БГ Лов Форум: Препоръки за въздушна пушка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Препоръки за въздушна пушка

#1
Потребителя е офлайн   revingtan 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 05.08.10
Здравйте,искам да ме насочите към някоя въздушна пушка която да е добра кажете марка,модел(държава) .Комшията има чешка въздушна пушка 4.5мм има я от 5 или 6 година стрелял съм с нея няколко пъти и от толкова време пружината не е мръднала та искам и аз нещо подобно да знам че ше го ползвам доста време и няма да ми създава проблеми с пружината .Другият от въпросите ми е,каде трябва да внимавам при закупуването как може да ме метнат с пружината .Та мисалта ми е дайте предложения за добра вуздушна пушка която ще мога да я ползвам доста време а и ако реша да смена пружината,че ще намея в някой ловен магазин .

Имам интерес към лова и мисля че с тази пушка ще ми е добър старт а може би и след курсовете да взема нещо по-голямо и по-мощно.
0

#2
Потребителя е офлайн   Попов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 04.08.10
Цитат(revingtan @ Aug 5 2010, 15:58 ) <{POST_SNAPBACK}>
Здравйте,искам да ме насочите към някоя въздушна пушка която да е добра кажете марка,модел(държава) .Комшията има чешка въздушна пушка 4.5мм има я от 5 или 6 година стрелял съм с нея няколко пъти и от толкова време пружината не е мръднала та искам и аз нещо подобно да знам че ше го ползвам доста време и няма да ми създава проблеми с пружината .Другият от въпросите ми е,каде трябва да внимавам при закупуването как може да ме метнат с пружината .Та мисалта ми е дайте предложения за добра вуздушна пушка която ще мога да я ползвам доста време а и ако реша да смена пружината,че ще намея в някой ловен магазин .

Имам интерес към лова и мисля че с тази пушка ще ми е добър старт а може би и след курсовете да взема нещо по-голямо и по-мощно.


Като за начало и за по-малко пари пробвай да намериш GAMO Hunter 440 (около 280-300 лв.) след него по цена е мисля GAMO CFX (една доста прецизна пушка за около 400 лв.), а ако търсиш голяма мощност и същевременно качество си вземи GAMO Hunter 1250 (5.5 e за предпочитане). Последната идва с 2 пружини в комплекта (слабата е сложена първоначално), със силната определено ще разбереш какво е сила, но пък цената: 799 лв sad.gif. До тук говорим за пружинни въздухарки. При PCP-тата едно добро решение е Суматрата може би пак най-добре да е 5.5, идва голямото но с цената - над 1000 лв. и започва мъкнене на тежките бутилки със сгъстен въздух sad.gif sad.gif , че с помпане не става така както разправят.

0

#3
Потребителя е офлайн   revingtan 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 05.08.10
Цитат(Попов @ Aug 5 2010, 18:29 ) <{POST_SNAPBACK}>
Като за начало и за по-малко пари пробвай да намериш GAMO Hunter 440 (около 280-300 лв.) след него по цена е мисля GAMO CFX (една доста прецизна пушка за около 400 лв.), а ако търсиш голяма мощност и същевременно качество си вземи GAMO Hunter 1250 (5.5 e за предпочитане). Последната идва с 2 пружини в комплекта (слабата е сложена първоначално), със силната определено ще разбереш какво е сила, но пък цената: 799 лв sad.gif. До тук говорим за пружинни въздухарки. При PCP-тата едно добро решение е Суматрата може би пак най-добре да е 5.5, идва голямото но с цената - над 1000 лв. и започва мъкнене на тежките бутилки със сгъстен въздух sad.gif sad.gif , че с помпане не става така както разправят.



Та да разбирам ли че тези пушки кадето ми предлагаш ще издържат да речем 4 или 5 години без да отслабне прожината,защото точно такова нещо търся да е добро в пружината !!!
0

#4
Потребителя е офлайн   lz5qs 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 188
  • Регистр: 16.10.08
Цитат(revingtan @ Aug 6 2010, 20:46 ) <{POST_SNAPBACK}>
Та да разбирам ли че тези пушки кадето ми предлагаш ще издържат да речем 4 или 5 години без да отслабне прожината,защото точно такова нещо търся да е добро в пружината !!!


Мисля че колегата ти е препоръчал едни наистина добри пушки, но това колко ще издържи една пружине е много относително. Всичко зависи от това колко съчми ще истреляш през това време. Друг фактор е колко време ще държиш пушката в зередено положение преди да осъщестиш истрел.

PS. Вече можеш да намериш много добри пужини на добра цена.
0

#5
Потребителя е офлайн   Попов 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 22
  • Регистр: 04.08.10
Цитат(lz5qs @ Aug 8 2010, 21:57 ) <{POST_SNAPBACK}>
Мисля че колегата ти е препоръчал едни наистина добри пушки, но това колко ще издържи една пружине е много относително. Всичко зависи от това колко съчми ще истреляш през това време. Друг фактор е колко време ще държиш пушката в зередено положение преди да осъщестиш истрел.


Подкрепям напълно! За съжаление няма нищо вечно, а пружинна въздухарка която да не отслабне за 4-5 години е нещо граничещо с невъзможното. Всяка пружинна пушка ще отслабне.
За PCP-тата, там ако се сменят редовно уплътнения и други подлежащи на износване дребни сменяеми консумативи може да се приеме, че мощноста няма да мръдне съществено. Все пак там мощноста се определя от дозировката на предварително сгъстен въздух и когато този дозиращ мехнизъм се поддържа добре и се сменят уплътненията би трябвало за 4-5 години да няма съществено отклонение от мощноста и при избраната мощност. Разбира се тук гадая защото PCP-тата навлязаха доста скоро на нашия пазар и не знам колко хора могат да се похвалят че ги имат и ползват интензивно за период от 4-5 години. А и накрая да не забравяме че са съвсем друг ценови клас, често двойно по-висок от пружунните.
А и забелязах тенденция при спортните пистолети за олимпийски тип състезания да са PCP-тип вероятно заради повторяемоста на дозировката сгъстен въздух при всеки изстрел.
Пушките които препоръчах в предния пост са утвърдили се и добре оценени модели на нашия пазар.
0

#6
Потребителя е офлайн   Бъчи 

  • Йордан Бъчваров
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1381
  • Регистр: 18.12.08
Aко ще е въздушна пушка по-добре не се хвърляй на мощност, а на точност. Колегата Попов е прав - ако е пружинна пушка, силата и прогресивно ще спада, но и това правило си има изключенията.
Пружината няма да се скапе, ако пушката и пружината и са добре проектирани и ако пушката е с малка мощност. Примера с ЧЗ-630 е идеален. При тях, ако пружината се случи хубава, практически е и вечна. Там няма такива детонации, дето убиват пружините на по-мощите пушки, а и буталото им е достатчно тежко за тая пружина за да не може да отскача назад и да счупи пружината.
Ако една пружина е кадърно направена, може да си седи практически неограничено време заредена без да омекне.
0

#7
Потребителя е офлайн   Беселин 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 11
  • Регистр: 31.05.10
Ако пружината е кадърно направена не е фактор, който ще определи колко време ще издържи.Такива филми като практически неопределено време без да омекне НЯМА.Дори и газовите пружини имат определен ресурс.Вечни неща НЯМА, камо ли телени пружини.Какво те плаши тая пружина толкова немога да разбера?За Гамо са около 20-25лв за средния клас, а за Хънтър1250 мисля 30-35.Хатсанските са по 13-15лв.На моя ЦФХ пружината се счупи след около 3200 изстрела.Не е необходимо да си технически гений, за да я смениш.Маншета е 5-7лв.Какво му плащаш?Има колеги дето на година по 3, по 5 пъти сменят пружини ти искаш да ти кара 5-6г без да отслабне.Е да ако стреляш по една кутия на година няма да отслабне.Взимай един ЦФХ или Комета400 и няма да сбъркаш.Да и Славия става, но тя е много слаба.И пружината там неможе да ти се случи хубава или лоша.Там качеството е едно може да си сигурен.Славията не е турска пушка или китайска.Незнам за какво ти трябва пушката ако стреляш по бутилки на 50м чешката е слабичка.
0

#8
Потребителя е офлайн   huntera_96 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 26.08.10
Ако търсиш силна,точна и издържлива пушка те насочвам към Комета 400 компакт.С хубави чашки ГАМО 2 години наред дупчеше 2 шишета пълни с вода-2 литра от двете страни на разстояние 20-25 метра.Сега дали ще ти издържи 5-6 години не мога да ти кажа.Това е относително.Ако стреляш по 2 кутии съчми на седмица като мен-няма.Но при добра поддръжка те уверявам,че поне 3 години няма да и сменяш пружина.Иначе няма вечни пружини,ако искаш нещо дето наистина да ти издържи дълго,трябва доста да си бръкнеш в джоба за нещо с газ.Друг приемлив вариант е БАЙКАЛ МП-512.Съседа откакто се помня си трепе косарите в лозето с нея,нищо,че началната им е 150-160 метра в секунда.Комета 400-400 лева.Байкал МП-512 200 лева.

0

#9
Потребителя е офлайн   huntera_96 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 26.08.10
Ии още нещо,по-добре си вземи 5.5, 4.5 губят точност на повече от 20 метра,щото чашката им е много лека.Да не говорим ако има лек ветрец...
0

#10
Потребителя е офлайн   revingtan 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 05.08.10
Благодаря ви момчета за мненията сдобих се с GAMO CFR 5.5 сложих и оптика GAMO 3-9x40 WR .Пушката я имам около 1 месец и сам утрепал 3 свраки на колко 25-30 метра с механични мерници "с тях дава много точна стрелба ",за сега с оптиката нямам резултати но и свиквам вече, и пак казвам благодаря за мненията !Наслука на Всички!
0

#11
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
Честито! Я ми кажи как ги трепеш тези свраки от такова малко разстояние? Аз досега не съм успял да се доближа на по-малко от 50-60 метра, но дори и при опит за стрелба от такова разстояние пак ме усещат докато заредя и отлитат.
0

#12
Потребителя е офлайн   revingtan 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 05.08.10
Цитат(Stefanaki @ Oct 7 2010, 10:07 ) <{POST_SNAPBACK}>
Честито! Я ми кажи как ги трепеш тези свраки от такова малко разстояние? Аз досега не съм успял да се доближа на по-малко от 50-60 метра, но дори и при опит за стрелба от такова разстояние пак ме усещат докато заредя и отлитат.


Ами да ти кажа 2 от тях бяха чиста случайност защото си работех нещо от вън на двора и до нас комшията има 1 много висок орех и така сутринта като бачках нещо, кацна 1 сврака и започна да грачи влязах вътре и заредих (след като я оставих да грачи някаде около 5-10 минути ) излязах и бум biggrin.gif след това кацна още 1 пак на същото място и пак по същия начин . Последната бях на вън и се разхождах с 1 приятел и поседнахме и след 10 15 минути на 1 круша прелетяха около 5 но едната от тях се излъга и кацна на дурвото и я свалих.Това си е чиста случайност но сега излиам всяка седмица в гората зад нас и ги дебна там .Ако мога да ти помогна някакси то сложи 1 умряла котка на някое място кадето прелитат свраките и веднага идват пробвал съм го но не можах да уцеля нито една.Успех и наслука!
0

#13
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
Ааа, това е много гадно с умрялата котка. Не че ще трябва да й помогна да умре, ама трябва да я мъкна след това ...
0

#14
Потребителя е офлайн   yanisk 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3
  • Регистр: 13.10.10
След като става дума за въздухарки искам да попитам,
някой има ли отзиви за "Kral AI 002S 5,5 мм" - турска пушка по подобие на Gamo CFX
-" Техническа спецификация на Въздушна пушка Крал 5.5 долно зареждане :
Калибър: 5.5 мм
Начална скорост: 240 м/сек.
Цялостна дължина: 1100 мм
Дължина на цевта: 455 мм
Приклад: синтетика
Тегло: 2900 гр.
Източник на Енергия: пружина

Много добра въздушна пушка. Направена е по подобие на GAMO CFX модела, с долно зареждане и лесна за употреба. "
- цитата е от интернет магазин.
Колебая се в избора си и ако някой може да ми помогне ще му бъда благодарен, спрял съм се на пушките с фиксирана цев .
Наслука на всички участници.
0

#15
Потребителя е офлайн   Stefanaki 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 71
  • Регистр: 28.01.10
За тази Въздушна пушка Крал 5.5 долно зареждане черен ли говориш? Имах такава за кратко. Беше закупена втора употреба. Имам и хатсан 95. Ами видя ми се по-слабичка в сравнение с хатсана, но така и не я отворих да и видя пружината и маншета как са. Може да имаше нещо за смяна. Иначе си е точно копие на Гамото, само цената е друга. Лека, удобна, слаб откат и много точна. Много добър баланс.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни