БГ Лов Форум: Български Национален Клуб АНГЛИЙСКИ СЕТЕР - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Български Национален Клуб АНГЛИЙСКИ СЕТЕР

#21
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Явно причината е техните кучета да са най-родословни, а нашите да са помий .....и съответно на техните кучета цените да са ......нам колко си лева .......
Ако е така ,да се съберем ентусиасти и хора обичащи породата и да си основем нов, работещ клуб .....
Лъки, моят верен приятел...
0

#22
Потребителя е офлайн   Илиян Ников 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 139
  • Регистр: 25.03.08
Клуб има само на теория,не зная как е функционирал преди 2005 защото не съм се интересувал.Но е факт ,че на практика английски сетер клуб в България НЕ СЪЩЕСТВУВА.Не съм чувал през тези години за организиране на някакво клубно мероприятие било то дори и събрание!!!В този форум предполагам има хора които се познават с г-н Христозов доста добре и може да помогнат относно евентуалното бъдеще на клуба.
0

#23
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08

Виж мнениетоИлиян Ников написа на 22.01.2011 - 20:15 :

Клуб има само на теория,не зная как е функционирал преди 2005 защото не съм се интересувал.Но е факт ,че на практика английски сетер клуб в България НЕ СЪЩЕСТВУВА.Не съм чувал през тези години за организиране на някакво клубно мероприятие било то дори и събрание!!!В този форум предполагам има хора които се познават с г-н Христозов доста добре и може да помогнат относно евентуалното бъдеще на клуба.



При положение че от толкова време не функционира ,защо изобщо е необходимо да се правят опити да се съживи мъртвеца.......Не е ли по добре да се направи нещо ново и работещо...да се вземат примери от другите клубове ,които наистина работят.....Вижте само постовете за другите породи ,а постовете за СЕТЕРА си стоят почти непроменени......Хваща ме яд, че една толкова добра ловна порода потъва в забрава .....
Лъки, моят верен приятел...
0

#24
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08

Виж мнениетоKulev Farm написа на 30.12.2010 - 09:37 :

Ако съдя по коментарите сетера не е на почит и уважение в пределите на страната ни.
Ето един БГ клип който не е за любителите на близкотърсещите кучета.


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=i2qHQe7MOxE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=i2qHQe7MOxE</a>


За съжаление ,много си прав колега .......в няколко форума, включително и в този се опитах да разбера причината за това и защо клуба на работи, но така и не намерих отговор......виждам,че тук има много собственици на породата , аз също съм от тях , нека се активизираме и да направим така, че да възродим великолепието на тази порода ....нека да направим работещ клуб, който да е в помощ на всички собственици и любители на английския сетер.....Помислете върху това ....

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 11.jpg
  • Прикачено изображение: 22.jpg

Лъки, моят верен приятел...
0

#25
Потребителя е офлайн   vano 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 79
  • Регистр: 25.05.08

Виж мнениетоdrMakarov написа на 23.01.2011 - 13:57 :

Виж мнениетоИлиян Ников написа на 22.01.2011 - 20:15 :

Клуб има само на теория,не зная как е функционирал преди 2005 защото не съм се интересувал.Но е факт ,че на практика английски сетер клуб в България НЕ СЪЩЕСТВУВА.Не съм чувал през тези години за организиране на някакво клубно мероприятие било то дори и събрание!!!В този форум предполагам има хора които се познават с г-н Христозов доста добре и може да помогнат относно евентуалното бъдеще на клуба.



При положение че от толкова време не функционира ,защо изобщо е необходимо да се правят опити да се съживи мъртвеца.......Не е ли по добре да се направи нещо ново и работещо...да се вземат примери от другите клубове ,които наистина работят.....Вижте само постовете за другите породи ,а постовете за СЕТЕРА си стоят почти непроменени......Хваща ме яд, че една толкова добра ловна порода потъва в забрава .....


Защото БРФК има такава практика, един клуб като стане неин член и на практика, това е вечно. А два клуба за една порода не могат да членуват в БРФК. Макар, че през миналата година имаше пробив и бретонистите успяха да махнат стария клуб за сметка на новия. Ще видим тази година дали и бг гончето ще успее.
www.bgdogs.net
Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, като за първото не съм сигурен.
Алберт Айнщайн
0

#26
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Защото БРФК има такава практика, един клуб като стане неин член и на практика, това е вечно. А два клуба за една порода не могат да членуват в БРФК. Макар, че през миналата година имаше пробив и бретонистите успяха да махнат стария клуб за сметка на новия. Ще видим тази година дали и бг гончето ще успее.
[/quote]

Това е типично по български .....и много тъпо....По този начин си запазват правото да са вечни и разбира се първи на пазара....Явно е направено най-вече заради комерсиалната страна на въпроса, а не заради това да се съберат съмишленици и да си бъдат полезни.....
Лъки, моят верен приятел...
0

#27
Потребителя е офлайн   Biser ivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 190
  • Регистр: 19.02.08
Dr.Markov, защо не организираме нещо като среща разговор между всички почитатели на Англиския сетер,всички които се дразнят от делото на клуба ,всички които имат желание да работят с породата и да говорим .Аз съм сигурен че ще се съберем доста почитатели.И ако се прибържаме към поговорката ,,Обединението прави силата,,може да се направят много работи,и клуба да заработи..............АКО ИМА ЗАИНТЕРЕСОВАНИ НЕКА ПИШАТ..................
0

#28
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08
Докато частните клубове на лицето Георги Христозов и неговите ръководители от Асеновград не се премахнат, много клубове ще са на този хал.. ;)
0

#29
Потребителя е офлайн   Илиян Ников 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 139
  • Регистр: 25.03.08

Виж мнениетоBiser ivanov написа на 28.01.2011 - 18:42 :

Dr.Markov, защо не организираме нещо като среща разговор между всички почитатели на Англиския сетер,всички които се дразнят от делото на клуба ,всички които имат желание да работят с породата и да говорим .Аз съм сигурен че ще се съберем доста почитатели.И ако се прибържаме към поговорката ,,Обединението прави силата,,може да се направят много работи,и клуба да заработи..............АКО ИМА ЗАИНТЕРЕСОВАНИ НЕКА ПИШАТ..................



Добре,сигурно има 'ЗАИНТЕРЕСОВАНИ'.Но трябва някой да се ангажира с организацията.
0

#30
Потребителя е офлайн   itavet 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 897
  • Регистр: 19.02.08
Вие първо се съберете, ама наистина се съберете и си направете едно имповизирано събрание на група' Приятели на английския сетер' -примерно
След което, внесете в БРФК писмо, с което изразявате възмущението си от 'дейността' на клуба изисквайте създаването на нов такъв, с изцяло ново ръководство. Това е началото и е лесно!
Ествествено, предварително е добре да се знае,кои от вас любителите на породата английски сетер, са готови да дадат голяма част от своодното си време и средства за развитието и работата на новия клуб!!!
Направете го, а ние с пойнтерите ще помагаме. все пак сме островитяни, нали, трябва да се подкрепяме :)
0

#31
Потребителя е офлайн   А.Хършев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 310
  • Регистр: 04.12.08
Ами трябва наистина да се съберем поне да се запознаем ако не друго....А за предложението на itavet благодаря за подкрепата и както винаги е в услуга на ближния и готова да помогне ....Мислете колеги за часа и мястото на срещата ....
Лъки, моят верен приятел...
0

#32
Потребителя е офлайн   Dragalevski 

  • .
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1001
  • Регистр: 01.08.08

Виж мнениетоdrMakarov написа на 04.02.2011 - 11:54 :

Ами трябва наистина да се съберем поне да се запознаем ако не друго....А за предложението на itavet благодаря за подкрепата и както винаги е в услуга на ближния и готова да помогне ....Мислете колеги за часа и мястото на срещата ....


Желая успех на начинанието :hurray:
0

#33
Потребителя е офлайн   ivan-alarmata 

  • Ivan Stefanov
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1379
  • Регистр: 25.12.10

Виж мнениетоСашо Райчев написа на 01.02.2011 - 21:56 :

Докато частните клубове на лицето Георги Христозов и неговите ръководители от Асеновград не се премахнат, много клубове ще са на този хал.. ;)



Прав си колега.
0

#34
Потребителя е офлайн   ivan-alarmata 

  • Ivan Stefanov
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1379
  • Регистр: 25.12.10



Колеги какво става с предложението за нов клуб или смяна впредседателството на клуб сетер.
0

#35
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоivan-alarmata написа на 08.02.2011 - 18:16 :

Виж мнениетоСашо Райчев написа на 01.02.2011 - 21:56 :

Докато частните клубове на лицето Георги Христозов и неговите ръководители от Асеновград не се премахнат, много клубове ще са на този хал.. ;)



Прав си колега.


Колега, откакто Хистозов е прочел моя пост тръби наляво и надясно колко бил силен, и никой не може да го мръдне, а не си прави сметка, че толкова компромати ще събера още на първата изложба, че свят ще му се завие! Трябва всички ловни породи да се обединим и всички управници да бъдат респектирани!
0

#36
Потребителя е офлайн   belovodsci 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 407
  • Регистр: 21.02.09

Виж мнениетоivan-alarmata написа на 09.02.2011 - 15:26 :




Колеги какво става с предложението за нов клуб или смяна впредседателството на клуб сетер.


Предлагам ви да се съберем на състезанието за купата на Бг-Лов на 19 02 2011г. да решим какво да правим с клуба?
0

#37
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоbelovodsci написа на 09.02.2011 - 20:31 :

Виж мнениетоivan-alarmata написа на 09.02.2011 - 15:26 :




Колеги какво става с предложението за нов клуб или смяна впредседателството на клуб сетер.


Предлагам ви да се съберем на състезанието за купата на Бг-Лов на 19 02 2011г. да решим какво да правим с клуба?


Мен ме бройте за каузата, то скоро и нов клуб за дратхаара ще има в БРФК, но това е начина да се справим с комунизма "Христозов"!
0

#38
Потребителя е офлайн   sakelaraki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 198
  • Регистр: 30.01.11
Здравейте колеги обичащи породата Англйски Сетер.Казвам се Александър Христов и съм от Асеновград.Имам в момента 11 Сетера.Приятели сме с Христозов и за да раздвижа малко темата ще разясня кой е Христозов.Това е първия човек в България написал дипломна работа по кинология във Ветеринарния институт Стара Загора.Участник на турнира Дружба в ГДР-Германия.Присъствал на всички семинари организирани от Министертвото на Горите,Ловния Съюз,организирал последния с участието на Отокар Райке.Създава и регистрира първия в България клуб на ловна порода (Дратхаар).Активно съдейства за регитрация и на други лони клубове.Съдил и съди дълги години ловни породи,издигнал се до върха на съдйската кариера(Ораунд съдия-имащ права да съди всички породи кучета).Избран в БРФК да одговаря за ловната кинология.Организирал много изложби и изпитания.Оганизира и първия САСIТ (Асеновград-там изгря звездата Мирослав Ненковски).Развъжда много години Дратхаари,произвежда и създава една Балканска легенда Атос от Христозов (тук се появи Тончо Милев с молба да вземе кръв от Атос.....).Атос беше звезда(Путитапкател за дратхаари питай Пурко),след това купува дратхаар от Германия Бено.Произвел стотици дратхаари носещи името (от Христозов).Внесъл много Англйски сетери от Сърбия.Произвежда Индио от Христозов и Кобра от Христозов.Първия Англйски Пойнтер трайлер Ариана Делвенто(от Италия) закупена от Христозов и заплодена на Брус Деластекая(Гърция) се ражда шампиона Долф от Христозов.Внесъл много Епаньол Бретони от Сърбия създал комбинацията Нера Александро Никола по Ас Симитарска Фортуна и се роди Вице световния шампион Жак от Христозов(ту се появи детето чудо от Асеновград Димитър Райчев).Предполагам знаете ,че този човек успя да преобщи Българските Дратхаари към голямото семейство на Световния Дратхаар клуб(пълноправни членове).Спирам до тук.Ако имате желание аз ще ви съдействам да се видите на живо с Христозов най удобно ще е на САСИВ в Асеновград каня Ви да участвате с вашите Англйски Сетери за да видим с какво разполагаме.Моя телефон е 0898852957 винаги се вдига.Що се касае за Асеновградските кинолози ние нямаме вина че пиеме вода от извора.А на вас колеги кинолози задавам въпрос Къде е МЛЯКОТО.Съжалявам ,че Ви е нямало през тези години когато Христозов работи активно и прокарваше пътечката по която вие вървите ..................................Поздрави Станимака(Сашо Капацитета).Работете след време ще се говори за ВАС.

Този пост е редактиран от vater: 10.02.2011 - 20:56
Причина за редакцията: моля без заплашителни намеци, благодаря за разбирането.

0

#39
Потребителя е офлайн   sakelaraki 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 198
  • Регистр: 30.01.11
Колеги не се горещете.Бретона регистрира нов клуб и кво пак са на старта.А на Гери не и прави чест да отговаря от името на Пойнтер клуб България.Поздрави Станимака(Сашо Капацитета).
0

#40
Потребителя е офлайн   Сашо Райчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Banned
  • Мнения: 2880
  • Регистр: 17.02.08

Виж мнениетоsakelaraki написа на 10.02.2011 - 01:30 :

Здравейте колеги обичащи породата Англйски Сетер.Казвам се Александър Христов и съм от Асеновград.Имам в момента 11 Сетера.Приятели сме с Христозов и за да раздвижа малко темата ще разясня кой е Христозов.Това е първия човек в България написал дипломна работа по кинология във Ветеринарния институт Стара Загора.Участник на турнира Дружба в ГДР-Германия.Присъствал на всички семинари организирани от Министертвото на Горите,Ловния Съюз,организирал последния с участието на Отокар Райке.Създава и регистрира първия в България клуб на ловна порода (Дратхаар).Активно съдейства за регитрация и на други лони клубове.Съдил и съди дълги години ловни породи,издигнал се до върха на съдйската кариера(Ораунд съдия-имащ права да съди всички породи кучета).Избран в БРФК да одговаря за ловната кинология.Организирал много изложби и изпитания.Оганизира и първия САСIТ (Асеновград-там изгря звездата Мирослав Ненковски).Развъжда много години Дратхаари,произвежда и създава една Балканска легенда Атос от Христозов (тук се появи Тончо Милев с молба да вземе кръв от Атос.....).Атос беше звезда(Путитапкател за дратхаари питай Пурко),след това купува дратхаар от Германия Бено.Произвел стотици дратхаари носещи името (от Христозов).Внесъл много Англйски сетери от Сърбия.Произвежда Индио от Христозов и Кобра от Христозов.Първия Англйски Пойнтер трайлер Ариана Делвенто(от Италия) закупена от Христозов и заплодена на Брус Деластекая(Гърция) се ражда шампиона Долф от Христозов.Внесъл много Епаньол Бретони от Сърбия създал комбинацията Нера Александро Никола по Ас Симитарска Фортуна и се роди Вице световния шампион Жак от Христозов(ту се появи детето чудо от Асеновград Димитър Райчев).Предполагам знаете ,че този човек успя да преобщи Българските Дратхаари към голямото семейство на Световния Дратхаар клуб(пълноправни членове).Спирам до тук.Ако имате желание аз ще ви съдействам да се видите на живо с Христозов най удобно ще е на САСИВ в Асеновград каня Ви да участвате с вашите Англйски Сетери за да видим с какво разполагаме.Моя телефон е 0898852957 винаги се вдига.Що се касае за Асеновградските кинолози ние нямаме вина че пиеме вода от извора.А на вас колеги кинолози задавам въпрос Къде е МЛЯКОТО.Съжалявам ,че Ви е нямало през тези години когато Христозов работи активно и прокарваше пътечката по която вие вървите .............................Поздрави Станимака(Сашо Капацитета).Работете след време ще се говори за ВАС.


Ех ,Сашко Капацитета, водата от кладенеца, която сте пили е била за хора ................., ........................., че така сте се осрали с ловните породи, че на Фарчето фабриката за толетна хартия не може да смогне да произвежда толкова хартия, за да ви избърши ла---та!!!
Сашко, и ако не знаеш сетерите, които каниш на ЦАЦИБ, то те поне трябва да имат родословие...
Твоят приятел, другия капацитет, Христозов е регистрирал клубове за неговите кучета, ти и това си написал в постта си...

Този пост е редактиран от vater: 10.02.2011 - 20:57
Причина за редакцията: не обиждай, благодаря за разбирането.

0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни