БГ Лов Форум: БОЕПРИПАС ЗА ГОНКА В КАЛ. 30-06 - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

БОЕПРИПАС ЗА ГОНКА В КАЛ. 30-06

#41
Потребителя е офлайн   expert.bg 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 215
  • Регистр: 21.01.09
Мнение за XORNADY SST- 11,7гр.
0

#42
Потребителя е офлайн   vankata260 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 237
  • Регистр: 04.12.10

Виж мнениетоexpert.bg написа на 18.10.2016 - 20:52 :

Мнение за XORNADY SST- 11,7гр.


Този сезон съм заложил на тях, но все още нямам слука за да споделя. Мненията са много но е важен резултат. При първият успех ще споделя. Иначе от прострелката съм много доволен, но това не ме успокоява.
Поздрави и наслука!
0

#43
Потребителя е офлайн   миткорaвда 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 78
  • Регистр: 10.04.14
миналата седмижа ударих глиганче около 80-90 кила и свиня 120-130 кг излезе ми сама с хорнади сст 10.7 гр 30 06 много голям вход без изход залепва в кожата от другата страна губи около 40 процента от теглото си без да се отделя от мантията перфектна гъба
0

#44
Потребителя е офлайн   Белов1 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 181
  • Регистр: 16.01.10
Геко след попадение в 200кг. глиган от 37 метра.
Беше минал през 4см.кожа,счупил реброто,пробил и двете части на белия дроб,счупил бе и реброто от другата страна и няколко милиметра от проектила се подаваха от другата страна.
Около прасето нямаше капка кръв,всичко беше вътре в него. Идеален за гонка според мен

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_2180.JPG

0

#45
Потребителя е офлайн   Ivan Marinov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.03.09
Аз от 2 години ползвам GECO EXPRESS и GECO TEILMANTEL! Дават ми еднаква прострелка.
Нямам нито един случай, на улучено в предната половина на тялото прасе и да не е паднало веднага. Впечатление ми прави, или може би аз си въобразявам, че Express запазва гъбата една идея по- добре от Teilmantel.
Със GECO EXPRESS в животното намирам проектила във формата на гъба с остатъчно олово.
Със GECO TEILMANTEL в животното намирам само медната мантия - която е куха в средата, без да прави гъба и без следи от олово.
И при двата куршума проектила е от другата страна на кожата!
Снимките са от GECO EXPRESS - 100кг. дива свиня!
По-късно ще кача и куршум от GECO TEILMANTEL!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: IMG_20161028_120259.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20161028_120323.jpg
  • Прикачено изображение: IMG_20161028_120450.jpg

0

#46
Потребителя е офлайн   Ivan Marinov 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 147
  • Регистр: 03.03.09

Виж мнениетоIvan Marinov написа на 28.10.2016 - 11:19 :

Аз от 2 години ползвам GECO EXPRESS и GECO TEILMANTEL! Дават ми еднаква прострелка.
Нямам нито един случай, на улучено в предната половина на тялото прасе и да не е паднало веднага. Впечатление ми прави, или може би аз си въобразявам, че Express запазва гъбата една идея по- добре от Teilmantel.
Със GECO EXPRESS в животното намирам проектила във формата на гъба с остатъчно олово.
Със GECO TEILMANTEL в животното намирам само медната мантия - която е куха в средата, без да прави гъба и без следи от олово.
И при двата куршума проектила е от другата страна на кожата!
Снимките са от GECO EXPRESS - 100кг. дива свиня!
По-късно ще кача и куршум от GECO TEILMANTEL!

Прикачени миниатюри

  • Прикачено изображение: 1.jpg
  • Прикачено изображение: 2.jpg

0

#47
Потребителя е офлайн   Morev 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 182
  • Регистр: 16.04.13
Някой ползвал ли е Remm. CORE-LOKT https://www.remingto...rifle/core-lokt
Отварят ли лесно или по- често разпробиват, например при сравнение със Sako Hamm.
0

#48
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 638
  • Регистр: 04.04.12
ППУ 180 грейна ,падат като круши ,при добре пласирани изстрели кал. 30-06 БАР На 3 .12.2016 направих хеттрик /3/ с тях в една гонка Глигана беше с 26 см зъби ,според мен златен медал!
0

#49
Потребителя е офлайн   To6an 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 180
  • Регистр: 30.07.14
И аз карам с ппу но във 300 уин. Маг супер са пушката е броунинг лонг трак:)НАСЛУКА
българско гонче
0

#50
Потребителя е офлайн   Crosificio 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1
  • Регистр: 09.12.18
Колеги миналата седмица отстрелях един глиган от около 40 метра с Geco 30-06 Express, 10,7g. (163 gr.) и входната рана бе с диаметър около 7-8 см., минавайки през плешката, гръдния кош и сърцето беше цялото раздробено. Изключително доволен съм и няма да сменям боеприпасите в скоро време!
Наслука на всички!
0

#51
Потребителя е офлайн   ianevi2 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 524
  • Регистр: 11.01.12
И аз съм Geco 30-06 Express, 10,7g. (163 gr.).Пердаша ги с карабина Browning Bar MK3! Изключително доволен съм и нямам намерение да сменям боеприпаса! Наслука и от мен!
Browning cynergy black ice
Blaser R8 30-06
0

#52
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16
Здравейте! От началото на този месец и аз съм карабинер :blink:/>/> , та моля някой ако има наблюдения с патрон RWS DK 10.7g в .30-06 да сподели впчеатления?
Понеже втори уйкенд изтървам прасе в което съм 90% сигурен, че съм го ударил! И в двата пъти животните не бяха трофейни и ядът не ми е голям но все пак можех да си наваксам за миналата година през която въобще не видях прасета.
Стрелям с полуавтоматична пушка на фабричните мерници и при прострелка по мишена от 50m единия изстрел е десетката другия на 2см, т.е добре ги кара пушката интересно ми е при попадение как се държът.
Сега може и в корема да съм ги прошил и е ясно защо си заминават, но все пак ако някои е отстрелвал прасе с този патрон поне да съм спокоен, че причината си е в задприкладното устройство <_</>
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#53
Потребителят е онлайн   Светослав Душев 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 492
  • Регистр: 27.03.10
30-06 не прошива току тъй(ще изхвъли доста материя) . Такова прошиване прави 7.62х39 (личен опит) и пак става мазало.
0

#54
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоAno написа на 25.11.2019 - 10:10 :

Здравейте! От началото на този месец и аз съм карабинер :blink:/>/>/>/> , та моля някой ако има наблюдения с патрон RWS DK 10.7g в .30-06 да сподели впчеатления?
Понеже втори уйкенд изтървам прасе в което съм 90% сигурен, че съм го ударил! И в двата пъти животните не бяха трофейни и ядът не ми е голям но все пак можех да си наваксам за миналата година през която въобще не видях прасета.
Стрелям с полуавтоматична пушка на фабричните мерници и при прострелка по мишена от 50m единия изстрел е десетката другия на 2см, т.е добре ги кара пушката интересно ми е при попадение как се държът.
Сега може и в корема да съм ги прошил и е ясно защо си заминават, но все пак ако някои е отстрелвал прасе с този патрон поне да съм спокоен, че причината си е в задприкладното устройство <_</>/>/>


В движение ли бяха прасетата при изстрела и на какво разстояние? и какво предварение даде?
0

#55
Потребителя е офлайн   Ano 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 262
  • Регистр: 21.07.16

Виж мнениетоtodor_gps написа на 25.11.2019 - 14:25 :

Виж мнениетоAno написа на 25.11.2019 - 10:10 :

Здравейте! От началото на този месец и аз съм карабинер :blink:/>/>/>/>/> , та моля някой ако има наблюдения с патрон RWS DK 10.7g в .30-06 да сподели впчеатления?
Понеже втори уйкенд изтървам прасе в което съм 90% сигурен, че съм го ударил! И в двата пъти животните не бяха трофейни и ядът не ми е голям но все пак можех да си наваксам за миналата година през която въобще не видях прасета.
Стрелям с полуавтоматична пушка на фабричните мерници и при прострелка по мишена от 50m единия изстрел е десетката другия на 2см, т.е добре ги кара пушката интересно ми е при попадение как се държът.
Сега може и в корема да съм ги прошил и е ясно защо си заминават, но все пак ако някои е отстрелвал прасе с този патрон поне да съм спокоен, че причината си е в задприкладното устройство <_</>/>/>/>


В движение ли бяха прасетата при изстрела и на какво разстояние? и какво предварение даде?


Мани срам ме е да кажа миналия път не повече от 35-40m, целех се в гръдния кош на приплод който изкачваше в галоп по една пътека. Тука въпреки късото разстояние мисля, че не улучих.
Другите около 120-130m по спокойно ходещи прасета, осега на това разтояние вече прицелването с открит мерник е малко как да кажа но, се целех в лопадките така да кажем, стрелях и видях как прасето подскочи все едно нещо го жегна, обаче ни кръв ни нищо след прасетата до към 200-300 метра ходих да гледам след тях.
Вземай от полето и гората тъй, че догодина пак да вземеш!
0

#56
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоAno написа на 25.11.2019 - 17:01 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 25.11.2019 - 14:25 :

Виж мнениетоAno написа на 25.11.2019 - 10:10 :

Здравейте! От началото на този месец и аз съм карабинер :blink:/>/>/>/>/>/> , та моля някой ако има наблюдения с патрон RWS DK 10.7g в .30-06 да сподели впчеатления?
Понеже втори уйкенд изтървам прасе в което съм 90% сигурен, че съм го ударил! И в двата пъти животните не бяха трофейни и ядът не ми е голям но все пак можех да си наваксам за миналата година през която въобще не видях прасета.
Стрелям с полуавтоматична пушка на фабричните мерници и при прострелка по мишена от 50m единия изстрел е десетката другия на 2см, т.е добре ги кара пушката интересно ми е при попадение как се държът.
Сега може и в корема да съм ги прошил и е ясно защо си заминават, но все пак ако някои е отстрелвал прасе с този патрон поне да съм спокоен, че причината си е в задприкладното устройство <_</>/>/>/>/>


В движение ли бяха прасетата при изстрела и на какво разстояние? и какво предварение даде?


Мани срам ме е да кажа миналия път не повече от 35-40m, целех се в гръдния кош на приплод който изкачваше в галоп по една пътека. Тука въпреки късото разстояние мисля, че не улучих.
Другите около 120-130m по спокойно ходещи прасета, осега на това разтояние вече прицелването с открит мерник е малко как да кажа но, се целех в лопадките така да кажем, стрелях и видях как прасето подскочи все едно нещо го жегна, обаче ни кръв ни нищо след прасетата до към 200-300 метра ходих да гледам след тях.


По принцип куршума е много добър, при стрелба по движещи се животни дори и с карабина трябва да се пуска предварение и то е когато животното се движи в тръс ако е на 40м. трябва то да е около 40см. пред точката на попадение....при 120-130м трябва да е 1.20-1.30м при свободен ход на половина или около 40-50см.....
При попадение ниско в корема, животното ударено и с 9.3х62 минава доста метри, дори и колометри.....
Та според мен не е от куршума..... :D
0

#57
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 638
  • Регистр: 04.04.12
По мое скромно мнение на 40 метра както и да "хвърчи " прасето стреляш ли 40 см пред него ,си е заминало ,по простата причина ,че куршума е ударил пред него ,все пак говорим за карабина ,а не за гладкоцевно оръжие !!!!!!!
0

#58
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоbarsito написа на 11.12.2019 - 11:12 :

По мое скромно мнение на 40 метра както и да "хвърчи " прасето стреляш ли 40 см пред него ,си е заминало ,по простата причина ,че куршума е ударил пред него ,все пак говорим за карабина ,а не за гладкоцевно оръжие !!!!!!!


Добре е, че мнението ти е скромно.... :P/> ето колко е предварението за движещо се животно с 30км/ч и скорост на куршума 800м/с -=
40см.
И това е за бърз тръс, за галоп със скорост 45км/ч. предварението за 40м. трябва да е 65см. ако си добър в математиката, смяташ времето за което куршума стига до целта и за същото време тя, колко ще се премести..... :D/>
Да не забравяме, че мах. скорост, която могат да развият някои животни е 50км/ч. и там трябва 70см предварение.....та ако стреляш 40см пред дзурлата, ще удариш на 30см по-назад от нея.....
Прасето не е паничка или точка, предваренията трябва да се определят спрямо желаната точка на попадение, глава, врат, плешка....
0

#59
Потребителя е офлайн   barsito 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 638
  • Регистр: 04.04.12
Благодаря за "компетентното " мнение !!!!!!

И по -малко изпуснати животни с тези предварения Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение !!!!!

На слука !!!!
0

#60
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоbarsito написа на 18.12.2019 - 12:08 :

Благодаря за "компетентното " мнение !!!!!!

И по -малко изпуснати животни с тези предварения Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение !!!!!

На слука !!!!


Не разбрах, защо компетентно е в кавички......не можеш ли да смяташ? или мислиш че напразно съм си загубил времето да ти смятам предварения.....
Стрелбата била тя и ловна, си е чиста математика..... :D
Можеш да ползваш и балистичен калкулатор, който ползват спец, стрелците и там да си сложиш скорост на целта и ще получиш колко пред целта трябва да стреляш.....
0

Сподели темата:


  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни