БГ Лов Форум: Каква е истината за събитията в ЛРС САМОКОВ? - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Каква е истината за събитията в ЛРС САМОКОВ?

#1
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Каква е истината за събитията в ЛРС САМОКОВ?

От вестник 24 часа:

- Г-н Дойчинов, вие ли сигнализирахте, че председателят на ловното сдружение Емилио Миланов има влязла в сила присъда и незаконно заема поста?

- Ловците от нашето ловно-рибарско сдружение "Самоков" написаха сигнал до председателя на Националното ловно-рибарско сдружение Иван Петков и до министъра на земеделието и храните Мирослав Найденов, че председателят на нашето сдружение инж. Емилио Младенов е с влязла в сила присъда за умишлено престъпление и няма право да заема тази длъжност.

- Какво пише в закона?

- Според устава на сдружението осъждано лице за умишлено престъпление няма право да бъде член на сдружението. А какво остава за председател?!

- Вие кога разбрахте за това нарушение?

- През август аз заявих на председателя Емилио Младенов, че нашето сдружение е нелегитимно, при положение че той лично като председател има влязла в сила присъда за отвличане и побой на две момчета. И то присъда отпреди цели 7 месеца. Присъдата е публикувана в интернет още през февруари 2012 г. и всеки може да я прочете.

Казах му: "Трябва да събереш управителния съвет, който да назначи на твое място временно управляващ длъжността за 2-3 месеца, докато се направи ново общо събрание за избор на нов председател,съгласно устава на сдружението."

- Той как реагира?

- Той избухна срещу мен: "Ти си боклук! Искаш да ме сменяваш! Ще те уволня! Ще те вкарам в затвора!"

- А членовете на управителния съвет как реагираха?

- Ами те, вместо да кажат: "Г-н председател, имаш присъда, трябва да подадеш оставка, си мълчат и не смеят нищо да кажат". Нещо повече, снощи са направили събрание, на което са решили да съкратят моята длъжност, за да ме отстранят от сдружението.

А това е абсолютно незаконно, защото моята длъжност е задължителна по закон и устав. Управителният съвет взема постоянно решение в нарушение на закона и устава.

- Какви други решения са взели?

- Взели са решение да теглят 200 хиляди лева заем, за да купят къща в Самоков, която да превърнат в ловен дом. Заради тази идея да се тегли заем, ловците започнаха да правят подписка срещу Емилио Младенов. Те не искат в продължение на 20 години да плащат заема.

А част от управителния съвет не се държи като обществена, а като приятелска организация на председателя Емилио Младенов и послушно гласува всяка негова идея, която не е в интерес на ловците.

Много членове на управителния съвет ми казват: "Абе знаем, че не трябва така, но не искаме да си разваляме отношенията с Емилио. По-добре и ти си трай." Така ли трябва да постъпваме? Да си траем?! И той 7 месеца след като е получил присъдата, да няма честността и доблестта да си подаде оставката?

- Може би не е запознат с устава на сдружението?

- Председателят Емилио Младенов е много добре запознат с устава, който му забранява не само да ръководи сдружението, но и да бъде негов член. Представяте ли си! Човек с 5-годишна присъда, вместо да е в затвора, не само че държи пушка, но и ръководи 700 ловци?!

Той в момента дава бележки за лов на прелетен дивеч - пъдпъдъци, и инструктира ловци, при положение че самият той няма право да борави с оръжие!

- Какво последва, след като ловците подадоха сигнал до министър Мирослав Найденов и до Иван Петков?

- От февруари досега те не са взели становище. Знам, че председателят на националното сдружение Иван Петков е изискал преди месец от районния съд в Самоков свидетелство за съдимост на Емилио Младенов. Съдът обаче е отказал.

А присъдата на Емилио Младенов, която е окончателна и не подлежи на обжалване, е публикувана в интернет и всеки има свободен достъп до нея.

- И все пак защо Емилио Младенов не е в затвора? Защо е на свобода?

- За нас това не е най-важното. Нас ни интересува да няма нарушения в устава на сдружението. Но доколкото съм чул, Емилио Младенов не е в затвора, защото взема постоянно болнични и си отлага изтърпяването на наказанието.

- Вие имали ли сте други сблъсъци с Емилио Младенов?

- През 2001 г. това лице направи алтернативно ловно-рибарско сдружение, прави разни изпълнения, караха се две групировки в сдружението за лова в едно село. И тогава, на 19 декември 2001 г., заложиха и взривиха бомба до апартамента ми, който е в 8-етажен жилищен блок.

Всички врати и всички прозорци хвръкнаха. Единият ми син летя 5 метра в апартамента от ударната вълна. Взривът избухна в 21,20 часа вечерта.

- Емилио Младенов има ли връзка с този бомбен атентат срещу вас?

- Тогава аз знаех, че Емилио Младенов е подбудител на тази история, но приключих случая. Станах пред 100 души дружинка и казах: "Приключваме с въпроса. Аз съм му простил вътрешно на този човек. По християнски. Няма значение. Нямаше жертви." Обърнах се директно към Емилио, който стоеше вътре и мълчеше: "Емилио, и ти имаш деца, но това, което направи, е ненормално. Аз ти прощавам. Не мога да живея с омраза към теб."

- Вие не се ли страхувате сега да давате това интервю?

- Давам това интервю поради две причини. Едната е, че като ръководител на сдружението не мога да се съглася с тези нередности, които се извършват от председателя и от някои членове на управителния съвет вече цели 7 месеца.

Втората причина е, че аз съм баща на две деца и това, което председателят на сдружението Емилио Младенов направи на онези момчета - да ги окачи на телфер и да ги бие с железен кол до припадък, моята съвест като баща на две деца не позволява да остана безучастен и да си мълча.

И благодаря на ловците, които застават зад тази кауза.



От bTV

Емилио Младенов от самоковското село Доспей е осъден на пет години „лишаване от свобода”, но от седем месеца не влиза в затвора, а се разхожда свободно.

Строителният предприемач е осъден за отвличане и побой през 2006 година на две момчета, които подозира в кражба на радиатори. Потърпевшите са подложени на нечовешки зверства, за които още тогава разказаха в студиото на "Тази сутрин".

Пред журналисти Емилио Младенов твърди, че е много зле и че се опитва да ходи без патерици, но не може. Мъжът твърди, че е претърпял две операции – на тазобедрена става и колянна става, което е причина и да не влиза зад решетките.

Предприемачът обаче е заснет да се движи съвсем свободно без патерици от репортера Слави Ангелов.

" Притеснява ме много, че не го прибират от февруари месец. Ходи си на лов, председател е на ловджиите, даже го бяха снимали във вестника, беше убил вълк", разказва потърпевшият Венцислав Пасков, който все още има белези по главата от изтезанията.

Емилио Младенов притежава луксозни имоти и колекционира ретро автомобили.
Екип на bTV се опита да открие осъдения в дома му в самоковското село Доспей, но по телефона Емилио казва, че не е вкъщи, а на процедури.

Попитам как е възможно човек с влязла в съда присъда да разполага с оръжие, Младенов отрича да притежава.

"Ходя като организатор на лова. Организирам кой къде да стои на посия, сядам си и наблюдавам лова. След това сядаме и правим както си е по лов, пием си ракийка", твърди Младенов.

Докато той продължава спокойно да си пие ракията шест години след отвличането на момчетата, роднините на потърпевшите си спомнят за зверството всеки път щом го срещнат. След повече от шест години липса на справедливост, баба Тодорка, почти не излиза от вкъщи, за да не среща тиранина на внука си.

Чичото на отвлечения Венци е бивш кмет на селото. Питаме го откъде осъдения насилник има пари за толкова луксозни имоти и колекции от ретро автомобили при положение, че официално работи само на заплата към ловното стопанство.

"Даваха му разни обекти от общината. Той един обект прави за 1,3 милиона лева за мръсната канализация Самоков – Доспей", разказва Иван Прасков - чичо на единия отвлечен младеж.

Емилио Младенов е председател на ловно-рибарското сдружение, а по закон няма право да бъде член на това сдружение, тъй като има влязла в сила присъда, поясни журналистът Слави Ангелов. "А той дава разрешителни за лов. Има два сигнала – до Мирослав Найденов и до председателя на националното сдружение, но няколко месеца няма никаква реакция по този случай". Според Ангелов такива като Младенов може да са десетки или стотици.

Гледайте и видеото по bTV
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12
Ле ле.....,какви неща стават по белия свят и по...Самоков!!!
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#3
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Декларация на ръководството на Управителния съвет на Националната ловно-рибарска организация „Съюз на ловците и риболовците в България”

Ръководството на Управителния съвет на Националната ловно-рибарска организация „Съюз на ловците и риболовците в България” е силно обезпокоено от развитието на събитията в Ловно-рибарското сдружение в Самоков, произтичащи от поведението на някои членове на Управителния съвет на сдружението и лично на неговия председател Емилио Младенов. Неоспорим факт е, че с решение на Върховния касационен съд № 2612 по описа за 2011 г. за отвличане на две лица и побой той още преди седем месеца има постановена влязла в сила присъда, с която лицето е осъдено на 5 години затвор, но все още е на свобода. Това положение предизвика сериозно напрежение в дружините и сред ловците на ЛРС Самоков. Повечето от тях с право оспорват неговата легитимност като председател, представляващ и носещ отговорност пред съответните компетентни органи от гледна точка на спазването на законите в Република България и устава на Сдружението. Създадената ситуация е безпрецедентна за структурите на нашата организация, и тя поставя редица въпроси. На първо място – как е възможно човек с влязла в сила присъда за такова драстично престъпление да е на свобода и кой носи отговорност за това? Случаят е обезпокоителен и от друга гледна точка – засилва се апатичността и неверието в законовото регулиране на подобни конфликти ситуации, чието решаване не е по силата само на вътрешносъюзните механизми.
За нас е напълно неприемливо Емилио Младенов да продължи да заема и изпълнява представителна власт в качеството си на председател на ЛРС Самоков – най-престижната изборна длъжност.
Ръководството на Управителния съвет на Националната организация подкрепя изцяло подписката на членовете на ловно-рибарското сдружение в Самоков като израз на тяхната воля и решителност сдружението да се справи със създадената ситуация, която без съмнение хвърля огромно петно върху цялата организация.
Подписката изисква избиране на временен председател на Управителния съвет на сдружението поради това, че досегашният е с влязла в сила присъда и не може да продължава да изпълнява функциите си според устава; да се насрочи общо събрание за избор на нов Управителен съвет и нов председател; да се изключи досегашният председател Емилио Младенов от Управителния съвет поради същата причина; да се направи пълна финансова ревизия на Сдружението; да се преразгледат всички решения на Управителния съвет на сдружението, взети от февруари до септември 2012 г.
Убедени сме, че ловците и риболовците от Самоков ще продължат да отстояват вековните демократични традиции на нашия съюз и в пълно съответствие със законите на страната и устава на сдружението ще продължат ползотворната си работа в името на общественото благо и възход.

Иван Петков
председател на УС на НЛРС-СЛРБ
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#4
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
той не може да взема болнични вечно. и ще си влезе и проблемът ще се реши от самосебе си
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#5
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 21.09.2012 - 13:58 :

Ле ле.....,какви неща стават по белия свят и по...Самоков!!!


Да погледнем темата и от друга страна.
Според мен няма човек в България който да не е ставал обект на престъпление, т.е. да са му откраднали нещо и престъпниците да не са открити, или ако са открити да се измъкнали безнаказано.
Повечето хора в БГ искат „крумови закони”, много пъти съм чувал „само да хвана крадеца и ще му счупя ръцете”, а тези двамата „гепачи” си бяха със здрави ръце и крътуни.
Какво е станало според мен, в малкия град всичко се знае. Емилио Младенов е разбрал кои са „гепачите”, хванал ги е, ударил им „здрав пердах”, колко от нас биха го направили същото ???. Само че „гепачите” се оказали с връзки, на единия чичо му е бил кмет / така пише /.
Преди време Емилио Младенов май беше кандидат за кмет или общински съветник като независим. Дали това не е политическа поръчка ???
По отношение членството в Националната ловно-рибарска организация „Съюз на ловците и риболовците в България” на ловното сружение в Самоков. Членството в е на доброволен принцип, ловните сдружения не са длъжни да членуват в съюз. Ако решат може с лекота да излязат от Националната организация, да променят устава си и Емилио Младенов да ходи на лов с пражка – например, да управлява сдружението от затвора и т.н.т.
Такива са законите в БГ
0

#6
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12

Виж мнениетоhispeed написа на 25.09.2012 - 09:21 :

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 21.09.2012 - 13:58 :

Ле ле.....,какви неща стават по белия свят и по...Самоков!!!


Да погледнем темата и от друга страна.
Според мен няма човек в България който да не е ставал обект на престъпление, т.е. да са му откраднали нещо и престъпниците да не са открити, или ако са открити да се измъкнали безнаказано.
Повечето хора в БГ искат „крумови закони”, много пъти съм чувал „само да хвана крадеца и ще му счупя ръцете”, а тези двамата „гепачи” си бяха със здрави ръце и крътуни.
Какво е станало според мен, в малкия град всичко се знае. Емилио Младенов е разбрал кои са „гепачите”, хванал ги е, ударил им „здрав пердах”, колко от нас биха го направили същото ???. Само че „гепачите” се оказали с връзки, на единия чичо му е бил кмет / така пише /.
Преди време Емилио Младенов май беше кандидат за кмет или общински съветник като независим. Дали това не е политическа поръчка ???
По отношение членството в Националната ловно-рибарска организация „Съюз на ловците и риболовците в България” на ловното сружение в Самоков. Членството в е на доброволен принцип, ловните сдружения не са длъжни да членуват в съюз. Ако решат може с лекота да излязат от Националната организация, да променят устава си и Емилио Младенов да ходи на лов с пражка – например, да управлява сдружението от затвора и т.н.т.
Такива са законите в БГ

Да ,колега,и аз съм била обект на престъпление.Беше преди около осемнадесет години.Прибирам се в къщи и отварям гардероба,средните две крила,където държах една торба с патрони.Тази торба ми трябваше.Навеждам се да взема торбата и напипах два крака обути с маратонки.Човек не виждах от дрехите на закачалките,но опипвах два крака.По едно време вдявам,че към краката трябва да има и човек.Пресегнах се през дрехите и го извадих.На там няма да разказвам,какво го правих и как въобще не го осъдиха,поради липса на доказателства.Но този господин Младенов не ги е хванал на място,а по подозрение...Но както и да е.По устав щом има влязла в сила присъда той трябва да се оттегли от поста,който заема.Ето за това иде реч.Членството е на доброволен принцип и до като е така,трябва да спазват устава.А ако искат да излязат вече си е друга бира....както казва колегата Г.Петров.

Поздрав!
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#7
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоhispeed написа на 25.09.2012 - 09:21 :

Виж мнениетоСОНЯ АНДОНОВА написа на 21.09.2012 - 13:58 :

Ле ле.....,какви неща стават по белия свят и по...Самоков!!!


Да погледнем темата и от друга страна.
Според мен няма човек в България който да не е ставал обект на престъпление, т.е. да са му откраднали нещо и престъпниците да не са открити, или ако са открити да се измъкнали безнаказано.
Повечето хора в БГ искат „крумови закони”, много пъти съм чувал „само да хвана крадеца и ще му счупя ръцете”, а тези двамата „гепачи” си бяха със здрави ръце и крътуни.
Какво е станало според мен, в малкия град всичко се знае. Емилио Младенов е разбрал кои са „гепачите”, хванал ги е, ударил им „здрав пердах”, колко от нас биха го направили същото ???. Само че „гепачите” се оказали с връзки, на единия чичо му е бил кмет / така пише /.
Преди време Емилио Младенов май беше кандидат за кмет или общински съветник като независим. Дали това не е политическа поръчка ???
По отношение членството в Националната ловно-рибарска организация „Съюз на ловците и риболовците в България” на ловното сружение в Самоков. Членството в е на доброволен принцип, ловните сдружения не са длъжни да членуват в съюз. Ако решат може с лекота да излязат от Националната организация, да променят устава си и Емилио Младенов да ходи на лов с пражка – например, да управлява сдружението от затвора и т.н.т.
Такива са законите в БГ

абе нещо не ми се връзва тая тирадка. Това да отидеш и зверски да налагаш някого поради твоите подозрения някак си ми прилича на престъпление.
А в случая Соня когато е задържала другаря престъпник интересно как не е имало доказателства. Най-малкото могат да го съдят за противозаконно проникване в жилище, даже да не е обособил вещи които да изглеждат като приготвени за изнасяне. Но явно или има правна неграмотност на разследващите органи или ...друго нещо...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#8
Потребителя е офлайн   СОНЯ АНДОНОВА 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1798
  • Регистр: 05.07.12
абе нещо не ми се връзва тая тирадка. Това да отидеш и зверски да налагаш някого поради твоите подозрения някак си ми прилича на престъпление.
А в случая Соня когато е задържала другаря престъпник интересно как не е имало доказателства. Най-малкото могат да го съдят за противозаконно проникване в жилище, даже да не е обособил вещи които да изглеждат като приготвени за изнасяне. Но явно или има правна неграмотност на разследващите органи или ...друго нещо...
[/quote]


Колега,Пири,моят случай с крадеца има предистория от една година преди да го хвана.Синът ми се прибра един ден и каза,че си е загубил ключа от къщи.
И аз като пълна глупачка му казах да не се притеснява,защото кой знае,че този ключ е от нашата къща.Да,ама-не.Крадеца се завъртял около децата,между които и синът ми и как, не знам,но му откраднал ключа.И се започна.....Днес изчезват пари,след три дни злато,после пак пари....и така една година.Никъде нищо не се местеше-взимал е само това,което е оставено от горе,на видно място.Можеш да си представиш учудването ми,когато знам,че еди-къде си съм оставила нещо,а на другия ден го няма.Започнах да се съмнавам в кой лине.Тормозех се,защото се съмнявах в близки хора.После ги помолих за прошка.
Дори забраних на сина ми да води приятели у нас и той ми се разсърди.Накрая реших,че нещо аз съм изкуфяла,и че сама правя нещо за да изчезват нещата.
Отивам на лекар,обяснявам,той ми предписва Цинаризин за оросяване на мозъка,пия го три месеца до вечерта,когато напипах крадеца в гардероба.
Беше около шест часа и аз нямах намерение да излизам.Щях да си легна рано,защото на другия ден щях да ходя на лов.И ,ако не бях го напипала,крадеца нямаше да издържи цяла нощ в гардероба.И както спя да се отвори гардеробът в спалнята..и..не знам как щях да реагирам.
След като го хванах,викнах полиция,задържаха го.Ходих на очна ставка.Той обещаваше,че всичко ще върне/което изобщо не стана/,признаваше,че ме е крал от
една година и какво?Получавам писмо,че поради липса на доказателства,не могат да заведат дело.Този същият обра цялото село.Почти намаше къща,в която да не е влизал.Преди години един съсед го беше наръгал с вила,но крадеца се оправи и пак...Дори когато ме срещна на улицата след случая ми каза"Добър ден"
Казах му,че още веднъж,ако ме заговори или ми доближи къщата,ще бъде последното нещо,което е направил.В момента е в Гърция.Дано не се връща.Да си е жив и здрав и далеч.Това е.
Добрите приятели са като звездите-понякога не ги виждаш,но знаеш,че са там!
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
има такива куриози и те се дължат на оправдателния уклон на някой прокурор или съдия който е бивш адвокат. На тях мисленето им вече е такова. А и при следствието може да са допуснали грешка като не са разпитали самопризналия се пред съдия и той подучен от адвоката на делото се е отрекъл от самопризнанията си. Ако въобще е имало съдебно заседание де. Някой много силно се е олял при този случай. Пък и тоя убавец е като котка - и с вила го ръгали и не мре та дело ли ще го уплаши. :unsure:

един случай - айдука си признава има и други доказателства, прокурора му иска две години, айдука съгласен пред съдията и съдията го оправдава (бивш адвокат), след делото прокурора върви след айдука и оня говори по телефона на свой приятел - По-тъп съдия не бях виждал, ама тъп ти казвам, още не мога да разбера как и защо ме оправда. :D Прокурорът поне информирал съдията за мнението на НЕВИННИЯ, че да му е гадно...Поздрави!
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   hispeed 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1822
  • Регистр: 21.09.09
Да ,колега,и аз съм била обект на престъпление.Беше преди около осемнадесет години.


Съжалявам за това което ти се е случило.
Искам да кажа че съпругата ми през последните три години, всяка година е обект на престъпление – ненаказано като се сещате.
Първия път прибирайки се в апартамента ни в София след пазар / аз съм на работа / вижда как една група младежи бяга по стълбите на кооперацията. Естествено в къщи е имало обир, 1500 лева, злато и други дребни и ценни неща. Пише жалба до полицията, разпознава в полицията по снимки трима от групата, но дознателя казва че неможе да се докаже че те са извършили кражбата с взлом, пред съда престъпниците ще кажат че са се разхождали с ръце в джобовете във входа на кооперацията. След десетина дни обират съседния апартамент през ноща догато собствениците / самотна майка с дете на 1 год. / спят. Взимат лаптоп, плазмен телевизар, пари и др. След още два дни обират още едни комший, пансионери, взимат 6 / шест / лева и документи.
Искам от полициата да ми предостави имената на тези тримата които жена ми е разпознала , но ми отказват, било следствена тайна.
Втория път дествието се извършва в Пловдив. Става инцидент с жена ми и синът ми. Престъпниците избягват с Форд Баничарка, бял с два предни черни калника, току що сменени. Жена ми и още 50 човека запомнят от номера първите две букви и първите две цифри, отива веднага в полицията. Полицията реагира светкавично, намира веднага „юнаците”, но и казват не са тези. Жена ми иска да ги разпознае но и отказват. После се замислих за следното: софиянка / майка с дете на 6 год. / с лъскава кола в Пловдив на какво съдействие може да разчита???.
Трия път преди няколко месеца действието се развива в София на паркинга на Кауфланд, на 20 метра от будката на охраната и пред камерата за видео наблюдение на паркинга. Камерата за видео наблюдение е PELCO Spectra IV, т.е. висок клас HD. Жена ми пуска пак жалба до полицията. Минава време и аз разбирам че изобщо не са поискали записа от камерата, т.е. не са си мръднали пръста. Отидох да Управителя на магазина и поисках съдействие по случая, човека учтиво направи справка и ми каза че е минало повече от месец и записа е автоматично изтрит.
И ето посмото от прокуратурата.
Искам да кажа че ако бях успял да разбера имената на тези „юнаци” едва ли щях да ги остава в такова цветущо здраве, както ги е оставил Емилио Младенов.
С поздрав,

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: Copy of Procuratura_25_09_20120001.jpg

0

#11
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
това за отказаното разпознаване е меко казано скандално и да си напише жалба до прокурора. Нещата не са чак толкова трагични. Ако си упорит и си търсиш правата. Ако се оставиш да те будалка някой мързелкю си е друга бира.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#12
Потребителят е онлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26379
  • Регистр: 17.02.08
Скандалният самоковски бизнесмен Емилио Младенов, за когото в. "24 часа" разказа в няколко последователни броя как 7 месеца отлага влизането си в затвора, а в същото време председателства ловна дружина от 700 авджии, е прибран за изпълнение на 5-годишната му присъда.

Това се е случило вечерта в петък в с. Доспей, където той живее. Развръзката по скандалния случай идва 20 дни след като вестникът съобщи в поредица от статии как иконописецът Йордан Опиц е вкаран в затвора седмица след като получава присъда, а Емилио Младенов отлага своята цели 7 месеца.

24 часа
Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#13
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Добре, нека погледнем нещата от другата страна. По ли ти е лесно веднага да влезеш та по-бързо да излезеш или да трепериш 7 месеца и да влезеш та по-късно да излезеш. За мен отговора е ясен, а за вас? Кой е по-прецакан. то си е ясно... Въобще се съмнявам че шумотевицата е изиграла роля за привеждането в изпълнение.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни