БГ Лов Форум: „Търсят се!” - инициатива на в. "Наслука, КБТГ и БГ Лов - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

„Търсят се!” - инициатива на в. "Наслука, КБТГ и БГ Лов Предизвикано!!!

#41
Потребителя е офлайн   вакрил 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 4
  • Регистр: 15.01.11
Колеги изчезна ми кучето английски сетер в района на Акчелар ,Варна, над големия паметник на почивка.Моля ако някой го види някъде да се обади на тел0898594250 Вакрил.
Публикувано изображение
0

#42
Потребителя е офлайн   spartak888 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1857
  • Регистр: 11.08.08
Откраднати ловни кучета (ВИДЕО)
GPS ЗА ВАШЕТО КУЧЕ0898549658

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение





ТЪРСЯТ СЕ!!! ВЪЗНАГРАЖДЕНИЕ!!!



Публикувано изображениеПубликувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
0

#43
Потребителя е офлайн   kartala65 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 130
  • Регистр: 19.01.11
Намерен е женски барак около Бузлуджа......тел.0888583768 :unsure:
0

#44
Потребителя е офлайн   караджов 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 20.11.12
Изгубено в района на село Лесово 0889646888 0878689093

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 525472_343920342322854_1091180808_n.jpg

0

#45
Потребителя е офлайн   traper_fel 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 18.12.12
Здравейте , колеги !
Имам молба ,ако някой някъде е видял при гостуването си в дружинките по време на свински лов тези 3 кучета или има някаква информация за тях моля да ми пише във форума или да се обади на тел. 0887611050 ,0894437614.Предполагам ,че може да са някъде около Силистренски ,Шуменски или Търговишки регион .Кучетата са откраднати от Ветово ,Русенско преди 4 години .Все още вярвам ,че на Коледа стават чудеса и има честни хора :)

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: KUCHETA 001.jpg
  • Прикачено изображение: KUCHETA.jpg
  • Прикачено изображение: KUCHETA 003.jpg

0

#46
Потребителя е офлайн   daniela10 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 125
  • Регистр: 17.01.13
Колеги,и аз си търся кучето.Вече 6 дни го няма-откраднато е.Моля ако някой има информация ,нека пише или се обади на 0889769232

Кучето е със светлоотразителната лента.



0

#47
Потребителя е офлайн   Night_wolf 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 68
  • Регистр: 08.02.13
Загубени руска пегая и гонче преди 10дни в с.Ковачевци област Самоков.Силно се надявам някои да има информация за моя проблем и дано всички колеги с такьв да имат успех и да намерят кученцата си.

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 66477_470793479647310_2035470416_n.jpg
  • Прикачено изображение: 394276_316207691746305_1388507159_n.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_0774.JPG

0

#48
Потребителя е офлайн   румен димов 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 624
  • Регистр: 20.01.09
Изгубено женско дратхаарче кафяво с бяло на гърдите в Бургас до тенис кортовете в морската градина, кученчето е на 8 месеца много красиво, моля колеги който го видят да ми се обадят на тел. 0878592734 Румен. То все пак е ловно куче и едвали някой ще го гледа за домашен любимец и все ще го изкара на лов. Миналата година ми откраднаха друг женски дратхаар този който е на снимката на профила ми никой не се е обадил до сега и за него а някой колега си ловува спокойно с него.
0

#49
Потребителя е офлайн   TamplieR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 20.09.09
Вчера в района на Владиславово намерих мъжко балканско гонче на видима възраст около 2 години! Кучето е изключително чисто ,което ме навява на мисълта ,че или е гледано в бокс или в апартамент! Кучето е при мен телефона ми е 0888 65 74 03 ! Има една особеност на предния крак ,която истинския собственик трябва да ми каже за да си го получи! Наслука
0

#50
Потребителя е офлайн   TamplieR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 20.09.09

Виж мнениетоTamplieR написа на 22.08.2013 - 08:22 :

Вчера в района на Владиславово намерих мъжко балканско гонче на видима възраст около 2 години! Кучето е изключително чисто ,което ме навява на мисълта ,че или е гледано в бокс или в апартамент! Кучето е при мен телефона ми е 0888 65 74 03 ! Има една особеност на предния крак ,която истинския собственик трябва да ми каже за да си го получи! Наслука


Става въпрос за град Варна!
0

#51
Потребителя е офлайн   Penka 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 46
  • Регистр: 21.07.12
Трафик на кучета!

Задължително проверявайте приютите в района в който е изчезнало кучето ви. Техните ръководства са в комбина с опредлени хора, които представяйки се за доброволци редовно проверяват приютите за кучета с по-атрактивен вид от останалите, често пъти породисти, сред тях се случва да има и ловни. Тях не ги интересува дали въпросните кучета са изхвърлени или изгубени. Те имат за цел възможно най-бързо да ги изведат извън страната, най-често в Германия, където не е ясно какво точно става с тези животни, продават ги навярно или събират дарения на техен гръб, измисляйки някаква сълзлива история. Ако вашето куче попадне в приют разпоредбата е такава, че ако 7 дни не го потърсите то може да бъде предоставено за осиновяване, дори и да е регистрирано и с документи и чип. Тогава догато се усетите ще ви го отмъкнат изпод носа и ще изчезне. Въпросните хора, които се представят едва ли не като спасители на кучета, ги осиновяват по бързата процедура - идват на място и подписват(уж) някакви докуенти и извеждат кучето ви от приюта - всичко за един ден - т.е. за час, а вас нарочно от приюта ще ви накарат да пускате молба за осиновяване и да чакате одобрението й поне седмица - в случай, че нямате официални документи или кучето ви е било там над 7 дни. Моето куче така ми беше отмъкнато. Гледайте във форуми като dog.bg, там специално има форум за кучетата от Сеславци (http://forum.dog.bg/.../page__st__4840), там попадат и някои изгубени, сред които е било и моето (порода кьосе барак). Именно във форума видях негови снимки, направени от някаква си Жана с прякор Nort2005-2 , уж че ще му търсят дом. Направих грешката да им пиша с молба за съдействие и обяснение, че го издирваме вече близо 2 месеца - от края на юли, вярвайки че това са добри и състрадателни хора, обичащи кучетата, но те се оказаха хора, забъркани в трафик на кучета. Не ми отгововриха, но веднага след това са отишли в приюта преди мен и са го извели от там, подписвайки набързо нужните документи(уж), а мен преди това от приюта ме пратиха в централния им офис да пускам молба и да чакам, но аз без да ги чакам да ми я одобрят веднага отидох, но уви кучето вече беше извдено и обяснението беше, че не сме го потърсили навреме и те били в правото си да му намерят нови стопани. Кучето е било там от началото на спетември. въпросната Жана е човек на жена, която дърпа конците от Германия - Соня Митрева ( https://www.facebook.com/sonya.mitreva ). Тя има и страница във фейсбук на немски, където търси осиновители и събира дарения за кучетата, имаше снимка и на моето съответно, но беше бързо бързо изтрита. Име на страницата: https://www.facebook...273138612756512 Оказа се, че и преди е отмъквала от приюта изгубени кучета изпод носа на собствениците им. Има много хора из фейсбук и dog.bg, които са настроени срещу нея именно защото са разбрали, че е забъркана в трафик на кучета (с или без порода). Не се знае колко хора и кои още са забъркани, предполага се че и ръководните органи на приютите в Сеславци и Богров получават пари, за да й съдействат. Т.е. ако колите на тези приюти видят някъде вашето лутащо се куче задължително ще го приберат и докато се усетите хора на въпросната Соня Митрева, такива като тази мистериозната Жана, набързо ще го вземат от там и вие никога няма да го видите повече, независимо дали имате документи за кучето или не. А от приюта няма да ви дадат повече информация, освен че кучето е осиновено и е трябвало да идете по-рано. Единственият начин да се противопоставите на тези хора и да имате шанс да си върнете кучето е да го регистрирате и когато някое куче изчезне с документите в ръка почвате да проверявате през период от няколко дни (под 7) приютите в района и ако го намерите, имайки документи можете да си го вземете на момента. Направете си и регистрация и във фейсбук и дог.бг, във фейсбук има групи за откраднати/изгубени ловни кучета и всякакви други. Надявам се тази информация да ви е от полза и да си намерите кучетата навреме, преди да са попаднали ръцете на безскрупулни и алчни хора.
0

#52
Потребителя е офлайн   TamplieR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 131
  • Регистр: 20.09.09
Колеги от почти две седмици ми го няма мъжки курцхаар на 2 години и полочина.Вече нямам надежда ,че ще се върне или ще ми се обадят за него. Не съм му слагал чип,но мисълта ми е ,ами ако след 2-3 години го позная по време на лов примерно ,а вече имам друго куче ,как бихте процедирали Вие.Как да докажа ,че е моето куче примерно и ако е свикнало с новия си стопанин,дали е редно да го си го взема. Ако някой е имал подобен случай ,моля нека да сподели.Поздрави и наслука
0

#53
Потребителя е офлайн   predsedatel 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 632
  • Регистр: 31.10.08
Определено кучето никога не забравя първия си стопанин.Освен ако има сериозни причини за това-тогава ще побегне при срещата.Относно това за реакцията-ти решаваш.Аз знам каква ще е моята, но дано не ми се случва!Късмет и Наслука К.А
0

#54
Потребителя е офлайн   Anton Hristov 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2
  • Регистр: 04.10.13
Изгубено е българско трицветно гонче гр.София в района на околовръстното при караулката за Костинброд! НАГРАДА!
0

#55
Потребителя е офлайн   pe6o 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 952
  • Регистр: 14.04.08
Трябва да се въведе точка в закона, според която всеки, който бъде уличен в кражба и незаконна търговия с кучета да се лишава от право на лов за дълъг период от време или доживотно. Стига с тези простотии! Всеки собственик на куче, било то ловно, служебно или пазач, знае колко труд и търпение са необходими за изграждането му като пълноценен помощник. Да не говорим,че животинчето се превръща в член на семейството.

Колега допреди години имаше такова правило, което не знам по какви причини отпадна.Мисля ,че е наложително пак да се въведе:"ЗА КРАЖБА ИЛИ ПРИТЕЖАНИЕ НА ЛОВНО КУЧЕ ДА СЕ ИЗКЛЮЧВА ОТ ЛОВНИЯ СЪЮЗ" Но за да се приеме това е редно всички ние да се обедим и да поставим по-сериозно проблема пред ЛРД по места.Още повече ,че предстоят годишните събрания по места...
0

#56
Потребителя е офлайн   stambata88 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 29
  • Регистр: 21.01.14
Търси се собственика на това куче във ФЕИСБУК https://www.facebook...&type=1
0

#57
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
http://rodopi24.blog...qP2YzA.facebook
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#58
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
Според мен за да се спрат тези кражби на кучета и евентуалните им препродажби на гърците трябва да бъдат предприети законови промени. Примерно:
1. единен регистър с номерата на чиповете на всички ловни кучета - чипирането е около 50лв . еднократно , за ловни кучета данък не се плаща . Създаването и поддържането на такъв регистър във века на компютърните технологии би трябвало да е детска игра.
2.задължително вписване в бележката за лов - кучетата участващи в лова / по номера на чипа/ . Тук ще трябва и съответният четец на тези чипове /нямам представа каква му е цената/, но пък отговорността да не се допусне крадено куче да участва в лова е на съответната дружинка и пред угрозата от санкции едва ли някой ще си затваря очите , особено когато очите са много.
3.Проверка на ГКПП на изнасяните кучета и сверката им с откраднатите , така както е и с автомобилите.
С една дума технологията я има и тя не е никак скъпа , другото е организация и малко законови промени.
0

#59
Потребителя е офлайн   Пламен69 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 369
  • Регистр: 24.10.13
И когато стане невъзможно използавнето на крадено ловно куче в законен лов и изнасянето му зад граница с цел препродажба , ще стане безмислена и самата кражба на кучета , освен ако някой не си хареса за домашен любимец.
0

#60
Потребителя е офлайн   ЦВЕТЕЛИН ЦВЯТКОВ 

  • Цветелин Цвятков
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 833
  • Регистр: 26.01.14
Гледайте порода която знае да се връща,а защо не и мелез. Съжалявам за кучетата ви.
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


Бърз Отговор

  

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни