БГ Лов Форум: Легендата STEYR-MANNLICHER в АРМАДА ПОНТИКА - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Легендата STEYR-MANNLICHER в АРМАДА ПОНТИКА

#361
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Не разбрах точно въпроса, затова ще отговоря по - разширено:

- Патрони в 6,5 Creedmoor нямаме в магазина
- SCOUT-a за който съм писал е наличен в магазина
- Други оръжия в този калибър в момента нямаме, но очакваме през Април новия Pro Hunter Heavy Barrel, който се прави само в този калибър . Доставяме и HOWA , засега основно по заявка.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#362
Потребителя е офлайн   шикорджи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 13.03.14
[quote name='Любо Димитров' timestamp='1549438740' post='830318']


- Патрони в 6,5 Creedmoor нямаме в магазина
- SCOUT-a за който съм писал е наличен в магазина.

Това не го очаквах.
Купуваш си карабина от вас, и когато стане въпрос за патрони, това вече не ви засяга. Какво значи, че патроните са все още трудни за намиране?
0

#363
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08
Да колега, в България внос на такива патрони на практика няма. Намерих само в Хасково някакви на около 6лв. бройката. Калибъра все още е разпространен главно между практикуващите Бенч рест и T-Клас и си правят патроните сами. Това може да се каже и за още много калибри, да не изреждам, но примерно 25-06, 204Ruger, 338Federal, 375Ruger и още около стотина калибъра не се подържат в България. А пушки в 6,5 Creedmoor внасят много фирми и въпреки липсата на патрони имам доста заявки за оръжия в този калибър, като за релоудващите 6,5СМ колеги често внасяме по заявка гилзи, така че колкото можем - помагаме. Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#364
Потребителя е офлайн   TIR 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 216
  • Регистр: 20.12.09
Много Неуместно ИЗКАЗВАНЕ - # 362

Случва се при почти всички вносители / Представители на дадена марка / , да закупят определени бройки модели в различни калибри. и в момента да не са внесли патрони за тях. Има много фактори. Но това незначи , че техни колеги нямат внос на 6.5 криидмоор. Патрони в този калибър вече има и то на разумни цени. ВИП предлагат и патрони и куршуми. Аз стрелям с 6.5 кр. и вече съм 280 изстрела с Хорнади ELD Match - 140gr. Също и го релоудвам .
Адмирации за Щаера !!
0

#365
Потребителя е офлайн   шикорджи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 13.03.14

Виж мнениетоTIR написа на 08.02.2019 - 11:51 :

Много Неуместно ИЗКАЗВАНЕ - # 362

Случва се при почти всички вносители / Представители на дадена марка / , да закупят определени бройки модели в различни калибри. и в момента да не са внесли патрони за тях.

ПОЧТИ. Да разбирам, че някои са загрижени за клиента повече. Това обаче може да се случи само ТУК. Не стрелям за група по хартийки, така че релоуда не ме вълнува.
В сайта на ВИП-а не видях патрони.
0

#366
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетошикорджи написа на 08.02.2019 - 23:46 :

Виж мнениетоTIR написа на 08.02.2019 - 11:51 :

Много Неуместно ИЗКАЗВАНЕ - # 362

Случва се при почти всички вносители / Представители на дадена марка / , да закупят определени бройки модели в различни калибри. и в момента да не са внесли патрони за тях.

ПОЧТИ. Да разбирам, че някои са загрижени за клиента повече. Това обаче може да се случи само ТУК. Не стрелям за група по хартийки, така че релоуда не ме вълнува.
В сайта на ВИП-а не видях патрони.



Колега, никой не е длъжен да ползува слабо разпространен калибър - пак ти давам за пример 25-06 - страхотен, но патрони за него няма. Това обаче си остава проблем на търговеца, който внесе оръжие в този калибър, а не на клиента, който не е длъжен да го купи.

В случая с 6,5 Creedmoor, нещата са подобни на тези с примерно 6,5х47 или 6,5-284 - ползуват се основно за спортни нужди и масово с правени патрони. Затова и никой не си дава много зор да внася - търсенето е слабо, търсят се повече компоненти, отколкото готови боеприпаси. Та някой, който си прави патрони в 6,5 Creedmoor и е също така и ловец, може много да се зарадва на подобна НЕспортна пушка в любимия му калибър.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#367
Потребителя е офлайн   шикорджи 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 287
  • Регистр: 13.03.14
Благодаря за търпението и отговорите колега.

Поздрави!
0

#368
Потребителя е офлайн   gogo_53 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 07.05.13
Здравейте,може ли мнение за приложението на двустепенен спусък с празен ход при лов на гонка ? Оръжието е щаер манлихер.
Поздрави
0

#369
Потребителят е онлайн   sniperboy 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 891
  • Регистр: 14.11.08
Шнелера не е за препоръчване по време на групов лов!!!
0

#370
Потребителя е офлайн   gogo_53 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 07.05.13
Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.
0

#371
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоgogo_53 написа на 06.11.2019 - 15:18 :

Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.


На кой модел е този спусък?
0

#372
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоtodor_gps написа на 06.11.2019 - 16:23 :

Виж мнениетоgogo_53 написа на 06.11.2019 - 15:18 :

Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.


На кой модел е този спусък?


На всички тактически оръжия. На ловните се монтира по желание на клиента или такъв или шнелер (щекер). Всички последни бройки Pro Hunter дойдоха с тактическия двустепенен спусък, който за мен е по-добрия възможен вариант.
Иначе въпроса на колегата не го разбрах - в какъв смисъл "мнение"? Дали става за лов? Или...?
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#373
Потребителя е офлайн   moleca 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1346
  • Регистр: 19.08.09
Споделям мнението на Любо.
Имал съм Steyr Daimler Puch(shoenauer GK)в кал. 7х64 със спусък с т.нар."немски щехер" - спусък с втори език зад същинския, който с натискането си задейства щехера и усилието се облекчава буквално до грамове.
Имал съм и Steyr Pro Hunter 8х57JS с т.нар. "френски, или още обратен" щехер-спусъка е един и щехера се задейства, когато той бъде бутнат напред.
Сега имам Steyr Pro Hunter 308win. с двустепенен спусък.
От моя опит, щехера съм го използвал само на стрелбище. За лов е доста рисков и абсолютно ненужен (изключая стрелба по неподвижна цел с неподвижно оръжие - примерно спокоен изстрел от чакало и пр.).
Двустепенния спусък за мен е по-модерната система и е по-добър за лов.
Мнението ми е лично и абсолютно неангажиращо.
0

#374
Потребителя е офлайн   gogo_53 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 07.05.13

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 07.11.2019 - 12:44 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 06.11.2019 - 16:23 :

Виж мнениетоgogo_53 написа на 06.11.2019 - 15:18 :

Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.


На кой модел е този спусък?


На всички тактически оръжия. На ловните се монтира по желание на клиента или такъв или шнелер (щекер). Всички последни бройки Pro Hunter дойдоха с тактическия двустепенен спусък, който за мен е по-добрия възможен вариант.
Иначе въпроса на колегата не го разбрах - в какъв смисъл "мнение"? Дали става за лов? Или...?



Здравейте,по скоро като мнение при лов на гонка,кой от двата спусъка предпочитат колегите.
Поздрави
0

#375
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоgogo_53 написа на 13.11.2019 - 16:41 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 07.11.2019 - 12:44 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 06.11.2019 - 16:23 :

Виж мнениетоgogo_53 написа на 06.11.2019 - 15:18 :

Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.


На кой модел е този спусък?


На всички тактически оръжия. На ловните се монтира по желание на клиента или такъв или шнелер (щекер). Всички последни бройки Pro Hunter дойдоха с тактическия двустепенен спусък, който за мен е по-добрия възможен вариант.
Иначе въпроса на колегата не го разбрах - в какъв смисъл "мнение"? Дали става за лов? Или...?



Здравейте,по скоро като мнение при лов на гонка,кой от двата спусъка предпочитат колегите.
Поздрави


За гонка няма никакво значение - и двата спусъка стават, разликата е, че единят (тактическият) е с празен ход, а другият е директен. Кой с каквото е свикнал, това предпочита. Заводската настройка и на двата е около 1300 - 1350 грама.

Поздрави.
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

#376
Потребителя е офлайн   gogo_53 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 36
  • Регистр: 07.05.13

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 14.11.2019 - 16:45 :

Виж мнениетоgogo_53 написа на 13.11.2019 - 16:41 :

Виж мнениетоЛюбо Димитров написа на 07.11.2019 - 12:44 :

Виж мнениетоtodor_gps написа на 06.11.2019 - 16:23 :

Виж мнениетоgogo_53 написа на 06.11.2019 - 15:18 :

Става въпрос за двустепенен(с празен ход) спусък,не със сшелеров механизъм.


На кой модел е този спусък?


На всички тактически оръжия. На ловните се монтира по желание на клиента или такъв или шнелер (щекер). Всички последни бройки Pro Hunter дойдоха с тактическия двустепенен спусък, който за мен е по-добрия възможен вариант.
Иначе въпроса на колегата не го разбрах - в какъв смисъл "мнение"? Дали става за лов? Или...?



Здравейте,по скоро като мнение при лов на гонка,кой от двата спусъка предпочитат колегите.
Поздрави


За гонка няма никакво значение - и двата спусъка стават, разликата е, че единят (тактическият) е с празен ход, а другият е директен. Кой с каквото е свикнал, това предпочита. Заводската настройка и на двата е около 1300 - 1350 грама.

Поздрави.

Благодаря за отговора,явно е въпрос на вкус.На мен ми бе интересно дали има някакво правило,притежавам и двата типа спусъци,но като че ли директният ми е по удобен.
Поздрави
0

#377
Потребителя е офлайн   Popishko 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 271
  • Регистр: 12.05.16
Хайде продавам една легенда - SSG 69 :))
Защо я продавам ?!? Ами взех я за чакалито ама... имам скандали и ще си ходя само за други животни а там тя не ми е “удобна” - който иска да звънне
0879977777
0

#378
Потребителя е офлайн   ZINZ 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 478
  • Регистр: 19.03.09
Здравей Любо,
да питам steyr scout rfr 22lr, имаш ли налична и каква е цената?

Весели празници на всички колеги.
0

#379
Потребителя е офлайн   CZ455 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 26
  • Регистр: 18.01.12
Здравей Любо,
беше споменал преди време,
за по-голям пълнител за cl 2 sx
кал.308.
Има ли нещо към момента,
и по принцип дали има изобщо.
Благодаря!
0

#380
Потребителя е офлайн   Любо Димитров 

  • Господин Никой
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 6120
  • Регистр: 25.02.08

Виж мнениетоCZ455 написа на 15.01.2020 - 23:48 :

Здравей Любо,
беше споменал преди време,
за по-голям пълнител за cl 2 sx
кал.308.
Има ли нещо към момента,
и по принцип дали има изобщо.
Благодаря!


Здравей. Да, произвежда се 10-заряден пълнител, който става за всички модели с SBS система - Pro Hunter, CL II и SM 12. Цената е 278лв - висока е, но е значително по-ниска от предишния вариант с адаптер+пълнител, а и при този вариант можеш да си ползваш и 4-зарядния, което беше невъзможно с адаптера. И да, имам го наличен за тази калиброва група.

Поздрави!
Ако Пушкин беше по-добър стрелец, щеше да остави на човечеството още много културно наследство.....
0

Сподели темата:


  • (20 Страници) +
  • « Първа
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни