вече бившият военен завод и решил да отиде да провери какво става.Когато наближил завода се смаял от гледката,в двора на завода кучето му облайвало голяма група прасета(52 броя по негови думи).До тук всичко е нормално нали?След като се обадил на част от колегите си и те пристигнали на място се установило,че двора на завода е бил превърнат в капан с метална падаща решетка която била монтирана на премахнатата част от оградата.Улей изграден от платнище и дървени плоскости водел от големят двор в по малък в който спокойно можело да се сложат железни клетки за улавяне и транспортиране на диви прасета(така наречените и познати ни капани).Двора бил заграден с метална ограда с бетонови колове,бодлива тел и клйонк като всеки военен завод.От никъде не можело да се излезе или влезе освен през металната падаща решетка(врата).Завода не се охранявал от доста години и бил напълно пуст и изоставен.Колегите от тази дружинка разполагали със снимки и видео клипове,но може би поради страх не са ги предоставили никъде,а се чува и че част от тях са били унищожени поради натиск от някъде.Та въпросът ми е защо институциите мълчат след като случаят така да се каже се раздуха по севлевско-габровският край всички си траят.Визирам СЦДП,РДГ,и т.н,дали не е слъчайно това мълчание...да не забравяме,че ДЛС РОСИЦА е на 20 км от Севлиево има много въпросителни май....Ако някой колега е запознат повече със случаят моля да сподели

- Убаво -де а ти какъв се явяваш ?
Доколкото схващам преразказваш случката като трето лице а от въпросната потърпевша дружинка ни вопъл - ни стон .


Ти пък,като четвърто лице,какъв го играеш ?!
И какво те навежда на мисълта,че само една дружинка е ПОТЪРПЕВША от тоя идиотизъм ?!?!?!
С 52 прасета ...е ощетена една дружинка,така ли ?!?!?!

Казвал съм ти и пак ти казвам,не разбираш от дивеч и лов.
Обаче това не ти пречи да се месиш в ситуаций с пагубен АЛГОРИТЪМ в условията на продължаващо престъпление .

Такъв опит направи в Североизтока,сега повтаряш в центъра?!?!?!

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#385
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се разминах с прасетата минаха доста далеч от мен и не можах да отстрелям нито едно, но на последната гонка чувам как гоначите викат "вардете нагоре прасето" аз бях почти последен на гонката и малко след това чух нещо да се движи по долу в дола колегата от долната пусия му стреля два пъти през едни шубраци и то продължава нагоре по долчето към мен аз го виждам на 50 метра спря и се ослушва, но реших да не го стрелям а да изчакам да се приближи още то тръгна нагоре и след няколко секунди бяхме очи в очи на разстояние 5-6 метра то ме видя и спря тръгна да ми минава от дясно, но кръста на оптиката отдавна го следеше и веднага му пуснах един изстрел зад плешката прасето подскочи и започна да се мята тогава му пуснах още един във врата и то се търколи и се подпря на една дъбичка в този момент колегата от съседната пусия, който беше претичал 50-60 метра дето първи му беше пуснал два изстрела му пусна още един въпреки, че то вече беше умряло и ми каза нали видя, че аз последен стрелях по него, малко месарска му работа ма.... По между другото в желанието си да се изяви този изстрел по умрялото прасе го направи точно срещу мен, много безотговорно, после му казах и той каза, че не е баш така, но както и да е, по време на дрането само оглеждаше къде и кво има по прасето но куршумите ми бяха направили мазало и ги намерихме вътре както и фактът, че прасето падна на моята пусия. Та колегата спре да си мисли, че трофея е негов и да обяснява как го е стрелял и от къде! Както казах прасето е около 150-160 кг. хубави зъбки предполага се, че ще са над 18 см. патроните, които ползвах са SAKO HAMMERHEAD 14,3 гр. калибър 30-06. като извадя зъбите, ще напиша и големината им, поздрави на всички и много слуки ви желая колеги.
Ето и снимки, за съжаление аз не се снимах с него (снимах се ама фотографа мърдал и са много зле)



Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.12.2015 - 09:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се

Хубав нерез се измерва в сантиметри , а не в кила !
До тук , за този сезон съм видял на 60 броя ... и нито едно на изстрелно разстояние :angry:/>/>казвай как се чупи карък, че !!!

Глигите са извадени, и са с дължина 19 см. единия от горните е като листо тънък явно животното е имало някакъв проблем! Наслука на всички колеги

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMAG0813 (1).jpg

На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#386
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоgonso9 написа на 17.01.2016 - 11:19 :

Да трето лице съм и чакам някой от дружинката да вземе отношение.Много трети лица като мен са потърпевши предвид това,че минали години биехме по 50 прасета а сега по 15-20 и то не само ние,а и други дружинки покрай тази въпростната.БЛАГОДАРЯ

- Дано вземе , най добре е да пием вода от извора .
Може и господин Терзииски като човек в чиито сайт се публикуват подобни новини да назначи един разследващ журналист който да проверява подобни новини .
Наскоро имаше една новина за инспекторите от ИАГ.
Най малко заради това да не олеква сайта от позицията на достоверност и сериозност на по оная приказка за сестрата .
0

#387
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 16.01.2016 - 15:26 :

Ще го наречеш чиста проба кражба от Държавата!
Вид Тероризъм,който се толерира от служители на закона поставени там ИМЕННО за да се борят с/у това!!!
В този ред на мисли, Това е Предателство,Посегателство с/у Националното богатство-в случая дивеча...
Наказанието за това при Т.Живков беше до 30 г. затвор и конфискация !!!
Сега това се решава с порицание,преместване,админ.наказание или гробно мълчание...
Може би Държавата сега е по-богата или лайняната върхушка е по-силна от Основните държавнически принципи ?!
Или всичко свършва ?!?!?!

Е Т. Живков като ги даваше тия екстри ти що не лежа , или аз се заблуждавам че имаш грехове .
0

#388
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоpetkata007 написа на 17.01.2016 - 18:19 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 16.01.2016 - 15:26 :

Ще го наречеш чиста проба кражба от Държавата!
Вид Тероризъм,който се толерира от служители на закона поставени там ИМЕННО за да се борят с/у това!!!
В този ред на мисли, Това е Предателство,Посегателство с/у Националното богатство-в случая дивеча...
Наказанието за това при Т.Живков беше до 30 г. затвор и конфискация !!!
Сега това се решава с порицание,преместване,админ.наказание или гробно мълчание...
Може би Държавата сега е по-богата или лайняната върхушка е по-силна от Основните държавнически принципи ?!
Или всичко свършва ?!?!?!

Е Т. Живков като ги даваше тия екстри ти що не лежа , или аз се заблуждавам че имаш грехове .

Та,сега да ти кажа,
вместо да се грижиш за ,,олекването на сайта откъм достоверност'' и т.н./както непрекъснато се напъваш/...
Най-добре си обърни внимание на собственото си отровено възпитание !!!
Нали знаеш ,как им викат на тия ,дето порицават лъжата наоколо,а си служат с нея перманентно !!!!!!!??????

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#389
Потребителя е офлайн   petkata007 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1581
  • Регистр: 05.12.10

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 18.01.2016 - 09:21 :

Виж мнениетоpetkata007 написа на 17.01.2016 - 18:19 :

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 16.01.2016 - 15:26 :

Ще го наречеш чиста проба кражба от Държавата!
Вид Тероризъм,който се толерира от служители на закона поставени там ИМЕННО за да се борят с/у това!!!
В този ред на мисли, Това е Предателство,Посегателство с/у Националното богатство-в случая дивеча...
Наказанието за това при Т.Живков беше до 30 г. затвор и конфискация !!!
Сега това се решава с порицание,преместване,админ.наказание или гробно мълчание...
Може би Държавата сега е по-богата или лайняната върхушка е по-силна от Основните държавнически принципи ?!
Или всичко свършва ?!?!?!

Е Т. Живков като ги даваше тия екстри ти що не лежа , или аз се заблуждавам че имаш грехове .

Та,сега да ти кажа,
вместо да се грижиш за ,,олекването на сайта откъм достоверност'' и т.н./както непрекъснато се напъваш/...
Най-добре си обърни внимание на собственото си отровено възпитание !!!
Нали знаеш ,как им викат на тия ,дето порицават лъжата наоколо,а си служат с нея перманентно !!!!!!!??????

Б.С.Б.

А па я сега да ти кажа .
Този сайт е вид медия , в него се съобщават извън форума официални новини свързани с ловния живот , закони , предстоящи ловни мероприятия и т.н.
Колегата подава сигнал във форума за поредния капан за прасета , но го подава във форумната част на този сайт , ти ако си собственик на сайта няма ли да имаш интерес да изясниш сигнала подаден от колегата в часта за официалните новини или в нея част можеш да подържаш с новини само от други медийни източници или новини в който се явяваш като официален говорител на някой друг , новини който са само за ръкопляскания .
- Ами ако тази новина за капана в завода е поредната партенка и някой е решил да ми пълни медията с лъжи умишлено .
- Защо от въпросната дружинка мълчат - е те на .. ти си медия ....изясни случая от страх ли е .....държава от страхливци ли сме ....или има сделка с въпросната дружинка - компромис за компромис ...... или има нещо друго .
- зависима или независима медия си ...... търсеща новината и разнищваща я докрай ......или поднасяща новините избирателно с цел около нас всичко да изглежда розово .

Не съм загрижен а критикувам .....и се опитвам доколкото мога да бъда реалист , но за да съм такъв ми е нужна не-напудрена информация а след като съм уважил този сайт да съм му почитател смятам че и негово задължение е да ми предоставя достоверна информация както за хубавите така и за калпавите неща .
0

#390
Потребителя е офлайн   gonso9 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 09.07.15
Сега напълно съм съгласен Г-н Терзийски да прати разследващ журналист или да поразпита тук там дали е истина това което казвам.Пресъздавам новина която ми е казана от близък на тази дружинка,ловец който ходи там на гости на лов.В момента дадена или дадени институции не искат случая да се раздухва...а защо ловци от тази дружина не вземат участие не знам може да нямат член в този форум,може да го е страх от последствията които ще ги сполетят ,ако раздуят случая и т.н
За да постигнеш големи победи трябва да поемаш големи рискове.
0

#391
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоgonso9 написа на 18.01.2016 - 20:24 :

Сега напълно съм съгласен Г-н Терзийски да прати разследващ журналист или да поразпита тук там дали е истина това което казвам.Пресъздавам новина която ми е казана от близък на тази дружинка,ловец който ходи там на гости на лов.В момента дадена или дадени институции не искат случая да се раздухва...а защо ловци от тази дружина не вземат участие не знам може да нямат член в този форум,може да го е страх от последствията които ще ги сполетят ,ако раздуят случая и т.н

Едва ли на г-н Терзииски му се занимава с разследваща журналистика?!
Мисля ,че не му е и работа това.
Ти,колега,според мен постъпваш правилно-казваш и това е!
Не можеш да навредиш никому,напротив най-много някой да си дигне дебелия задник и да провери/институция,власт.../-това им е РАБОТАТА!!!
Да... ама Не !!!
Не мърдат...щото са местни,знаят се,пазят си Отношенията..................................
А,познай сега ,защо закриха мобилната стража ?!-Те единствено,можеха да действат във всяка юристдикция,без да уведомяват местните за интервенцията ?!
Ами ,защо-защото пишеха протоколи и актове на хората на хора от ИАГ,от ,,институцийте''...затова...
Питай, ако искаш Юсеин/Шакиров/,да ти дам тел. ?!

А за тия дето ти искат доказателства,лигитимаций ,подписи тука...
какво и те са си прави-нали ще гледат сеир ,като те смачкат капанжиите/тебе или официално подалия сигнала/...
Имай предвид,че в 99% от случаите това са хора,които за нищо на света няма да осветлят, каквото и да е престъпление...
От Страх с главна буква...от скапан ,сковаващ Страх...от вледеняващ Страх...
Но това не им пречи да те въртят на шиш,пък що ли не и целенасочено !?!?!?
Да си подпалиш сам главата..............................................................................

Б.С.Б.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#392
Потребителя е офлайн   ж.калъча 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1801
  • Регистр: 23.01.13

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 17.01.2016 - 15:40 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се разминах с прасетата минаха доста далеч от мен и не можах да отстрелям нито едно, но на последната гонка чувам как гоначите викат "вардете нагоре прасето" аз бях почти последен на гонката и малко след това чух нещо да се движи по долу в дола колегата от долната пусия му стреля два пъти през едни шубраци и то продължава нагоре по долчето към мен аз го виждам на 50 метра спря и се ослушва, но реших да не го стрелям а да изчакам да се приближи още то тръгна нагоре и след няколко секунди бяхме очи в очи на разстояние 5-6 метра то ме видя и спря тръгна да ми минава от дясно, но кръста на оптиката отдавна го следеше и веднага му пуснах един изстрел зад плешката прасето подскочи и започна да се мята тогава му пуснах още един във врата и то се търколи и се подпря на една дъбичка в този момент колегата от съседната пусия, който беше претичал 50-60 метра дето първи му беше пуснал два изстрела му пусна още един въпреки, че то вече беше умряло и ми каза нали видя, че аз последен стрелях по него, малко месарска му работа ма.... По между другото в желанието си да се изяви този изстрел по умрялото прасе го направи точно срещу мен, много безотговорно, после му казах и той каза, че не е баш така, но както и да е, по време на дрането само оглеждаше къде и кво има по прасето но куршумите ми бяха направили мазало и ги намерихме вътре както и фактът, че прасето падна на моята пусия. Та колегата спре да си мисли, че трофея е негов и да обяснява как го е стрелял и от къде! Както казах прасето е около 150-160 кг. хубави зъбки предполага се, че ще са над 18 см. патроните, които ползвах са SAKO HAMMERHEAD 14,3 гр. калибър 30-06. като извадя зъбите, ще напиша и големината им, поздрави на всички и много слуки ви желая колеги.
Ето и снимки, за съжаление аз не се снимах с него (снимах се ама фотографа мърдал и са много зле)



Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.12.2015 - 09:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се

Хубав нерез се измерва в сантиметри , а не в кила !
До тук , за този сезон съм видял на 60 броя ... и нито едно на изстрелно разстояние :angry:/>/>/>казвай как се чупи карък, че !!!

Глигите са извадени, и са с дължина 19 см. единия от горните е като листо тънък явно животното е имало някакъв проблем! Наслука на всички колеги

пулпита го ступил.
0

#393
Потребителя е офлайн   rock4ever4 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 150
  • Регистр: 27.08.10

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 17.01.2016 - 15:40 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се разминах с прасетата минаха доста далеч от мен и не можах да отстрелям нито едно, но на последната гонка чувам как гоначите викат "вардете нагоре прасето" аз бях почти последен на гонката и малко след това чух нещо да се движи по долу в дола колегата от долната пусия му стреля два пъти през едни шубраци и то продължава нагоре по долчето към мен аз го виждам на 50 метра спря и се ослушва, но реших да не го стрелям а да изчакам да се приближи още то тръгна нагоре и след няколко секунди бяхме очи в очи на разстояние 5-6 метра то ме видя и спря тръгна да ми минава от дясно, но кръста на оптиката отдавна го следеше и веднага му пуснах един изстрел зад плешката прасето подскочи и започна да се мята тогава му пуснах още един във врата и то се търколи и се подпря на една дъбичка в този момент колегата от съседната пусия, който беше претичал 50-60 метра дето първи му беше пуснал два изстрела му пусна още един въпреки, че то вече беше умряло и ми каза нали видя, че аз последен стрелях по него, малко месарска му работа ма.... По между другото в желанието си да се изяви този изстрел по умрялото прасе го направи точно срещу мен, много безотговорно, после му казах и той каза, че не е баш така, но както и да е, по време на дрането само оглеждаше къде и кво има по прасето но куршумите ми бяха направили мазало и ги намерихме вътре както и фактът, че прасето падна на моята пусия. Та колегата спре да си мисли, че трофея е негов и да обяснява как го е стрелял и от къде! Както казах прасето е около 150-160 кг. хубави зъбки предполага се, че ще са над 18 см. патроните, които ползвах са SAKO HAMMERHEAD 14,3 гр. калибър 30-06. като извадя зъбите, ще напиша и големината им, поздрави на всички и много слуки ви желая колеги.
Ето и снимки, за съжаление аз не се снимах с него (снимах се ама фотографа мърдал и са много зле)



Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.12.2015 - 09:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се

Хубав нерез се измерва в сантиметри , а не в кила !
До тук , за този сезон съм видял на 60 броя ... и нито едно на изстрелно разстояние :angry:/>/>/>/>/>казвай как се чупи карък, че !!!

Глигите са извадени, и са с дължина 19 см. единия от горните е като листо тънък явно животното е имало някакъв проблем! Наслука на всички колеги

Защо ти е "нарезно" и оптика, щом ще идва до теб????? :huh:/> :blink:/>
0

#394
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13

Виж мнениетоrock4ever4 написа на 19.01.2016 - 18:16 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 17.01.2016 - 15:40 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се разминах с прасетата минаха доста далеч от мен и не можах да отстрелям нито едно, но на последната гонка чувам как гоначите викат "вардете нагоре прасето" аз бях почти последен на гонката и малко след това чух нещо да се движи по долу в дола колегата от долната пусия му стреля два пъти през едни шубраци и то продължава нагоре по долчето към мен аз го виждам на 50 метра спря и се ослушва, но реших да не го стрелям а да изчакам да се приближи още то тръгна нагоре и след няколко секунди бяхме очи в очи на разстояние 5-6 метра то ме видя и спря тръгна да ми минава от дясно, но кръста на оптиката отдавна го следеше и веднага му пуснах един изстрел зад плешката прасето подскочи и започна да се мята тогава му пуснах още един във врата и то се търколи и се подпря на една дъбичка в този момент колегата от съседната пусия, който беше претичал 50-60 метра дето първи му беше пуснал два изстрела му пусна още един въпреки, че то вече беше умряло и ми каза нали видя, че аз последен стрелях по него, малко месарска му работа ма.... По между другото в желанието си да се изяви този изстрел по умрялото прасе го направи точно срещу мен, много безотговорно, после му казах и той каза, че не е баш така, но както и да е, по време на дрането само оглеждаше къде и кво има по прасето но куршумите ми бяха направили мазало и ги намерихме вътре както и фактът, че прасето падна на моята пусия. Та колегата спре да си мисли, че трофея е негов и да обяснява как го е стрелял и от къде! Както казах прасето е около 150-160 кг. хубави зъбки предполага се, че ще са над 18 см. патроните, които ползвах са SAKO HAMMERHEAD 14,3 гр. калибър 30-06. като извадя зъбите, ще напиша и големината им, поздрави на всички и много слуки ви желая колеги.
Ето и снимки, за съжаление аз не се снимах с него (снимах се ама фотографа мърдал и са много зле)



Виж мнениетоГеорги Петров написа на 21.12.2015 - 09:56 :

Виж мнениетоmomcho2000 написа на 20.12.2015 - 23:01 :

Миналата седмица счупих каръка и вчера се записах пак с хубав нерез около 150-160 кг. с хубав трофей. Сутринта се

Хубав нерез се измерва в сантиметри , а не в кила !
До тук , за този сезон съм видял на 60 броя ... и нито едно на изстрелно разстояние :angry:/>/>/>/>/>/>казвай как се чупи карък, че !!!

Глигите са извадени, и са с дължина 19 см. единия от горните е като листо тънък явно животното е имало някакъв проблем! Наслука на всички колеги

Защо ти е "нарезно" и оптика, щом ще идва до теб????? :huh:/>/> :blink:/>/>

Странен въпрос колега, ми понеже с това оръжие бях този ден! Другият вариант ми беше да хвърля някой камък и да го притрепя ма не посмях (шегичка).
Сега сериозно, ползвам нарезната с гонкаджийска оптика и ми е удобно както на 5 така и на 155 метра. докато с гладката цев не е така, по ограничен си в разстоянията! Човек ако знае кога, къде, как и на какво разстояние, ще му излезе прасето свински косъм не би останал в гората! Поздрави
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#395
Потребителя е офлайн   Norapavlova 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5
  • Регистр: 11.02.16
Супер, супер. Нагледах се на изключително интересен снимков материал. Чудно :)
Нови филми - Вашето място за филми.
0

#396
Потребителя е офлайн   zlatan 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 167
  • Регистр: 11.06.08
С малко закъснение и аз да споделя нашата слука за сезона.
Поздрави на всички колеги!
BAR MK3 30-06, MP-27EM 12/76
DISCOVERY 300TDI, DOGO ARGENTINO
Публикувано изображение
0

#397
Потребителя е офлайн   valko nedev 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2425
  • Регистр: 07.08.08
БЕЗ КОМЕНТАР
0

#398
Потребителя е офлайн   djazm 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 95
  • Регистр: 27.04.09

Виж мнениетоzlatan написа на 28.02.2016 - 15:41 :

С малко закъснение и аз да споделя нашата слука за сезона.
Поздрави на всички колеги!

Евала!
То и аз кърпя ма вашето е меко казано ежедневие.
0

Сподели темата:


  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни