БГ Лов Форум: Разлика между Benelli ARGO i Benelli ARGO Endurance - БГ Лов Форум

Към съдържанието

Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Разлика между Benelli ARGO i Benelli ARGO Endurance

#1
Потребителя е офлайн   Bat_Vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.06.14
Здравейте,
Искам да попитам,каква е между двата модела на Benelli: ARGO и ARGO E (endurance)?
На външен вид почти са еднакви(при моделите с Confortech приклада).Разликата е едно "Е" и един надпис Endurance на пълнителя.Знам,че има промяна в газовата камера,газовото бутало и материалите,от които е направена карабината са по-издържливи.
Моля,ако някои знае по-подробно какви са разликите,да ги да драсне няколко реда.Моля,всеки който е притежател на карабина Benelli, да си каже мнението.
Благодаря предварително.

P.S.И отстъпва ли старото Benelli ARGO чак толкова на новото Benelli ARGO E?
0

#2
Потребителя е офлайн   Vasko Pushaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 306
  • Регистр: 18.05.14
Колега като собственик и на двете карабини бих си позволил да направя сравнение :като изключим комфортек системата основната разлива е в газовото бутало на старите модели е от дуралуминии и уж корозирало а на носите стоманено .От личен опит казвам че старото бенели за около 200 истрела нито една засечка а префаления ендуранс за около 100 истрела два пъти ми засече и то в ловна ситуация естествено че го продадох.(да уточня че проблема беше в пълнителя).
0

#3
Потребителя е офлайн   Vasko Pushaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 306
  • Регистр: 18.05.14
Колега като собственик и на двете карабини бих си позволил да направя сравнение :като изключим комфортек системата основната разлива е в газовото бутало на старите модели е от дуралуминии и уж корозирало а на носите стоманено .От личен опит казвам че старото бенели за около 200 истрела нито една засечка а префаления ендуранс за около 100 истрела два пъти ми засече и то в ловна ситуация естествено че го продадох.(да уточня че проблема беше в пълнителя).
0

#4
Потребителя е офлайн   Bat_Vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.06.14
Моля,колеги които притежават карабина Benelli 30-06 да дадат мнение за тяхното оръжие.И с какъв боеприпас стрелят на диво прасе.
Много се чудя,кое Benеlli да взема: ARGO или ARGO E.И двете пушки са "втора ръка".Е,имат разлика в цената естаствено 700лв.
Ще бъде с оптика Nikon Monarch E 1.1-4x24 M IL , made in Japan.
0

#5
Потребителя е офлайн   Мирко 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 49
  • Регистр: 26.03.14

 Bat_Vanko написа на 08.06.2016 - 11:16 :

Моля,колеги които притежават карабина Benelli 30-06 да дадат мнение за тяхното оръжие.И с какъв боеприпас стрелят на диво прасе.
Много се чудя,кое Benеlli да взема: ARGO или ARGO E.И двете пушки са "втора ръка".Е,имат разлика в цената естаствено 700лв.
Ще бъде с оптика Nikon Monarch E 1.1-4x24 M IL , made in Japan.

Ловувам втори сезон с Арго Е. Много съм доволен от оръжието. Въпреки, че съм с монтаж и оптика, ловувам основно на механични мерни прибори. Трябва при зареждане да се пуска рязко затвора, в противен случай не затваря до край и не се произвежда изстрел.
Ловувам с Норма вулкан и Федерал, 30-06, 180 грейна.
0

#6
Потребителя е офлайн   Бай Йован 

  • Потребител
  • PipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 12
  • Регистр: 19.02.12
Аз съм с Argo E 30-06 вече две сезона и нямам никакви проблеми. Купих я нова. Стрелял съм всякакви патрони. Ловувам с Норми - Vulkan, Oryx, Nosler. Стрелял съм и с други патрони, но предимно, когато съм гонач или по мишени. По мое мнение най-прецизна е стрелбата с Norma Nosler Accubond 180gr.
Аз избрах Argo E именно поради причината с буталото, но информацията е от писания в интернет - не познавам някой, който да е имал реални проблеми.
Според мен ако наистина разликата в цената между Argo и Argo E е твърде голяма за теб, можеш да прегледаш Argo-то и да провереш дали не е тръгнала някаква корозия по буталото. Доколкото знам има вариант да се смени буталото на Argo с такова на Argo E, но не знам какви пари излиза.
0

#7
Потребителя е офлайн   trappera 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 135
  • Регистр: 10.10.12

 Бай Йован написа на 08.06.2016 - 15:23 :

Аз съм с Argo E 30-06 вече две сезона и нямам никакви проблеми. Купих я нова. Стрелял съм всякакви патрони. Ловувам с Норми - Vulkan, Oryx, Nosler. Стрелял съм и с други патрони, но предимно, когато съм гонач или по мишени. По мое мнение най-прецизна е стрелбата с Norma Nosler Accubond 180gr.
Аз избрах Argo E именно поради причината с буталото, но информацията е от писания в интернет - не познавам някой, който да е имал реални проблеми.
Според мен ако наистина разликата в цената между Argo и Argo E е твърде голяма за теб, можеш да прегледаш Argo-то и да провереш дали не е тръгнала някаква корозия по буталото. Доколкото знам има вариант да се смени буталото на Argo с такова на Argo E, но не знам какви пари излиза.


120 лева е стоманеното бутало във Випа
0

#8
Потребителя е офлайн   Bat_Vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.06.14
Супер.
0

#9
Потребителя е офлайн   Bat_Vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.06.14
Искам да попитам, проектилът за гонка на близка и средна дистанция, с какъв връх трябва да е?И каква е разликата в шоковия ефект(като цяло) между върховете на проектила(снаряда)?
0

#10
Потребителя е офлайн   goiko 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 669
  • Регистр: 01.04.08
Мек или кух,шоковия ефикт не зависи само от върха,а е съвкупност от маса ,скорост ,конструкчия на куршума.
0

#11
Потребителя е офлайн   Bat_Vanko 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 44
  • Регистр: 20.06.14
Geco ili S&B? За 180gr. става въпрос?
0

#12
Потребителя е офлайн   Vasko Pushaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 306
  • Регистр: 18.05.14

 Bat_Vanko написа на 12.07.2016 - 00:41 :

Geco ili S&B? За 180gr. става въпрос?

0

#13
Потребителя е офлайн   Vasko Pushaka 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 306
  • Регистр: 18.05.14
колега селер и белота са големи боклуци виж гекото е друга бира може да е с класата на мерцедес ама е мерцедес
0

#14
Потребителят е онлайн   kasaboff 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 218
  • Регистр: 29.08.14
Имам две карабини в кал. 30-06 (едната е Benelli Argo E ) - и при двете съм заложил на Geco TM 11g. 170 gr. без забележка вече два сезона. Цена- качество доoooста приемлива (купувах ги последно на около 2 лв.).Докато S&B така лошо ме издъни (9,7г.SPCE), че с него само на стрелбището. ТВЪРДО ЗА GECO !!!!!
0

#15
Потребителя е офлайн   momcho2000 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1325
  • Регистр: 08.08.13
Аз колеги сега също залагам на Геко в 300 Магнум, преди в 30-06 също с тях стрелях добри патрони са и на добра цена!
На колата ти ако не пише Made in Japan, СМЕНИ Я!
0

#16
Потребителя е офлайн   beneli 30-06 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 24.10.13
Здравей те колеги,искам да попитам някой ползвал ли е заглушител на Benelli Argo E?
0

#17
Потребителя е офлайн   beneli 30-06 

  • Новак
  • Pip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 8
  • Регистр: 24.10.13
И какво му е мнението?
0

Сподели темата:


Страници 1 от 1
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни