БГ Лов Форум: Дивата свиня - колко да струва бележката спрямо броя ловци - БГ Лов Форум

Към съдържанието

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

Дивата свиня - колко да струва бележката спрямо броя ловци

#1
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Сравнявам крайните варианти, между които има много междинни.

Да речем че излетите за свински лов са 30.

Дружинка Х ловува в състав от 8 ловци 30 излета по 60 лева -1800 лева, делено на 8 ловци равно на 225 лева.

Дружинка У в състав от 20 ловци 30 излета по 60 лева - 1800 лева, делено на 20 ловци равно на ...90 лева.

Справедливо ли е?

Ами както често се прави незаконно - в бележката се пишат 20 а излизат 40 ... делено на 40 равно на ......45 лева.

И друго, даже и на големите дружинки им се случва да не се съберат 8 ловци и тогава няма излет. А в съседни и по-далечни страни е разрешено да ловуват и 7 и 6 и 5 и 4 и 3 ловци... Само тук осем та осем. :D :D :D

И друго, не е ли по-честно таксата за излет на дива свиня да не е групова, а индивидуална, например твърдо пет лева на човек. Па да си се пишат в бележката ако искат и петима и петдесет. С което ще се заплаща и вредата върху природата справедливо, защото петдесет ще направят десет пъти повече бели от петима. :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#2
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08
Има някаква логика, доколкото е решението е тотално! Не ми е работа да надничам при съседите, но примерно в с. Микре като гостенин плащаш 500.00 лв. и си идваш на всички излети - така са го решили, ама това не променя таксата за редовните членове! Иначе някъде е 20 лв. на излет за гост, а може и цяла бележка - 60 лв., ала това отново не променя плащането от редовните ловци в дружинките. Предполагам решението за тотална цена от 60 лв. и група до 20 човека е на основание препатили от условности администратори! Ала и тази логика малко накуцва - ако са се явили 27 човека трябват две бележки за две отделни ловища, ала ако на едната бележка са записани 20 човека - норма, то на втората бележка не може да са записани 7, защото трябва да са осем! Но е по-добре да има нещо написано, от колкото нищо - па всеки си знае!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#3
Потребителя е офлайн   walther 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 709
  • Регистр: 11.04.10
Аз съм за индивидуална такса като на индивидуален лов напр. 7-8-9-10лв. да речем. Аз ходя по 9-10 пъти на сезон и 100лв. ме устройват. Сега се получават малко злоупотреби от страна на ръководствата на дружинките, събират едни пари от гости, други от членове, все иска не били стигнали и не се знае какво става, няма отчетност. Накрая май тези където ги събират си ходят на лов без пари, защото не пропускат излет. Също така съм за колкото дойдат толкова се пишат 20-30 защо трябва да има лимит. То е ясно защо да лапат ловно и горско и др. кърлежи.
0

#4
Потребителя е офлайн   Baron-Kurty 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 27.12.16

Виж мнениетоanelin написа на 25.03.2017 - 09:11 :

Има някаква логика, доколкото е решението е тотално! Не ми е работа да надничам при съседите, но примерно в с. Микре като гостенин плащаш 500.00 лв. и си идваш на всички излети - така са го решили, ама това не променя таксата за редовните членове! Иначе някъде е 20 лв. на излет за гост, а може и цяла бележка - 60 лв., ала това отново не променя плащането от редовните ловци в дружинките. Предполагам решението за тотална цена от 60 лв. и група до 20 човека е на основание препатили от условности администратори! Ала и тази логика малко накуцва - ако са се явили 27 човека трябват две бележки за две отделни ловища, ала ако на едната бележка са записани 20 човека - норма, то на втората бележка не може да са записани 7, защото трябва да са осем! Но е по-добре да има нещо написано, от колкото нищо - па всеки си знае!
Абсолютно точно :thumbsup: ...И статистиката показва,че горските си вършат работата като хващат законно ловуващи ловци,с бележка за дадения ден,но са в повече няколко човека от дадената норма от някой си администратор и ограничението в бройката за деня :out: ....При нас идват доста хора и защо трябва да се връщат от лов???Има място и за 20-25-30 ловци!!!!Всяка една такса се определя по-броя ловци за деня и всеки си плаща,колкото е необходимо...Мисля,че тези такси трябва да се запазят за напред,защото ще могат възрастните ловци да излизат редовно на лов,а не да се отказват от хобито си,заради някой си чиновник мислещ само за пари и нищо друго.Има стари ловци,който се крепят от ловните излети и чакат с нетърпение да дойде другата седмица и т.н.Така,че не трябва да се пипа по-никакъв начин таксите....
0

#5
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Ето, че решение е нужно, а дали то да не е като свалим долната граница и вдигнем малко горната, например от 4 до 24 ловци...
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#6
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13
За съжаление ние не можем да сваляме и вдигаме граници, а само да изпълняваме разпорежданията на ППЗЛОД. Можем обаче да сваляме и издигаме хората, които творят законите. Поне теоретично... :wacko:/>
0

#7
Потребителя е офлайн   anelin 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Лов ГРИЗЛИ
  • Мнения: 3073
  • Регистр: 12.12.08

Виж мнениетоkartechar написа на 27.03.2017 - 19:05 :

За съжаление ние не можем да сваляме и вдигаме граници, а само да изпълняваме разпорежданията на ППЗЛОД. Можем обаче да сваляме и издигаме хората, които творят законите. Поне теоретично... Публикувано изображение/>


Можем ние, ние българите всичко можем, даже и три пъти да стъпим в едно и също лайно...извинявам се за политическия привкус,ама и този път няма да стане колега!
Всяка сутрин в Африка, една антилопа се пробужда. Тя знае, че трябва да бяга по-бързо от най-бързият лъв или ще умре.
Всяка сутрин един лъв се пробужда. Той знае, че трябва да надбяга най-бавната антилопа или ще умре от глад.
Няма значение дали си антилопа или лъв, когато слънцето се покаже... по-добре започни да бягаш.

Африканска поговорка
0

#8
Потребителя е офлайн   gonso9 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 09.07.15
А защо пък не се плаща бележка само при отстреляно прасе, ако няма паднало да не се заплаща бележката.
За да постигнеш големи победи трябва да поемаш големи рискове.
0

#9
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Защото тогава няма да се пише че е отстреляно прасето. B)
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#10
Потребителя е офлайн   kartechar 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 291
  • Регистр: 28.12.13

Виж мнениетоanelin написа на 27.03.2017 - 19:47 :

Можем ние, ние българите всичко можем, даже и три пъти да стъпим в едно и също лайно...
:bravo-1:/>
0

#11
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоwalther написа на 25.03.2017 - 09:37 :

Аз съм за индивидуална такса като на индивидуален лов напр. 7-8-9-10лв. да речем. Аз ходя по 9-10 пъти на сезон и 100лв. ме устройват. Сега се получават малко злоупотреби от страна на ръководствата на дружинките, събират едни пари от гости, други от членове, все иска не били стигнали и не се знае какво става, няма отчетност. Накрая май тези където ги събират си ходят на лов без пари, защото не пропускат излет. Също така съм за колкото дойдат толкова се пишат 20-30 защо трябва да има лимит. То е ясно защо да лапат ловно и горско и др. кърлежи.

Би ли ни казал коя е твоята дружинка и сдружение ? Кои са хората от дружинката дето финансово злоупотребяват , кои правят така , че да не се знае какво става и каква е причината за да няма отчетност ?!
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#12
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11
Петров успя да напише кратка поредица от въпроси, според мен тъпи, от които не става ясно нищо.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#13
Потребителя е офлайн   Baron-Kurty 

  • Напреднал Потребител
  • PipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 42
  • Регистр: 27.12.16

Виж мнениетоpiri написа на 27.03.2017 - 18:07 :

Ето, че решение е нужно, а дали то да не е като свалим долната граница и вдигнем малко горната, например от 4 до 24 ловци...

Това твое предположение,ако се случи ще те почерпя :D
0

#14
Потребителя е офлайн   Dancho Jordanov 

  • Б.С.Б.
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 3155
  • Регистр: 26.05.14
Дивата свиня - нищо не струва,ако се дели на повече от две !

Дивата свиня,трябва да е ,,Функция'' от Положен труд и ,,Приложно ловно творчество'' !!!
Дивата свиня ,има нужди и потребности ...не е Троскот,не е Даденост и не зависи САМО от Мераците !!!

Б.С.Б.
пп
,,Една нива ,трябва да се Оре и да се Сее...даже и ако ,,дава сама'' ''
Т.Живков
Колкото повече Мераклии ловци за дива свиня,толкова по -добре,стига от всеки да се вземе Максимума,в полза на ГОРАТА !!!
Има нещо ужасно гнило в цялата тая работа !
Потърпевши ще са ловците,прасетата и всички останали...
0

#15
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоBaron-Kurty написа на 29.03.2017 - 14:35 :

Виж мнениетоpiri написа на 27.03.2017 - 18:07 :

Ето, че решение е нужно, а дали то да не е като свалим долната граница и вдигнем малко горната, например от 4 до 24 ловци...

Това твое предположение,ако се случи ще те почерпя :D/>

Просто ще стане малко по-реално и нормално положението по ловните ни гори и поля.
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#16
Потребителя е офлайн   gonso9 

  • Бронзов Потребител
  • PipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 138
  • Регистр: 09.07.15

Виж мнениетоpiri написа на 28.03.2017 - 06:34 :

Защото тогава няма да се пише че е отстреляно прасето. B)/>

Да ти кажа то и сега на много места не пишат, че е отстреляно. И пак се плаща!
За да постигнеш големи победи трябва да поемаш големи рискове.
0

#17
Потребителя е офлайн   Tosho_7901 

  • Сребърен Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 806
  • Регистр: 22.07.12
Аз съм за това цената на бележката да е варираща спрямо броя на ловците в нея т.е. да се заплаща да кажеме по 5 лв. на човек както е на фазанския. Може би трябва да се намали минималния брой на ловците на 5-6, защото на много места не може да се съберат и 8 човека и се налага да се вписват хора които ги няма за да се допълни бройката.
0

#18
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 28.03.2017 - 19:22 :

Петров успя да напише кратка поредица от въпроси, според мен тъпи, от които не става ясно нищо.

Явно са трудно разгъдаеми за полевъд-психолог :lol:
Въпросите са тачни , ясни и конкретни , а такива като теб дето мишкуват и пророкуват, дал Господ , дал , че дори сте и в повече . Все сте видяли , чули и като ви зададът въпрос по директно , мълчите, криете се и бягате :D и да не си помисли , че си единствен и само ти си мека китка-фантазиор дето си пише името с малка буква ?!
Сега стана ли ти ясно ?
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

#19
Потребителя е офлайн   piri 

  • Платинен Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: Banned
  • Мнения: 10297
  • Регистр: 15.02.11

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.03.2017 - 10:24 :

Виж мнениетоpiri написа на 28.03.2017 - 19:22 :

Петров успя да напише кратка поредица от въпроси, според мен тъпи, от които не става ясно нищо.

Явно са трудно разгъдаеми за полевъд-психолог :lol:/>
Въпросите са тачни , ясни и конкретни , а такива като теб дето мишкуват и пророкуват, дал Господ , дал , че дори сте и в повече . Все сте видяли , чули и като ви зададът въпрос по директно , мълчите, криете се и бягате :D/> и да не си помисли , че си единствен и само ти си мека китка-фантазиор дето си пише името с малка буква ?!
Сега стана ли ти ясно ?

Тия идеи от метиловия алкохол в шипковицата на баце ли са? :D
На добра слука на истинските колеги между нас!!!

Спамът на пири е единственият който се санкционира. С ХИЛЯДИ ЧАСОВЕ.

Волтер: Може да не съм съгласен с мнението ти, но ще дам живота си за да можеш да го изразяваш свободно.

Гордея се с трънчани - 93 % на референдума отрекоха минния мираж.

Отвращавам се от алчни човечета, посягащи на ловната ни организация.
0

#20
Потребителя е офлайн   Георги Петров 

  • Трънски губернатор
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Група: БГ Ловци
  • Мнения: 10602
  • Регистр: 26.01.09

Виж мнениетоpiri написа на 30.03.2017 - 22:33 :

Виж мнениетоГеорги Петров написа на 30.03.2017 - 10:24 :

Виж мнениетоpiri написа на 28.03.2017 - 19:22 :

Петров успя да напише кратка поредица от въпроси, според мен тъпи, от които не става ясно нищо.

Явно са трудно разгъдаеми за полевъд-психолог :lol:/>/>
Въпросите са тачни , ясни и конкретни , а такива като теб дето мишкуват и пророкуват, дал Господ , дал , че дори сте и в повече . Все сте видяли , чули и като ви зададът въпрос по директно , мълчите, криете се и бягате :D/>/> и да не си помисли , че си единствен и само ти си мека китка-фантазиор дето си пише името с малка буква ?!
Сега стана ли ти ясно ?

Тия идеи от метиловия алкохол в шипковицата на баце ли са? :D/>

Ще се наложи да те разочаровам за пореден път :rolleyes: Последното ми напиване е , когато се уволних от казармата , така че .... си в някаква много дълбока заблуда . Не пия , не пуша .... един порок ми е достатъчен .
В едно съседно село , едно приятелче има фабричка за производство на натурални сокове :P ... каквито плодове му закарам , от такива ми прави и то , без пари и консерванти !
Вълкът козината си мени , но нрав - не !
0

Сподели темата:


  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можете да публикувате нова тема
  • Не можете да пишете в тази тема

1 Потребител(и) четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни