БГ Лов Форум: Beretta BRX1 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Beretta BRX1 Beretta BRX1 / 308 Win

#1
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Моля за информация,впечатления,мнения и отзиви относно първата нарезна ловна пушка на Берета - модулна система с линеен затвор , тази фирма прави гладкоцевни ловни пушки от 5 века,а нарезни от 5 месеца ! Благодаря в аванс на всички отзовали се...
0

#2
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
На живо не съм я виждал, но ми изглежда като доста тежко и брубо оръжие.
Това се получава, защота са се постарали да използват максимално проста технология на затвора, това принуждава към използването на едрогабаритни части.
Много по-добре изглежда Haenel nxt, но и цената му е около 4000лв.
Тук обаче пък тази пушка се е заитрала много тъпо с предпазителя, който е комбиниран с позицията на болна и бутон, това далеч не е оптимално решение за съжаление.

Като се има предвид, че BRX1 e 2500лв би трябва да е много добро решение за порите си. Най-вероятно ще върши добра работа въпреки не до там добрия дизайн.
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#3
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Тежко,тежко,колко да е тежко ? На сайта на Берета данните са з,з кг за .308 /30-06 и з,35 кг за .300 WM ! Според моя опит с ловните оръжия смятам, че това е почти оптималното тегло за тези калибри, при по-ниско тегло отката на оръжието създава дискомфорт, което не е нито полезно, нито много удобно...
0

#4
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Не му обръщай внимание на приказките, щото плещи яко по всички теми, макар и да не е виждал дори за какво иде реч.
На дали и някога ще се добере до такава карабина, ма нали да си излее "компетентното" мнение.

ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#5
Потребителя е офлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10
https://www.youtube....h?v=6BNd3X8cgzs
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#6
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09

 xaxaredbul написа на 07.02.2022 - 11:50 :

На живо не съм я виждал, но ми изглежда като доста тежко и брубо оръжие.
Това се получава, защота са се постарали да използват максимално проста технология на затвора, това принуждава към използването на едрогабаритни части.
Много по-добре изглежда Haenel nxt, но и цената му е около 4000лв.
Тук обаче пък тази пушка се е заитрала много тъпо с предпазителя, който е комбиниран с позицията на болна и бутон, това далеч не е оптимално решение за съжаление.

Като се има предвид, че BRX1 e 2500лв би трябва да е много добро решение за порите си. Най-вероятно ще върши добра работа въпреки не до там добрия дизайн.

Сподели ако може какви оръжия имаш или още по-добре какви си имал и какви сега имаш , ако искаш и аз да го направя после...
0

#7
Потребителят е онлайн   fatmaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 30.09.09
Да се помолим и да се прекръстим, по оръжейни закони, никога да не ги стигнем, германци и англичани, амин!!!
0

#8
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09

 kcv написа на 07.02.2022 - 15:18 :

Не му обръщай внимание на приказките, щото плещи яко по всички теми, макар и да не е виждал дори за какво иде реч.
На дали и някога ще се добере до такава карабина, ма нали да си излее "компетентното" мнение.
.

Xaxaxaredbul:
Имал съм и съм продал или махнал:
Browning short track и cz 500fs - прехвърлиха ми ги за няколко години от починал ловец докато сина му изкара курсовете.
Иж 18- 308 - патронника беше крив.
Свт 40 със загубен пълнител, купих друг, но така и не можах да я накарам да презарежда надеждно и го продадох на мераклия, който щял да го оправи.

В момента имам:
Tikka T3
Slr 95
Brno 2
Hatsan 22lr

Гладкоцевни:
Ата sр
Иж 54
Иж 12
Иж 18

Е затова Беретата е груба и тежка - защото я сравняваш с твоите оръжия !
0

#9
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Не знам дали е по правилата на форума,но ми се ще да видя мненията на Шибека,Танатци,Бутчи,Веско,Климент ....без да обиждам останалите колеги...
0

#10
Потребителят е онлайн   kcv 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 717
  • Регистр: 11.01.11
Колега, тя толкова нова, че доставката е за края на Април - началото на Май.Лични мнения много малко хора имат, евентуално ако са присъствали някъде на рекламно представяне пред публика.

ЗАКОНЪ за изтребление на разбойниците

Цитат

На един лов,жена ми уби две прасета и един ме пита като седнахме да ядеме,какво и правя та може да ги бие така
Викам,па ела довечера и ще видиш какво и правя,може да ти хареса па да почнеш и ти да ги биеш
0

#11
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Дано пишат братята отвъд океана...
0

#12
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

 sakarski написа на 08.02.2022 - 13:30 :

Не знам дали е по правилата на форума,но ми се ще да видя мненията на Шибека,Танатци,Бутчи,Веско,Климент ....без да обиждам останалите колеги...


Трудно е да се даде мнение за нещо, което никой не е виждал и пробвал. А Танаци за съжаление почина, лека му пръст!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#13
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Съжалявам , не знаех... Мир на праха му !
0

#14
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Моля колеги, които евентуално посетят пролетно ловно изложение, ако има възможност, нека пипнат на живо и тогава да споделите мнението си... Благодаря ви предварително!
0

#15
Потребителя е офлайн   Observer 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 238
  • Регистр: 08.05.11
5 месеца ли - Beretta произвеждат дълги нарезни оръжия в индустриални количества от 1959 година и са въоръжили 12 национални армии с автоматично оръжие в кал. 7.62х51 NATO (.308). За справка - Beretta BM 59. В момента холдинга притежава доста оръжейни марки и заводи между които Sako и Tikka и никога не са спирали да произвеждат армейско оръжие. Не вярвам да им липсва опит или познания относно фасулската ширпотреба каквато са ловните карабини - там нещата опират до контрол на качеството. При тях такъв не липсва независимо в коя част на света е съответния завод. Относно модела - ще трябва да се изчака за натрупване на отзиви, но със сигурност е преминал изпитания които надвишават всякакви ловни изисквания...
0

#16
Потребителя е офлайн   Cvetanov03 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 344
  • Регистр: 26.10.18

Виж мнениетоObserver написа на 12.02.2022 - 16:16 :

5 месеца ли - Beretta произвеждат дълги нарезни оръжия в индустриални количества от 1959 година и са въоръжили 12 национални армии с автоматично оръжие в кал. 7.62х51 NATO (.308). За справка - Beretta BM 59. В момента холдинга притежава доста оръжейни марки и заводи между които Sako и Tikka и никога не са спирали да произвеждат армейско оръжие. Не вярвам да им липсва опит или познания относно фасулската ширпотреба каквато са ловните карабини - там нещата опират до контрол на качеството. При тях такъв не липсва независимо в коя част на света е съответния завод. Относно модела - ще трябва да се изчака за натрупване на отзиви, но със сигурност е преминал изпитания които надвишават всякакви ловни изисквания...

Те и Бенели произвеждат оръжия дълги години но 13 години все още изчистват и подобряват Argo -то.От началото големи проблеми с газовото бутало и т.н.
Нормално е като пускаш в производство нов модел да се стремиш да е нещо различно- иновативно но това крие своите рискове.Въпроса е да са гъвкави и да изчистват нещата своевременно.
Иначе очаквам добри отзиви все пак е Beretta ,само времето ще го покаже.
0

#17
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09

 Observer написа на 12.02.2022 - 16:16 :

5 месеца ли - Beretta произвеждат дълги нарезни оръжия в индустриални количества от 1959 година и са въоръжили 12 национални армии с автоматично оръжие в кал. 7.62х51 NATO (.308). За справка - Beretta BM 59. В момента холдинга притежава доста оръжейни марки и заводи между които Sako и Tikka и никога не са спирали да произвеждат армейско оръжие. Не вярвам да им липсва опит или познания относно фасулската ширпотреба каквато са ловните карабини - там нещата опират до контрол на качеството. При тях такъв не липсва независимо в коя част на света е съответния завод. Относно модела - ще трябва да се изчака за натрупване на отзиви, но със сигурност е преминал изпитания които надвишават всякакви ловни изисквания...
.
Имах предвид ловно нарезно ! Явно не са добри конструкторите... Щом са го измислили тежко и грубо , с прост болт , едрогабаритни части и калпав предпазител...
0

#18
Потребителя е офлайн   Observer 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 238
  • Регистр: 08.05.11
Вече има някаква обратна връзка - Beretta са съобщили за възможен проблем и привикват всички собственици на BRX1 за безплатна подмяна на дръжката на болта. Тя е предвидена да се вади и поставя лесно за лява и дясна ръка. Даден собственик левичар е успял да я монтира не по указания начин - да щракне докрай като по този начин е създал "риск за сигурността". Или пълен левак или просто им е намерил цаката. В момента всички нови се произвеждат с дуракоустойчив/левакоустойчив болт и всички "стари" се подменят безплатно.
0

#19
Потребителя е офлайн   sakarski 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 668
  • Регистр: 10.04.09
Явно продажбите не са започнали от България...
0

#20
Потребителя е офлайн   shikera89 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 88
  • Регистр: 08.02.11

 sakarski написа на 07.02.2022 - 21:21 :

 kcv написа на 07.02.2022 - 15:18 :

Не му обръщай внимание на приказките, щото плещи яко по всички теми, макар и да не е виждал дори за какво иде реч.
На дали и някога ще се добере до такава карабина, ма нали да си излее "компетентното" мнение.
.

Xaxaxaredbul:
Имал съм и съм продал или махнал:
Browning short track и cz 500fs - прехвърлиха ми ги за няколко години от починал ловец докато сина му изкара курсовете.
Иж 18- 308 - патронника беше крив.
Свт 40 със загубен пълнител, купих друг, но така и не можах да я накарам да презарежда надеждно и го продадох на мераклия, който щял да го оправи.

В момента имам:
Tikka T3
Slr 95
Brno 2
Hatsan 22lr

Гладкоцевни:
Ата sр
Иж 54
Иж 12
Иж 18

Е затова Беретата е груба и тежка - защото я сравняваш с твоите оръжия !

Hatsan 22 мнение?
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

4 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 4 гости, 0 анонимни