БГ Лов Форум: ''За'' или ''Против'' за по ранното откриване на Груповия лов на дивата свиня. - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

''За'' или ''Против'' за по ранното откриване на Груповия лов на дивата свиня.

Анкета: ''За'' или ''Против'' за по ранното откриване на Груповия лов на дивата свиня. (181 потребител(и) са гласували)

Одобрявате ли решението три пъти в седмицата да се извършва групов лов на дива свиня?

  1. Да (21 глас(а) [11.60%])

    Процент гласували: 11.60%

  2. Не (158 глас(а) [87.29%])

    Процент гласували: 87.29%

  3. Не мога да преценя (2 глас(а) [1.10%])

    Процент гласували: 1.10%

Глас Гостите не могат да гласуват

#21
Потребителя е офлайн   Миро–М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 23.03.13

Виж мнениетоKiril Kirilov написа на 13.07.2018 - 11:39 :

С резерватите и природните паркове какво правим, ще ги обезсвиняваме ли.

Там няма чума, и за това няма да има отстрел.
Та това са доста пари как ще отстрелват нормални ловци........

И АЗ СЪМ ПРОТИВ.
0

#22
Потребителя е офлайн   sinko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 120
  • Регистр: 31.10.09
Нека и в ловните стопанства да влязът белите космонавти дето избиват животните на хората ,а може и първо ловците да си направим генерална репетиция за борба с чумата в резерватите тамън да си сверим мерника. защо за тях от държавата няма коментар как ще процедира
0

#23
Потребителя е офлайн   Миро–М 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 108
  • Регистр: 23.03.13
Тия в стопанствата какви мерки ще вземат?
И там се мълчи.Пак ли има нещо гнило.
Както беше с птичия грип.Има,няма.....
И всичко утихна.
0

#24
Потребителя е офлайн   veselin hristozov 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 67
  • Регистр: 14.10.14
КАТЕГОРИЧНО НЕ!!! Необходимо е преди всичко държавните институции да изготвят правила относно спазването на биологичната сигурност и да осъществяват контрол за тяхнотоспазване.
0

#25
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11
Познавайки рестриктивната сила на Държавата много скоро ще се "ухапем по гъза"! Щото, като ни дойде до вратата /сега е на вратата на съседа, неминуемо ще почука и при нас/ и Държавата се увери, че ловците нищо не сме предприели въпреки дадените възможности, ще забрани лова на д.свиня поне за този сезон и ще навлезе в ловните територии на Сдруженията с ветеринаро-медицинските служби и армията! Ще осигуряват кордони, КАПАНИ и ще намалят популацията до необходимото ниво - можете да сте сигурни! МЗХ вече провежда мониторинг на територията на България, и при първо огнище сме фитка...Публикувано изображение А вий още си драпайте макарите пред клавитеПубликувано изображение
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#26
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08
Колега, хипотетично, дори и да реализираме отстрела който иска държавата, влезе ли АЧС груповият лов пак ще бъде забранен. Има доста сдружения които и без отстрел са на исканият минимум, там за какво ще се хване държавата. Айде стига с тази истерия, каквото има да става, ще стане, заразата влиза в дадена държава не чрез дивите животни, а чрез нас хората, заринати сме от боклуци по КПП-та, отбивки, пътища - природата ни, а сме се прицелили в дивите животни като виновници. Институциите ни се мятат от една крайност в друга, само и само да не поемат отговорността, държавния служител е натиснал топлото си местенце и се чуди с кого ли да се оправдае ! Ветеринарни служби нямаме, вече е БАБХ, държавата успя да унищожи една добре работеща ветеринарно медицинска служба, по заръка на европа забрани и ваксините и сега какво, наема тъмнозелени да разчиства из Странджа. За армията какво да пиша, та те половината се епилират, ще ми е интересно как ще влязат в драките, няма ли да си одраскат нежната кожа :D/> Понеже си сведующ, за ловните райони на сдруженията разбрахме, давай поясни кой ще навлезе в другите райони или там ще играе химикала ;)/> Последно смяташ ли че събитията развили се на изборното общо събрание дават някакво отражение и към нас ловците до сега !
В заключение, държавата да помисли как да не къса връзката с ловците, да помисли за разумни методи, за стимули, а не за наказания, защото никой друг не познава дивеча и гората така както ние !!!!
0

#27
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12
Дивата свиня в България е с най-голяма численост в ловните стопанства - частни или държавни. Така, че според мен не е необходимо да се притесняваме за дружинките и да се припираме "за" или "против" груповия лов. Всеки наричащ себе си ЛОВЕЦ трябва да е човек милеещ за дивеча и да се стреми да го опази и ползва!

Много колеги изброиха причините поради, които не трябва да се ловува групово през лятото:

-Опасност да пострадат хора - горски работници, гъбари, билкари, туристи и др.
-Всички видове сега имат малки - от заек до благороден елен.
-Размножителият период на благородния елен през септември.

Чумата ще дойде и ще си отиде! А ония "хубостници" в парламента искат да изкарат пари от нас обикновените ловци!

За мен няма драма - първо трябва да се намали популацията в ловните стопанства!
0

#28
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14

Виж мнениетоPano написа на 16.07.2018 - 18:13 :

Дивата свиня в България е с най-голяма численост в ловните стопанства - частни или държавни. Така, че според мен не е необходимо да се притесняваме за дружинките и да се припираме "за" или "против" груповия лов. Всеки наричащ себе си ЛОВЕЦ трябва да е човек милеещ за дивеча и да се стреми да го опази и ползва!

Много колеги изброиха причините поради, които не трябва да се ловува групово през лятото:

-Опасност да пострадат хора - горски работници, гъбари, билкари, туристи и др.
-Всички видове сега имат малки - от заек до благороден елен.
-Размножителият период на благородния елен през септември.

Чумата ще дойде и ще си отиде! А ония "хубостници" в парламента искат да изкарат пари от нас обикновените ловци!

За мен няма драма - първо трябва да се намали популацията в ловните стопанства!


Аз ,обикновенно не ти се вързвам и го обръщам на майтап,ама сега да питам -
Що се изказваш арендаторски,бе Пано???
В Парламента няма нито един ,,ХУБОСТНИК'' ,КОЙТО ИСКА ДА ИЗКАРА ОТ НАС ПАРИ В МОМЕНТА!!!
В Парламента има Идиоти,които пращат БГ ловеца да извършва ГЕНОЦИД,демек зорлян бракониери да ни прави...
Даже бетер бракониери,като мургавите ,,медицински'' кадри,дето колят добитъка в краката на хорицата в Странджа,а ?!?!?!
ЕЛЕКТОРАТ му се вика!
Работа трябва да му се осигури,туй - онуй .....

Пано,Пано .... ако ти се гледа драма изчакай малко ,тя ти е на прага,гледай си в краката и ше я видиш,недей да действаш като успокоително на умрял кон, дет е ритнал за последно преди 2 години.
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#29
Потребителя е офлайн   Ицо Грозков 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 5734
  • Регистр: 16.03.11

Виж мнениетоpicea написа на 16.07.2018 - 17:49 :

Колега, хипотетично, дори и да реализираме отстрела който иска държавата, влезе ли АЧС груповият лов пак ще бъде забранен. Има доста сдружения които и без отстрел са на исканият минимум, там за какво ще се хване държавата. Айде стига с тази истерия, каквото има да става, ще стане, заразата влиза в дадена държава не чрез дивите животни, а чрез нас хората, заринати сме от боклуци по КПП-та, отбивки, пътища - природата ни, а сме се прицелили в дивите животни като виновници. Институциите ни се мятат от една крайност в друга, само и само да не поемат отговорността, държавния служител е натиснал топлото си местенце и се чуди с кого ли да се оправдае ! Ветеринарни служби нямаме, вече е БАБХ, държавата успя да унищожи една добре работеща ветеринарно медицинска служба, по заръка на европа забрани и ваксините и сега какво, наема тъмнозелени да разчиства из Странджа. За армията какво да пиша, та те половината се епилират, ще ми е интересно как ще влязат в драките, няма ли да си одраскат нежната кожа Публикувано изображение/> Понеже си сведующ, за ловните райони на сдруженията разбрахме, давай поясни кой ще навлезе в другите райони или там ще играе химикала Публикувано изображение/> Последно смяташ ли че събитията развили се на изборното общо събрание дават някакво отражение и към нас ловците до сега !
В заключение, държавата да помисли как да не къса връзката с ловците, да помисли за разумни методи, за стимули, а не за наказания, защото никой друг не познава дивеча и гората така както ние !!!!


Колега, далеч съм от истерясването /хладнокръвен съм си Публикувано изображение/ но, Държавата е принципала на дивеча - Сдруженията сключват договор с нея в лицето на ИАГ! Мисълта ми е погната от възможността за обявяване на нац. иконом. катастрофа, в предвид мълниеносното разпространение на АЧС и тогава Държавата хептен нема ни брои за живи, нежели връзки да не късала! За ИОС-а няма какво да коментирам, ако Съдът постанови невиновен, толкова - приемам и това е. Не виня дивите животни, но те са безконтролни преносители, не хората, и не виждам кой ще обвини последните за внасянето на заразата. Сега, когато е пред прага ни АЧ-то е късно за разумни методи, а още в периода 2007-11г. се заговори за тази опасност! Обяви ли се опасност за отрасъл от икономиката ни - ще има сеч, както и се случва вече в някои райони на страната. За "оградите" мисля, че същото ще важи, щото инструменти много за въздействие..
За злобния светът е зъл и злобен !
И той във всеки търси свой подобен......
Свободата е възможността да се прави , което е разрешено по право.
СВОБОДНИЯТ СЕ СТРЕМИ КЪМ СЪВЪРШЕНСТВО, ПОРОБЕНИЯТ - КЪМ СВОБОДА, А РОДЕНИЯТ РОБ - ДА СИ ИЗБИРА ГОСПОДАРЯ
Факта, че един човек има добро сърце, не означава, че не може да ти нацепи "кофата"!
Изисква се много кураж да бъдеш себе си, когато много невежи копелета имат проблем с това да бъдеш различен.
Няма по-досадни глупци от тези, които не са лишени съвсем от разум!
0

#30
Потребителя е офлайн   picea 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2299
  • Регистр: 25.06.08

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 16.07.2018 - 20:13 :

Виж мнениетоpicea написа на 16.07.2018 - 17:49 :

Колега, хипотетично, дори и да реализираме отстрела който иска държавата, влезе ли АЧС груповият лов пак ще бъде забранен. Има доста сдружения които и без отстрел са на исканият минимум, там за какво ще се хване държавата. Айде стига с тази истерия, каквото има да става, ще стане, заразата влиза в дадена държава не чрез дивите животни, а чрез нас хората, заринати сме от боклуци по КПП-та, отбивки, пътища - природата ни, а сме се прицелили в дивите животни като виновници. Институциите ни се мятат от една крайност в друга, само и само да не поемат отговорността, държавния служител е натиснал топлото си местенце и се чуди с кого ли да се оправдае ! Ветеринарни служби нямаме, вече е БАБХ, държавата успя да унищожи една добре работеща ветеринарно медицинска служба, по заръка на европа забрани и ваксините и сега какво, наема тъмнозелени да разчиства из Странджа. За армията какво да пиша, та те половината се епилират, ще ми е интересно как ще влязат в драките, няма ли да си одраскат нежната кожа Публикувано изображение/> Понеже си сведующ, за ловните райони на сдруженията разбрахме, давай поясни кой ще навлезе в другите райони или там ще играе химикала Публикувано изображение/> Последно смяташ ли че събитията развили се на изборното общо събрание дават някакво отражение и към нас ловците до сега !
В заключение, държавата да помисли как да не къса връзката с ловците, да помисли за разумни методи, за стимули, а не за наказания, защото никой друг не познава дивеча и гората така както ние !!!!


Колега, далеч съм от истерясването /хладнокръвен съм си Публикувано изображение/ но, Държавата е принципала на дивеча - Сдруженията сключват договор с нея в лицето на ИАГ! Мисълта ми е погната от възможността за обявяване на нац. иконом. катастрофа, в предвид мълниеносното разпространение на АЧС и тогава Държавата хептен нема ни брои за живи, нежели връзки да не късала! За ИОС-а няма какво да коментирам, ако Съдът постанови невиновен, толкова - приемам и това е. Не виня дивите животни, но те са безконтролни преносители, не хората, и не виждам кой ще обвини последните за внасянето на заразата. Сега, когато е пред прага ни АЧ-то е късно за разумни методи, а още в периода 2007-11г. се заговори за тази опасност! Обяви ли се опасност за отрасъл от икономиката ни - ще има сеч, както и се случва вече в някои райони на страната. За "оградите" мисля, че същото ще важи, щото инструменти много за въздействие..


Извинявай, имах в предвид истерията от институциите. Нямаме държава колега, освен нас ловците няма кой да направи отстрела, Ликвидираха, работещи институции, навсякаде политически назначения, като офицер от запаса ме боли когато гледам какво е останало от армията ни. А пък когато съм на летището и виждам как децата ни заминават, псувам на ум оправията ни, и се чудя тия горе кьорави и глухи ли са, това да тръгнеш да закопаваш нацията в угога на еврогейския съюз е национално предателство !!!! Направи си експеримент, дай на полицаите в някое РПУ един разглобен калашник и ги накарай един по един по сами в стая да го сглобят за 5 мин. но без да знаят от предния ден, та те са с два ката дрехи, вкарай ги в драките и няма да има с какво да ходят на работа !!!! Какъв отрасъл е свиневъдството, купи си прясно месо от свинекомплекс, не месо а трева, наблъскано със хормони, този отрасъл свиневъдство много отдавна е ликвидиран, останаха само хормоните. Лошото е, че сега ще ликвидират и малкото хора които си гледат в личното стопанство животни, но няма страшно Европа ще ни изхрани. Това да вкараш тъмнозелени да убиват добитъка и вътрешния министър да се пени по тв какво толкова, си е жива гавра, как мислиш имат ли смелостта да се изгаврят и с нас така, стиска ли им !!!
0

#31
Потребителя е офлайн   Hunter_88 

  • Новак
  • Pip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 9
  • Регистр: 28.04.09
Твърдо НЕ!Първо да го открият в „ловните ни стопанства” !
0

#32
Потребителя е офлайн   brat mid 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 234
  • Регистр: 23.05.17
Искам да изтрия всичките си постове до тук АЧС.ние най-малкият проблем. СИВ КАРДИНАЛ-ГЕНЕРАЛ от ДС. ми сподели в старческата си деменция,че това е началото на приватизацията и ликвидацията на най-атрактивните ловни територии за обикновени ловци някои синове и внуци трябва да станат ловни притежатели на територии които които дават между30-60 животни за сезон+ 4-5 елена бонус.Пушките в касата няма да ги отглеждаме до живот, и нашите деца трябва да живеят в България ИЗХОДА НЕ Е ТЕРМИНАЛ 2 колко млади мозъка трябва да подарим да за да го проумеем.НИКАКЪВ ЛОВ ЗА БОГА.
0

#33
Потребителя е офлайн   hunter_v 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 98
  • Регистр: 16.07.18
Имах регистрация някога. Предпочитах да чета от време на време,че нашенския ловец разбира от всичко и от лов разбира се.Най-не обичаме да ни се дава акъл,пък и няма смисъл,народо психология..за това и от много време не съм си и помислил да пиша,но сега вече не издържах и се регистрирах отново...
Моля ви колеги....прочетете това:
http://www.bglov.com...showtopic=76147
По-добре не може да се каже,жалко ,че е на деветата дупка на кавала,а заслужава да е прикачена тема.
Ловец съм от 86 година,по наследство.Каква чума и какви пет лева. Първите ми седем години като слука /и лична и групова/ не могат да се сравнят с останалите 25. Опитваха се безуспешно да ми вземат билета за недоказано бракониерство през 1996,нека ми го вземат сега за отказ от държавно бракониерство.
Не съм светец,признавам си,че имам леки наклонности към нерегламентирания лов,но този закон преминава всякакви граници. Както и колеги попитаха - защо не се почне от частните стопанства? Хем за пример,хем и е по-лесно. Ама там било заградено и нямало опасност...Да бе да...
Той нереза разбира,когато свинките за разгонени.Или ще прокопае мрежата ,или пък за по-лесно ще го хванат с капана и хайде в "торбата".Или пък някогашните текезесета,който сега се използват за развъдници на диви прасета.Идва баровеца,поръчва 100-150 да си направи кефа и аре с тировете двайсетина километра по-нагоре.И по полосата нагоре-надолу,доде се учистят до крак.
За себе си съм решил и твърдо отказвам да участвам в този геноцид към дивеч и природа.Никой и по никакъв начин не може да ме задължи да участвам в това.
Който мисли по-друг начин,му пожелавам преди наслуката да помисли за: екарисажните ями,площадки за обработване на дивеча,фризери,консумативите за взимане на там-онам десетината проби,може би и за заплащането на удоволствието за превръщането в убийци на държавата. Комарите,мухите са в задължителната програма,на която сме свикнали:)/>))

Та..за Бога братя - ПОМИСЛЕТЕ!
0

#34
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 16.07.2018 - 16:26 :

Познавайки рестриктивната сила на Държавата много скоро ще се "ухапем по гъза"! Щото, като ни дойде до вратата /сега е на вратата на съседа, неминуемо ще почука и при нас/ и Държавата се увери, че ловците нищо не сме предприели въпреки дадените възможности, ще забрани лова на д.свиня поне за този сезон и ще навлезе в ловните територии на Сдруженията с ветеринаро-медицинските служби и армията! Ще осигуряват кордони, КАПАНИ и ще намалят популацията до необходимото ниво - можете да сте сигурни! МЗХ вече провежда мониторинг на територията на България, и при първо огнище сме фитка...Публикувано изображение А вий още си драпайте макарите пред клавитеПубликувано изображение


Ицо не те познавам лично и не мога да коментирам какъв човек си . Знам че с Терзийски сте приятели , от поста ти не ми става ясно ЗА или Против си.
Но искам да те попитам със кой Ветеринари и със коя Армия ще влезне държавата в ловните ни полета .

Нещо не мога да го схвана , престанете да маниполирате хората със подобни изявления. Тази Държава за която ми говориш не може да опази старите хора по селата от цигански набези , за каква Армия и Ветеринари ми говориш , какво оборудване за лов има Армията или Ветеринарите стига моляте .
Можеш ли да ми посочиш например във Германия и във Румъния в колко Области , Окръга , Района е АЧС то. Това не е пандемия заразата във по горе посочените Държави е в определени Области не масово на териториите им , не е на всякаде . Същото се отнася и за бившата Съветска република от където по принцип започва . Затова стига с тези глупости. След като ви се ловува толкова много не е това начина.
Ако нещо греша извинявай но така разбирам поста ти
0

#35
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоDancho Jordanov написа на 16.07.2018 - 18:55 :

Виж мнениетоPano написа на 16.07.2018 - 18:13 :

Дивата свиня в България е с най-голяма численост в ловните стопанства - частни или държавни. Така, че според мен не е необходимо да се притесняваме за дружинките и да се припираме "за" или "против" груповия лов. Всеки наричащ себе си ЛОВЕЦ трябва да е човек милеещ за дивеча и да се стреми да го опази и ползва!

Много колеги изброиха причините поради, които не трябва да се ловува групово през лятото:

-Опасност да пострадат хора - горски работници, гъбари, билкари, туристи и др.
-Всички видове сега имат малки - от заек до благороден елен.
-Размножителият период на благородния елен през септември.

Чумата ще дойде и ще си отиде! А ония "хубостници" в парламента искат да изкарат пари от нас обикновените ловци!

За мен няма драма - първо трябва да се намали популацията в ловните стопанства!


Аз ,обикновенно не ти се вързвам и го обръщам на майтап,ама сега да питам -
Що се изказваш арендаторски,бе Пано???
В Парламента няма нито един ,,ХУБОСТНИК'' ,КОЙТО ИСКА ДА ИЗКАРА ОТ НАС ПАРИ В МОМЕНТА!!!
В Парламента има Идиоти,които пращат БГ ловеца да извършва ГЕНОЦИД,демек зорлян бракониери да ни прави...
Даже бетер бракониери,като мургавите ,,медицински'' кадри,дето колят добитъка в краката на хорицата в Странджа,а ?!?!?!
ЕЛЕКТОРАТ му се вика!
Работа трябва да му се осигури,туй - онуй .....

Пано,Пано .... ако ти се гледа драма изчакай малко ,тя ти е на прага,гледай си в краката и ше я видиш,недей да действаш като успокоително на умрял кон, дет е ритнал за последно преди 2 години.


Искат да изкарат мангизи защото:

1. Не намалиха цената на груповата бележка за лов./и да я намалят пак няма да ходя на лов по бански/
2. Вдигнаха цените на инд. разрешителни за подборен лов, като си мислеха, че ще извадят пари. Мога да ти кажа какво стана /това го написах още като го направиха/ БЕЛЕЖКИТЕ, КОИТО СЕ ВЗИМАТ СА В ПЪТИ ПО$МАЛКО ОТ ПРЕДИ, т.е. по -малко приходи. Да видим дали ще има прираст???!!!!
Ама сами си го забиха щото и те /бандата на ловния съвет/ и те имат план за изпълнение и трябва да пускат бележки.....Един приплод им струва 200 лв., а няма на кой да го продадат щото дори и за месо да е пак е супер скъпо.......

Винаги става въпрос за пари, а че са малоумни, не са, ние сме, че ги търпим!
0

#36
Потребителя е офлайн   Елеан Георгиев Иванов-Еди 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 741
  • Регистр: 20.07.12

Виж мнениетоpicea написа на 16.07.2018 - 17:49 :

Колега, хипотетично, дори и да реализираме отстрела който иска държавата, влезе ли АЧС груповият лов пак ще бъде забранен. Има доста сдружения които и без отстрел са на исканият минимум, там за какво ще се хване държавата. Айде стига с тази истерия, каквото има да става, ще стане, заразата влиза в дадена държава не чрез дивите животни, а чрез нас хората, заринати сме от боклуци по КПП-та, отбивки, пътища - природата ни, а сме се прицелили в дивите животни като виновници. Институциите ни се мятат от една крайност в друга, само и само да не поемат отговорността, държавния служител е натиснал топлото си местенце и се чуди с кого ли да се оправдае ! Ветеринарни служби нямаме, вече е БАБХ, държавата успя да унищожи една добре работеща ветеринарно медицинска служба, по заръка на европа забрани и ваксините и сега какво, наема тъмнозелени да разчиства из Странджа. За армията какво да пиша, та те половината се епилират, ще ми е интересно как ще влязат в драките, няма ли да си одраскат нежната кожа :D/>/> Понеже си сведующ, за ловните райони на сдруженията разбрахме, давай поясни кой ще навлезе в другите райони или там ще играе химикала ;)/>/> Последно смяташ ли че събитията развили се на изборното общо събрание дават някакво отражение и към нас ловците до сега !
В заключение, държавата да помисли как да не къса връзката с ловците, да помисли за разумни методи, за стимули, а не за наказания, защото никой друг не познава дивеча и гората така както ние !!!!


Перфектно казано . Браво
0

#37
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоЕлеан Георгиев Иванов-Еди написа на 17.07.2018 - 07:31 :

Виж мнениетоИцо Грозков написа на 16.07.2018 - 16:26 :

Познавайки рестриктивната сила на Държавата много скоро ще се "ухапем по гъза"! Щото, като ни дойде до вратата /сега е на вратата на съседа, неминуемо ще почука и при нас/ и Държавата се увери, че ловците нищо не сме предприели въпреки дадените възможности, ще забрани лова на д.свиня поне за този сезон и ще навлезе в ловните територии на Сдруженията с ветеринаро-медицинските служби и армията! Ще осигуряват кордони, КАПАНИ и ще намалят популацията до необходимото ниво - можете да сте сигурни! МЗХ вече провежда мониторинг на територията на България, и при първо огнище сме фитка...Публикувано изображение А вий още си драпайте макарите пред клавитеПубликувано изображение


Ицо не те познавам лично и не мога да коментирам какъв човек си . Знам че с Терзийски сте приятели , от поста ти не ми става ясно ЗА или Против си.
Но искам да те попитам със кой Ветеринари и със коя Армия ще влезне държавата в ловните ни полета .

Нещо не мога да го схвана , престанете да маниполирате хората със подобни изявления. Тази Държава за която ми говориш не може да опази старите хора по селата от цигански набези , за каква Армия и Ветеринари ми говориш , какво оборудване за лов има Армията или Ветеринарите стига моляте .
Можеш ли да ми посочиш например във Германия и във Румъния в колко Области , Окръга , Района е АЧС то. Това не е пандемия заразата във по горе посочените Държави е в определени Области не масово на териториите им , не е на всякаде . Същото се отнася и за бившата Съветска република от където по принцип започва . Затова стига с тези глупости. След като ви се ловува толкова много не е това начина.
Ако нещо греша извинявай но така разбирам поста ти


Армията сме ние, държавата също. Само трябва да го осъзнаем!

Какво толкова ви плаши тая чума?
И преди е имало такова заболяване и какво. Има ли прасета, има.....Нашите свинчуги са издръжливи, няма страшно!
Пак да кажа - дивата свиня е най- гъсто населена в ловните стопанства, не в територията на дружините. Отстрелът трябва да започне от там. Пък ако искат можем да им окажем съдействие с отстрела ;)

П.П. Струва ми се прибързвате, г-н Грозков с г-н Терзийски, с тези наклони в посока летен лов на гонки.........било разрешено вече, и можело, и трябвало! Ама те тия тикви в парламента утре може да ви разрешат и на щъркели или хора да ловувате на гонки.....ще ловувате ли???

Ползата от тоя лов ще е равна на "0" . Освен масови вреди за дивеча -от заек до елен и предпоставка за инциденти и нещастни случаи друго няма да стане с тоя летен лов по бански!!!!
0

#38
Потребителя е офлайн   dersuuzala 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 29.12.12
В ловните стопанстава се ловува по закона за ОЛТ,а той не е променян .
И ако се налага намаляне на популацията там,има кой да свърши работа.
Със сигурност няма да са индивиди като теб колкото и да им се иска.
0

#39
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоPano написа на 17.07.2018 - 08:17 :

П.П. Струва ми се прибързвате, г-н Грозков с г-н Терзийски, с тези наклони в посока летен лов на гонки.........било разрешено вече, и можело, и трябвало! Ама те тия тикви в парламента утре може да ви разрешат и на щъркели или хора да ловувате на гонки.....ще ловувате ли???

Ползата от тоя лов ще е равна на "0" . Освен масови вреди за дивеча -от заек до елен и предпоставка за инциденти и нещастни случаи друго няма да стане с тоя летен лов по бански!!!!

Проба , грешка , проба, грешка ... и по този начин някои достигат до истината , но в случая , ъКъъ ... нема време .
Междуинституционите неразбории , недомислиците предлагани и в двата начина на лов ( групов и индивидуален ) са такива , че по скоро дивата свиня ще разчита на чумата , отколкото на адекватните ни решения продиктувани от традицията " след дъжд качулка" .....
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#40
Потребителя е офлайн   Pano 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1132
  • Регистр: 05.01.12

Виж мнениетоdersuuzala написа на 17.07.2018 - 09:24 :

В ловните стопанстава се ловува по закона за ОЛТ,а той не е променян .
И ако се налага намаляне на популацията там,има кой да свърши работа.
Със сигурност няма да са индивиди като теб колкото и да им се иска.


Господин Узала, на мен ли говорите?

Вие от къде ме познавате що за индивид съм и какви са ми желанията. Не помня да сме се запознавали. Ако бъркам, припомнете ми?

Като има кой да свърши работа защо отсрела миналата година е значително по-голям в дружините? Защото ловните стопанства намалиха подхранването и дивеча се ориентира към дружинките където се похранва целогодишно, за това!
0

Сподели темата:


  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни