БГ Лов Форум: Избор на първа пушка - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избор на първа пушка

#1
Потребителя е офлайн   vaskop 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 12.06.21
Здравейте колеги!Млад ловец съм и ми престои закупуване на пушка!Като пълен лаик в тази област имам въпрос към по-опитните и притежаващи този ловен полуавтомат - https://zarimex.eu/v...12-x-76-choke-m !
Въпросът ми е, ще мога ли с него освен по пернат дивеч да стрелям и с бренеке?Засича ли автомата, изобщо струва ли си покупката този вид пушка?
0

#2
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 488
  • Регистр: 27.03.10
Може да изглеждам груб, но не съм Недоброжелателен:
1. Не е нормално, човек, със завършен курс за ловец да задава такъв въпрос!
2. Виждам регистрация от юни - достатъчно време досега за ориентиране в обстановката!
3. Този въпрос, отнесен точно към Бенели, е меко казано странен(освен, ако не го задава пълен лаик)!
4. "Пълен лаик" и "Ловец" са несъвместими понятия!
5. "Лаик", с полуавтоматично оръжие, в моята дружина не бих приветствал!
6. Допускам, че въпросът не е бил правилен, което би изтрило горните пет точки!
0

#3
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 343
  • Регистр: 26.10.18
Колега,първо се научи да стреляш с пушка а после въпросите ти ще изчезнат.
0

#4
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 343
  • Регистр: 26.10.18
Купи се я тази а разликата в парите дай за патрони.
http://www.bglov.com...=0
0

#5
Потребителя е офлайн   vaskop 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 6
  • Регистр: 12.06.21
1. Не е нормално, човек, със завършен курс за ловец да задава такъв въпрос! - Нищо ненормално не виждам във въпросите си!

2. Виждам регистрация от юни - достатъчно време досега за ориентиране в обстановката! - Ами не всеки има свободното време за ориентация в обстановката!

3. Този въпрос, отнесен точно към Бенели, е меко казано странен(освен, ако не го задава пълен лаик)! - Е точно, защото чета за засичали Бенелита, те за това питам!

4. "Пълен лаик" и "Ловец" са несъвместими понятия! - Ти верно ли си се родил с пушка в ръката?

5. "Лаик", с полуавтоматично оръжие, в моята дружина не бих приветствал! - Добре,че има дружинка където ме приветсваха, пък и аз при такива профита като теб би било ме срам да застана!

6. Допускам, че въпросът не е бил правилен, което би изтрило горните пет точки! - Въпросът ми си е правилен колега, но аман в тази държава от философи по всичко, да не попиташ нещо?Ай със здраве и наслука
0

#6
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2868
  • Регистр: 26.10.10
Benelli по принцип са много добри, но точно моделите Vinci не са савсем надеждни, поради различната конструкция.
Не е нужна да даваш толкова пари за нова пушка.
Разгледай:

Impala plus
Ata Neo
Retay mesai mara
Huglu renova
Beretta belmonte - личен фаворит
Benelli montefiltro
Benelli M2
Marocci
Това са все инерциони автомати от 900 до 2200лв ,голяма разлика няма кой точно ще си вземеш.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#7
Потребителя е офлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 488
  • Регистр: 27.03.10

Виж мнениетоvaskop написа на 04.08.2021 - 21:40 :

1. Не е нормално, човек, със завършен курс за ловец да задава такъв въпрос! - Нищо ненормално не виждам във въпросите си!

2. Виждам регистрация от юни - достатъчно време досега за ориентиране в обстановката! - Ами не всеки има свободното време за ориентация в обстановката!

3. Този въпрос, отнесен точно към Бенели, е меко казано странен(освен, ако не го задава пълен лаик)! - Е точно, защото чета за засичали Бенелита, те за това питам!

4. "Пълен лаик" и "Ловец" са несъвместими понятия! - Ти верно ли си се родил с пушка в ръката?

5. "Лаик", с полуавтоматично оръжие, в моята дружина не бих приветствал! - Добре,че има дружинка където ме приветсваха, пък и аз при такива профита като теб би било ме срам да застана!

6. Допускам, че въпросът не е бил правилен, което би изтрило горните пет точки! - Въпросът ми си е правилен колега, но аман в тази държава от философи по всичко, да не попиташ нещо?Ай със здраве и наслука


Успех и наслука!
0

#8
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
Ако не те бъркат парите си купи хубав и скъп автомат:Броунинг,Бенели,Берета и да не ти пука.Не че няма да ти вършат работа и по-евтините,ама няма да живеем по 200 години я.Успех! П.П Ако имаш ограничение в бюджета напиши до каква цена търсиш,пак ще дадем съвети...
0

#9
Потребителя е офлайн   straikar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 380
  • Регистр: 21.07.13
Не се вързвай на колеги който не биха те посрещнали добре защото си с пулоавтомат...... по тази логика първите.
пушки който са били с патрони с гилзи а не с предно пълнен "тъпкачи" също не са били добре посрещнати в дружините си но вече няма тъпкачи.... така че си купи това което ти е кеф.
А дали може да стреля бренекета?
Може само трябва да подбере правилното шоково стеснение и подходяшт боеприпас на слука.
0

#10
Потребителя е офлайн   kniko 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 06.08.21
Здравей, предвид това, че бях изправен пред същата дилема, до вчера, ще ти разкажа какво се случи с моето оръжие. Обикалях няколко седмици и търсих двуцевка, успоредка в 16 калибър - бях си казал това и нищо друго по няколко причини. Никакви полуавтомати, категорично да не е 12 калибър, мобилни шокове - абсолютно не! Къде имаше нови, къде втора употреба, състояние между много лошо и поносимо добро, но накрая влязох в един магазин и излязох с Marocchi semiauto i FIRST в 12 калибър и доста кутии с патрони за прострелка и упражнения с мобилните шокове.
Нищо общо с това, което търсих!!! Пушката ми легна в ръцете, лека, прикладиста и просто "заспа". Та мисълта ми е ,че никой не е застрахован от това да подбере правилното оръжие от първия път. Както и да го използва завинаги, като не става и/или не ти пасва/харесва - продаваш и продължаваш. Може тази пушка, която купих да не е за мен или пък да е точно това, което ми приляга по време на лов, но това времето, стрелбата и опита ще го покаже. Информация има много и тук във форума и като цяло, но истината е, че освен да се чете, трябва и много практика, за да уцелиш най-добрата комбинация между теб, оръжие и боеприпас!

Лично мое мнение, не задължавам да се хареса на никого.

Поздрави, късмет и бъди здрав!
0

#11
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
"Избор на първа пушка" то самото заглавие е отговор. Не първа и последна. А за начало.... Това е всяка, която е що-годе удобна и практична. Пък по-нататък (след като се срещнеш с други) ще си направиш изводите и ще знаеш какво конкретно търсиш. Действай бързо , че един приятел от "решаване и умуване" взе разрешителното чак преди коледните празници и пропусна сезона.
0

#12
Потребителя е офлайн   metal 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 200
  • Регистр: 21.06.19
Автомат за първа води до безразборно харчене на боеприпаси с идеята че имаш много опити да уцелиш и не се съсредоточаваш да стане от първият път - удря и по джоба, после идват и разочарованията ...

Отделно е по капризен от към боеприпаси особено релоудвани.
0

#13
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Темата е напълно безсмислена, да питаш напълно непознати хора, които може да нямат никакъв опит, но да се направят на интересни да ти дават ъкъл тука. Ходи си питай директно човек който познаваш и хората около тебе познават, и този човек да има нужните знания, опит, и авторитет. Не за друго, ами след време когато се наложи и неминуемо изникват много въпроси да не пишеш пак теми и да чакаш да му кефне на някои да пише, ами да си отидеш директно при човека на минутата и да си говориш очи в очи както се прави, и да може на място да ти показва когато има нужда, а не един каза че слепия проходил , глухия побягнал, и прочие. Иначе масово как се купува първа пушка първо е по политически причини ако си русофоб няма да купиш руска пушка, ако си с турско име 90% вероятност да купиш турска, ако се водиш баровец социалния статус тогава няма да ти позволи да купиш пушка която е по ефтина от 3 бона и директно отиваш на германска или италианска, а знания по оръжието и опит липсват. Когато влезнеш в магазина ще те посращнат по дрехите, и ако разберата че търсиш нещо ефтинко най-рекламираните и най-ефтини пушки са турските и 99% вероятност ще излезнеш от магазина с туркиня. Ако подразбираш нещо от техника и инженерна мисъл проблясва от някъде ще трябва да знаеш че руско , немско, или японско, всичко друго е компромис. А и в крайна сметка след две години когато вземеш нарезно гладката без значение каква е, може ли ще остане в касата завинаги.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#14
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2868
  • Регистр: 26.10.10
Моля не слагайте Руското в един кюп с Немското и Японското.
Отдавна стана ясно, че Руското оръжие се е наложило като много надеждно и качествено само паради факта, че не имало достъп до друго.
И като цяло мнението на Георги ловеца е пълно с клишета, които не помагат никому.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14
Напротив, всяко едно твое мнение хахредбул по принцип буди смях, не за друго ами щото нямаш никакъв опит, но редовно пишеш на всяка една тема.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#16
Потребителя е офлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 246
  • Регистр: 30.09.09
Аз бих се замислил защо аджеба туй Винчи е толкова евтино, надали е само заради това, че е с един шок. М2 European също не ми вдъхва доверие, ама все пак това е чисто субективно и лично мнение.
0

#17
Потребителя е офлайн   axiles11 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 178
  • Регистр: 21.02.16
Beretta A400 или спортния и вариант 1301Com/1301 Comp Pro Газотводен механизъм, практически стрелят с всичко което им се сложи!Различни грамажи и дължини патрони!Имат си шокове стрелят бренекета!Benelli е с инерционен механизъм който изисква понякога регулиране в зависимост от тежеста на съчмите !От преки наблюдения от състезания по Шотгън IPSC там работят стотици патрони пушките които издържат без да се счупи нещо или да засече са Берета и Бенели!Турските макар и качествено направени често се предават!Избора на пушка е трудно нещо ,зависи от това дали ще е компромис който може да не не надежден или нещо наистина пробвано и работещо!Успех и да не забравиш да се похвалиш с избора!
0

#18
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 711
  • Регистр: 18.02.08
Дубъл!
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#19
Потребителя е офлайн   ddd_dancho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 711
  • Регистр: 18.02.08

Виж мнениетоxaxaredbul написа на 06.08.2021 - 14:37 :

Моля не слагайте Руското в един кюп с Немското и Японското.
Отдавна стана ясно, че Руското оръжие се е наложило като много надеждно и качествено само паради факта, че не имало достъп до друго.
И като цяло мнението на Георги ловеца е пълно с клишета, които не помагат никому.


Колега, би ли посочил кои гладкоцевни японски пушки се предлагат на нашия пазар, за да се препоръчат на младия ловец?

И нещо по темата - на база наблюденията ми /Винчи не съм имал, няма и да имам/, това оръжие не бих го купил. Извода ми идва от факта на практическото наблюдение над две Винчита на колеги - след година-две ползване гумените задтилъци буквално се разпадат, пластмасата е лесно наранима и т. н. Сори, ама да дам едни 3500+ лева за пушка и да гледам как се разлага пред очите ми, е, нещо не ми връзват нещата. B)/>/>

П. П. Стандартния съвет е - отива се в магазина, прикладват се наличните оръжия и, както се казва, оръжието само ще те намери. А това, че полуавтомата не е за млад ловец просто не ми се коментира, не е никакъв проблем да се сложат по 2 патрона в оръжието и пак да се създадат правилните навици за концентрация и дисциплина на стрелбата.
Обстоятелствата не правят човека, те само го разкриват.
0

#20
Потребителя е офлайн   Чичо Стефчо 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 386
  • Регистр: 07.01.18
Не ги слушай :) , че накрая нищо няма да си избереш. Купувай какво ти хареса и без това ще си купиш и други по-нататък. Важното е на теб да ти харесва. Ако не става...купуваш друга и готово . Успех.
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни