БГ Лов Форум: Републикански клуб "Германски Дратхаар" - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Републикански клуб "Германски Дратхаар"

#1
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Тъй като доста хора питат за клуба на дадена порода качвам инфо за този клуб.Тъй като в БГ са се обособили два клуба на породата дратхаар,мисля че трябва да има изчерпателна информация и за двата.За Димитровградският клуб очаквам инфо да качи Неделчев.
0

#2
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
1.Устав на Републикански клуб"Германски дратхаар"
I.НАИМЕНУВАНИЕ:
чл.1 "РЕПУБЛИКАНСКИ КЛУБ ГЕРМАНСКИ ДРАТХААР"

II.СЕДАЛИЩЕ.
чл.2 гр.Асеновград ,област Пловдив,ул.Оборище №40

III.ЦЕЛИТЕ И СРЕДСТВАТА ЗА ТЯХНОТО ПОСТИГАНЕ.
ЦЕЛ
чл.3Да насърчава и развива развъждането и използването на чистокръвни кучета от породата ГЕРМАНСКИ ДРАТХААР чието здравословно състояние и физически качества отговарят на установеният стандарт на сдружението въз основа на изискванията на БРФК-Българска Републиканска Федерация по Кинология

СРЕДСТВА
чл.4 Средствата на сдружението се осигуряват от встъпителни редовни членски вноски на членовете ,вноски от участия в състезания,приходи от киноложки изложби и полеви изпитания,дарения и други други стойности свързани с целите на сдружението и незабранени от закона.



ОРГАНИ НА СДРУЖЕНИЕТО
чл.11 ОС не се състои от всички членове на събранието ,а само поименно посочените в настоящия устав-
Георги Колев Христозов,Васил Костадинов Сотиров,Ангел Георгиев Чорбов ,Йрдан Христов Софрониеви Спас Игнатов Спасов

СПИСЪК НА СЪДИИТЕ НА РЕПУБЛИКАНСКИ КЛУБ ГЕРМАНСКИ ДРАТХААР
1.Георги Христозов
2.Йордан Софрониев
3.Спас Спасов
4.Ангел Чорбов
5.Васил Сотиров
6.Силвион Кисев
7.Младен Донев
8.Тодор Гичев
9.Николай Далеков
0

#3
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
ОРГАНИ НА СДРУЖЕНИЕТО
чл.11 ОС не се състои от всички членове на събранието ,а само поименно посочените в настоящия устав-
Георги Колев Христозов,Васил Костадинов Сотиров,Ангел Георгиев Чорбов ,Йрдан Христов Софрониеви Спас Игнатов Спасов



Колега имам въпрос,това точно така ли е записано.......???
0

#4
Потребителя е офлайн   Kulev Farm 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1361
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Неделчев @ Feb 18 2008, 17:20 2008-02-18T17:20:35+00:00) <{POST_SNAPBACK}>
ОРГАНИ НА СДРУЖЕНИЕТО
чл.11 ОС не се състои от всички членове на събранието ,а само поименно посочените в настоящия устав-
Георги Колев Христозов,Васил Костадинов Сотиров,Ангел Георгиев Чорбов ,Йрдан Христов Софрониеви Спас Игнатов Спасов



Колега имам въпрос,това точно така ли е записано.......???

Да колега,щом съм го написал така значи съм сигурен,правилата на този клуб са такива и който не смята да ги спазва няма място там.
0

#5
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Kulev Farm @ Feb 19 2008, 08:46 2008-02-19T08:46:51+00:00) <{POST_SNAPBACK}>
Да колега,щом съм го написал така значи съм сигурен,правилата на този клуб са такива и който не смята да ги спазва няма място там.


Благодаря за изчерпателният отговор колега.Не бях сигурен дали съм го прочел точно така в устава ,но явно не съм грешил.
0

#6

  • Група: Гост
Ники нищо не казваш какво стана на сбирката в Димитровград?
0

#7

  • Група: Гост
Колеги,има ли някой информация кога клуба ще проведе специалки?
0

#8
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Петър Ветренски @ Feb 27 2008, 21:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Колеги,има ли някой информация кога клуба ще проведе специалки?

Дратхаар клуб - годишна изложба и изпитания, 2008г.
Годишната специализирана изложба на Дратхаар клуб ще се проведе на 23.10.2008 г.
На 24.10. ще се проведе Общо събрание на клуба, а на 25 и 26 ще се проведе изпит за постижения в
с. Брестник, Пловдивско.
за повече информация 0887741061 - Ангел Чорбов

снимки и инфо от събитието ще бъдат публикувани тук:
http://www.bglov.com/forum/index.php?showtopic=1381
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#9
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Искам да попитам, ако има някой запознат да ми отговори ще съм много благодарен !
Това ли е действащия адрес на клуба - гр.Асеновград ,област Пловдив,ул.Оборище №40???
0

#10
Потребителя е офлайн   Modena 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1118
  • Регистр: 03.03.08
Цитат(Неделчев @ Mar 31 2009, 22:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да попитам, ако има някой запознат да ми отговори ще съм много благодарен !
Това ли е действащия адрес на клуба - гр.Асеновград ,област Пловдив,ул.Оборище №40???

В сайта на БРФК е публикувано това:

Най-добре се обади и попитай.
0

#11
Потребителя е офлайн   Терцата 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 51
  • Регистр: 23.02.09
Цитат(Неделчев @ Mar 31 2009, 22:47 ) <{POST_SNAPBACK}>
Искам да попитам, ако има някой запознат да ми отговори ще съм много благодарен !
Това ли е действащия адрес на клуба - гр.Асеновград ,област Пловдив,ул.Оборище №40???

Интригант си се родил и такъв ще си умреш
0

#12
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26370
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Терцата @ Apr 6 2009, 20:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Интригант си се родил и такъв ще си умреш

не спами по темите ами ми отговори тук:
http://www.bglov.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=51556
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(Терцата @ Apr 6 2009, 20:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Интригант си се родил и такъв ще си умреш

колега ,не е ли правилно да попиташ ,най напред защо му е адреса и тогава да обиждаш angry.gif angry.gif
г-н Неделчев може и да е интригант, не знам но в случая мога да поясня защо се интересува за адреса стига и теб да те интересува biggrin.gif
0

#14
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
Цитат(Терцата @ Apr 6 2009, 18:24 ) <{POST_SNAPBACK}>
Интригант си се родил и такъв ще си умреш


Кой сте вие господин Никой и от къде знаете какъв съм ???

0

#15
Потребителя е офлайн   Неделчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 5878
  • Регистр: 17.02.08
До председателя

Републикански клуб

„ Германски дратхаар”





Г- н Председател,

Във връзка с гостуването на представители на Обединение „Германски дратхаар”-Германия на организираното от

„Ферайн дойч дратхаар”-група България и изявено от тяхна страна желание за среща с всички любители на породата обединени в сдружения или индивидуално.

Ви каним на среща- разговор на 01.05.2009г от 19.30 ч.

В конферентната зала на хотел „Славяни” гр.Димитровград.

Молим да потвърдите вашето участие в срещата на тел.

0885442687





31.03.2009г Председател на УС

Гр.Пазарджик на ФДД-БГ

Н. Неделчев



Управителния съвет на VDD-BG уведомява членовете на РКГД, че това писмо бе изпратено на посочената дата на председателя на РКГД....!
0

#16
Потребителя е офлайн   bistroto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 153
  • Регистр: 05.03.08
Уважаеми колеги дратхаари , обръщам се така към вас защото аз се чувствам като дратхаар!!! Нещата ще се случат но ще трябва да мине много време , време през което всеки от нас да си натроши дебелата глава N на брой пъти! Обръщам се към всички които се отнасят сериозно към тази порода! Спрете да хабите излишна енергия в излишни спорове и интриги , спрете да се поддавате на емоции които не водят до нищо градивно а напротив действат деградиращо !!! Няма никаква полза от това ,напротив най голямото удоволствие наше се превръща в кошмар. Нека всеки да прави това което смята за правилно и времето да покаже кой е вървял в правилната посока!!! Като според мене критерият за оценка е само и единствено Кучета от любимата ни порода които са здрави , имат достатъчен хъс за лов , напълно покриват смисъла на дратхаара като порода и накрая нека и да са красиви! Всичко останало са празни приказки и изгубено време в надприказване и надубеждаване ! Няма значение кой къде членува , важното е крайният резултат ! Пожелавам на всички които се занимават с развъждане да постигнат и една десета от успеха на един българин който направи велики кучета от тази порода и пак ще направи дано да е жив и здрав! Аз не познавам в България по добър от него в това може и да има , на мен не ми е известен ако е така ще се радвам да се запозная! Наскоро моето твърдение се доказа на световното , е не беше дратхаар но беше ловно куче. Някой ще каже че това е екстериорно състезание , това куче ще спечели и цацит скоро , така че братя мои дайте да застанем пред огледалото да си видим н..........е г...........е и да се опитаме да променим нещо в отношението си към успелите и доказали се хора а не да се опитваме да да им покажем че сме нещо повече от тях, така само ги отвръщаваме и убиваме желанието им да се занимават с това което найдобре могат и обичат!!! Разрешаването на всички наши проблеми е вътре не вън! Проблемите ни са в болните ни амбиции други проблеми нямаме !!!
Бате Жоре , моля те да ни извиниш, за нашето невежество , човек колкото по малко знае има по голямо самочувствие и колкото повече научава разбира че нищо не знае !!! Не знам дали някога ще прочетеш този пост защото съм чувал че не посещаваш интернет пространството , но ако го прочетеш знай че това рано или късно ще свърши , така че прости ни!?! Извинявам ти се от името на всички че никой не наведе глава да те поздрави за големия ти успех на световното и понеже за посмъртно е невероятно далече аз се осмелих да го направя!!! Моля се само този оздравителен процес да е по бърз !!!
А на нас колеги пожелавам да видим по скоро истината за самите нас като индивиди да си я признаем и да търсим правия път ! Бъдете живи и здрави останалото ще се оправи!!!


07.12.2009 г. Георги Тодоров
с.Лозенец
Primum vivere, Deinde scrivere !

Георги Тодоров
www.drahthaar.bg
0

#17
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Цитат(bistroto @ Dec 7 2009, 19:18 ) <{POST_SNAPBACK}>
Уважаеми колеги дратхаари , обръщам се така към вас защото аз се чувствам като дратхаар!!! Нещата ще се случат но ще трябва да мине много време , време през което всеки от нас да си натроши дебелата глава N на брой пъти! Обръщам се към всички които се отнасят сериозно към тази порода! Спрете да хабите излишна енергия в излишни спорове и интриги , спрете да се поддавате на емоции които не водят до нищо градивно а напротив действат деградиращо !!! Няма никаква полза от това ,напротив най голямото удоволствие наше се превръща в кошмар. Нека всеки да прави това което смята за правилно и времето да покаже кой е вървял в правилната посока!!! Като според мене критерият за оценка е само и единствено Кучета от любимата ни порода които са здрави , имат достатъчен хъс за лов , напълно покриват смисъла на дратхаара като порода и накрая нека и да са красиви! Всичко останало са празни приказки и изгубено време в надприказване и надубеждаване ! Няма значение кой къде членува , важното е крайният резултат ! Пожелавам на всички които се занимават с развъждане да постигнат и една десета от успеха на един българин който направи велики кучета от тази порода и пак ще направи дано да е жив и здрав! Аз не познавам в България по добър от него в това може и да има , на мен не ми е известен ако е така ще се радвам да се запозная! Наскоро моето твърдение се доказа на световното , е не беше дратхаар но беше ловно куче. Някой ще каже че това е екстериорно състезание , това куче ще спечели и цацит скоро , така че братя мои дайте да застанем пред огледалото да си видим н..........е г...........е и да се опитаме да променим нещо в отношението си към успелите и доказали се хора а не да се опитваме да да им покажем че сме нещо повече от тях, така само ги отвръщаваме и убиваме желанието им да се занимават с това което найдобре могат и обичат!!! Разрешаването на всички наши проблеми е вътре не вън! Проблемите ни са в болните ни амбиции други проблеми нямаме !!!
Бате Жоре , моля те да ни извиниш, за нашето невежество , човек колкото по малко знае има по голямо самочувствие и колкото повече научава разбира че нищо не знае !!! Не знам дали някога ще прочетеш този пост защото съм чувал че не посещаваш интернет пространството , но ако го прочетеш знай че това рано или късно ще свърши , така че прости ни!?! Извинявам ти се от името на всички че никой не наведе глава да те поздрави за големия ти успех на световното и понеже за посмъртно е невероятно далече аз се осмелих да го направя!!! Моля се само този оздравителен процес да е по бърз !!!
А на нас колеги пожелавам да видип по скоро истината за самите нас като индивиди да си я признаем и да търсим правия път ! Бъдете живи и здрави останалото ще се оправи!!!


07.12.2009 г. Георги Тодоров
с.Лозенец


г-н Тодоров ,много ми хареса поста ти ,но само в началото,много правилно сподели ,че излишни са споровете и интригите лично аз също не ги харесвам ,макар че все съм в някакви спорове,не те познавам лично видях те само веднъж в германия и ми направи впечетление на хубав човек,макар че държанието ти към мен беше почти пренебрежително с някакви подигравателни нотки,макар че поздравих с думите ,,здрайвейте българи,,
карай това да е проблема

та сега искам да ти кажа ,какво мисля за втората част от поста ти
поклон о велики поклон пред светлия ти лик ти си един ти си най велик о жоре ти имаш дарба и по новия ни устав да ни водиш към мрака само ти богоизбрания да казваш и само ти да си правия,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

тодоров,аз си вчупих главата сега е ваш ред,явих си кучето 2008 в брестник взех си изпита с отценки достатъчно високи някъде към 179 точки,но грамота не получих ,иначе кучето си беше добро че и красиво ама го е произвел човек който няма право да се опъва на великия ,хубаво куче ама черно, година и половина труд ,ама черно великия христозов даже се скара на съдиите защо са допуснали 2 кучета да се яват, за това приятелство ли говориш ,за тази любов към породата ли говориш,стана ми много болно,че от амбиция за власт от неколцина които искат да се разпореждат с любимата ми порода аз страдам, оказа се ,че и клуба на ,,великия,, не е признат никъде освен в българия,не е член на световния дратхаар клуб,а също така се оказва в момента че в моите клетки има повече бели кучета отколкото в вашия клуб,

а защо хората трябваше да са в неведения,защо никой не им казваше как трябва да е ,защо кучета на обикновенни членове трябваше да вадят родословия от определени ферми само за да имат такива,защо нямаше никакви изпити,и защо,защо,защо,,,,,,,относно лицето Г,Христозов като съдия,като човек познаваш породата,лоша дума не мога да кажа ,човека наистина ги разбира нещата ,но за председател на клуб от един куп години с позорно бездействие доведоха тия 4 клуба за германски дратхаар

да наистина трябва да спрем да се караме и да започнем да работим,ние започнахме за една година минахме през всички изпити определени като задължителни определени от клуба майка,2010 ще ни е по лесно,2011 сигурно вече ще ни е още ,още по лесно,излезнах ме на световния подиум,имаме покана и за американския хегевалд,и сме членове на световния клуб,признати на световно ниво,това го направихме за една година,
ти като радетел на породата,какво направи за нея освен черни кучета,какво направи ,,великия,, за толкова години,

писна ми ,повече няма да напиша и пост в който и да е форум,на слепите зрение не мога да дам или пък на глухите слух,
0

#18
Потребителя е офлайн   Тончо Милев 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 546
  • Регистр: 07.07.08
hurray.gif
0

#19
Потребителя е офлайн   bistroto 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 153
  • Регистр: 05.03.08
Ти си Тодор Пейков нали така аз не си спомням да сме се запознавали ,видяхме се в германия здравей здрасти и това е , за мен ти все още си един непознат , по отношение на мен който ме познава знае какъв съм , не и надменен. Но това няма значение аз и ти не сме важни !
Оставете ни на мира , правете каквото мислите за правилно и вижте какво ще стане и това е!!
Аз виждам и ви желая много здраве и късмет в това което правите нека минат 2-3 години време.
А ако искате да воювате нека да е битка ама рицарска не п...............а :





Цитат на Сашо Райчев "Искам да уведомя всички любители на породата, че Републиканския Германски Дратхаар Клуб не е приет към Световния Дратхаар Клуб нито като пълноправен, нито като асоцииран член! Причина за това е - Устава им не бил демократичен, а новия им Устав не е демократично избран т.е не е избран на Общо събрание на клуба! Родословията и кучетата на споменатия клуб също така не се признават! Това го пиша не да се заяждам, а за да предупредя! "



С това си държание отблъсквате хората от себе си !
А ти Тошко колко пъти си говорил с Христозов познаваш ли го лично??? От написаното май ми се струва че само си чувал за него!!! Имам му телефона ще ти годам звънни ми??? Поздрави за успеха ти в Германия, а относно Христозов първо се запознай с него после говори!
Ех Тоше , до водата живеете а жадувате, лошо е това да знаеш .
Ей момчета , Живи и здрави да сте , откакто сте факт доста се увеличи членската ни маса , евала.


А, извинете господин Милев , Вие на мен ли ръкопляскате, това е голямо признание за мен ако ръкопляскате на мен ако е за Тошко ,завиждам му и ме е яд че не се познаваме лично, за мен ще бъде огромна чест да се запознаем ,защото само съм слушал за Вас и съм виждал резултатите на зооинжинерния Ви гений. Хвала




Primum vivere, Deinde scrivere !

Георги Тодоров
www.drahthaar.bg
0

#20
Потребителя е офлайн   хектор 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 7101
  • Регистр: 01.04.08
Завърнахме се удовлетворени от Hegewald
08

окт
Към Българския Републикански Клуб "Германски Дратхаар" , като асоцииран член на Световния клуб" Германски Дратхаар", бе отправена официална покана за среща-разговор относно приемане на клуба като редовен член на Световния клуб" Германски Дратхаар" по време на 76-тия Хегевалд, проведен тази година в гр. Нойщат-Айш, Германия.

малко истина ли е това ,кой не е прав сашо или вашия сайт, не си мисли че се заяждам,но каква е истината асоциирани ли сте или не сте biggrin.gif
0

Сподели темата:


  • (11 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

3 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 3 гости, 0 анонимни