БГ Лов Форум: Върпос - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Върпос

#21
Потребителя е офлайн   Док 

  • ДБД
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 4527
  • Регистр: 31.12.09

Виж мнениетоanelin написа на 16.06.2019 - 14:35 :

Виж мнениетоiammivanov написа на 16.06.2019 - 11:38 :

Колеги ходих в магазина, съответно разгледах всички пистолети които ги има в Випа и накрая стигнах до извода, че пистолет който ще върши работа и не е скъп е ТТ , един ловец с 30 години стаж ми каза, че ТТ не ставал за лов поради това, че бил тежък ,нямало никъде патрони за него и най-важното, че били много скъпи . Самият патрон бил с някакъв сториращ ефект или нещо такова не разбрах и нямало да вършиш работа, и накрая не става за нищо тоест. Даите мнения за това мнение.


Брат този с 30 годишния стаж пита ли го дали е пълнолетен...ТТ е боен фронтови пистолет. Опростена конструкция, чийто недостатък е липсата на ефективен разбирай лесен предпазител - не успееш ли да пуснеш чукчето плавно и го изтървеш, когато има патрон в цевта, ще ти обърне палеца, а куршума ще отиде точно там където е насочено дулото. А иначе за лов - куршума е силен и до 50/80 м. няма проблеми с пробивност и сила. Стоп ефекта е слабичък поради самия куршум, но той не е правен за лов, а за война. Иначе отваря канчето на дърт нерез без никакво бавене, но трябва да улучиш. Не намирам стрелбата с пистолет за удачна по време на лов. С този нов закон е - взел Кольо, дал Кольо - ще ви дадем пищаци, но слагате ключалки на скобите - спусъците, после при презаверка на разрешителните - 50 патрона на стрелбището и тогава печат...смесица от проява на слаб зародиш на някаква мисъл, обогатена с мнооого тъпня, но тука А така!



50 патрона на стрелбище е за самоохраната ....
0

#22
Потребителя е офлайн   winterhunter 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1095
  • Регистр: 21.09.11

Виж мнениетоanelin написа на 16.06.2019 - 14:35 :

Виж мнениетоiammivanov написа на 16.06.2019 - 11:38 :

Колеги ходих в магазина, съответно разгледах всички пистолети които ги има в Випа и накрая стигнах до извода, че пистолет който ще върши работа и не е скъп е ТТ , един ловец с 30 години стаж ми каза, че ТТ не ставал за лов поради това, че бил тежък ,нямало никъде патрони за него и най-важното, че били много скъпи . Самият патрон бил с някакъв сториращ ефект или нещо такова не разбрах и нямало да вършиш работа, и накрая не става за нищо тоест. Даите мнения за това мнение.


Брат този с 30 годишния стаж пита ли го дали е пълнолетен...ТТ е боен фронтови пистолет. Опростена конструкция, чийто недостатък е липсата на ефективен разбирай лесен предпазител - не успееш ли да пуснеш чукчето плавно и го изтървеш, когато има патрон в цевта, ще ти обърне палеца, а куршума ще отиде точно там където е насочено дулото. А иначе за лов - куршума е силен и до 50/80 м. няма проблеми с пробивност и сила. Стоп ефекта е слабичък поради самия куршум, но той не е правен за лов, а за война. Иначе отваря канчето на дърт нерез без никакво бавене, но трябва да улучиш. Не намирам стрелбата с пистолет за удачна по време на лов. С този нов закон е - взел Кольо, дал Кольо - ще ви дадем пищаци, но слагате ключалки на скобите - спусъците, после при презаверка на разрешителните - 50 патрона на стрелбището и тогава печат...смесица от проява на слаб зародиш на някаква мисъл, обогатена с мнооого тъпня, но тука А така!


Досега съм стрелял поне с няколко ТТ и не съм впечатлен от точност. С поостарели цеви. Е, сигурно има и по-запазени и по-точни цеви, на които не съм попаднал.

Защото цялата енергия и пробивност, нямат много смисъл, ако не се уцели убойна зона на животно. Стигаме и до стоп ефекта, който е малък заради високата пробивност - минава и заминава. Патрони се намират, но бойни - обикновени FMJ с висока пробивност и нисък стоп ефект. Други патрони за ТТ не съм виждал. Айде да оставим въпроса със спускането на петлето и предпазителя на полувзвод.

Няма да съм доволен да съм на съседна пусия с пост или в редица с гонач, които ще развъртят ТТ-то и стрелят 5-6 пъти, за да уцелят смъртоносно бягащо прасе. Защото не мисля, че ако някой успее ще е с първите изстрели. За сравнение убойната способност за човек на Макаров е 300 м, за ТТ... Разликата с карабината е, че точността и енергията са в пъти различни, та каубойската стрелба е по-рядко. Та моля ползвайте пищовите в кочината или на индивидуален лов.
0

#23
Потребителя е офлайн   iammivanov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 247
  • Регистр: 13.02.19
Мен като цяло ми хареса този пистолет , но я да отида 2-3 с него на лов , просто е силен като цяло , но явно мнението на този ловец не е вярно такали да разбирам
0

#24
Потребителя е офлайн   Веско 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3174
  • Регистр: 09.03.08
Тя ще стане една с тези пищаци, не ми гавари. :D/>
Куцо и съкато ще ги помъкне .Половината трудно си опасват гащите и не могат да си вържат обувките, кусура им пищови. Ще се изпотрепят.
Няколко пъти съм бил свидетел на неволни изстрели на сборен пункт с карабини,от хора без умения и без всякаква оръжейна и двигателна култура. Същото ще е и с пищовите.
Пази Боже сляпо да прогледа!!!
0

#25
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Слушай, след като в други форум даваш компетентно мнение барем се докажи до край.
Ти ми кажи колко прасета извън кочината си убил с пистолет?
Като даваш компетентно мнение на тема ЧЗ 75 Омега знаеш ли колко е чупливо, можеш ли сам да решиш проблема, знаеш ли за кого се прави тази Омега и с колко изстрела от 9х19 мм пада диво прасе при лов на гонка.
Специалист....ще ми пише " заключващ блок " . Добре че се наупих да познавам оръжейно грамотните от НЕГРАМОТНИТЕ.
Никакъв специалист не си ти .
Сигур такъв като теб е вкарал мъдри мисли в главата на един приятел на тема .357 sig. Докато го убедя къде е истината се обеснявах 3 дена.
Ей такива спецове като теб вкарват хората в приключения
0

#26
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Слушай, след като в други форум даваш компетентно мнение барем се докажи до край.
Ти ми кажи колко прасета извън кочината си убил с пистолет?
Като даваш компетентно мнение на тема ЧЗ 75 Омега знаеш ли колко е чупливо, можеш ли сам да решиш проблема, знаеш ли за кого се прави тази Омега и с колко изстрела от 9х19 мм пада диво прасе при лов на гонка.
Специалист....ще ми пише " заключващ блок " . Добре че се наупих да познавам оръжейно грамотните от НЕГРАМОТНИТЕ.
Никакъв специалист не си ти .
Сигур такъв като теб е вкарал мъдри мисли в главата на един приятел на тема .357 sig. Докато го убедя къде е истината се обеснявах 3 дена.
Ей такива спецове като теб вкарват хората в приключения
0

#27
Потребителят е онлайн   xaxaredbul 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2875
  • Регистр: 26.10.10

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Оффффффффффффффффффффффф........,,,,, Офффффффффффффффф....
!!!!!!!!!!!!
Колко пушки трябва да има един ловец?
Още една....
!!!!!!!!!!!!
0

#28
Потребителя е офлайн   Druzhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 28.07.18

Виж мнениетоORKA_71 написа на 17.06.2019 - 05:31 :

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/>/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Слушай, след като в други форум даваш компетентно мнение барем се докажи до край.
Ти ми кажи колко прасета извън кочината си убил с пистолет?
Като даваш компетентно мнение на тема ЧЗ 75 Омега знаеш ли колко е чупливо, можеш ли сам да решиш проблема, знаеш ли за кого се прави тази Омега и с колко изстрела от 9х19 мм пада диво прасе при лов на гонка.
Специалист....ще ми пише " заключващ блок " . Добре че се наупих да познавам оръжейно грамотните от НЕГРАМОТНИТЕ.
Никакъв специалист не си ти .
Сигур такъв като теб е вкарал мъдри мисли в главата на един приятел на тема .357 sig. Докато го убедя къде е истината се обеснявах 3 дена.
Ей такива спецове като теб вкарват хората в приключения

Добре че отдавна мога да отличавам просто грамотните от неграмотните хора :lol: Нека в тази област поне се докажа докрай. Къде в постовете ми прочете, че някога съм имал пищов? Че съм трепал нещо с него? Че имам кочина? Че твърдя, че съм специалист по пищовите? Че съм умен (напротив, казвам, че главата ми е тъпа, защото не съм имал собствено КНО)? А това прочете ли го: "Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega."? И не, не ме е срам да споделям, че нямам личен опит. А го споделям, за да не подвеждам хората и го подчертавам. А ти сигурно опит имаш, ама текст с разбиране не си се научил да четеш в училище. Защото съм написал "казват". То значи, че не го твърдя аз, щото тъпо и просто нямам пищов. И не, не знам какъв е собствения ти ОПИТ с въпросното желязо, знам само какви са ти твърденията в хейтърския пост към мен. И няма как да знам дали питаш както аз: и военни, и хора от НСО, и полицаи, и спортисти по динамична. А за чупливото не знам, не знам и за кого се прави - чета за тези, които ги купуват - полицаи и военни в различни страни го хвалят като номер едно след глок. Номер две, защото е два пъти по-тежък. И не видях къде съм писал за "заключващ блок" но както вече стана ясно, може да съм сбъркал, защото съм гуру само в твоето нечетящо съзнание. Но сори, така или иначе, ако съм подвел някой :) Ще използвам случая да поздравя сърдечно всички бивши и настоящи полицаи, военни, "служители" и самоохраняващи се лица за богатия им НЕЗАКОНЕН, но така или иначе споделен тук опит в лова или кочинните убийства с КНО, вършени от тях ;) Живи и здрави да сте всички от богопомазаната категория, дето разрешителните са ви на по 3-4 картончета. Защото досега сте изтрепали доста повече хора и сте си пръснали доста повече собствени глави от "чистите" ловджии. Аре цунки :blink:
0

#29
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10

Виж мнениетоDruzhe написа на 23.06.2019 - 17:30 :

Виж мнениетоORKA_71 написа на 17.06.2019 - 05:31 :

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>/>/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/>/>/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Слушай, след като в други форум даваш компетентно мнение барем се докажи до край.
Ти ми кажи колко прасета извън кочината си убил с пистолет?
Като даваш компетентно мнение на тема ЧЗ 75 Омега знаеш ли колко е чупливо, можеш ли сам да решиш проблема, знаеш ли за кого се прави тази Омега и с колко изстрела от 9х19 мм пада диво прасе при лов на гонка.
Специалист....ще ми пише " заключващ блок " . Добре че се наупих да познавам оръжейно грамотните от НЕГРАМОТНИТЕ.
Никакъв специалист не си ти .
Сигур такъв като теб е вкарал мъдри мисли в главата на един приятел на тема .357 sig. Докато го убедя къде е истината се обеснявах 3 дена.
Ей такива спецове като теб вкарват хората в приключения

Добре че отдавна мога да отличавам просто грамотните от неграмотните хора :lol:/> Нека в тази област поне се докажа докрай. Къде в постовете ми прочете, че някога съм имал пищов? Че съм трепал нещо с него? Че имам кочина? Че твърдя, че съм специалист по пищовите? Че съм умен (напротив, казвам, че главата ми е тъпа, защото не съм имал собствено КНО)? А това прочете ли го: "Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega."? И не, не ме е срам да споделям, че нямам личен опит. А го споделям, за да не подвеждам хората и го подчертавам. А ти сигурно опит имаш, ама текст с разбиране не си се научил да четеш в училище. Защото съм написал "казват". То значи, че не го твърдя аз, щото тъпо и просто нямам пищов. И не, не знам какъв е собствения ти ОПИТ с въпросното желязо, знам само какви са ти твърденията в хейтърския пост към мен. И няма как да знам дали питаш както аз: и военни, и хора от НСО, и полицаи, и спортисти по динамична. А за чупливото не знам, не знам и за кого се прави - чета за тези, които ги купуват - полицаи и военни в различни страни го хвалят като номер едно след глок. Номер две, защото е два пъти по-тежък. И не видях къде съм писал за "заключващ блок" но както вече стана ясно, може да съм сбъркал, защото съм гуру само в твоето нечетящо съзнание. Но сори, така или иначе, ако съм подвел някой :)/> Ще използвам случая да поздравя сърдечно всички бивши и настоящи полицаи, военни, "служители" и самоохраняващи се лица за богатия им НЕЗАКОНЕН, но така или иначе споделен тук опит в лова или кочинните убийства с КНО, вършени от тях ;)/> Живи и здрави да сте всички от богопомазаната категория, дето разрешителните са ви на по 3-4 картончета. Защото досега сте изтрепали доста повече хора и сте си пръснали доста повече собствени глави от "чистите" ловджии. Аре цунки :blink:/>

Сега ще ти докажа, че ти точно си написал заключваш блок .... или да напиша името на форума....
Въпросното ЧЗ цуни муни се прави специално за турската полиця и армия, но НО нещо турците взеха, че минаха на тяхно родно. За спец части и или специалчици са на тема глок. Добре е да се позаинтересуваш на колко изстрела какво чупи ЧЗ.
Така за термина заключващ ...

" ..., 23 = 1983 година на производство. KT-префикс, така и не намерих какво означава със сигурност, по форуми твърдят, че било партидата, което ми се вижда логично; 23-годината на производство; 1234 - същинския сериен номер за проверка дали не са сменяни части, които не са основни. На много стара туловка съм виждал подобен начин на маркиране: При цяла маркировка КТ 23 1234, цялата маркировка я имаше на заключващия блок, на цевите имаше КТ 1234, а на метала на полуложата, на железния задтилък, както и дори на дървото на полуложата и на приклада имаше вече само 1234."

Нещо това мнение да ти е познато дето е горе и е поставено в кавички.
Май че е от
http://thegunman-bg....12182&start=720

Заключващ блок ... Хм

"....при завод 10 бяха буквите от номера. Поне на ПМ ите беше така.
година/код
1970 = 10
1971 = 11
1972 = 12
1973 = 13
1974 = 14
1975 = 15
1976 = 16
1977 = 17
1978 = 18
1979 = 19
1980 = 20
1981 = 21
1982 = 22
1983 = 23
1984 = 24
1985 = 25
1986 = 26
1987 = 27
1988 = 28
1989 = 29
1990 = 30
1991 = 31
1992 = 32
1993 = 33
1994 = 34
1995 = 35
1996 = 36
1997 = 37
1998 = 38
1999 = 39
2000 = 40
2001 = 41
2002 = 42
2003 = 43
2004 = 44
2005 = 45
2006 = 46
2007 = 47
2008 = 48
2009 = 49
2010 = 50
И така нататък. Става дума за серийния номер. Кодовете са запазени. Кода е първите две цифри след буквите. На паспорта на моя пише, че е произведен през 2013 и съответно цифрите са 53.

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад"
Да ти показвам ли от къде е.
Та кое е заключващ блок .... я разясни сега да прочетем......
П.П. Игла има в шивашката промишленост и се използва за шиене. Оръжието има ударник, а острата чадт, която удря капсула се казва жило.
0

#30
Потребителя е офлайн   Druzhe 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 60
  • Регистр: 28.07.18

Виж мнениетоORKA_71 написа на 23.06.2019 - 18:50 :

Виж мнениетоDruzhe написа на 23.06.2019 - 17:30 :

Виж мнениетоORKA_71 написа на 17.06.2019 - 05:31 :

Виж мнениетоDruzhe написа на 28.05.2019 - 19:56 :

Оффф, мъката е голяма, защото и аз по тази тема се чеша там дето не ме сърби, откакто стана ясно, че можем авджиите с карабини :)/>/>/>/>
И едно известно време сравнявам мислите в кухата си лейка; Колко да дам, за какво ще го ползвам, ако ги дам, няма ли да ми тежи да го нося, колко му струват "бонбоните", колко да е точен, колко трябва да е безопасен, за да го нося в баира. По важност съм ги написал като въпроси, за мен лично, в порядък отзад напред. Ще отговоря по важност в обратен ред: 1) безопасност: мислех за разни полимерни валтери и глокове, не че няма модели и модели, не че не са безопасни, не че не са леки, ама като знам в какви ситуации можем да се натресем авджиите, е по- добре,според мен, да има едно тъпо и просто лостче. И "петле", което ако не натискаш докрай спусъка, а го изпуснеш, оръжието няма да гръмне. По-опитните колеги знаят, че още най-брадатите туловки с открити куроци и без предпазители я имаха тази екстра на безопасно "отзапъване". Полимерите от своя страна нямат такива "остарели" екстри. 2) Колко трябва да е точен: Еми за мен като стандартнокалибрен спортен пищов. И тук да вметна, стигаме до цената на самото нещо, както е писал колегата и обосновал съвсем правилно, нищо че за мен не е най-важна. 1,5 - 2,5 бона. И да, то прилична карабина толкоз чини. И тук пак стигаме до две много свързани за мен теми 3) за цената на патроните и 5)за какво ще се ползва: Както отново е писал колегата 9х19 към днешна дата е универсален пистолетен патрон. Приемлив е като цена за всевъзможни приложения, а когато бъдат внесени патрони с различни куршуми, заедно с точно по принцип оръжие, ще може да се ползва и за лов, и за стрелбище, и за спортни подвизи ;)/>/>/>/> Останаха теми 4) тежест, и 6) цена. Да, полимера с пълните снаряден тежи средно наполовина на изцяло стоманен без пълнител. Да не говорим пък колко малко са револверите под кило при доста по-къса цев, да не говорим и за цената на техните "бонбони". А за цените не искам да съм банален в стил "кой колкото си има и прецени". Защото най-некачествения ремингтон 7 тук се продава за 1600 лв., а щатите за 800 лева, а Тика, на която в щатите и искат 1700, тук и искат 2000. Тоест мислата ми беше, че колкото по-качествено купуваш у нас, толкова по-малко даваш на търговеца. Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega. Малко под 1,5 бона е. Хвалят го като много точен, със среден между спортен и служебен спусък, безопасен и като за военни цели. тежи 1 кило без пълнител, кована цев. Толкоз от мен, не искам да налагам мнения на никого. Наслука на всички!

Слушай, след като в други форум даваш компетентно мнение барем се докажи до край.
Ти ми кажи колко прасета извън кочината си убил с пистолет?
Като даваш компетентно мнение на тема ЧЗ 75 Омега знаеш ли колко е чупливо, можеш ли сам да решиш проблема, знаеш ли за кого се прави тази Омега и с колко изстрела от 9х19 мм пада диво прасе при лов на гонка.
Специалист....ще ми пише " заключващ блок " . Добре че се наупих да познавам оръжейно грамотните от НЕГРАМОТНИТЕ.
Никакъв специалист не си ти .
Сигур такъв като теб е вкарал мъдри мисли в главата на един приятел на тема .357 sig. Докато го убедя къде е истината се обеснявах 3 дена.
Ей такива спецове като теб вкарват хората в приключения

Добре че отдавна мога да отличавам просто грамотните от неграмотните хора :lol:/>/> Нека в тази област поне се докажа докрай. Къде в постовете ми прочете, че някога съм имал пищов? Че съм трепал нещо с него? Че имам кочина? Че твърдя, че съм специалист по пищовите? Че съм умен (напротив, казвам, че главата ми е тъпа, защото не съм имал собствено КНО)? А това прочете ли го: "Иначе не като съвет, защото нямам друг пищов и не се чуствам като някой който да съветва, да споделя - избрал съм си новата версия на cz 75 B omega."? И не, не ме е срам да споделям, че нямам личен опит. А го споделям, за да не подвеждам хората и го подчертавам. А ти сигурно опит имаш, ама текст с разбиране не си се научил да четеш в училище. Защото съм написал "казват". То значи, че не го твърдя аз, щото тъпо и просто нямам пищов. И не, не знам какъв е собствения ти ОПИТ с въпросното желязо, знам само какви са ти твърденията в хейтърския пост към мен. И няма как да знам дали питаш както аз: и военни, и хора от НСО, и полицаи, и спортисти по динамична. А за чупливото не знам, не знам и за кого се прави - чета за тези, които ги купуват - полицаи и военни в различни страни го хвалят като номер едно след глок. Номер две, защото е два пъти по-тежък. И не видях къде съм писал за "заключващ блок" но както вече стана ясно, може да съм сбъркал, защото съм гуру само в твоето нечетящо съзнание. Но сори, така или иначе, ако съм подвел някой :)/>/> Ще използвам случая да поздравя сърдечно всички бивши и настоящи полицаи, военни, "служители" и самоохраняващи се лица за богатия им НЕЗАКОНЕН, но така или иначе споделен тук опит в лова или кочинните убийства с КНО, вършени от тях ;)/>/> Живи и здрави да сте всички от богопомазаната категория, дето разрешителните са ви на по 3-4 картончета. Защото досега сте изтрепали доста повече хора и сте си пръснали доста повече собствени глави от "чистите" ловджии. Аре цунки :blink:/>/>

Сега ще ти докажа, че ти точно си написал заключваш блок .... или да напиша името на форума....
Въпросното ЧЗ цуни муни се прави специално за турската полиця и армия, но НО нещо турците взеха, че минаха на тяхно родно. За спец части и или специалчици са на тема глок. Добре е да се позаинтересуваш на колко изстрела какво чупи ЧЗ.
Така за термина заключващ ...

" ..., 23 = 1983 година на производство. KT-префикс, така и не намерих какво означава със сигурност, по форуми твърдят, че било партидата, което ми се вижда логично; 23-годината на производство; 1234 - същинския сериен номер за проверка дали не са сменяни части, които не са основни. На много стара туловка съм виждал подобен начин на маркиране: При цяла маркировка КТ 23 1234, цялата маркировка я имаше на заключващия блок, на цевите имаше КТ 1234, а на метала на полуложата, на железния задтилък, както и дори на дървото на полуложата и на приклада имаше вече само 1234."

Нещо това мнение да ти е познато дето е горе и е поставено в кавички.
Май че е от
http://thegunman-bg....12182&start=720

Заключващ блок ... Хм

"....при завод 10 бяха буквите от номера. Поне на ПМ ите беше така.
година/код
1970 = 10
1971 = 11
1972 = 12
1973 = 13
1974 = 14
1975 = 15
1976 = 16
1977 = 17
1978 = 18
1979 = 19
1980 = 20
1981 = 21
1982 = 22
1983 = 23
1984 = 24
1985 = 25
1986 = 26
1987 = 27
1988 = 28
1989 = 29
1990 = 30
1991 = 31
1992 = 32
1993 = 33
1994 = 34
1995 = 35
1996 = 36
1997 = 37
1998 = 38
1999 = 39
2000 = 40
2001 = 41
2002 = 42
2003 = 43
2004 = 44
2005 = 45
2006 = 46
2007 = 47
2008 = 48
2009 = 49
2010 = 50
И така нататък. Става дума за серийния номер. Кодовете са запазени. Кода е първите две цифри след буквите. На паспорта на моя пише, че е произведен през 2013 и съответно цифрите са 53.

_________________
"Мускулната маса по никакъв начин не влияе на треакторията на куршума" - Трети физичен закон на Дивия запад"
Да ти показвам ли от къде е.
Та кое е заключващ блок .... я разясни сега да прочетем......
П.П. Игла има в шивашката промишленост и се използва за шиене. Оръжието има ударник, а острата чадт, която удря капсула се казва жило.

Ех, че ме радват специалистите. Извинявам се на поне малко грамотните оръжейно, че и на напълно грамотните правописно-граматически, ако си причинят да ме четат. Но "търсачът на правдата" ме помоли. Та технически погледнато, специалисте по пищови, за какъвто очевидно имаш претенции, че си, та да ти кажа нещо ужасно - по-новите полимерни системи нямат ударници, нищо че гърмят. Ударници нямат и карабините, в по-голямата им част. Пищовите без ударник, но с не жило, а с "бойна игла", както е по българската терминология, се викат "страйкъри". Ударник има и калашника, за който съм писал, който ударник бие по любимото ти "жило". Ударник има и туловката, за която съм писал. То е петле и курок, който се взежда и удря по "жилото" ти. А заключващ (не, пиле златно, не затворен, защото двуцевките нямат затвор по терминология) наричам металната част, която е съединена с приклада от една страна и с цевите - от друга. При двуцевките, сладур. На лаишки му викат "глава". В нея влизат чуковете, наковалните и жилата
. И извън всичко друго заключва най-елементарната оръжейна система в едно безопасно парче метал:))))))))))))))))))))
0

#31
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Druzhe,
Прочетох ти последния пост или коментар.
Започваме от въпросните ти любими пистолети.
Най - разпространения пистолет Макаров за който толко много изписа как се определя нещото си му там.
В наставление стрелково дело материслна чадт на пистолет Макаров една от основните части е записана там като ЗАТВОР, с не затворен ЗАТВОРЕН БЛОК.... В УСМ на пистолет МАКаров едната от частите се казва ЧУКЧЕ, а не УДАРНИК.
Ударника на пистолет Макаров е поместен/ поставен/ разположен в ЗАТВОРА . Върха на въпросния ударник се нарича ЖИЛО.
За въпросните пистолети тип "СТРАЙКЪРИ"...
Да започнем с английската дума Strike, която се превежда УДРЯМ. При тях няма чукче, а само ударник върхът на който се казва Жило.
Още да ти обеснявам или разяснявам...
За мен са миродавни не твоите познания, които се мъчиш да наложиш, а термините изписани в книгите описващи даденото оръжие, които са озаглавени " Наставление стрелково дело материална част на ..."
Ако искаш нещо да си мериш или да ми доказваш нещо като правота показваш диплома в която да има записан предмет или учебна дисциплина свързан с оръжия и стрелба. Въпросния предмет или дисциплина да си я изучавал поне 5 години и т.н.
И за завършек да демонстрираш добри стрелкови умения.
Само ще ти нашепна на ушенце , знеш ли кой е българския град известен като града на двете кули .... ще ти подскажа само едната "Станимировата", а за другата сам се досети ...
Снимай диплома и показвай, ако държиш да видиш моята ще ти напиша къде да дойдеш и ще я покажа .
0

#32
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Druzhe, я напиши това дето е на снимката как се нарича

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20190710_151445077.jpg

0

#33
Потребителя е офлайн   ORKA_71 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 663
  • Регистр: 14.06.10
Искам да напишеш и това как се нарича

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 15627633264175079750998703551610.jpg

0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни