БГ Лов Форум: АЗ СЪМ ЛОВЕЦ! - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!

#1
Потребителя е офлайн   Vasil Terziyski 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Виж галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 26377
  • Регистр: 17.02.08
В България все още се смята, че бракониерите са най-добрите ловци, за това се наричат и трапери. Съществува една криворазбрана легендарност към тези личности и техните умения. Ловното общество трябва да спре да смята, че пълните фризери и многото окачени луканки са героизъм и синоним за добър ловец. Все още сред българските ловци, няма достатъчно натрупано количество възмущение и отрицание към бракониерството. Бракониерите не са ловци, те са месари и престъпници.

Кажете с гордост - аз съм ловец!

АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!
Васил Терзийски - собственик на www.bglov.com

Всички ловни новини и статии на имейла ви, абонирайте се тук: БГ ЛОВ БЮЛЕТИН

Решавайте ОНЛАЙН ТЕСТ ЗА КАНДИДАТ ЛОВЦИ

Станете член на групата ни във Фейсбук: BG LOV

Следвайте страницата ни във Фейсбук: Ловен портал БГ ЛОВ

Редакционни имейли: vater@abv.bg и bglovmail@gmai.com
0

#2
Потребителя е офлайн   Иво Михайлов 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 4013
  • Регистр: 29.01.11

Виж мнениетоВасил Терзийски написа на 22.03.2015 - 10:21 :

В България все още се смята, че бракониерите са най-добрите ловци, за това се наричат и трапери. Съществува една криворазбрана легендарност към тези личности и техните умения. Ловното общество трябва да спре да смята, че пълните фризери и многото окачени луканки са героизъм и синоним за добър ловец. Все още сред българските ловци, няма достатъчно натрупано количество възмущение и отрицание към бракониерството. Бракониерите не са ловци, те са месари и престъпници.

Кажете с гордост - аз съм ловец!

АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!
Васил Терзийски - собственик на www.bglov.com



Прослойката която роди демократичното ни общество в ловната гилдия , според мен се дължи на ниЗският морал и купеното право на лов .
Тази прослойка , или така наречените бракониери с течение на годините , и неспазващите се закони им даде кураж да се смятат за недосегаеми.
С безнаказани им до момента действия от страна на държавата , и нашето бездействие се стигна до там , че хора нямащи хал-хабер от лова да слагат под един знаменател БЪЛГАРСКИЯ ЛОВЕЦ рамо до рамо с БРАКОНИЕРА . Стигна се дори и по-далече..... Стигна се до там , че вместо да бъдем фактор и да се съобразяват с мнението ни за ред неща като разселване , опазване на дивеча , поголовното изсичане на горите , и пр.пр. да гледат с отвращение на нас и да не зачитат мнението на 130 000 ловци , заради едни......1 000 примерно .
1 000 , който успяха да сринат авторитета не само на останалите ловци в България , но и но институцийте свързани с лова .

Колеги , не веднъж съм спорил с "капацитети" кога на шега , кога на сериозно , но на мен лично не ми е приятно да бъда принизяван , и да бъда олицетворяван с най-гадната отпадъчна маса имаща право на лов - БРАКОНИЕРИТЕ .
Разграничавам се от индивиди без морал и етични принципи , който с поведението си плюят на всичко и на всички ни .

Време е да спрем безнаказаните им нагли и гнусни постъпки .
Имаме воля , имаме и средства ! Търпяхме ги повече отколкото бе необходимо.

Казвам с гордост : Аз съм ловец !
0

#3
Потребителя е офлайн   rado.72 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 725
  • Регистр: 29.06.09
Досега като карач съм ги броил,46 сърни,6 елена.Със законна бележка за сръндак Трофейно Зрял,дива свиня ,със 6 малки отзаде и по малката женска най отзад-8 прасета.НЕ СЪМ СТРЕЛЯЛ.Като вардач не съм ги броил .Ама много прасета съм изтървал :D -БЕ май и аз съм ЛОВЕЦ
И когато ке дойде времето да избираш.Со кого да вървиш заедно,ей тогава да си помислиш какви хора искаш да имаш ти до себе си.Искай такива дето ще ти казват всичко.И хубавото.И лошото.И доброто.И кривиците.Защото ако искаш да имаш край тебе такива,дето ще правят след тебе каквото ти си правил.Такива дето ако кимнеш с глава и те ще кимват.......Ехейй ,че ако е така защо са ти......Ако е така,тя сянката ти прави същото.Като искаш някой да повтаря по тебе ходи си сам със Сянката си.Като искаш дружина ей тогава намери хора,дето няма да гледат в тебе.Ами да гледат в същата посока.
0

#4
Потребителя е офлайн   vaskoai 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 630
  • Регистр: 03.11.11
похвално е че някои най-накрая повдигна въпроса за набедените за трапери торбари
0

#5
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13
Много е прав ,колегата Иво Михайлов за всичко ,което е споделил в поста си! Аз искам само нещо да допълня – на мен ми се струва ,че това нехайство демонстрирано от отговорните институции е целенасочено в полза на шепа олигарси,които имат апетита да заграбят и малко останалите ни радости!Аз не мога да се примиря със ситуацията,в която ни вкарват отделни индивиди и дават опции на обществото, да наричат цяла една 130000 - на гилдия - въоръжени индивиди опасни за природата в България!С до сегашните си действия,мисля ,че съм доказал пред себе си,че не само мога да ползвам,но и да работя за природата, и съм чист пред съвестта си! За това със сигурност мога да кажа – ДА „АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!
0

#6
Потребителя е офлайн   kirilov_haskovo 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 33
  • Регистр: 05.01.11
Бракониерите са бич за дивеча."Благодарение" на тях състоянието на лова в България в момента е такова.
Но.............. АЗ СЪМ - ЛОВЕЦ.
0

#7
Потребителя е офлайн   atanasov.m 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 457
  • Регистр: 02.05.14
Колеги всички сте прави и всички сме сгрешили поне веднъж.
За да не бъда разбран погрешно ще споделя един случай - ходих да ловувам в една дружка в Ст. Планина доста години и ме очароваха с голяма дисциплина и морал докато едни ден, дойдоха високо поставени гости ( доктори, чиновници от министерства и представители на нашия съюз) и на инструктажа беше предложено те да си ударят каквото им излезе. Развихри голям скандал. Едни бяха за а други против. Стана един колега на преклонна възраст и попита - защо за тях може а за нас повече от десетилетие не, та те неса ли ловци....
Незнам как завърши излета. Доста от нас си тръгнаха защото бяхме разделени на виши и ниши.

Ето колеги моята грешка, но каде да сигнализираш на кой да се оплачеш....у Тях е ножа и хляба.

Вярно е, че искаме по всякакъв начин да вдигнем морала на Българския ловец но от каде да започнем.
Чувствам, че и аз съм ловец - а в очите на другите...... Едва ли....

Поздрави за темата.
0

#8
Потребителя е офлайн   eternityz 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 242
  • Регистр: 04.03.12
Не знам дали е защото все още съм млад ловец,или защото обичам дивеча и природата,но аз до момента не съм се прибирал дори с превишена норма затова смятам ,че АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!
0

#9
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоeternityz написа на 22.03.2015 - 19:49 :

Не знам дали е защото все още съм млад ловец,или защото обичам дивеча и природата,но аз до момента не съм се прибирал дори с превишена норма затова смятам ,че АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!

:thumbsup:
0

#10
Потребителя е офлайн   Александър А.А. 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 815
  • Регистр: 30.10.08
Аз съм ловец,защото съм възприел лова,като спорт,а не като препитание,защото съм преодолял егото си и не държа да отстрелям,а да изкарам дивеч,защото знам,че човешките умения превъзхождат инстинкта на дивеча,защото държа да се спазват законите и правилата,защото ме кефи да видя чистопородно куче на терена,а не някакъв неугледен мелез та бил той и най-работния,защото приемам лова,като предизвикателство,а не като даденост,защото няма нужда да се доказвам пред кого и да било,защото..............................................................
0

#11
Потребителя е офлайн   Валентин Димитров 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1866
  • Регистр: 20.09.10
Виждал съм много неща по време на лов, и хубави и лоши.
Бракониерите са бич за нашето общество, който трябва да бъдат спряни.
Аз не съм един от тях, смятам че Аз съм ловец.
0

#12
Потребителя е офлайн   П.Пенчев 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 2019
  • Регистр: 04.07.13
Поздрави за темата!Аз също съм възприел лова като спорт,любимо хоби а не начин да пълня фризера!Аз спазвам нормите ,за мен морал,етика и себеуважение значат нещо!Ненавиждам мишкарските и бракониерските прояви!Не пестя патрони за вреден дивеч!С чиста съвест мога да кажа-Аз съм ловец!
"Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники" - Всеволод Сысоев
0

#13
Потребителя е офлайн   Skitnik 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1787
  • Регистр: 18.02.08
Докато едни могат, безнаказано, то и други ще го опитват! Искам вместо популизам, (брей кви думи пиша)! Да ни защитят интересите реялно! Без ограничения за бележки за хищник, птичи грип спират лова- поредни еко простотии!
0

#14
Потребителя е офлайн   lobo 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 2730
  • Регистр: 22.12.08
Бай Иван излиза за пъдпъдък , скача заек ... бум ... зайо в торбата ... бай Иван е бракониер , престъпник , месар и мръсна гад. Двадесет човека са на лов за диво прасе в края на декември ... голяма слука ... лай на 10 кучета ... ехти гората ... джипове напред назад ... канонада ... натръшкани 13 прасета , по големи , по малки , мъжки , женски , снимки , купчинки с месо за делба ... с гордост ... Те Са Ловци. :)
0

#15
Потребителя е офлайн   Huntermen 

  • Георги Шумков
  • Виж галерията
  • Група: Moderator
  • Мнения: 8054
  • Регистр: 21.05.08
Отдавна е отминала епохата, когато лова е бил начин на препитание и изхранване на семейството!
За съжаление някой така наречени "ловци" продължават да пълнят фризерите с дивечово месо и дори не излизат на редовен лов, за да не ИМ ИЗТРЕПЯТ ЖИВОТНИТЕ и се хвалят, че винаги имат мИсо!
Не мога да нарека "ловец", който виждайки женско и бременно животно вдига пушката и стреля!
Не мога да нарека "ловец", който пуска кучетата си, които настигат и убиват раждаща в момента сърна!

Да! Всеки е правил грешки!
Но всеки е длъжен да вземе мерки и да се поучи от грешките си и да не ги повтаря!
Аз мога да нарека себе си ЛОВЕЦ защото :
- никога няма да вдигна пушка срещу животно, което не е позволено;
- винаги ще внимавам да не стрелял по женско животно;
- никога няма да излезна на лов без надлежното разрешително;
- ще подпомагам и опазвам полезния дивеч винаги когато се налага;
- ще регулирам броя на хищниците, независимо дали някой ще ми каже"Браво"!
- ЩЕ СПАЗВАМ ЗАКОНИТЕ ПО ВРЕМЕ НА ЛОВ И ЩЕ БЪДА НЕПРИМИРИМ КЪМ НАРУШИТЕЛИТЕ!

АЗ СЪМ ЛОВЕЦ и никога няма да бъда бракониер!
НЕ Е ВАЖНО КОЛКО Е ГОЛЯМ ЧОВЕК, ВАЖНО Е КОЛКО МУ Е ГОЛЯМО СЪРЦЕТО !
0

#16
Потребителя е офлайн   snipi 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1558
  • Регистр: 08.06.08

Виж мнениетоlobo написа на 23.03.2015 - 09:56 :

Бай Иван излиза за пъдпъдък , скача заек ... бум ... зайо в торбата ... бай Иван е бракониер , престъпник , месар и мръсна гад. Двадесет човека са на лов за диво прасе в края на декември ... голяма слука ... лай на 10 кучета ... ехти гората ... джипове напред назад ... канонада ... натръшкани 13 прасета , по големи , по малки , мъжки , женски , снимки , купчинки с месо за делба ... с гордост ... Те Са Ловци. Публикувано изображение


Публикувано изображение
0

#17
Потребителя е офлайн   ivkoni80 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 123
  • Регистр: 22.06.11

Виж мнениетоvaskoai написа на 22.03.2015 - 17:45 :

похвално е че някои най-накрая повдигна въпроса за набедените за трапери торбари


Да има ги тези трапери торбари,но какво ще напишем за тези ,които законно улавят с капани хиляди животни и ги избиват в оградените от тях площи така просто за кеф или защото си плащали,че те утрешният ден така ще си плащат да избиват и нас защото животните са на свършване.Те не са ли по-големи торбари или не тях ги наричаха VIP ловци ,защото законите на Бойко позволяват да правят така,а онези простите селяни принудени от недоимък да си убият животно за да се нахранят са бракониерите и торбаланковци, не че преди ги е нямало тях и пак си е имало дивеч,ноооооо сега дивечът се крие вече в огради и колбасарници на Мазните VIP чичковциПубликувано изображение
0

#18
Потребителя е офлайн   Иван Грозданов 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 156
  • Регистр: 15.09.14
Беше краят на август. Бяхме двама. Кучетата бягаха напред, чувах пръхтенето им, върху сухата трева. Само миг и се превърнаха в статуя. Онази "статуя", която всеки "склуптор" познаваше до болка. Която го караше да бъде горд с творението си.. Беше ни обезло онова чувство, онази тръпка. Последва откъслечен вик - НЕ! Бях свалил пушката и извикал - не успях да разбера, как, кога, навреме ли.. Не последва изстрел - проследих яребиците. Беше краят на август. Бях сам. Бях щастлив! АЗ СЪМ ЛОВЕЦ!
0

#19
Потребителят е онлайн   todor_gps 

  • Златен Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 1486
  • Регистр: 20.03.08

Виж мнениетоivkoni80 написа на 23.03.2015 - 20:31 :

Виж мнениетоvaskoai написа на 22.03.2015 - 17:45 :

похвално е че някои най-накрая повдигна въпроса за набедените за трапери торбари


Да има ги тези трапери торбари,но какво ще напишем за тези ,които законно улавят с капани хиляди животни и ги избиват в оградените от тях площи така просто за кеф или защото си плащали,че те утрешният ден така ще си плащат да избиват и нас защото животните са на свършване.Те не са ли по-големи торбари или не тях ги наричаха VIP ловци ,защото законите на Бойко позволяват да правят така,а онези простите селяни принудени от недоимък да си убият животно за да се нахранят са бракониерите и торбаланковци, не че преди ги е нямало тях и пак си е имало дивеч,ноооооо сега дивечът се крие вече в огради и колбасарници на Мазните VIP чичковциПубликувано изображение

:iagree:
1094 прегледа и едва 19 поста.... пак кокошкарите са виновни за националната катастрофа.... :P
0

#20
Потребителя е офлайн   zaharievkz2 

  • Христо Захариев
  • PipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 1434
  • Регистр: 26.11.13

Виж мнениетоivkoni80 написа на 23.03.2015 - 20:31 :

Виж мнениетоvaskoai написа на 22.03.2015 - 17:45 :

похвално е че някои най-накрая повдигна въпроса за набедените за трапери торбари


Да има ги тези трапери торбари,но какво ще напишем за тези ,които законно улавят с капани хиляди животни и ги избиват в оградените от тях площи така просто за кеф или защото си плащали,че те утрешният ден така ще си плащат да избиват и нас защото животните са на свършване.Те не са ли по-големи торбари или не тях ги наричаха VIP ловци ,защото законите на Бойко позволяват да правят така,а онези простите селяни принудени от недоимък да си убият животно за да се нахранят са бракониерите и торбаланковци, не че преди ги е нямало тях и пак си е имало дивеч,ноооооо сега дивечът се крие вече в огради и колбасарници на Мазните VIP чичковциПубликувано изображение

:thumbsup: :thumbsup:
0

Сподели темата:


  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

2 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 2 гости, 0 анонимни