БГ Лов Форум: малък термос - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

малък термос

#1
Потребителя е офлайн   Лада нива 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 300
  • Регистр: 04.11.11
Здравейте колеги, търся си някакъв малък термос с вместимост от около 0,250 - 0,300 мл. с който да си нося кафе през студените зимни дни когато съм на лов.Бих искал мнинето ви и препоръки относно такъв термос .
0

#2
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1129
  • Регистр: 08.12.11
Аз ползвам като този: https://drebisimo.co...na-fr-350v.html
Неръждаема стомана отвън и отвътре,и да падне няма сррашно не е като старите дето вътре беше стъкло.
0

#3
Потребителя е офлайн   Лада нива 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 300
  • Регистр: 04.11.11

Виж мнениетоlu-bo написа на 03.08.2021 - 21:09 :

Аз ползвам като този: https://drebisimo.co...na-fr-350v.html
Неръждаема стомана отвън и отвътре,и да падне няма сррашно не е като старите дето вътре беше стъкло.



благодаря ! нека и други колеги споделят
0

#4
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09
На варда нося един от старите, маи е китайски от едно време . Облицовал съм го с едно пърче корк и скоч . Държи доста време топло, обикновено нося чай . Имам и неръждаем,закупен от една от големите вериги ..., не може да се намаже и на малкия пръст на стъкларията по термо качества .. Е, може и да съм попаднал на калав модел ...
0

#5
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Имам два или три термоса закупени през годините с вместимост по 0,5л. и 1л. щото по-малки не съм бил намирал. Отделно в метална чаша и сух спирт завирам чаи за минута или две. Но това беше само в началото първите години, а сега през последните няколко години ползвам обикновенно шише 0,5л. от кока кола, или фанта ПВЦ и сипвам в него кафе 3в1 и гореща, а лятото студена вода 200мл. За два три часа все тази е според мене дали ще е горещо, или леко топло.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#6
Потребителя е офлайн   lu-bo 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1129
  • Регистр: 08.12.11

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 04.08.2021 - 09:23 :

Имам два или три термоса закупени през годините с вместимост по 0,5л. и 1л. щото по-малки не съм бил намирал. Отделно в метална чаша и сух спирт завирам чаи за минута или две. Но това беше само в началото първите години, а сега през последните няколко години ползвам обикновенно шише 0,5л. от кока кола, или фанта ПВЦ и сипвам в него кафе 3в1 и гореща, а лятото студена вода 200мл. За два три часа все тази е според мене дали ще е горещо, или леко топло.

Не е добре в пластмасовите бутилки да се слагат горещи напитки.Когато се нагрее пластмасата отделя пластификатр които е много вреден.Този термос които е целия от неръждавеика преди да сипя кафето в него го загрявам с гореща вода,псле сипвам кафето и го държи горещо цял ден.
0

#7
Потребителя е офлайн   Лада нива 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 300
  • Регистр: 04.11.11

Виж мнениетоlu-bo написа на 04.08.2021 - 10:55 :

Виж мнениетоГеорги ловеца написа на 04.08.2021 - 09:23 :

Имам два или три термоса закупени през годините с вместимост по 0,5л. и 1л. щото по-малки не съм бил намирал. Отделно в метална чаша и сух спирт завирам чаи за минута или две. Но това беше само в началото първите години, а сега през последните няколко години ползвам обикновенно шише 0,5л. от кока кола, или фанта ПВЦ и сипвам в него кафе 3в1 и гореща, а лятото студена вода 200мл. За два три часа все тази е според мене дали ще е горещо, или леко топло.

Не е добре в пластмасовите бутилки да се слагат горещи напитки.Когато се нагрее пластмасата отделя пластификатр които е много вреден.Този термос които е целия от неръждавеика преди да сипя кафето в него го загрявам с гореща вода,псле сипвам кафето и го държи горещо цял ден.

да аз също мисля, че не е добре в пластмасова бутилка ....затова публикувах въпроса да чуя мнения и практики на колегите .....добре е в студен ден човек да има под ръка топла наптика
0

#8
Потребителя е офлайн   Христов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 15.01.09
Здравейте, колеги ^_^/>
Ето и моите "5 стотинки" по темата. От години ползвам това https://stenata.com/...rushed05-l.html . Преди години ги нямаше в БГ. Щерка ми, ми го подари, от Дания. Доста добре измислен и наистина, зимата чая остава топъл за дълго - дори и след лова. А през лятото студената вода също си стои студена, е не толкова дълго, но като сложа наполовина лед е супер ;)/>
Поздрави! И дано съм помогнал.
0

#9
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
https://m.bazar.bg/o...taklen-s-chasha е такова е моето. Много добре работи. Пътувам много и го ползвам почти всеки ден.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни