БГ Лов Форум: Гладкоцевна надцевка СИЛМА - мнения / сравнения - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Гладкоцевна надцевка СИЛМА - мнения / сравнения

#1
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
В момента проучвам и си избирам ловна пушка. Спрял съм се на Сабати Адлер или Фалкон или нещо от тази марка да около 1500лв. или Силма и двете са надцевки , цев 71см кал.12Х76. някой ако има впечатления може да ги сподели. Че докато не я хванеш да я пробващ как гърми с гледане и разглеждане на става. Иначе и двете ми се виждат добри, прецизна изработка, леки, без излишни екстри.
0

#2
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
НИКОЙ ЛИ НЯМА ДА НАПИШЕ НЕЩО?
За Силмата във форума има доста мнения, но са противоречиви има и добри и лоши. Възможно е да става дума за различни партиди или различни стопани не се знае . От руските вече се отказах ,че новото производство не е както трябва, а ценета е 750-800лв. за нови.
0

#3
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(walther @ Apr 19 2010, 19:59 ) <{POST_SNAPBACK}>
НИКОЙ ЛИ НЯМА ДА НАПИШЕ НЕЩО?
За Силмата във форума има доста мнения, но са противоречиви има и добри и лоши. Възможно е да става дума за различни партиди или различни стопани не се знае . От руските вече се отказах ,че новото производство не е както трябва, а ценета е 750-800лв. за нови.


Не бързай! За силмата мога да ти кажа много хубави неща и едно не чак дотам - бързо ръждясва и то надълбоко - но не говоря за чисто нова от магазин , а носена пет-шест сезона. Но не мога да ги сравня защото не знам нищо за другата - все някой ще се обади. Силмата е лека и много добре пипната и откъм цеви и откъм УСМ - и е много точна.
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#4
Потребителя е офлайн   СтоянСтоянов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 17.09.09
Колега, аз имам "Силма" и не е лошо пушле. Тази марка е коментирана и споменавана в много теми и за това никой не пише /предполагам/. За тези пари има и други. Разгледай, не бързай!
Успех в избора!
0

#5
Потребителят е онлайн   BLADE 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2139
  • Регистр: 16.02.10
Здравей колега,


Имам Силма 12/76 цеви 76 см с фиксирани шокове и екстрактор . Ползвам я от 2 години и към момента нямям забележка оръжието работи перфектно . За ръждата немога да се съглася, чистя я само в края на ловния уикенд и дори при обилни валежи не ходя с кърпа в джоба, както някои притежатели на немски марки tongue.gif . Пернатите ги събаря със завидна точност на доста големи разстояния. Когато я купих в този клас /до 1500лв./, беше без алтернатива. Сега цените малко паднаха, специално тя със стотина лева за две години ! Другите с малко повече wink.gif

Един съвет от мен : спри се на два - три модела, отиваш в магазина и почваш да прикладваш, която ти легне най-добре, тази е - останалото е практика smile.gif

Желая ти късмет в покупката !!!
"Лудите, лудите - те да са живи......"
Иван Вазов
0

#6
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
в нашата дружинка един колега има сабати много е доволен от нея а моето впечатление е че е хубава и елегантна пушка - искам да допълня , че не съм стрелял с нея но съм я разглеждал - прикладиста , лека и с добър финиш
0

#7
Потребителя е офлайн   diw 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 14
  • Регистр: 03.04.10
Колега "walther" и аз в момента проучвам пазара и сондирам мнения за нова надцевка до 1400 лв. След голямото ходене по изложения, магазини и сърфиране във форумите се спрях на турската хуглу модел 103-СЕ. Утре ще ходя до София да я взема . Само едно от сега не ми допада че е с ежектори/ винаги си събирам гилзите и ги хвърлям в контейнера/ но всичко друго ми харесва:пет мобилни шока, един спусък селектор, вентилирана мерна линия, добър финиш, цена-1200 лв.
Пожелавам ти успех в избора на пушка !!! cool.gif
0

#8
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(diw @ Apr 20 2010, 22:00 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колега "walther" и аз в момента проучвам пазара и сондирам мнения за нова надцевка до 1400 лв. След голямото ходене по изложения, магазини и сърфиране във форумите се спрях на турската хуглу модел 103-СЕ. Утре ще ходя до София да я взема . Само едно от сега не ми допада че е с ежектори/ винаги си събирам гилзите и ги хвърлям в контейнера/ но всичко друго ми харесва:пет мобилни шока, един спусък селектор, вентилирана мерна линия, добър финиш, цена-1200 лв.
Пожелавам ти успех в избора на пушка !!! cool.gif


Малко по-нагоре - около 1300 лв. ще откриеш и АТА АРМС надцевка - пипни я и нея , ако не си пипал Берета - и на тебе успех и помни - само ново / старо люби , старо прави - време губи/!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#9
Потребителя е офлайн   diw 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 14
  • Регистр: 03.04.10
Колега "anelin" специално за АТА ходих до Хасково в комплекс "Диана" Магазина там е най-хубавия в който съм влизал, а има и стрелбище където може да се пробва оръжието преди да се закупи. Пушката е със чудесна изработка, а "дограмата" и е страхотна . Първо ми се искаше да си купя СИЛМА след това АТА и на края реших, че ще е ХУГЛУ.
0

#10
Потребителя е офлайн   Док Холидей 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 282
  • Регистр: 20.05.09
идете до хасково , пробвайте някоя пушка и накрая като не я купите ще видите какво ще ви се случи - - майтап- просто няма да ви дадат да я пробвате преди да сте я платили , а като я платите - нали се сещате
0

#11
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Благодаря на всички за мненията и предложенията. Чакам още мнения и ще ги взема под внимание. Успех и на всички като мен, като се спра на нещо и го пробвам и аз ще споделя моето мнение и впечатление сега още сондирам.
0

#12
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Аз продължавам с търсенето, вчера хоих в магазин Дайкан и гледах пушки YLDIS-Турско производство, много ми харесаха особено успоредката, много елегантна цена 995лв. 12-76, сменяеми шокове, 71см. цев, надцевките са по 845лв. Дават ил 5г. гаранция. Съседите по принцип имат традиции в производството на ловно оръжие, но нямам впечатления от тази марка. Някой може ли да каже нещо по въпроса. То като се замислиш Беретите в България всичките са от там само марката ти качва цената. Гледах и FAIR-ИТАЛИАНСКИ най-евтините са 1550лв. счштам ,че са добри, но малко скъпи поне за нас.
0

#13
Потребителя е офлайн   СтоянСтоянов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 17.09.09
walther, ти си посочил бюджет, който може да си позволиш - 1500лв. Ами огледай пак "фаерката"...все ще намериш 50 лв. Ако ти е "по мярка" си заслужава цената. Водят я по-класна от Силмата, макар че последната е по прикладиста, за мене поне.
Преди да избереш турско оръжие /нищо лошо/, виж "Фаусти Стефано" и "Верней Карон".
0

#14
Потребителя е офлайн   tanatsi 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2266
  • Регистр: 14.03.08
Цитат(walther @ Apr 23 2010, 16:03 ) <{POST_SNAPBACK}>
Аз продължавам с търсенето, вчера хоих в магазин Дайкан и гледах пушки YLDIS-Турско производство, много ми харесаха особено успоредката, много елегантна цена 995лв. 12-76, сменяеми шокове, 71см. цев, надцевките са по 845лв. Дават ил 5г. гаранция. Съседите по принцип имат традиции в производството на ловно оръжие, но нямам впечатления от тази марка. Някой може ли да каже нещо по въпроса. То като се замислиш Беретите в България всичките са от там само марката ти качва цената. Гледах и FAIR-ИТАЛИАНСКИ най-евтините са 1550лв. счштам ,че са добри, но малко скъпи поне за нас.



Това сам ли го измисли или имаше прозрение?
0

#15
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Цитат(СтоянСтоянов @ Apr 23 2010, 17:42 ) <{POST_SNAPBACK}>
walther, ти си посочил бюджет, който може да си позволиш - 1500лв. Ами огледай пак "фаерката"...все ще намериш 50 лв. Ако ти е "по мярка" си заслужава цената. Водят я по-класна от Силмата, макар че последната е по прикладиста, за мене поне.
Преди да избереш турско оръжие /нищо лошо/, виж "Фаусти Стефано" и "Верней Карон".

Благодаря за оговора и съвета. Къде мога да вида"Фаусти Стефано" и можели да ми кажеш нещо за тази марка. Аз също обмислям и вариант за "Сабати". "Верней Карон" са малко по-скъпип иначе са супер.
0

#16
Потребителя е офлайн   СтоянСтоянов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 149
  • Регистр: 17.09.09
Цитат(walther @ Apr 24 2010, 18:11 ) <{POST_SNAPBACK}>
Благодаря за оговора и съвета. Къде мога да вида"Фаусти Стефано" и можели да ми кажеш нещо за тази марка. Аз също обмислям и вариант за "Сабати". "Верней Карон" са малко по-скъпип иначе са супер.


За "Фаусти Стефано" нямам преки впечатления, но е факт, че до сега не съм чул някой да се оплаче или каквото и да било негативно мнение. Собственици на фирмата са три много амбициозни сестри, които провеждат активна рекламна кампания, но са ориентирани към по-големи пазари. Идея си нямам кой е официален вносител за България.
0

#17
Потребителя е офлайн   tenekedjiata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 08.02.10
Дай някой лев отгоре и си вземи по-добра пушка.Турски ментак не ти трябва,бързо ще и кандисаш! wacko.gif Не бързай!
0

#18
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Цитат(tenekedjiata @ Apr 24 2010, 23:05 ) <{POST_SNAPBACK}>
Дай някой лев отгоре и си вземи по-добра пушка.Турски ментак не ти трябва,бързо ще и кандисаш! wacko.gif Не бързай!


Винаги верен на Nick name - веднага му сложи тенеке!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#19
Потребителя е офлайн   tenekedjiata 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 15
  • Регистр: 08.02.10
cheers2.gif
0

#20
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Ново , ново само ново! Каквото и да е!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни