БГ Лов Форум: Нарезно с ляво зареждане - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Нарезно с ляво зареждане

#1
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Във форума има много теми за всякакви оръжия но никаде не намерих за зареждане с лява ръка :D
Има колеги които стрелят с ляво око и ръка /аз съм един от тях/ а информация за такива оръжия няма
да не говорим че в магазините вдигат рамене и когато попиташ за такава ТИ СЕ ОБИСНЯВА ЧЕ Е ДВОИНО ПО СКЪПА
от останалите НЕ ГОВОРИМ ЗА ИЗБОР НА ТАКАВА просто нама
Нека колегите които имат виждане по въпроса да споделят мнения и препоръки ,Ако има и вносители нека споделят възможностите за модел марса и калибър за левите затвори


Предварително Благодаря,
0

#2
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Имам същия проблем!
Не можах да си намеря болтова за левичари и затова си взех полуавтомат (при това евтин, за да не ме яд като го хвърля, когато си намеря МОЯТА карабина)!
Някои вносители предлагат, но след поръчка и разбира се "малко" по-скъпи от другите!
По магазините може да се намери някоя залежала, но много рядко и то ако се е отказал някой, който я е поръчал!
Виж в други страни съм посещавал оръжейни магазини - там има избор!
Но тук никой от вносителите не иска да влага пари, ако не е поръчано!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#3
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12

Виж мнениетоСтефан Станчев написа на 16.04.2014 - 13:52 :

Във форума има много теми за всякакви оръжия но никаде не намерих за зареждане с лява ръка :D/>
Има колеги които стрелят с ляво око и ръка /аз съм един от тях/ а информация за такива оръжия няма
да не говорим че в магазините вдигат рамене и когато попиташ за такава ТИ СЕ ОБИСНЯВА ЧЕ Е ДВОИНО ПО СКЪПА
от останалите НЕ ГОВОРИМ ЗА ИЗБОР НА ТАКАВА просто нама
Нека колегите които имат виждане по въпроса да споделят мнения и препоръки ,Ако има и вносители нека споделят възможностите за модел марса и калибър за левите затвори


Предварително Благодаря,


Привет колега !
Ако посочиш в кой ценови диапазон и евентуално предпочитан калибър ще е помогнеш на колегите да те ориентират към желаното оръжие.
А моите впечатления са от една Тикка Т3 в 30-06 с ляв затвор притежание на мой приятел и като собственик на такава ,но с десен и в кал.308 мога да споделя ,че е много добро решение на цена до 2 х.лева.
Поздрави и успех!
0

#4
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09

Виж мнениетоHuntermen написа на 16.04.2014 - 13:58 :

Имам същия проблем!
Не можах да си намеря болтова за левичари и затова си взех полуавтомат (при това евтин, за да не ме яд като го хвърля, когато си намеря МОЯТА карабина)!
Някои вносители предлагат, но след поръчка и разбира се "малко" по-скъпи от другите!
По магазините може да се намери някоя залежала, но много рядко и то ако се е отказал някой, който я е поръчал!
Виж в други страни съм посещавал оръжейни магазини - там има избор!
Но тук никой от вносителите не иска да влага пари, ако не е поръчано!

:D Не те ли стряскат гилзити които летят в дясно пред окото ти много е дискомфортно
0

#5
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09

Виж мнениетоNICK77 написа на 16.04.2014 - 14:18 :

Виж мнениетоСтефан Станчев написа на 16.04.2014 - 13:52 :

Във форума има много теми за всякакви оръжия но никаде не намерих за зареждане с лява ръка :D/>/>
Има колеги които стрелят с ляво око и ръка /аз съм един от тях/ а информация за такива оръжия няма
да не говорим че в магазините вдигат рамене и когато попиташ за такава ТИ СЕ ОБИСНЯВА ЧЕ Е ДВОИНО ПО СКЪПА
от останалите НЕ ГОВОРИМ ЗА ИЗБОР НА ТАКАВА просто нама
Нека колегите които имат виждане по въпроса да споделят мнения и препоръки ,Ако има и вносители нека споделят възможностите за модел марса и калибър за левите затвори


Предварително Благодаря,


Привет колега !
Ако посочиш в кой ценови диапазон и евентуално предпочитан калибър ще е помогнеш на колегите да те ориентират към желаното оръжие.
А моите впечатления са от една Тикка Т3 в 30-06 с ляв затвор притежание на мой приятел и като собственик на такава ,но с десен и в кал.308 мога да споделя ,че е много добро решение на цена до 2 х.лева.
Поздрави и успех!

Колега отдавна мина времето когато човек/ се жени без да е видял булката / в кръга на шегата друго е да я вдигнеш да прекладваш и да имаш избор ,,,за калибър приклад и др дребни нещица които да те грабнат за да не мислиш за пари а за удоволствието да ловуваш с нея
От 4 пушки които съм притежавал само една взех така на сляпо и с нея съм изгърмял не повече от 50 патрона
такава грешка бих направил само ако ми е подарък и не мога да я върна,
0

#6
Потребителя е офлайн   NICK77 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 325
  • Регистр: 16.08.12
Миналата седмица във ВИП-Пловдив колега разглеждаше болтови пушки с ляв затвор и по спомен му предложеха Тикка ,Сако и Зауер.
Така ,че остава да се поразходиш по магазините и сам прецениш коя е твоята пушка.
Ето и линк към електронният им магазин (до колко е актуална информацията немога да знам);
ТУК
Успех!
0

#7
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
Ок при първа възмажност ще прескоча до пловдив в интерес на истината там не съм ходил
а и разрешителното ще ми излезе след две три седмици
привет
0

#8
Потребителя е офлайн   socialnia 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 798
  • Регистр: 10.02.10
Според мен не е проблем закупуване на оръжие за леворъки в България. Има предлагане, не е като да няма. Имам предви за нарезните. С гладкоцевните (без полуавтоматите) е по - сложно. Аз също съм от тях (левите де :D/> )
0

#9
Потребителя е офлайн   gsaram 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 85
  • Регистр: 14.05.08
Здравей,
Колега аз също стрелям с лява ръка за съжаление избора в БГ на такива оръжия е много малък. Ако ги разделим в следните категории:
ценови клас 1) 0-1000 - За болт няма начин.
ценови клас 2) 1000-2000 - Tikka T3
ценови клас 3) 2000-3000 - Tikka T3, Browning Long/Short
ценови клас 4) 3000-4000 - Browning, Sako, Steyr luxis с отстъпчица : )
ценови клас 5) 4000-^^^^ - Steyr, Mouser, Blaser, Sauer и т.н
Шанса да намериш налична пушка е най-голям само в най-високия ценови клас 5.

Ето и моята история. Реших да си взема нарезно оръжие в ценови клас 1, да ама не, нищо не може да се вземе с тея пари, което да има ляв приклад (затвор). Обмислях варианта да си вземе ИЖ 18 или ИЖ 94 и да сменя приклада с ляв ама в последствие се отказах. Чудех се за автомат единствения автомат, който може да се вземе е СЛР. Преглътнах, и си взех СЛР викам си все пак е първа пушка. Единствения проблем, които мога да изтъкна, е че ти пуши под носа, до сега не са ми правили впечатление излитащите гилзи. Имам две убити прасета и една лисица с него. В последствие реших да си взема по-качесвено оръже и да мина на по-високите ценови класове 2-3. Реших, че трябва да е болт. За тези пари само с TIkka може да се котираш. Хубаво ама исках точно определена varmint 51 см. 308 win. Разбира се такова животно нямаше никъде и стигнахме до момента с поръчката. Трябваше да чакам 10 месеца да ми я доставят. Наличните модели Tikka, които намерих бяха Lite в калибри 243 win и 30-06. Лявата Tikka ми заспа в ръцете все едно беше правена за мен. Всеки, който питах за съвет ми казваше Blaser най-лесно може да си намериш, да ама той е в ценови клас 5 (освен ако не е на старо).
Бях на изложението Лов и Риболов и от там разбрах, че и Steyr Luxis има възможност за ляв болт по поръчка и срок за доставка от 8 седмици. А за цената: накрая на ценови клас 4 и ценови клас 5.
Надявам, се че съм бил полезен.
Поздрави!
0

#10
Потребителя е офлайн   dr-marti 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 90
  • Регистр: 06.10.08
Аз съм също с TIKKA T3 Lite LH в 308 W.Пред мен дилемата беше между полуавтомат или ляв болт,но я избрах много бързо.Прескочих до ВИП -а и помолих да ми изкарат всички възможни автомати и леви болтове до 3500лв.Тиката така добре ми лепна ,че изобщо не съм се двоумил повече .Имаше една налична в желания калибър и то се оказа че мен е чакала.Така че.....отиди,пробвай и грабвай тази която ти хареса !
0

#11
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Mannlicher Luxus се предлага във версия за лява ръка без оскъпяване на оръжието. Това е моделът на Steyr, който освен това е и модулна конструкция със сменяеми цеви. Цената на оръжието в стандартни калибри е 4095лв., но при покупка в комплект с оптика може сериозно да се редуцира.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#12
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 17.04.2014 - 08:26 :

Mannlicher Luxus се предлага във версия за лява ръка без оскъпяване на оръжието. Това е моделът на Steyr, който освен това е и модулна конструкция със сменяеми цеви. Цената на оръжието в стандартни калибри е 4095лв., но при покупка в комплект с оптика може сериозно да се редуцира.

Поздрави!

Благодаря но за сега не мога да се вмъкна в този ценови клас ,След празниците ще намина през магазина за друго
поздрави
0

#13
Потребителя е офлайн   Satisfaction 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 01.07.12
Аз също стрелям от ляво рамо, изкарах курс за подборен лов и след 4 - 5 месеца ще имам разрешително за нарезно оръжие. Въпроса ми е ще сгреша ли ако си взема карабина с десен затвор при положение че стрелям от ляво? Много ли ще ми е неудобно? Идеята ми е че после по лесно бих е продал от колкото такава с ляв затвор. Да спомена и че нямам никакъв опит с нарезно оръжие освен АК 47 от казармата!
0

#14
Потребителя е офлайн   eagle eye 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 391
  • Регистр: 26.02.13

Виж мнениетоSatisfaction написа на 17.04.2014 - 22:34 :

Аз също стрелям от ляво рамо, изкарах курс за подборен лов и след 4 - 5 месеца ще имам разрешително за нарезно оръжие. Въпроса ми е ще сгреша ли ако си взема карабина с десен затвор при положение че стрелям от ляво? Много ли ще ми е неудобно? Идеята ми е че после по лесно бих е продал от колкото такава с ляв затвор. Да спомена и че нямам никакъв опит с нарезно оръжие освен АК 47 от казармата!


Голяма грешка ще допуснеш според мен колега, вземи една с десен болт щракай малко и ще разбереш, пък и не си купуваш оръжие с цел да го продадеш след това. И аз съм от групата на "левите" обзавел съм се с Remington cal. 308 незнам защо никои не ги обича, но на мен оръжието си ми харесва даже за тази си цена е супер пушка.
Поздрави!
0

#15
Потребителя е офлайн   chicho66 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 194
  • Регистр: 15.06.13
Колега Станчев,провери при Попови в Хасково.На сайта им видях,че се предлага карабина Savage Arms 11FLYXP3 с ляв затвор в кал.308 с дължина на цевта 56см.на цена 1499лв. Карабината е със синтетичен приклад иполуложа и без мерни прибори,но при закупуването и плюс оптика и боеприпаси правят доста прилична отстъпка.За повече инфорнация провери на сайта им: Geodar.org.
0

#16
Потребителя е офлайн   Dimitar Stoyanov 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 17
  • Регистр: 30.07.10
Здравей, колега!

Болтова за левичари трудно се намира, но се намира не са двойно по-скъпи.
Във ВИП гледам, че предлагат Savage Arms с ляв затвор, с механични Клик

П.С. За десен затвор за левичар бих казъл, че се свиква - колега левичар стреля с десен затвор вярно с Блазер, ама ги кара като шевна машина и общо взето не потваря животно :)/>
0

#17
Потребителя е офлайн   Стефан Станчев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 569
  • Регистр: 20.08.09
:D И аз карах пет години с десен затвор и не повтарям животно но за втори изтрил е бавно Д ругата седмица би трябвало да ми излезне разрешителното и ,,,,,,,,,,,,,,,,,каквото сабя покаже ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
0

#18
Потребителя е офлайн   pako76 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 57
  • Регистр: 07.12.11
Има Застава с ляв затвор също във ВИП съм гледал понеже и аз стрелям с ляво рамо навремето когато си търсех карабина нямаше по магазините и си закупих Застава м70 с дясен затвор свикнал съм и така си стрелям от пушката съм много доволен
0

#19
Потребителя е офлайн   нани 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 13
  • Регистр: 22.08.13
Колеги аз сьщо стрелям на ляво рамо и моя избор на карабина е антонио золи аз1900 с ляв болт.В Хасково при Жоро Попов има както золи така и савидж вьпрос на избор
0

#20
Потребителя е офлайн   chicho66 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 194
  • Регистр: 15.06.13
Здравей колега Станчев,намери ли пушка с ляв затвор?
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни