БГ Лов Форум: Избор на въздушна пушка ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Избор на въздушна пушка !

#1
Потребителя е офлайн   plamen-roni 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 31.01.16
Здравейте , колеги !

Новорегистриран съм и има един въпрос относно въздушните пушки ! Някой има ли преки наблюдения над http://arms.bg/produ...igt-5-5-mm.html тази пушка ? Вчера я гледах в един магазин и продавача много ми я похвали , била много добра пушка . С една добра оптика от 50м. се свалело малко прасенце , ако го уцелиш в десетката :unsure:/>/>/>/> . Пушката ще се ползва предимно за забавления по мишени и бутилки , далеч съм от мисълта , че става за лов . Знам , че подлежи на регистрация в КОС .
Ще съм благодарен , ако някой сподели опита си !
0

#2
Потребителя е офлайн   Георги ловеца 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 757
  • Регистр: 26.02.14

 plamen-roni написа на 31.01.2016 - 17:25 :

Здравейте , колеги !

Новорегистриран съм и има един въпрос относно въздушните пушки ! Някой има ли преки наблюдения над http://arms.bg/produ...igt-5-5-mm.html тази пушка ? Вчера я гледах в един магазин и продавача много ми я похвали , била много добра пушка . С една добра оптика от 50м. се свалело малко прасенце , ако го уцелиш в десетката Публикувано изображение/>/>/>/> . Пушката ще се ползва предимно за забавления по мишени и бутилки , далеч съм от мисълта , че става за лов . Знам , че подлежи на регистрация в КОС .
Ще съм благодарен , ако някой сподели опита си !

С 25 джаула на дулото в кал.5,5мм. да бе да? А на 50метра щом свалят малки прасенца-мдааа може ама на сън, ама сънуващия трябва да е запален по лова ученик. Сигурно на 100 метра ги кара дупка в дупка съчмите нали... Кво ли ще кажат тези дето с нормален калаш на 50 метра и с 2000 джаула ги изпускат прасенцата... А и за сравнение с макаров дето е малко над 300 джаула от 2 метра точно в десетката малко прасенце има няма 60 кила куршума му обръсна четината и рикушира-това е реалноста. Абе продавачите са много ценни консултанти те ако има чалам и хладилници на ескимосите ще продадат.
Сайга12
БСР-74
SAR-M9F
Тигр 7,62х54
Макаров
0

#3
Потребителя е офлайн   Pliofcho 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 517
  • Регистр: 18.05.13
Горещо ти препоръчвам да попрегледаш форума за въздушно оръжие.
А тия приказки за прасенца на 50 метра, са напълно релистични..... например с ПЦП в 50 калибър и хайванчето в кочината няма шанс!
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни